Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új élet Norvégiában

nolly
Létrehozva: 2014. november 12. 10:03

Kedves Fórumozók!


A mindennapi megélhetésért folytatott egyre sikertelenebb harcok után felvetődött az ötlet, hogy Norvégiába menjünk családostól.  A gyerekeink 11 és 8 évesek. Kitűnő tanuló, jó eszű, nyitott gyerekek.


Segítségünk lenne a sógornőm, aki már 5 éve kint él. Tehát a kezdeti nyelvi hiányosságokat vele "pótolnánk", bár mindketten beszélünk angolul, a férjem kicsit németül.


A férjemnek gépészmérnöki, nekem tanítói diplomám van.


Nagyon örülnék, ha megosztanátok tapasztalataitokat, Ti hogy vágtatok bele a kalandba, ha gyerek volt, hogy vette az akadályokat, mennyire befogadóak a norvégok.....


Nemsokára dolgozni megyek ugyan, de délután visszanézek.


Előre is köszönöm a hosszászólásaitokat!


Üdv, Betti

  1. 2014. november 12. 20:4510.

    http://hataratkelo.postr.hu/norvegia-szine-es-fonakja


    Ezt elolvastam, tetszett, érdekes infók.

    előzmény:
    nolly (1)
    2014-11-12  10:03
  2. 2014. november 12. 20:179.

    https://www.google.hu/search?q=milyen+norv%C3%A9gi%C3%A1ban+%C3%A9lni&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=PrBjVMOlCK2t8wfKiYGgBg


    Persze, a legbiztosabb infóforrás a sógornőd lesz, de a Helyedben mindent, ami neten, könyvekben fellelhető Norvégiáról, elolvasgatnék!


    Természetesen minden nyelven, amit jól tudsz!


    plusz:


    norvég nyelvtanulás (ami helyes magyarsággal inkább "norvég nyelv tanulása", de így adta ki a Google, és a lényeg szempontjából mindegy)

  3. 2014. november 12. 19:448.

    Köszönöm szépen!


    Délelőtt ráhuppanok.

    előzmény:
    milla55 (7)
    2014-11-12  15:50
  4. 2014. november 12. 15:507.

    A Határetkelő blogon  hirtelen 5 blogot találtam Norvégiáról érdemes megnézni.

    előzmény:
    nolly (1)
    2014-11-12  10:03
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 12. 12:116.

    barátomék laknak ott 4 éve
    angollal tudtak rendesen dolgozni és lassan tanulták a norvégot is a gyerek kirázta a kisujjából
    imádnak ott élni a hidegebbet nehezen szokták meg

    előzmény:
    nolly (1)
    2014-11-12  10:03
  6. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. november 12. 11:225.

    Ha ez a szándékotok, akkor minél hamarabb kezdjenek a gyerekek ismerkedni a norvég nyelvvel: a betűkkel, a kiejtéssel.


    Ugyanis ha ott nyár végén - ősszel elkezdődik az iskola, akkor ekkora gyerekek már épp  jócskán nem az iskolakezdőkhöz tartoznak, az osztályban meg kell kínlódjanak mindennel, mire  megértik a tananyagot, norvégül.


    Bár, a gyerekek  3 hónap alatt nagyon sokat tanulnának ha norvégok között lennének.


    Hangsúlyozom:norvégok között.


     


     

    előzmény:
    nolly (3)
    2014-11-12  10:32
  7. 2014. november 12. 10:414.

    Ajánlom a hataratkelo.blog.hu oldalt.

    előzmény:
    nolly (3)
    2014-11-12  10:32
  8. 2014. november 12. 10:323.

    Úgy gondolkodunk, hogy a nyári szünetig próbáljuk ezeket elintézni. Akkor a gyerekeknek és nekünk is lenne kb. 2 hónapunk az iskolakezdésig beszokni, kicsit ismerkedni a nyelvvel, szokásokkal. Nyilván nem megyünk ki "csupasz fenékkel" és két bőrönddel.


    Kb. 6-8 hónap alatt, szerintem meg lehet felelősen tervezni a dolgokat.


    Ehhez szeretnék gyakorlati tanácsokat, tapsztalatokat gyűjteni.


    Mint írtam, lenne olyan személy, aki kezdetben segítene. Ő jelenelg befolyásos helyen dolgozik,( egy önkormányzatnál) ahonnan tudna legalább a férjemnek munkát szerezni. A férjemnek ráadásul jó diplomája van, hozzá olyan szakképesítéssel, amellyel-elvileg- könnyen kaphat jó állást.


    Igazából én mindenképpen a kezdeti mindennapokról szeretnék hallani-olvasni. Hogyan vehetik a gyerekek könnyebben az akadályokat. Szívesen olvasnék norvég topicokat is, akár angolul. Én meglepően keveset találok kinti magyarokról...

    előzmény:
    abak (2)
    2014-11-12  10:14
  9. 2014. november 12. 10:142.

    Munka, lakhatás biztosított Norvégiában?


    Mert csak úgy belevágni, főleg gyerekekkel, nagy felelőtlenség.

    előzmény:
    nolly (1)
    2014-11-12  10:03

Címlap

top