Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Boldogságterápia

Evolució9
Létrehozva: 2012. június 19. 10:13

Kedves Olvasó!

 

Ezt a topicot azzal a céllal hoztam létre,hogy tegyünk egy próbát a saját életünk jobbá tételére. Sok önfejlesztő könyvet olvastam már, és mindben megállapítják,hogy a pozitív dolgokra való figyelem még több pozitív dolog megjelenését eredményezi.

Itt hát az alkalom,hogy ezt kipróbáljuk!

Olyan lányok, asszonyok, férjek, szinglik és párkapcsolatban élők és abban nem élők hozzászólásait remélem, akik szeretnék egy velem együtt véghezvinni.

A dolog lényege egy 5-ös lista mindennap ! Mindenki ír 5 olyan dolgot ami aznap jó érzéssel töltötte el! Ez lehet nagyon kis dolog is (pl. volt ülőhelyem a buszon) és lehet álnevekkel stb.

 

Arra gondoltam tesztként 1 hétig csinálhatnánk, hogy meglássuk van-e hatása?

 

Miért jó ezt megosztani több emberrel? mert mindenkinek már okoz örömet, ezáltal kinyithatjuk az elménket olyan örömökre is, amiket mi lehet hogy nem is értékelünk. Hiszek ebben, úgyhogy most meglátjuk az elméletet igazolja-e a gyakorlat!

 

Várom a hozzászólásokat és ha összegyűlünk páran holnap elindíthatjuk a saját Boldogságterápiánkat :-)

 

Szép napot!

 

Ev

  1. 2012. július 11. 12:26137.

    Megint le vagyok maradva pár nappal, de azért jövök:

     

    1. Reggel voltam futni és végre nem volt meleg.

     

    2. Dinnyét ettem tizóraira.

     

    3. Délután megyünk csavarogni és biciklizni.

     

    4. Péntektől lesz egy kis plussz munkám.

     

    5. Este fagyizás vagy jégkrémezés lesz.

    előzmény:
    soleluna (136)
    2012-07-08  19:56
  2. 2012. július 8. 19:56136.

    Kicsit elmaradoztam, de ma újra itt vagyok:

     

    1. Fél 9-ig aludtam reggel.

     

    2. Anyóséknál ebédeltünk, így nem kellett főznöm.

     

    3. A délután pihenéssel telt.

     

    4. Vettünk egy hatalmas dinnyét. 

     

    5.  Holnap is szabadok leszünk mindketten.

     

    Remélem nem maradok teljesen magamra!

    előzmény:
    soleluna (135)
    2012-07-05  20:09
  3. 2012. július 5. 20:09135.

    Sziasztok! Kicsit le vagyok maradva, úgyhogy összefoglalót írok:

     

    1. Kaptam szúnyoghálót az ágyam melletti ablakra, úgyhog nyitva maradhat éjszakára.

     

    2. Ma nálunk voltak a párom gyerekei és az unokahúgom is, mégis olyan nyugis napunk volt.

     

    3. Volt egy szuper, frisítő zápor.

     

    4. Kaptunk sárgabarackot és lekvárt is a szomszéd nénitől.

     

    5. Egyszerűen csak olyan jó napom volt.

    előzmény:
    Jajulálá (134)
    2012-07-03  16:18
  4. 2012. július 3. 16:18134.

    Hali Mindenkinek!

     

    Akkor kezdem/folytatom

     

    1. kiderült, hogy holnap nem kell a negyven fokban késő délután egy megbeszélsé helyszínére mászni, mert átszervezték

     

    2. nagyon kedves volt a pincérlány az ebédnél

     

    3. elmúlt a fejfájásom, ami tegnap este kezdődött

     

    4.  ma végre sikerült behoznom egy elmaradást

     

    5. valaki, akitől ismeretlenül segítséget kértem, nagyon kedves volt

    előzmény:
    soleluna (133)
    2012-07-02  21:55
  5. 2012. július 2. 21:55133.

