Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Naturland vs. Varga

mickamacka
Létrehozva: 2015. március 17. 17:13

Sziasztok,


véleményt szeretnék kérni, hogy a címben nevezett márkák samponjai közül vannak-e tapasztalatok!


Ha esetleg a márkanév megnevezése miatt a topic törlésre krül, megértem, amennyiben nem, úgy örülök, ha lesz egy-két vélemény a termékekről :)


Szóval van a naturlandnak egy svédcseppes samponja és a vargának egy gyógynövényes samponja... melyiket érdemes haza vinni? :)


Válaszokat előre is köszi!!


 

  1. 2015. május 21. 18:0010.

    és a Fulfix nevű készítmény? van valakinek tapasztalta?

  2. 2015. március 20. 17:119.

    Masfel-ket evig hasznaltam egy ayurvedikus sampont/hajcseppet, nekem total megforditotta a hajhullasomat. Ha erdekel, priviben megirom. 

    előzmény:
    mickamacka (1)
    2015-03-17  17:13
  3. 2015. március 19. 23:258.

    Ó, köszönöm szépen!!


    Azt hiszem, láttam is pár napja a Dm-ben talán...


    Igen, olyanra gondoltam, ami természetes alapanyagot tartalmaz!


    A cél valójában a természetes anyagok, növények használata lenne, és szintetikus szerek ezekkel helyettesítése  ..és ezáltal kevésbé terhelt, zsírosodó, "szilikonos" fejbőr...


     


    Köszönöm, megnézem a boltban!!  

    előzmény:
    Lédienn (7)
    2015-03-18  13:24
  4. 2015. március 18. 13:247.

    Tavasszal és ősszel mindenkinek hullik a haja,kinek több,kinek kevesebb. Ez természetes ilyenkor. Szervezetfüggő és nagyon egyéni,hogy a bevitt tápanyagokat (élelmiszer és/vagy tabletta)  mennyire tudja a szervezet hasznosítani.


    Nekem nagyon bevált eddig a régi magyar gyártmányú csalánsampon+csalán hajszesz néhány hétig kúraszerűen használva. Természetes  csalán kivonat + ásványi anyagok vannak mindkettőben,amelyek közvetlenül a fejbőrön keresztül szívódnak fel és hatnak. Az alkoholos csalános hajszesz a fejbőrbe dörzsölve serkenti a fejbőr gyenge vérkeringését,ami a hajhagymák működését és a haj növekedését serkenti+ a szeszben oldott ásványok is.


    Ha úgy használod,ahogy rá van írva,akkor nem lesz kócos a hajad és finom az illata is. Használhatod a szokásos hajbalzsamot is hajmosás után.


     


     


     

    előzmény:
    mickamacka (1)
    2015-03-17  17:13
  5. 2015. március 18. 10:556.


    Neked bevállt? logikusnak tűnik ..persze önmagában ez sem elég :)


     

    előzmény:
    Zsánna (3)
    2015-03-17  20:05
  6. 2015. március 18. 10:525.

    Köszönöm a tanácsokat! A táplálkozással kapcsolatban nagyon sok minden közös, nem is gondolom, hogy abban lenne a hiba... természetes alapanyagok, vitaminok stb, mindenre ügyelek nálunk, a genetika pedig adott sajnos :)


    Volt egy remek -bio- samponom, de sehol nem kapható itthon, ezért vmi természetes gyógynövényes utód kellene...


     


    Megnézem a Guhl és Organic terméekit, köszi!

    előzmény:
    Róza555 (4)
    2015-03-17  20:44
  7. 2015. március 17. 20:444.

    Éppen ma kérdezte a kozmetikusom szempillafestésnél, hogy mit szedek, mert látja, hogy kis növekvő szempilláim vannak és ettől nagyon sűrű a pillasor.


    Mint a "babahaj" azaz a kis rövid pihék, amelyekből majd szép felnőtt hajszálak lesznek.


    Mondom olyanom is van, a fodrászom mondta.


    Elmondtam, hogy nem szedek a növesztésre semmit. Sport, jó kaják (proteinturmix, csirkemell, halak, zöldségek, minél kevesebb agyonfinomított élelmiszer), pluszban multivitamin, C-vitamin (csipkebogyóval, flavonoidokkal), Ca-Mg komplex, halolaj. Nem a kinézetemért, hanem a rendszeres, intenzív sport miatt. A kinézetemért sportolok és ezek a hozadékok.


     


    Na most a fentiekkel - a dicsekvésen túl - arra célzok, hogy fontos a jó sampon, balzsam. De a rendet belül kell megteremteni, mert a kajából építi fel a tested magát.


    A lényegre térve: én ezeket nem ismerem, de nagyon jók a Dr.Organic és Guhl termékek. 


    Selymes, ragyogó a hajam tőlük, nem kócolnak és finom az illatuk. 


     


    A Krémmánia oldalon nézz szét, ott írnak véleményt is.

    előzmény:
    mickamacka (1)
    2015-03-17  17:13
  8. 2015. március 17. 20:053.

    A távol keletieknek a szép, dús hajuk többek között annak köszönhető, hogy reggel és este megmasszírozzák a hajas fejüket, még a gyerekekét is. Volt egy kolléganőm, ő mondta, mikor kérdeztem, mitől ilyen szép egészséges a haja.


    Felpezsdül a vérkeringés, egyértelmű. Ahol gond van a szervezetünkben, ott nem igazán jó, intenzív a vérellátás, a lerakódott salakanyag teszi beteggé, halottá a sejteket.


    Olcsóbb és biztosabb bármely csodaszernél!

    előzmény:
    mickamacka (1)
    2015-03-17  17:13
  9. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 17. 19:162.

    a naturlandtol kihullott az osszes hajam es korpasit , a varganak nagyon kellemetlen illata van es kocol

    előzmény:
    mickamacka (1)
    2015-03-17  17:13

Címlap

top