Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Giga átverés a slimfit2000

tictac
Létrehozva: 2014. Április 11. 10:10

hogy ez a slimfit mekkora átverés!!!!!!

 

bár utána olvastam nem egy helyen és nem kevés fórumon, és általában több volt a pozitív tapasztalatot leíró hozzászólás, óriásit csalódtam.

 

kezdjük azzal, hogy úgy hirdeti magát  a honlapon a termék, hogy "kedvenc ételeit is eheti, mégis...". na most, amikor megérkezett a termék (amire elköltöttem 5000 HUF-ot), a csomagban találtam egy cetlit, melyben a honalpról letölthető étrendhez adnak jelkódot. persze azonnal megnéztem. csak egy példa egy napi étrendre, melyet természetesen "nemzetközileg elismert dietetikusok állítottak össze":

 

1. nap Reggeli: 1 csésze feketekávé 1 db édesítőszerrel vagy gyógynövényteaEbéd: 2 db főtt tojás Vacsora: 1 nagy szelet marhahús (200 gramm), 30 dkg zöldsaláta olívaolajjal és citrommal

tehát, nézzük a reggelit. 0, azaz nulla étel, vagyis éhgyomorra egy feketekávé. és mindenki tudja, vagy ha nem is tudja, de millió helyről hallja, hogy kihagyva a reggeli étkezést, a szervezet egyből éhezést kezd el érezni, azaz raktározásra áll rá. megkérdezném, hogy a nemzetközileg elismert dietetikusok hol vették a képesítésüket, illetőleg kik által olyan elismertek... gondolom nem kell magyarázni... ámde nem gond a raktározás módozat, hiszen mindjárt nézhetjük az ebédet is.

 

2 db főtt tojás... nos, khm..., hadd ne mondjam, hogy 2 darab főtt tojással ki lakik jól ebédre, úgy, hogy az lesz a napi első étkezése?

 

vacsora: 1 szelet marhahús zöldsalátával. hm... nem szeretem a marhahúst, szóval a kedvenc ételeimről ennyit. egyébiránt pedig a kedvenc ételeim közé hadd soroljam mondjuk a krumplistésztát (mégcsak nem is csokit, vagy ilyesmit) ami tudom, hogy szénhidrát bomba, de hát az a  kedvenc ételem és a reklám szerint azt is ehetnék, mégis hatna a tabletta és fogynék heti akár 8 kilót (!).  Gondolom kitaláljátok, hogy az egész diéta alatt egy falat tésztát és krumplit sem lehet enni, egy szelet piritóst sem.

 

és annak, aki azt hinné, hogy az első pár nap ilyen drasztikus annak érdekében, hoyg beinduljon a fogyás, annak itt van pl a 14 nap étrendje:

 

14. napReggeli: 1 csésze feketekávé 1 db édesítőszerrel vagy 1 csésze gyógynövénytea Ebéd: 1 nagy szelet marhahús (200 gramm), 30 dkg zöldsaláta olívaolajjal és citrommal Vacsora: 1 db reszelt répa citrommal

 

a legjobb az egy darab reszelt répa citrommal....

 

Ja, és persze hozzá kell tennem, hogy 100% pénzvisszafizetési garanciát vállal a hirdető, ami persze csak és kizárólag akkor kérhető, ha a diéta betartása mellett nem fogytál x kilót...

 

szóval ez egy giga átverés...

 

Azt hiszem megvolt a 2014-es tanulópénzem is...

  1. 2014. Április 15. 06:1041.

    Ez a diéta , amit adnak a gyogyszer mellé a Level diétának tűnik. Keress rá a neten. Önmagában is több kilo leadását ígéri egy hét alatt-nem kell mellé semmit szedni. Ügyes reklámfogás a kettőt összerakni:))) az étrendtől tuti fogyni fog a páciens, ha meg nem tartaná be akkor  rá is lehet fogni, hogy azért nem fogyott le:)

    Van egyébként egy kéthetes változata is, az picit lazább. Nekem kolléganőm fogyott azzal elég sokat-5-6 kg. 

  2. 2014. Április 14. 20:4440.

    A zsemle kifli nem napi 10 db, csak reggelire eszem 1 zsemlét vagy 1-2 kiflit vajazva. Valamit enni kell.

     

    Nem eszem parizert, de felvágottat is nagyon ritkán, mert nem szeretem.

     

    de az elhízás miatt okozott betegségekre költendő gyógyszer meg többe kerül, mint egy kondibérlet.

     

    Nem szedek semmilyen gyógyszert az elhízás miatt.

