Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Napi pozitív

Torolt_felhasznalo_984024
Torolt_felhasznalo_984024
Létrehozva: 2014. július 19. 11:14
Sziasztok,

Szeretnék egy olyan topikot, amiben lehetőség szerint senki sem sír, senki sem panaszkodik, senki sem anyázza a másikat... :)

Egyszerűen leírja, hogy a mai napjában mi az, aminek örülni tud, amiért hálás. Próbáljunk napi pár percben erre fókuszálni... :) Ez nem azt jelenti hogy az élet egy rózsaszín cukorszirup... :), inkább azt, hogy az eső után néha szívárvány jön... a rosszat könnyű észrevenni, a jóhoz kicsit több tudatosság kell.

Ki tart velem?
  1. 2014. szeptember 21. 08:2216.

    Ide miért nem ír senki? Emlékeztem a topikodra, múltkorról.


    - egy reggeli dal :)


    - találkozok "Vele"


    - megint aranyszínűre festi a szobám a napfény

  2. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. szeptember 12. 15:2715.
    Én örülök, hogy legalább 6 olyan embert találtam itt, aki hajlandó napi 1 percet arra szánni, hogy a pozitív dolgokra koncentráljon,  még ha időközben a 6-ból egy törölte is magát a fórumról.... :D

    Én örülök, hogy ma reggel nagy dugó volt befelé, így több időt tudtam beszélgetésre fordítani egy számomra kedves emberrel... ;)
  3. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. augusztus 7. 21:0014.
    Pár percre ma elértem a teljes lelki béke állapotát... bízom benne, hogy sikerül kitolnom minden nap egy kicsivel ;-)


    Mai jók: a gyerekeim apja leért egyben a Balatonra - nagyon fáradtan indult neki az útnak. 
    A legkisebbemnek ma csak egy balesete volt, a végén még szobatiszta lesz...:-)
    előkészítettem festésre a wct és a fürdőszobát, 
    Frissen borotvált férfiarc illata, kv, csupasz babapopsi látványa , olajoshal, paradicsom a kertből, egy szép pillangó, glettelésben profi vagyok - a YouTube király...:-) autogén tréning, korán lefekvés... fülemben cumi nyikorgás...:-)
  4. 2014. augusztus 5. 11:2813.
    szervusztok
    orvedek,hogy sut a nap es nem faj a terdem'
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (12)
    2014-08-05  10:29
  5. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. augusztus 5. 10:2912.
    Afrikai vörös tea vaníliával, kézműves kerámia bögréből. 5 perc pihi a kertben. :-)
  6. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. augusztus 5. 09:4211.
    Füves kert, 3 csicsogó gyerekecske tollasozni tanul, egy új póló, egy győztes sakkjátszma, finom saláta a hűtőben, türkiz fülbevaló, ma nem fáj a vállam! ;-), új ismeretségek, talán barátok... lágy szellő, ami szárítja a ruháink, telefon a nővéremmel...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (1)
    2014-07-19  11:14
  7. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. július 21. 22:0810.
    napsütés,
    3/2 gyerek nyaralni ment = én is nyaralok (egy gyerek tényleg nem gyerek :) )
    finom ebéd
    hála anyósoméknak akik nyaraltatják az unokáikat
    pakolás közben elveszett dolgok megtalálása
    kertben üldögélés
    sok lépcsőzés = nem kell konditerem ;)

    Hálás vagyok a ráncaimért is,amiket akkor vettem észre, amikor nevetés közben a tükörre esett a pillantásom... ez azt elenti, ma nevthettem..! ;)

    játszótéren új mászóka átadása, gyermekecske örömének nézése, ügyes kis mozdulatainak aggódó figyelése

    jó beszélgetés anyukákkal
    csend
    béke érzése
  8. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. július 20. 23:289.
    Nem adom fel, hátha más is kedvet kap... :)

    ébredés a szeretett ember mellett,
    reggeli a családdal,
    egy isteni jegeskávé,
    napsütés,
    ebéd a családdal,
    idő varrásra, két szoknya a lányomnak ;)
    vezetés, normális forgalomban... :)
    szandál a gyerek lábának méretében
    gyerekek nyaralócucca becsomagolva
    fotózás,
    szappanbuborékfújás,
    gyerekkacaj a habos fürdőben
    egy pohár bor
    internet
    halk szuszogás a gyerekszobában
    puha ágy, sötét..

    ez egy jó nap volt ;)
  9. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. július 20. 10:368.
    Kimostam tegnap az összes szennyest, nem is tudom volt-e már valaha üres a szennyeskosár...:-)


    Tegnap megfőztem mára is, így ma nincs más, mint élvezni azt a ritka pillanatot, amikor együtt a család. 


