Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kreatív ajándék ötletek

Camala
Létrehozva: 2012. október 28. 18:07

Sziasztok!

 

A topic címe "Kreatív ajándék ötletek pedagógusoknak."

 Segítséget szeretnék kérni, mert az én kreatívitásom a személyes ajándékokra nem tejed ki.  

 

Tehát ti milyen ajándékot adnátok karácsonyra a gyermek osztályfőnökének, óvónénijének vagy egyéb pedagógusnak?

 

Közeleg a karácsony és a kevés osztálypénzt kéne értelmes ajándékra költeni, nem a huszonhatodik üveg borra vagy akárhányadik párológtatóra stb. Tehát milyen az olcsó, és személyes karácsonyi ajándék??

 

Aztán ezt az ajándék ötletelést majd kiterjesztjük egyéb jeles alkalmakra is.

 

 

  1. 2012. október 29. 09:239.
    na ez volt az elszólás: a műSÖR az MŰSOR akart lenni.
    előzmény:
    abraxas (8)
    2012-10-29  09:22
  2. 2012. október 29. 09:228.

    Anyukám pedagógus, alsós tanítónő, tapasztalatból mondom: semmilyen tárgyat ne vegyetek! Felesleges pénzkidobás vázást, stb ajándékozni, hiszen mindenki a saját ízlése szerinti tárgyakkal szereti körülvenni magát, és ezt nehéz eltalálni.

     

    Egyébként nem várja el a pedagógus az ajándékot, sőőőt! Inkább zavarbaejtő. Egy "műsör", vagy csak egy dal megtanulása, eladása sokkal szebb ajándék.

     

    Ha mindenképpen tárggyal szeretnétek meglepni, mert mondjuk jó a viszony, a gyerekek tényleg nagyon szeretik, akkor jó ötlet lehet venni egy szép keménykötésű, könyv formájú füzetecskét (max 800 Ft), amibe minden gyerkőc írhatna egy pár soros történetecskét arról, hogy mi a legszebb emléke a tanítónénivel.

     

    Ehhez a 9-10 éves gyerekek már elég nagyok, és ez tényleg egy szívmelengető ajándék lehet :) Esetleg ovisoknál A5 lapokra rajz, és ezt bekötni... Ez is maximum 2000 Ft-ból megvan.

     

    előzmény:
    Camala (1)
    2012-10-28  18:07
  3. slv
    slv
    2012. október 28. 20:007.

    A mi kedvenc tanító néninknek 3 gyereke van.

     

    Készítettünk nekik hóember ruhatárat, és sk forrócsokit,  szaloncukrot.

    Hóember ruhatár itt:

    http://gyereketeto.blogspot.hu/2011/12/hoember-ruha tar.html

    Szaloncukor itt:

    http://gyereketeto.blogspot.hu/2011/12/szaloncukor- hazilag.html

    Forrócsoki itt:

    http://gyereketeto.blogspot.hu/2011/11/hazi-forrocs oki.html 

     

    Nagyon örültek neki! :) 

    előzmény:
    Camala (1)
    2012-10-28  18:07
  4. Torolt_felhasznalo_511611
    Torolt_felhasznalo_511611
    2012. október 28. 19:456.

    Keresztlányomék kapcsán tudom elmondani a következőket:

    Könyvutalvány,jó üveg bor,egy szép kristály váza ilyenek..

    Ezek szerintem értelmes,komolyabb dolgok,aminek örülnek a pedagógusok.Ha esetleg nem tetszik nekik,tovább tudják adni stb..

    Aranyos persze a műsor,és a fotóalbum is,de én nem azokra voksolnék:) 

    előzmény:
    Camala (1)
    2012-10-28  18:07
  5. 2012. október 28. 18:485.
    Mi tavaly karácsonyra fotokönyvet csináltunk az ofőnek, nagyon boldog volt. Egyszerű, a www.ihbdigital.hu oldalon online fel kell tölteni, és kipostázzák, v személyesen is át lehet venni.
    előzmény:
    Camala (1)
    2012-10-28  18:07
  6. 2012. október 28. 18:344.

    Helló helló!

     

    Én is a műsorra illetve a videóra voksolok! Ha a gyerekek már nagyobbak, készítsetek videót, mindenki mond egy pár szép gondolatot, valami hangulatos zenét alá vágni. Ilyesmik.

    A mézeskalács sem egy rossz ötlet. Ha pl az összes gyerek sütne egyet-egyet, a nevével + egy nagy szépen bekeretezett osztálykép.
    Írhatnak verset, idézetet, vagy rajzolhatnak is, aztán az egészet lefűzitek csináltok valami szépet az elejére és kész az emlék könyv.

    Nem tudom vannak esetleg osztályképek? Azokból is lehetne beleragasztani. Ilyesmiket csinálnék én :) 

    előzmény:
    Camala (1)
    2012-10-28  18:07
  7. 2012. október 28. 18:293.

    Tehát ti milyen ajándékot adnátok karácsonyra a gyermek osztályfőnökének, óvónénijének vagy egyéb pedagógusnak?

     

    SEMMILYET!

    előzmény:
    Camala (1)
    2012-10-28  18:07
  8. 2012. október 28. 18:192.
    Egy közös mézeskalács sütés gyerekekkel, szülőkkel, pedagógusokkal. A gyerekeknek a szülők is betaníthatnak rövid műsort. Utóbbi pénzbe sem kerül. Fel kell venni videóra a műsort és utána odaadni emékbe a ped.-nak. 
    előzmény:
    Camala (1)
    2012-10-28  18:07

Címlap

top