Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyetemre autó

filipa
Létrehozva: 2014. október 1. 14:50

Megkésve de újra egyetemista vagyok. A sulim a lakóhelyemtől 90 kilométerre van, azt tervezem hogy busszal és vonattal fogok bejárni. A gond az hogy a menetrendek nem "alkalmazkodnak" az órakezdésekhez, van amikor nem fogok tudni reggel nyolcra beérni csak tízre. Aztán a pályaudvaroktól legalább 1 kilométerre a városon kivűl található az egyetem, igy vagy séta egy lakaltlan részen vagy további buszozás.


Azt tervezem hogy ha nem jön össze vonattal/busszal akkor veszek egy használt dízel autót, jogsim van de nem volt autóm eddig. A párom kiakadt még az ötlettől is mert szerinte tudok bejárni vonattal is meg aztán nem olyan sok az egy kilométer gyalog a reggeli hidegben ha nem érem el a buszt az egyetemhez.


Az szomorít el hogy olyan szájából hallom mindezt aki 18 éves kora óta nem szállt fel soha egy buszra vagy vonatra. Mindig mindenhova autóval jár, még 300 métert sem szeret gyalogolni. Jól ismeri ezt az útat a lakhelyünk és az egyetem közöttm de autóval tette meg mindig. Nem vagyunk közös számlán én magam vásárolnám meg az autót.  Miért ennyire ellenséges az autó kérdésében? Féltékeny? Igaszságos az hogy én a reggeli fagyban remegek a vonatra várva míg ő csak bepattanik az autójába és kényelmesen utazik?


 

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 2. 18:2474.

    Most vagyok itt. Köszönöm mindenkinek aki válaszolt, igen jól látjátok itt nem csak az autó a probléma. Mindig én vagyok aki visszalép és csendben enged az akaratának. De vannak helyzetek amikor elegem lesz. Nagyon sok a miért, az is benne van hogy nincs lelki erőm lépni de személyes okokból nem szeretném leírni mindet.  Visszont ma beszéltünk, elmondtam újra a páromnak hogy ha nem tudom megoldani a bejárást a menetrend miatt akkor vásárolni fogok egy autót. A mai válasza az volt hogy rendben, azt teszek amit akarok mivel ez az én dolgom. Ha szükségem van autóra  akkor vegyek. Írta nyugger hogy egy rendes férfi ilyenkor felkínálná a saját autóját, nálunk erre nem lesz sor. Ő biztos nem fogja odaadni az autóját,abban az autóban én a rádióállomást sem tekerhetem el. meliblum sajnos ő is ilyen, a saját játékszereire mindig van pénz de a másiktól már sajnálja a legkevesebbet is. A legrosszabb hogy a titkárnőjének használ és azt hisszi hogy ez teljesen természetes.Múltkor 2 napot kaptam arra hogy 35 oldat gépeljek be. Evvel nem is lenne gond mert szívesen megteszem hogy segítsek,de amikor én kérek egészen pici apróságokat máris olyan mintha húznák a fogát.  Nagyon sokszor gondolkodom és törőm a fejem, mi lesz késöbb és hogyan. Ezért is lenne jó időben kilépni.De ahogy írtátok nincs elég lelki erőm vagy várom a megfelelő pillanatot. Egy dízel citroen c3 néztem ki 4-5 évest.


     

    idézet:
    filipa (66)
    2014-10-02 16:02:04

    vidd el szakszervizbe feltétlenül
    ne a tulaj ismerős helyére
    egy tök idegenhez

    előzmény:
    filipa (66)
    2014-10-02  16:02
  2. 2014. október 2. 18:2073.

    Igen, ez a járat valóban létezik. Papíron és az interneten.

    előzmény:
    felicienne (65)
    2014-10-02  15:59
  3. 2014. október 2. 18:1372.

    Együtt éltek?

    előzmény:
    filipa (66)
    2014-10-02  16:02
  4. 2014. október 2. 18:0971.

    Találtam egy könyvet, a címe szerint talán rád vonatkozó tanácsok vannak benne:


    De hiszen azt mondja, hogy szeret! - Vagy csak uralkodni akar?

    Dina McMillan


    http://bookline.hu/product/home!execute.action;jsessionid= Uk9mnLxvRkcm2krBOYjK9w**?_v=Dina_McMillan_De_hiszen_azt_mond ja_hogy_szeret_Vagy_csak_uralkodni_akar_&id=84297&type=22

    előzmény:
    filipa (1)
    2014-10-01  14:50
  5. 2014. október 2. 18:0370.

    Na jó, azt én poénnak szántam. Egy percig nem gondoltam komolyan, hogy odaadja neked az autóját.

    előzmény:
    filipa (66)
    2014-10-02  16:02
  6. 2014. október 2. 17:2969.

    Szavaidbol en azt veszem ki, hogy kisse elanyagiasodott a kapcsolatotok. Eljutottatok oda, hogy te is ugy "szereted" ezt a fiut, hogy szamolod, te mit adsz neki es mit kapsz vissza cserebe, kidekazva. 


