Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gerincservesek ide!

Torolt_felhasznalo_692947
Torolt_felhasznalo_692947
Létrehozva: 2004. május 26. 14:18
Irjon mar legyszives az akinek megmutottek a gerincservjet, milyen a felepules idoszaka, mennyi erteleme volt az egesznek (az orvosok mondjak hogy nem sok!!), volt e javulas utana. Minden ezzel kapcsolodo info erdekelne. Koszi.
  1. 2017. Április 8. 11:42135.

    Tisztelt Címzett!


    Tudom rég volt már műtéte, de esetleg megvan Önnek a doktor úr elérhetősége? Nagyon hálás lennék!


    Köszönettel: Csilla

    előzmény:
    santamarie (132)
    2014-01-06  23:38
  2. 2014. február 17. 12:48134.
    Nincs itt senki akinek tapasztalata van az ORFI-val?
    előzmény:
    Lyd59 (133)
    2014-02-10  08:51
  3. 2014. február 10. 08:51133.

    Január elején volt nyaki gerincsérv műtétem. Egy hónap után elmentem a reumatológushoz, mert még mindig iszonyúan fáj a vállam, hátha fel tud írni valamilyen kezelést, gyógytornát vagy ilyesmit. Közölte, hogy március közepe (a sebészi kontroll) előtt semmit sem lehet, menjek haza pihenni. Nektek mi a tapasztalatotok? Attól félek, hogy a végén teljesen korlátozott lesz a vállam a nagy pihentetéstől.

    Másik kérdésem:

    Lehetőségem lesz az ORFI-ban rehab. kezelésre. Járt már valaki ott? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (1)
    2004-05-26  14:18
  4. 2014. január 6. 23:38132.

    Kedves Atiss8 !

     

    Lázár Főorvos Úr fantasztikus szakember és Ember is !

     

    Személyesen tapasztaltam meg férjemmel egyetemben világszínvonalú szakértelmét !

    Már 15 éve vagyunk túl mindketten súlyos porkorongsérvműtéten,

    én fogorvos vagyok és már 2 hónappal az operáció után teljes gőzzel dolgoztam,azóta is tökéletesen jól vagyok -férjemmel együtt !!!

     

    Válogatott kézilabdázókat ,sportolókat operál ,külföldön tart a saját műtéti módszeréről bemutató műtéteket .

     

    És nem utolsósorban csodálatos ember is !

     

    A legegyszerűbb parasztbácsikával is úgy bánik,mintha gyermeke lenne:)

    Mi amikor először találkoztunk vele,ahogy áradt a nyugalom belőle...ezt nem is lehet elmondani szavakban.Hát egy pillanatig sem kételkedtünk vagy féltünk. Az életünket mertük adni a kezébe tökéletes nyugalommal !!

    Mindenkitől kizárólag csak maximális elégedettséget hallani .

     

    Üdvözlettel,jó egészséget kívánva ! 

     

    Az angyalka hangulatjel nem túlzás :) 

     

     

    előzmény:
    Atiss8 (131)
    2013-11-27  21:00
  5. 2013. november 27. 21:00131.
    sziasztok!Van esetleg valakinek tapasztalata Dr Lázás Lászlót illetően?mikrosebészeti beavatkozás lenne esedékes porckorong miatt,de nagyon érdekelnének a tapasztalatok,ha van valakinek örök hálám ha megosztja velem!köszönöm szépen
  6. 2013. november 27. 20:55130.
    sziasztok!DR Lázár Lászlóval kapcsolatban milyenek a tapasztalatok  porckoronsérv esetén?ha tud vki jelezzen nekem legyen szíves!köszönöm szépen!
  7. Torolt_felhasznalo_522746
    Torolt_felhasznalo_522746
    2011. július 7. 18:19129.

    Közben egy másik topikban olvastam hogy jól vagy. Örülök neki.

    További jobbulást kívánok! :o)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522746 (128)
    2011-07-07  17:43
  8. Torolt_felhasznalo_522746
    Torolt_felhasznalo_522746
    2011. július 7. 17:43128.

    Szia!

    Na, hogy sikerült a műtét? Jobban vagy?

    Gondolom már hazaengedtek a kórházból.

    Majd írj hogy mi a helyzet.

     

    Nekem mostanában kezdenek kiújulni a problémáim, amióta tornázom. Pedig elvileg direkt gerincerősítő és -nyújtó gyakorlatokat csinálok... De valahogy csak egyre jobban fáj. Remélem nem lesz megint sérv belőle.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (127)
    2011-06-24  17:47
  9. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. június 24. 17:47127.

    Igen, végülis ez lett a megoldás. Tegnap a kórházban megcsinálták az összes vizsgálatokat, és ma megint be kellett menni, mert az altatóorvossal is konzultálni kellett. Nem örültem, hogy kétszer kell menni, mert messze van, de végülis egész jól bírtam az utat.