    Gyógyszer nélkül elmúlt reggel a fejfájásom.



    tegnap vettem magamnak egy szuper trikót, elírták az árát... de ugye kénytelenek annyiért adni, mint amit ráírtak...:-)


    a gyerekeim fél 8-ig aludtak, kialudtam magam.  Este sokáig voltak fent, mert együtt társasoztunk.


    Bár nem szeretem a sárgadinnyét, készítettem sárgadinnye krémlevest, ami a fogyasztói szerint istenien sikerült. Lévén képtelen vagyok közben kóstolni, ez igazi siker! 
  10. Torolt_felhasznalo_449040
    Torolt_felhasznalo_449040
    2014. július 19. 21:577.
    Ma nem esett az eso , vegre egyszer 22 °C volt delben , szoltam a kenesei gorognek , es nem tort ki bunyo a kis helyi tuntetesen....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (1)
    2014-07-19  11:14
  11. 2014. július 19. 21:406.
    Ez jó! 


    Na lássuk...
    Eőször is, nem történt sem baleset,sem rossz dolog a szeretteim körében.
    Ma a meló nemvolt olyan unalmas, és fárasztó se.Ma nem éreztem,hogy lassan telik az idő,vidám volt a munka.
    a buszsofőr  kedves volt, nem esett az eső. 





    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (1)
    2014-07-19  11:14
  12. 2014. július 19. 16:415.
    Kint tombol a hőség, a mi lakásunk meg kellemesen hűvös. Ebéd után megnéztem egy filmet és ma nem kell semmi halaszthatatlant megcsinálnom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (1)
    2014-07-19  11:14
  13. 2014. július 19. 13:234.
    csupa jó dolog történt ma!
    éjjel végre aludtam egy kicsit csak háromszor keltem a két lányhoz:-)
    délelőtt a férjem elvitte őket az állatkertbe így még takarítani is tudtam.
    most pedig mindenki alszik nyugi van.ennél több nem is kell.
    mindannyian jól vagyunk,nem betegeskedünk és még a főnök is felhívott hogy szeptembertől várna vissza egy kicsit dolgozni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (1)
    2014-07-19  11:14
  14. 2014. július 19. 11:463.
    Reggel én is a piacon voltam, és nagy örömömre volt parkolóhely. Mindig 6x kell körbemenni, most kapásból találtam egyet, még a piac közelében. Nekem ez tényleg nagy öröm, mert halálom a parkolóhelykeresgélés a Belvárosban (Bp.)
     A "tojásos bácsi" is kint volt, tudtam tőle vásárolni.
    A reggelire készített lángos nagyon jól sikerült, és ami eddig tényleg a nap fénypontja, a kislányom egy szó nélkül, jóízűen el is fogyasztotta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (1)
    2014-07-19  11:14
  15. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. július 19. 11:242.
    Kezdem is...:)

    Először is, sok idő után először, nagyjából kialudtam magam az éjjel. Reggel egy finom kávéval indítottam amit a pékségben vettem, majd kimentem a piacra, ahol nagyon szép sárgadinnyét kaptam. A méterárusnál kaptam egy nagyon klassz anyagot, aminek lealkudtam az árát :) a lányomnak abból szeretném megvarrni az iskolatáskáját, szerencsére odavan a mintájáért..:)

    Gyönyörű idő van, a házunk pedig egyelőre tartja a hűvöset.

    Hálás vagyok a 3 egészséges, szép, okos gyerekemért.
    Hálás vagyok a férjemnek, amiért biztosítja a mindennapokhoz szükséges anyagiakat. Hálás a Sorsnak, hogy van munkája.
    Hálás vagyok, amiért van egy házunk, kerttel, amiben játszhatnak a gyerekek.
    Ma különösen hálás vagyok Carl Miele-nek és Reinhard Zinkann-nak, amiért feltalálták a mosógépet... :) és a napocskának, hogy ma különösen gyorsan szárítja a ruhákat, így gyorsan ki tudom mosni az összes ruhát a hétvégén. Most megyek és ki is használom... :) aztán majd este jövök és leírom a többi dolgot amiért ma hálás vagyok, vagy ami ma örömet okozott.

    Szép napot nektek is!

Címlap

top