     

    Köszvényre szedek Milurit-ot és magas vérnyomásra 2 féle gyógyszert.

     

    Ezeknek semmi közük az elhízáshoz, mert már régóta szedem.

     

    Konditerem felejtős, mert a kardiológus eltiltott.

     

    Tornázni sem tudok, mert a térdem nem bírja. Uszodára nincs pénzem. Sétálni szoktam, de attól még 1 grammot nem fogytam, pedig mászkálok eleget. Sőt egy időben a barátnőmmel kirándultunk, hegyet másztunk, lépcsőztünk és nem fogytam semmit.

     

    Megvettem a Norbi DVD-t is, de rosszul lettem torna közben, fel ment a vérnyomásom, így az orvos nem tanácsolta.

     

    A lábam lymphoedema-s, így nem tudok sokat állni sűrűn le kell ülnöm.

     

    A lakás takarítástól is nagyon elfáradok, másnapra alig tudok lábra állni. 

     

    Nem egyszerű túlsúlyosnak lenni.

    előzmény:
    Dativus (37)
    2014-04-14  13:02
  3. 2014. Április 14. 20:3239.

    Én betegségtől híztam el és közben még a dohányzásról is leszoktam, így jócskán rám ragadtak a kilók.

     

    Nem stresszelek, nincs is miért. Haláli nyugis ember vagyok.

    előzmény:
    *Diorella* (36)
    2014-04-14  12:40
  4. 2014. Április 14. 13:0338.
    A zsemle meg a kifli, elnézést.
    előzmény:
    Dativus (37)
    2014-04-14  13:02
  5. 2014. Április 14. 13:0237.

    A kenyér meg a kifli miben más, mint a kenyér? Egyáltalán nem kellene ilyesmit enned. Cukor meg nem csak az édességekben van. Tény, hogy egy csomag saláta drágább, mint 10 deka parizer zsemlével, de az elhízás miatt okozott betegségekre költendő gyógyszer meg többe kerül, mint egy kondibérlet. Nem kell ugrabugrálni, sok ember izülete nem is bírja az aerobik szerű tornákat, de bicajozni, sétálni, úszni, otthon tornázni mindenkinek lehetőség. A youtube tele van ingyenes tornavideókkal. 

    Abban egyetértünk, hogy a fogyitabletták semmit nem érnek és csak azok veszik meg akik lusták mozogni. 

    előzmény:
    drvia (34)
    2014-04-12  21:06
  6. 2014. Április 14. 12:4036.

    Na jó, de ha nincs pénze, akkor valahol a stressz váltja ki azt, hogy az illetőnek ennie kell. (Ha nem betegség áll mögötte és eltekintve azoktól, akik a stressz miatt  meg nem tudnak enni, de ők meg nem is híznak el, nekik a vacak kajától egyéb bajuk van/lesz.) Ebből pedig az adódik, hogy ha nincs pénze egészséges ételekre, akkor csak térfogatnövelő és egyéb vacakkal megtömött szemetet tud venni.

     

    Illetve még van az is, amikor valakinek ugyan van pénze, de annyira hozzászokott a mű ízekhez, hogy ezért sem akar változtatni, mert neki az a finom. Nyilván pl. az amerikaiak között is azért van sok kövér, mert bár az élelmiszer ott nem drága, de a chips, kóla, hamburger, gyorskaják ízéhez szerintem már nagyon hozzászoktak. 

    előzmény:
    drvia (34)
    2014-04-12  21:06
  7. 2014. Április 12. 21:0935.
    A szénhidrát még ok, (bár leírni könnyű) de az ugrabugra...nos az nem mindenkinek adatik meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200853 (31)
    2014-04-12  10:56
  8. 2014. Április 12. 21:0634.

    Én betegségből híztam el. Képtelen vagyok lefogyni, pedig 1989-óta cukor nélkül iszom a kávét, 1991-től cukor nélkül iszom a teát.

     

    Nem sütögetek sütiket, és nem is eszem csupán alkalmanként max. 1 szelet sütit. (az alkalom kb havi 1)

     

    Kenyeret már hónapok óta nem veszek, kiflit vagy zsemlét veszek, de az is mindig rám szárad.

     

    A csoki-cukor-édesség nagyon ritka, mert semmi kakaós dolgot nem szeretek.

    Palacsintából is max.4 db eszem, de azt is 2 részben.

     

    Én pl imádom a salátákat, mégsem tudok leadni 1 grammot sem.

     

    Nincs pénzem és nem stresszelek, így kenyeret sem eszem...