    Ma a laboreredmények is megjöttek, erre nem volt bent az idegsebész. :D Majd holnap lesz bent, úgyhogy csak a végére érünk már egyszer ezeknek az előkészületeknek. Vasárnap fekszem be, hogy délelőtt vagy délután kell menni, még nem tudom, remélem délután! Szívem szerint annyira későn mennék, amennyire lehet, sőt inkább elindulnék itthonról hétfőn hajnalban! Érdekes, hogy nem érzem, hogy ideges lennék, vidáman elcseverészek meg minden, de aludni alig tudok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522746 (126)
    2011-06-24  09:39
  10. Torolt_felhasznalo_522746
    Torolt_felhasznalo_522746
    2011. június 24. 09:39126.

    Sajnálom hogy ilyen súlyos a helyzet és műteni kell. Ha igaz amit mondtak és írtak neked akkor tényleg csúnya lehet. :o(

    De reméljük utána hamar felépülsz.

    Nálunk is érdekesen megy a háziorvosnál a labor. Nem tudják abban a kórházban megcsinálni ahová befekszel? Próbálj beszélni az idegsebésszel aki műt hogy a háziorvosod nem vállalja, mit tud javasolni. Ezzel nem "zavarod", neki is érdeke hogy a műtét előtt minden szükséges vizsgálat meglegyen.

    Bátorság!

    És drukkolok hogy sikerüljön a műtét!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (125)
    2011-06-22  14:01
  11. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. június 22. 14:01125.

    Hááááát, elvileg hétfőn műtenek.

    Én ugyan nem tudtam bevinni ma az MRI leletet, de Édesanyám bevitte és beszélt a főorvossal, akinél a múlt héten voltam, és aki műteni is fog. (Jó arcnak tűnik egyébként.) Aztán, mivel a kórházba csak úgy bemenni nem tudok, adott papírokat, hogy itt helyben az orvosi rendelőben csináltassanak vér-vizelet vizsgálatot, ennek függvényében találkoznék pénteken az aneszteziológussal, vasárnap befekvés, hétfőn műtét. Merthogy sürgős, nagyon nagy a sérv.

     

    Aha, ahogy azt Móricka elképzeli! Rögtön hívtam a háziorvosi rendelőt, az aszisztens meg leoltott, hogy náluk a vérvétel egy hét (!!), meg egyébként is a háziorvosok le vannak tiltva a műtéti előkészítésről! És én hívjam fel az idegsebészt és ezt mondjam meg neki! Naná, majd azért fogom a főorvost zavarni, mert egy kis háziorvosi asszisztensnek derogál végezni am unkáját, nem? Úgyhogy valszeg a végén háziorvost kell majd váltanom, de erre a helyzetre megoldás KELL mégpedig rögtön!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. június 22. 00:30124.

    Nos, megvolt az MRI vizsgálat, nemrégen értem haza. Szerencsére elvittek autóval.

    Sajnos nincsenek jó hírek, egy 7,3 mm-es kiszakadt sérvem van, illetve kettő: "jobb oldali dominanciával mindkét oldali foramenbe terjedő porckorongsérv látszik".Ahogy én értemezem, ez egy sérv, de két felé szakadt ki? Vagy ilyesmi.

    Már az is gyanús volt, hogy a vizsgálat végeztével közölték, hogy várjam meg az eredményt, mert leírják. (Rendes esetben másnap vissza kell menni érte.) És a lelkemre kötötték többször, hogy holnap menjek idegsebészhez. Na akkor rákérdeztem, hogy miért, nagy a baj? És akkor mondták, hogy két sérvem van, az egyik kiszakadt, nagy és csúnya, és bár nem akarnak jóslatokba bocsátkozni, ebből valszeg műtét lesz.

     

    Mit ne mondjak, meg vagyok ijedve de nagyon. Ja a poén, hogy miután közölték velem a dolgot - valószínűleg az ijedtségtől - ugyanúgy rosszul lettem mint az irodában a múlt héten: lesápadtam, az ájulás kerülgetett, llezsibbadtam, fülem zúgott, le kellett ülnöm, hogy elmúljon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. június 16. 11:13123.
    lehet, hogy a fájdalomtól ájultál el. Ha leesett a vérnyomásod, a fájdalomtól lehetett, nem közvetlenül a sérvtől. Gondolom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (121)
    2011-06-16  10:04
  14. 2011. június 16. 11:10122.

    Szia!

    A férjemnek van gerincsérve. Tavaly kb februárban állapították meg MRI-n. Elég súlyos volt, de az  idegsebész azt mondta, mivel elég fiatal, lehet, hogy műtét nélkül is javulni fog az állapota. Hozzá kell tennem, hogy mire eljutottunk hozzá, a fájdalom már lényegesen alábbhagyott magától. Ezután elkezdte a gyógytornát, 3-4 hónapig rendszeresen járt és sokkal jobban lett. Azóta is nagyon vigyáz magára, de mondhatni teljes értékű életet él. Egy állandó enyhe fájdalom azóta is van, ameddig úgymond be nem melegszik, addig fáj, de aztán jó. És olyan meglepő periódusok is vannak, amikor egyáltalán nem érez semmit. Lényeg, hogy csontkovácsot, masszőrt nagyon messzire kerüld el! És a kosmodisk sem segít semmit. (ezt egy előző hozzászóló kérdezte). 