    Sziasztok! Én is le vagyok maradva pár nappal, úgyhogy most összesítek:

     

    1. Kaptam egy kisebb fordítási munkát és jól jött a plussz pénz.

     

    2. Voltunk a Balcsin hétvégén. Imádom.

     

    3. A párom kapott egy nagyon jó munkaajánlatot. Igaz még nem fogadta el, de gondolkodik rajta.

     

    4. Ma egy jót beszélgettem a tesómmal.

     

    5. A szomszéd nénitől kapunk sárgabarackot.

     

     

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  6. 2012. július 2. 13:17132.

    Sziasztok!

     

    Uff... Én a hétvégét ki is hagytam Szánom-bánom.

    Nos kb. mindent azzal kezdhetnék, hogy "ezt a napot is túléltem" - kicsit nehezen viselem a hőséget.

     

    Tehát, a mai (eddig) ötös lista:

     

    1. egy légkondis irodában ülök

    2. sikerült elintézni, hogy a hétvégén (következő) ne kelljen magam egy legalább 20ezres költségbe verni

    3.  nagyon jól aludtam az éjszaka

    4. igazán finomat ebédeltem

    5. kaptam egy kedves üzenetet

     

    előzmény:
    Citromos-Almás (131)
    2012-07-01  22:30
  7. 2012. július 1. 22:30131.

    1. Reggel anyukámnak megvettünk egy swarowsky fülcsit egy medállal és 50%-os leárazás volt éppen, ráadásul csodaszép

    2. aFérjemnek vettünk egy nagyon jó bőrpapucsot

    4. Voltunk strandon anyukámmal és hugommal

    5. Ettem birkapörköltet és ittam egy rose föccsöt :-)

     

     

     

    Hejj! nINCS csalás kimaradt a 3mas pont..;)

     Sziasztok:)

    Megpróbálok összehozni egy 5ös listát,de van olyan nap,amikor 1000es lista is menne van amikor max. 1 vagy se

     

    Tegnap: nagyon jó nap volt a barátommal voltam:))

    este találkoztunk Bp-n nagyon szép szerintem este.. voltunka  gellért hegyen dunaparton meg a belvárosban sétálgattunk kb. fél5re értem haza:) az egész nagyon jó volt nem tudom pontokra szedni:D

     

     

    Ma pedig apámat látogattam meg legalább vele tudtam bezsélgetni..de amúgy nem volt egy izgalmas:)

    Jó nyaralást Evolúció! Talán EVelin lehetne az igazi neved?:D 

    előzmény:
    Evolució9 (128)
    2012-06-30  22:20
  8. 2012. július 1. 21:54130.

    Sziasztok!

     

    a mai:

     

    1. Reggel a férjem ágyba hozta a kávét

    2. Anyukám nagyon örült az ajinak, és az ebég is jól sikerült

    3. szépen összepakoltam mindent az útra kivasaltam stb

    4. rendbetettem a körmeimet

    5. bicajoztam és a rádióban jó zenék mentek

     

    A zárásban benne vagyok, de most el fogok utazni 1 hétre.

    Addig írjátok meg a véleményeket, és ha mindenkinek ok akkor letitkosítom ha visszajöttem.

     

    Viszek egy szép füzetet és mindennap írom a listát, ha netközelbe leszek akkor felteszem, ha nem akkor utólag megírom

     

    Addig is írjatok!!

     

    ha lesz időm benézek!

     

    Biztos h nagyon szép hetetek lesz

     

    puszi:

     

     

     

    előzmény:
    Juduj (129)
    2012-07-01  19:28
  9. 2012. július 1. 19:28129.

    Sziasztok!

    Bocsi, hogy nem voltam, de ez a hét őrült  forgatag (jó értelemben) volt! Nem is tudok most 5-ös listát írni, mert minden nap olyan csúcsszuper volt, hogy írhatnék akár napi 100-as listát is! 

     

    Azon agyaltam, hogy ha már ilyen jól összebarátkoztunk nem csinálunk ebből a topikból egy zártat? Csak mert én személy szerint nemigazán szeretem, hogy akárki simán kukkolhat, nem szívesen osztok meg túl sok infót a nagyközönségnek. Persze oda is  fellehet venni újakat, úgyis megtalál aki akar, meg természetesen csak akkor ha ti is úgy gondoljátok.Úgy gondolom bátrabbak lennénk zártként.