     

    Akinek nincs pénze az nem a stressztől nem tud lefogyni, hanem attól a sok egészségtelen sz@rtól, amit meg tud venni, mert enni kell.

     

    A tesómnak van pénze, megveheti a sok egészséges dolgot, mégsem fogy le.  Már vett szobabiciklit is, mégsem mennek le a kilók.

     

    Ezek a fogyi szerek amiket hirdetnek sz@rt sem érnek. Az egyik ismerős vissza is küldte és kérte a pénzét vissza, mert nem fogyott, hanem hízott 1 hét szedés után 2 kilót.

    előzmény:
    *Diorella* (30)
    2014-04-12  10:13
  9. 2014. Április 12. 12:5333.
    Félreértettetek. Hozzátettem, hogy maximum az agyamban gátolja a zsír felszívódását, tehát csak a tudatra hat, megnyugszik az ember, és bátran falatozik. Eleve diétázás esetén kevesebbet eszik az ember, az soha nem bizonyítható, hogy ha szed hozzá valami ilyen kapszulát, akkor az is közrejátszik-e vagy sem.
    előzmény:
    antironia (32)
    2014-04-12  12:46
  10. 2014. Április 12. 12:4632.

    olyan kapszulát (ezmögött is négy 0 volt), ami a zsír felszívódását gátolja.

     

     

    aha. A használati utasításban.... :-DDDDD

     

     Ilyen cuccok tömkelege szerepel a GVH oldalain, töbmilliós bírsággal....

     

    Mert leírni nagyon könnyű, csak bizonyítani.... És ehhez édeskevesek a (marketingesek által megírt) ún. fogyasztói tapasztalatok. 

     

     

    előzmény:
    Mónika (27)
    2014-04-11  23:31
  11. Torolt_felhasznalo_200853
    Torolt_felhasznalo_200853
    2014. Április 12. 10:5631.
    Ahhoz, hogy kevesebb szénhidrátot küldjön le az ember meg egy kis otthoni ugrabugrához nem kell egy fillér se.
    előzmény:
    drvia (29)
    2014-04-12  01:02
  12. 2014. Április 12. 10:1330.

    Kérdés, hogy akinek pénze van, de nem betegségből adódóan túlsúlyos, az egyáltalán le akar-e fogyni. Vagy inkább saláta és zöldség helyett a péksüteményeket, édességet zabálja, mert az olyan finom...

     

    Akinek meg nincs pénze, csak pénztelenségből adódó stressz, annak nem is lesz sikeres a fogyókúra, mert 1 szelet kenyértől úgy fogja érezni, hogy még mindig ennie kell.

     

     

    előzmény:
    drvia (29)
    2014-04-12  01:02
  13. 2014. Április 12. 01:0229.

    Éppen ezért nem fogyókúrázni kellene, hanem életmódot váltani, ami magával hozza a kilók leolvadását. 

     

    Ahhoz pénz is kell. Akinek nincs rá pénze, annak marad a túlsúly.

     

    Akinek pénze lenne rá, hogy életmódot váltson, az vajon miért nem tud lefogyni?

    előzmény:
    *Diorella* (8)
    2014-04-11  10:48
  14. 2014. Április 12. 00:5428.

    Ha ilyen valóban létezne, akkor nem lenne a világon (...és főleg az USA-ban) annyi túlsúlyos ember.

     

    Ha te hiszel benne.....?

    előzmény:
    Mónika (27)
    2014-04-11  23:31
  15. 2014. Április 11. 23:3127.

    Még annyit: kaptunk a párommal közösen olyan kapszulát (ezmögött is négy 0 volt), ami a zsír felszívódását gátolja. Szerintem ez hasznos volt, zsíros ételek közben be lehet venni, és akkor nem vagy nem annyira szívódik fel a zsír. Az agyamban legalábbis :D Ha még ilyen lenne szénhidrátosban, akkor teljes lenne az öröm :)

     

     

    előzmény:
    tictac (1)
    2014-04-11  10:10
  16. 2014. Április 11. 23:2326.
    Hát nem tudom, nagyjából ez minden ilyen szerre igaz. De többezres többtízezres szer nélkül is lehet enni vacsorára egy darab reszelt répát citrommal, és garantáltan fogyni fog az illető (gondolom ugyanúgy!). A titok nyitja tényleg azon van, hogy nem kell enni. Ezt úgyértem, hogy keveset kell enni. A mozgás, mint tényező szerintem csak 20-30 % a fogyásban. Egyszer annyira jól sikerült ráállnom a kb. 1000-1500 kalóriára, fogytam először gyors ütemben, majd lassabban összesen 10 kg-t, de karácsonykor megtörtem :( ez azóta is úgymaradt :D Ennyit erről.
    előzmény:
    tictac (1)
    2014-04-11  10:10
  17. 2014. Április 11. 21:3425.