    De hol van itt a szerelem?


    Egyebkent meg ha lenne nagyfiam es egyszer ugy allitana haza, hogy az eppen aktualis baratnojenek adta a kocsijat, "kisse" kikerekedne a szemem, az biztos.

    előzmény:
    filipa (66)
    2014-10-02  16:02
  7. 2014. október 2. 17:2468.

    Na, es melyik egyetem ez?

    előzmény:
    filipa (66)
    2014-10-02  16:02
  8. 2014. október 2. 17:0867.

    Azt hogy veszel egy autót már eldöntötted, ezt nem  is szeretném ragozni. Hogy bejárjál-e suliba autóval azért én még átgondolnám. Suliba járni munka mellett elég fárasztó, tudom saját tapasztalatból. Gondolom nem vagy egy rutinos vezető, biztos jó ötlet mosott rongyként rutin nélkül rendszeresen autóba ülni hóban, fagyban, ködben, sötétben??? Szerintem más csoporttársad is jár majd tömegközlekedéssel, tehát azt a kritikus szakaszt nem biztos, hogy egyedül kell leküzdeni. Egy km nem egy nagy táv, egy-egy zsibbasztó nap után még jól is eshet... 

  9. 2014. október 2. 16:0266.

    Most vagyok itt. Köszönöm mindenkinek aki válaszolt, igen jól látjátok itt nem csak az autó a probléma. Mindig én vagyok aki visszalép és csendben enged az akaratának. De vannak helyzetek amikor elegem lesz. Nagyon sok a miért, az is benne van hogy nincs lelki erőm lépni de személyes okokból nem szeretném leírni mindet.  Visszont ma beszéltünk, elmondtam újra a páromnak hogy ha nem tudom megoldani a bejárást a menetrend miatt akkor vásárolni fogok egy autót. A mai válasza az volt hogy rendben, azt teszek amit akarok mivel ez az én dolgom. Ha szükségem van autóra  akkor vegyek. Írta nyugger hogy egy rendes férfi ilyenkor felkínálná a saját autóját, nálunk erre nem lesz sor. Ő biztos nem fogja odaadni az autóját,abban az autóban én a rádióállomást sem tekerhetem el. meliblum sajnos ő is ilyen, a saját játékszereire mindig van pénz de a másiktól már sajnálja a legkevesebbet is. A legrosszabb hogy a titkárnőjének használ és azt hisszi hogy ez teljesen természetes.Múltkor 2 napot kaptam arra hogy 35 oldat gépeljek be. Evvel nem is lenne gond mert szívesen megteszem hogy segítsek,de amikor én kérek egészen pici apróságokat máris olyan mintha húznák a fogát.  Nagyon sokszor gondolkodom és törőm a fejem, mi lesz késöbb és hogyan. Ezért is lenne jó időben kilépni.De ahogy írtátok nincs elég lelki erőm vagy várom a megfelelő pillanatot. Egy dízel citroen c3 néztem ki 4-5 évest.


     

    előzmény:
    nyugger (63)
    2014-10-02  15:08
  10. 2014. október 2. 15:5965.

    Kivancsisagbol megneztem, mi a helyzet. Van autobuszjarat Nagykoroson a vasutallomas- falu/varoskozpont -. korhaz vonalon. A jaratinformacio szerint surun is kozlekedik.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (62)
    2014-10-02  13:27
  11. 2014. október 2. 15:1164.

    Akkor valóban nem az autó vásárlás itt az igazi probléma. Miért vagy vele?

    előzmény:
    filipa (5)
    2014-10-01  15:23
  12. 2014. október 2. 15:0863.

    Tegnap óta nem járt itt filipa. Szerintem jön este, és megtudjuk, milyen autót vett.

    előzmény:
    felicienne (59)
    2014-10-02  12:52
  13. 2014. október 2. 13:2762.

    Egy ember (normális) gyaloglási sebessége kb 4 km/h. Ebből kiszámolható, hogy 1 km kb 15 perc gyaloglás. Nagykőrösön legalább 25-30 percet kell gyalogolni az állomásról az iskolába. De nem is ez a lényeg, mert ez nyilván kibírható. A probléma ott van, hogy egy elég kietlen helyen (régen ipari terület) kell átmenned az elején, ráadásul van egy kocsma is, amit nem tudsz kikerülni. Így azért egy kicsit más, nem? Nem örülnék neki, ha a 20 éves lányomnak sötétben itt kéne sétálgatni. Gondolom te sem (feltéve, hogy van gyereked) 


    De az 50-es hsz-t csak és kizárlólag arra írtam, hogy előttem valaki azt írta, hogy "Nem tudom elkepzelni, hogy letezik az orszagban olyan egyetem, ami annyira kinn van a pusztaban es annyira el van zarva a vilagtol, hogy egy kilometert gyalogoljanak oda a hallgatok." Én erre adtam egy konkret példát. Nem írtam, hogy nem bírható ki 1 km gyaloglás és szélsőségről sem ejtettem egy szót sem.

    előzmény:
    antironia (52)
    2014-10-02  11:56
  14. 2014. október 2. 13:0661.