    Vélemények? 

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  10. 2012. június 30. 22:20128.

    Sziasztok!

     

    lemaradtam kicsit dehát annyi minden van így a szabi alatt :-)

     

    tegnapi:

     

    1. beküldtem egy receptemet egy nyereményjártékra

    2. Voltunk vásárolni és a férjemnek találtunk egy nagyon jó inget amit majd a tegnerparton akarok látni rajta

    3. 50km-t bicajoztunk a férjemmel

    4. Csináltam rakott kelt, amit imádok

    5. Voltam kozametikusnál és nagyon szép lett a szemöldököm

     

     

    a mai:

     

    1. Reggel anyukámnak megvettünk egy swarowsky fülcsit egy medállal és 50%-os leárazás volt éppen, ráadásul csodaszép

    2. aFérjemnek vettünk egy nagyon jó bőrpapucsot

    4. Voltunk strandon anyukámmal és hugommal

    5. Ettem birkapörköltet és ittam egy rose föccsöt :-)

     

    jó éjt!

    előzmény:
    Citromos-Almás (127)
    2012-06-29  22:33
  11. 2012. június 29. 22:33127.

    Sziasztok az ígért 5ös lista:)

     

    Végülis egész jó nap lett ez a mai:)

     

    1. reggel felvettem egy rég próbált szoknyám és meglepődve tapasztaltam,hogy nagy...:D

     

    2. sikerült teljesen kitakarítani a szombám meg kicsit átrendezni

     

    3.  a rossz kedvem végre nem másokon vezettem le,hanem lefoglaltam magam szenvedés helyett

     

    4. most este csináltam magamnak tök jó körmöt:) fekete alap rózsaszín tulipán.

     

    5. nagyon örülök,hogy ennyit foglalkoztok itt velem:))

     

    Figyeljetek azért,ha valamit én csinálok rosszul nyugodtan adjatok egy virtuális pofont..a hibákból tanul az ember..

    További szép éjszakát:) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_878775
    Torolt_felhasznalo_878775
    2012. június 29. 17:53126.

    Hú, most vettem észre, milyen félreérthető ez a "beszűkültem"!

    Persze rossz az, aki rosszra gondol! (Ja, az is én voltam...?!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878775 (125)
    2012-06-29  17:50
  13. Torolt_felhasznalo_878775
    Torolt_felhasznalo_878775
    2012. június 29. 17:50125.

    Szia!

    Sajnos évek óta nagyon "beszűkültem" a depresszióm miatt, és többek között ez is része a dolognak. Semmi nem érdekel/t, nem csinálok/tam programokat, stb..

    Talán-talán valami elindult mostanában, összességében egyre jobban vagyok, bár ez a mai napra nem nagyon igaz, szörnyen érzem magam fizikailag és lelkileg is. Azért persze később összeszedem a jó pillanatokat is, mert tuti voltak, csak ilyenkor nehezebben veszi észre őket az ember lánya.

    Biztos vagyok benne, hogy sok klassz pillanatom volt ma is!!!

     

     

     

    előzmény:
    Citromos-Almás (122)
    2012-06-29  09:58
  14. 2012. június 29. 15:19124.

    Szia Mindenki!!!

     

    ...igen, az angol nekem is nagyon rosszul megy , de majd most belejövök!!! :-) És igyekszem arra gondolni, hogy mennyire hasznos és gyakorlatilag "alap" nyelv, és félretenni azt, hogy nem tetszik.

     

    És akkor a lista:

     

    1. Már harmadik napja sikerül betartanom, hogy normális mennyiséget igyak. (Napi 1-2 pohár víz volt az átlag, és e mellett max egy kv...)