    Pihécske....

     

    Ezek a fogyis tabletták semmit nem érnek.

     

    Én is kaptam az uramtól, de még éhesebb lettem tőle és állandóan fájt a gyomrom. Pár nap után kidobtam a szemétbe.

     

    Akárki vett az ismeretségi körömben, senki nem fogyott tőle egy grammot sem.

     

    előzmény:
    pihe** (23)
    2014-04-11  18:57
  18. 2014. Április 11. 21:3024.

    Én 1991-ben kórházban voltam fogyózni.

     

    800 Kal. kaptam naponta. 5 nap után minden második nap kaptam 1 liter fölözött tejet és azt kellett beosztanom egész napra.

    4 hét alatt lefogytam 11.5 kg-t.

     

    A főorvos asszony  behívott az orvosi szobába amikor kijöttem a kórházból és azt mondta: NINCS FOGYÓKÚRÁS GYÓGYSZER!!!!!Csak attól nem hízunk el, amit nem eszünk meg.

     

    Pár nappal előtte este fél 11-kor hoztak be egy 38 éves nőt, mert valami fogyi tablettát szedett és annyira legyengült a szervezete, hogy hajnal 4-kor meghalt.

     

     

    előzmény:
    tictac (1)
    2014-04-11  10:10
  19. 2014. Április 11. 18:5723.

    mi ebben a giga átverés? nem kell ahhoz atomtudósnak lenni, hogy nagyzabálós fogyókúra nincs.

    egyszer volt egy olyan, hogy válaszd ki a kedvenc kajádat, és akkor mondjuk rántott húst ehetsz sült krumplival három hétig. de csak azt.

    és fogysz tőle. hát ja. gondolom egy hét után már a gondolattól is rosszullett a kedves paciens, hogy megint mit kell egyen, oszt inkább éhezett.

    nem egy normális dolgok ezek.. 

    előzmény:
    tictac (1)
    2014-04-11  10:10
  20. Torolt_felhasznalo_200853
    Torolt_felhasznalo_200853
    2014. Április 11. 18:5622.

    Aha.. Ebben a pillanatban láttam a tévében, hogy Karafiáth Orsolya rengeteg álnéven saját magát fényezi a saját oldalán.

     

    Szerinted mennyire igazak azok a pozitív tapasztalatok, amiket olvastál?

    előzmény:
    tictac (7)
    2014-04-11  10:40
  21. 2014. Április 11. 18:4421.

    Mindaddig, amíg az emberek csodaszerekben reménykednek teljes és tartós életmód-váltás helyett, tucatszámra jelennek meg ehhez hasonló hülyeségek. És lesz is rá vevő.

    Komolyan, én is szívesen kitalálnék valami kreténséget, és piacra dobnám Turrita-csodadiéta címen. Dőlne a lé.

    előzmény:
    tictac (1)
    2014-04-11  10:10
  22. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2014. Április 11. 18:3720.

    Nem hisznek nekünk, pedig a mi tanácsunk és véleményünk ingyen van.  De az nem köll.

     

    Mondjuk azért az is baj, hogy az ilyeneket nem büntetik. Mindenki tudja, hogy ezek mekkora átverések, mégis teret engednek ennek. 

     

    előzmény:
    antironia (9)
    2014-04-11  10:51
  23. 2014. Április 11. 18:2619.

    Diéta leírás is volt hozzá?? Már megérte az árát!

     

    Vagy varázspálcát vártál inkább?

     

    Hogy lehetsz ilyen hiszékeny? Ejnyebejnye! 

     

    Ez itt jónak tűnik, talán olvasd el, és folytasd az ő módszerével a fogyózást:

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=819&topicid=315960

     

    Egy másik fogyóbogyós-topik révén ezt a blogot találtam, és amit ír, nagyon igaz!

     

     

    előzmény:
    tictac (1)
    2014-04-11  10:10
  24. 2014. Április 11. 14:0018.
    Mégvalami: a véleményem vonatkozik mindenkire, aki abban a helyzetben van, mint amiben te voltál és kapszulát rendelne, ha te nem lennél olyan bűbáj és nem világosítanád fel őket.
    előzmény:
    cabron (17)
    2014-04-11  13:52

Címlap

top