    Egyszerre gondoltuk ugyanazt :)

    előzmény:
    felicienne (59)
    2014-10-02  12:52
  15. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. október 2. 12:5560.

    Hát ez az!Nem értem topikindítót..

    előzmény:
    felicienne (59)
    2014-10-02  12:52
  16. 2014. október 2. 12:5259.

    De mit kell ezen ennyit dramazni? Szeretne egy autot, van ra penze, tud vezetni, fenn tudja tartani es nem elnek egyutt a pasival. Megveszi es kesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (57)
    2014-10-02  12:41
  17. 2014. október 2. 12:5258.

    Szerintem teljesen mindegy, hogy mennyit kell gyalogolni. Ha valaki a saját pénzén akar venni egy autót, az vegyen. Nem kell senkinek magyarázkodnia. 


     

  18. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. október 2. 12:4157.

    Persze, jogos ez is. 


    De -kérdem én- nem attól lesz valaki gyakorlott vezető, hogy lesz a feneke alatt egy autó és azzal mindennap gyakorolhat?Ráadásul ő -ha jól értem- főúton menne, nem pedig a Bp-i fullcsúcsforgalomban, ami ugye sokkal nehezebb volna és jogosan féltenék.


     


    Ami -szerintem- felháborító, ha igaz, az az, hogy a pasi elkezdett vele kiabálni, hogy miaf*szt képzel, hogy ő vezetni akar?!?!? Na, nálam ez már válóok lenne. (ugyanebben a felállásban, mert ha mondjuk közös a kassza és anyu felakarja élni a nehezen összekuporgatott pénzt, az egy más helyzet)


     


     

    előzmény:
    felicienne (55)
    2014-10-02  12:27
  19. 2014. október 2. 12:3256.

    Pattanj amíg tudsz!!! Én egy ilyennel éltem házasságban, ezek a típusok sose nőnek fel. A saját játékszerükre mindig van pénz, másra sajnálják. A vége válás lett azzal, h nem tudok alakalmazkodni, együttélni stb.

  20. 2014. október 2. 12:2755.

    Szerintem csak kisse fel van fujva ez a szerencsetlen beszelgetes. Mi van, ha a pasi latja, hogy a lany nem gyakorlott vezeto? Ki tudja, mit es miert mondott.


    Mondjuk a lany is csunyan felkapta a vizet, na es ha a pasi autoval jar indenhova? Van penze, vegye meg maganak o is az autot es jarjon vele. Majd HA osszekoltoznek, hozhatnak kozos donteseket.


    Nem elnek egyutt, nincsenek kozos kasszan, valoszinuleg ket fiatal, akik egyutt jarnak, de mindketten meg a szuleikkel elnek. A baj az, hogy mind a ketto hiszterikusan reagal, ha a masiktol nem azt hallja, amit szeretne. Nem tudjak az eltero velemenyuket normalisan megbeszelni egymassal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (53)
    2014-10-02  11:59
  21. 2014. október 2. 12:0854.

    Persze-persze. :)


     


    De a lényegi részre vonatkozó véleményemet, ill. kérdéseimet már tegnap leírtam. :)


     


    Nekem az egy kissé abszurd a történetben, hogy van egy külön kasszán, külön háztartásban élő független nő és a pasija fogja neki megszabni vesz-e egy autót vagy sem!??!


     


    Számomra ez abszolút érthetetlen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (53)
    2014-10-02  11:59
  22. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. október 2. 11:5953.

    Ez igaz. De a topik lényege azt hiszem nem az, hogy hány lépést kéne TI-nak gyalogolni, hanem, hogy egy féreg, zsarnok pasival hozta össze a sors. Ami ugye végsősoron az ő hibája, mert valamiért nem képes kilépni. De persze ezt mi nem tudjuk helyette megoldani.


     


    Nekem az egy kissé abszurd a történetben, hogy van egy külön kasszán, külön háztartásban élő független nő és a pasija fogja neki megszabni vesz-e egy autót vagy sem!??!

    előzmény:
    antironia (52)
    2014-10-02  11:56
  23. 2014. október 2. 11:5652.

    1 km gyaloglás 10 perc. Én ebben semmi szélsőséges dolgot nem látok.


     


    Ennyit simán gyalogolunk Bp-en belül is a BKV-hoz....  Mert ugye itt sem lakik mindenki a körúton, vagy a Rákóczi úton...


     


     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (50)
    2014-10-02  11:49
  24. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. október 2. 11:5551.

    Akiről beszéltem, ő is Budapestről járt le.

    előzmény:
    felicienne (48)
    2014-10-02  08:54

Címlap

top