    2. Megismerkedtem egy kedves emberrel

    3. Péntek van. És délután. (Szóval ennél többet felesleges is lenne írni a részemről :-)))

    4. Kaptam ma egy pozitív megerősítést a kitűzött célokra

    5. Egyre jobban van a barátom (beteg volt néki a lábikója)

     

    Mindenkinek jó hétvégét, a magamhoz hasonlóaknak (sokkal jobban szeretem a telet) pedig túlélést a nagy kánikulára! Azaz: jó balcsizást, bicózást, pad-festést, gyerkőcözést-családozást, müzli-szelet falatozást!

     

    Citromor-Almás:

    "Valahogy eddig mindig azt tapasztaltam,hogy akik önbizalomhiányosok azok élvezik,ha a másik emberrel kicseszhetnek. Meg persze minenre irigykednek..Nem tudják élvezni az életet és csak szenvednek ahelyett,hogy tennének valamit. Vagy velem van a gond? Én lennék a hülye?"

     

    NEM! Nem Veled van a gond. Jól látod, és ne is törődj vele többet, ne a Te problémád legyen! Egy kínai közmondás szerint: "A fájdalmat nem lehet elkerülni, de a szenvedés a magad választása" vagy valami hasonló. Hát legyen az ő problémájuk, hisz nekik van bajuk Veled, és nem fordítva!

     

    Ui.: Ma csinálok valami citromos-almásat az tutti... Mondjuk túrókrém...kis tejszínnel. lefagyasztva. mentalevél a tetején, lehelletnyi fahéj... kis akácmézzel végig-csurgatva...

     

    Na jó, mentem :-)

    előzmény:
    Citromos-Almás (122)
    2012-06-29  09:58
  15. 2012. június 29. 11:23123.

    Hali!

     

    Tök jó Tücsi,hogy csatlakozol :-)

     

    mindenkinek nagyon örülök, aki ír,mert ezzel egyre több embernek okoz örömet ez az 5-ös lista !

    a férjem nagyon racionális ember neki ilyesmikre nincs szüksége és sokszor hittem azt,hogy velem van a baj, amikor iylen dolgokhoz folyamodtam mint pl. ez is. Nagyon nagyon jó dtudni,hogy mások is vannak így  úgyhogy hajrá 5-ösök  És persze ettől még imádom a férjem ő pedig elfogadja ezt, szóval nincs para csak erre rá kellett döbbennem .

     

    Nos a nevem abból származik,hogy egyrész a keresztnevemhez van valami kis hasonlósága,másrészt pedig úgy érzem folyamatosan fejlődök érzelmileg, a 9-es pedig az utolsó az egyjegyű számok közt szóval a legmagasabb , kicsit bonyi de nekem ez is csak úgy jött...

    igen volt eszmbe,hogy semmi utalás nincs benne  nemre szóval égülis nem csoda...

    Citromos-Almás: ez egy nagy genyaság volt, de ne is törődj vele!

    mondtad te is,hogy legalább megszabadulsz tőlük... Fogd fel úgy hogy ez már a pozitív gondolkodásod hatása, hogy ezzel utat nyitsz olyan barátok felé,akik segítenek mad nem pedig lehúznak az ő szintjükre... A kisevvségiérzéssel nekem is sokszor meg kellett már közdenem, ami másokfelől irányult rám, és bizony sokáig tartott mire ráébredtem hogy a hiba nem az én készülékemben van ilyenkor... úgyhogy felül kell emelkedni az ő kis szánalmas dolgikon és továbblépni. Szerintem ez simán menni fog neked!!!

     

    puszi Nektek

    előzmény:
    tücsi24 (121)
    2012-06-29  09:08
  16. 2012. június 29. 09:58122.

    Sziasztok!


    Lógok a tegnapi listámmal és mesélek nektek egy érdekes de elég szomorú történetet remélem nem gond..

    Tehát a tegnapi lista:D

     

    1. találkoztam a barátommal átmentem hozzá nem veszekedtünk jee:)

     

    2. segítettem neki kitakarítani a szobáját boldoggá tett,hogy segíthettem neki remélem a családjánál is szereztem egy jó pontot..

     

    3. kibírtam a családjával közös zabálást,amitől féltem nagyon huh büszke voltam magamra:)

     

    4. rájöttem,hogy milyen knnyen tudok már közelkedni Budapesten pedig régebben féltem felszállni még a vonatra is..

