Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Multifunkcionális szemüveg

Mukika
Létrehozva: 2014. augusztus 5. 16:56
Sziasztok! Tud valaki segiteni abban hogy elfogadható áron hol lehetne multifunkcionális szemüveget csináltatni? 
Köszönöm
  1. 2014. augusztus 6. 09:286.
    Nekem nem orvos irta fel hanem egy nagyon jo optikus, megvan hozza a vegzettsege. 
    Ök is rendeltek meg a lencseket, es csiszoltak bele a "keretbe".
    Semmit nem kellett megszoknom, fölvettem, es mintha hozzam lenne növe a szemüveg.


    En nem sporolnek minden aron, persze esszerü keretek között, mert szerintem a lencse minösege nagyon fontos, es bizony az sokba kerül.


    Nekem odahaza volt egy nagyon jo optikusom, a Corvin setany magassagaban az Üllöi uton van az üzletük.
    előzmény:
    Kristine (5)
    2014-08-06  07:24
  2. 2014. augusztus 6. 07:245.
    Progresszív vagy multifokális vagy munkaszemüveg létezik. Jó szemész orvos írja fel, jól mérje a pupillatávot, és hagyja, hogy jól megnézz mindent a lencsékkel. Széles csatornás lenvsét kell kérni az optikában. Ez nem olcsó, de figyelni kell az akciókat. Az újpesti tescóban Váci úton kint, van egy optika, ahol gyakorló orvos is van általában. Akciók is szoktak lenni. Mindenkép orvos írja fel az üveget.
    előzmény:
    Mukika (1)
    2014-08-05  16:56
  3. 2014. augusztus 5. 18:494.
    Multifokális illetve progresszív lencsés
    Mi számít neked elfogadható árnak? Milyen típusút szeretnél, mivel van három féle lehetőség.
    1., ami csak munkaszemüveg, számítógéphez
    2., ezzel már 5-6 méterig is használható
    3., amit folyamatosan hordhatsz.
    A harmadik háromszor annyiba kerül mint az első a második valahol középen.
    Vannak diszkont áron dolgozó helyek, ahol 50-60 ezer körül kapsz 3. típusút, de nem tudom milyen a minősége, mivel nagyon nem mindegy, hogy milyen a lencse átmenete.
    Nem rég csináltattam ofotértnál akció volt, így 70-ből megúsztam kerettel együtt.
    előzmény:
    Mukika (1)
    2014-08-05  16:56
  4. 2014. augusztus 5. 17:433.
    Lehet nekem igy mondták
    előzmény:
    Sushi (2)
    2014-08-05  17:30
  5. 2014. augusztus 5. 17:302.
    multifunkcionalisnak hivjak? nem multifokalis?
    előzmény:
    Mukika (1)
    2014-08-05  16:56

Címlap

top