     

    5. jó napom volt:) most így nem tudom sajnos szétszedni de jó volt az egész..

     

    A mai listám majd este leírom...Ez a nap borzastóan indult. Megbezséltem pár osztálytárssal,hogy megyünk el valamerre. Véletlen lekéstem a vonatot  és úgy gondoltam biztos megvárnak megyeka  következővel..de kiderült,h jegyem sem volt a megbezsélt programra..pedig azt mondták..és kértem az utcán valkitől telefont,mert az enyém elromlott és azt kaptam,hogy jó akkor menjek haza.. Én túlzom el,vagy tényleg patkányáság volt? Szépen megmondtam nekik,hogy nem állunk jól most anyagilag nem tudok 5-6ezres jegyeket kifizetni ( nekik volt ingyenjegy nem tudom honnan és most reggel mondták a telóba,hogy nincs több nem hoztak) Igazából van ennek is pozitív oldala végre megszabadulhatok a társaságuktól..Egy pedál stréber banda ,akik önbizalomhiánnyal küzködnek. Valahogy eddig mindig azt tapasztaltam,hogy akik önbizalomhiányosok azok élvezik,ha a másik emberrel kicseszhetnek. Meg persze minenre irigykednek..Nem tudják élvezni az életet és csak szenvednek ahelyett,hogy tennének valamit. Vagy velem van a gond? Én lennék a hülye?

    Szurkoljatok nekem,hogy azért sikeürljn egy átlagos napot kihozni ebből a maiból.. ahogy látom szobát rendezek ,takarítok meg letöltöm végre a zenéim:) 

     

     

    Jalulálá: gratulálok az angolhoz..az nekem nagyon rosszul megy:D de valami csodafolytán megkaptam a 4est pedig sose tanultam rá.. Mindig más tanárom van és egyik se tanít jól rettenetes..hogy lesz nyelvvizsgám:S

     

    New life: nem szeretsz programokat szervezni vagy nem tudsz? Én utálom,ha helyettem akarnak szervezkedni abból mindig baj lesz. Lásd pl. mai eset..

     

    Evolúció: amikor megláttam ezt a topikot és neved azt hittem fiú vagy nem tudom miért és meglepődve tapasztaltam,hogy nem:D

    és hazsnáld ki a szabit..szervezzetek programokat,ha tudtok:)

     

     

    ja és a nevem.. hát most csináltam nemrég újat..a régit elfelejtettem..éppen citromos-almás müzliszeletet ettem és ez jutott eszembe:) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  17. 2012. június 29. 09:08121.

    Sziasztok:)

    jövök én is:)))

    1. már egy picit sem neheztelek anyukámra

    2. barátommal közösen változtatunk a problémákon (L) :)

    3. találkoztam a barátnőmmel

    4. szép ruhám lesz a holnapi esküvőre

    5. nagyon örültek tegnap a nászajándékunknak

     

    nagyon örülök ennek a topiknak, ha nem bánjátok csatlakozok.
    jó ötletnek találom, hogy tudatosan keressük akár egy pocséknak tűnő napban is a jó dolgokat, mert ha akár van egy apróság is, ami jó, akkor már nem is olyan rossz az a nap. sajnos én ezt sokszor elfeljtem. néhány napja találtam ez a topikot, akkor nagyon szomorú voltam, de hála ennek is, már nem is vagyok az. mindent a szebb oldaláról akarok szemlélni, először tudatosan, aztán már csak úgy, mert az lesz a természetes:)

    sziasztok,
    Tücsi

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  18. 2012. június 28. 23:18120.

    Sziasztok!  a mai napom az első szabis nap

     

    szóval

     

    1. Reggel kipihenten ébredtem és tudtam h jó napom lesz

    2. A férjemmel összevesztün,mert megjegyeztem valamit ami szerinte rosszindulatú volt. Ez azért jó mert egyrészt egy régóta trtogatott problémát tudtun ezáltal mebeszélni,másrészt meg rávilágított a rosszindulatúságomra, így ezt mostantól igyekszem majd lecsitítani ha előjnne... (merthogy én ezt egyáltalán nem éreztem annak)

     

    3. Vettem 2 tök jó felsőt

    4. Ettünk egy nagyon jó fagyit!!!

    5. Bicajoztam megint este, de most jött egy barátnőm is mert a férjek meccset néztek, és mi meg jót dumcsiztunk

     

     

    puszi

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  19. 2012. június 28. 20:37119.

    Nagyszerű nap volt a mai:

     

    1. Reggel tankoltam és 2000 Ft-tal kevesebbet fizettem, mint szoktam egy teli tankért.

     

    2. A kislányok jöttek velem futni, vagyis egyik biciklivel, a másik rollerrel mellettem. Úgy néztem ki, mintha testőrök kísértek volna.

     

    3. Elmentünk egy park játszóterére, ahol épp festették a padokat. A kislányok kikönyörökték a pasinál, hogy had fessék ők a padokat. Jó volt nézni őket hogy szorgoskodnak.

     

    4. Anyukám ma elég jó állapotban volt és a kedve is jó volt végre.

     

    5. A párom mondta, hogy hétvégén megyünk a Balatonra. Hurrá!!

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  20. 2012. június 28. 19:41118.

    Jó estét mindenkinek!

     

    Jó olvasni a mai pozitívumokat is

     

    Az enyémek az elmúlt 24 órából:

     

    1) Nagyon finom vacsit főztem

    2) Párommal hosszasan vitáztunk, de aztán röhögés lett belőle

    3) A munkahelyen két embertől is pozitív választ kaptam kérésemre

    4) Súlyzóztam egy jót és lefutottam 5km-t

    5) A fodrász gyorsan és szépre levágta a hajam

     

     

     

    Béla, szurkolok, hogy a dolgok ugyanolyan jól folytatódjanak, ahogy kezdődtek! Bagoly, nagyon tetszett a sztorid és jó látni, hogy a becsületesség nem veszett ki az emberekből

     

    Holnapra is sok mosolyt kívánok mindenkinek!

    előzmény:
    Jajulálá (116)
    2012-06-28  14:16
  21. Torolt_felhasznalo_878775
    Torolt_felhasznalo_878775
    2012. június 28. 19:26117.

    Helló!

    A mai ötös:

    1. Bár ez még tegnap esti, de ma is nagyon örülök neki: magamtól spontán programot szerveztem (mozi). Ez sajnos nagyon nem jellemző rám: szinte sehová nem mozdulok ki.

    2. Nagyon jókedvűen ébredtem, és ez meg is maradt a nap folyamán.

    3. Sikerült vennem néhány régóta esedékes háztartási cuccot, méghozzá akciósan (lepedők, konyhai törlők).

    4. Jó híreket kaptam a fiammal kapcsolatban.

    5. Elintéztem/elindítottam egy régen halogatott ügyet.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  22. 2012. június 28. 14:16116.

    Igen, működik!

    És mivel én tegnap is ilyen tájban írtam, hát az elmúlt 24 óra pozitív törénéseit veszem sorra:

     

    - 1. padlóra kerültem, és lám, feláltam, néhány óra leforgása alatt újult erővel tudom folytatni!

     

    - 2. jó lett egy angol szintfelmérőm, így kedvet kaptam ahhoz, hogy végre megtanuljak angolul, holnap kezdem!

     

    - 3. kaptam egy nagyon jó hírt!

     

    - 4. valaki megörvendeztettett egy ebéd utáni finomsággal!

     

    - 5. tudtam segíteni egy kedves ismerősömnek

    előzmény:
    Evolució9 (98)
    2012-06-27  12:36
  23. 2012. június 28. 07:54115.
    Citromos-Almás, rám már a neved is jól hat, olyan nyári és frissítő!
    előzmény:
    Citromos-Almás (109)
    2012-06-27  22:20
  24. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2012. június 27. 23:11114.
    Relativ. Egyébként sárga VOLÁN busz volt.Mindenesetre Rékával madarat lehetett volna fogatni.
    előzmény:
    Evolució9 (113)
    2012-06-27  22:55

Címlap

top