    A sebész azt mondta, hogy amint vizelet és széklettartási problémák jelentkeznek, egy órán belül meg kell műteni, különben visszafordíthatatlan lesz a bénulás, és a lábzsibbadás sem gyógyítható teljes mértékben, úgyhogy ha már súlyos, akkor ne késlekedj a műtéttel. Bátorság! A férjemnek csak pár lábujja zsibbadt és egy nem is nyerte vissza a régi formáját.

    Sok szerencsét és erőt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (116)
    2011-06-16  08:35
  15. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. június 16. 10:04121.
    Ja, és még egy kérdés: a sérv okozhat vérnyomásesést, ájulást? Ugyanis nekem tegnap volt egy olyanom, hogy miközben azt se tudtam, hogy álljak-üljek a munkahelyemen, hogy ne fájjon olyan rohadtul, a tetejébe még jött egy ájulási "roham", percekig küzdöttem, hogy ne ájuljak el, a vége az lett, hogy a földre kellett feküdnöm, mert csak egyre rosszabb lett, kollégák mondák, hogy falfehér voltam. Sajnos alapból nagyon alacsony a vérnyomásom, de ha jön is egy ájulási "roham", az hirtelen szokott jönni, és nem tart percekig. Teljesen érthetetlen előttem, hogy ez tegnap hogyan és miért volt, nem szoktam így rosszul lenni. Mindenesetre elég vicces volt az irodában feküdni a földön... -.-
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. június 16. 09:47120.

    Van ismerősöm, de annyira utálok szívességet kérni, hogy még. Ráadásul az MR késő este lesz, 22 óra 20-kor, most tök ciki, aki meg tudnék elvileg kérni, hogy vigyen el, az ugyanúgy leghamarabb éjfélre érne haza, mint én, csak ő másnap melózni is megy. Egy szó mint száz, uuuutálok szívességet kérni! (Persze tudom, muszáj lesz.)

     

    Azt én is észrevettem, hogy időnként mozogni kell. Az előbb felkeltem, mert ugye zuhanyozni, fogat mosni KELL, és érdekes, a lefekvés, amikor vízszintesbe kerültem, sokkal jobban fájt, mint maga a zuhanyzás-törülközés-átöltözés.

     

    Köszi az együttérzést! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522746 (119)
    2011-06-16  09:39
  17. Torolt_felhasznalo_522746
    Torolt_felhasznalo_522746
    2011. június 16. 09:39119.

    Nincs valaki ismerősöd akit meg tudnál kérni hogy vigyen el autóval?

    Én az injekciókúrát úgy kaptam hogy el kellett érte járnom az orvosi rendelőbe, minden nap. Gondolhatod... Szerintem többet ártott mint használt. Bár állítólag ilyenkor mozogni kell akkor is ha fáj, mert különben teljesen beállnak az ízületek. Pedig az ember legszívesebben csak feküdne.

    Minden együttérzésem a tiéd...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (118)
    2011-06-16  09:30
  18. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. június 16. 09:30118.

    Hacsak lehet, el fogom kerülni, de úgyis mindent az MR dönt el, illetve majd utána az idegsebész (hozzá fogok visszamenni, nem a neurológiára). Ha ő azt mondja, hogy műtét, akkor nem fogok tudni vele vitatkozni, elvégre ő az orvos, és gondolom, hobbiból ő sem műt. :)

    Ámbár egyelőre a műtét gondolata kellene, hogy a legkisebb gondom legyen, azt se tudom, hogyan jutok el a vizsgálatra, meg vissza az orvoshoz. Gyalog lehetetlen, a taxi meg elvinné a kajáravalót. Még hálás lehetek, hogy itt van ez a laptop, meg a net, mert legalább lefoglal picit, különben tuti begolyóznék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522746 (117)
    2011-06-16  09:03
  19. Torolt_felhasznalo_522746
    Torolt_felhasznalo_522746
    2011. június 16. 09:03117.

    Szia!

    Sok okosat nem tudok mondani, de ha csak lehet a műtétet kerüld el!

    Nekem is volt sérvem, az elnyomott idegszál begyulladt, a bal lábam lebénult, az egész csípőm iszonyatosan fájt. Szerencsére elég laza volt a doki és nem erőltette a műtétet. Egy hét injekciókúra, egy hónap fekvés, gyógytorna helyretette. Fájdalomcsillapítót nem szedtem, különféle krémeket használtam de egyik sem volt túl hatásos. Forró vizes, levendulás ülőfürdő viszont jól esett.

    Speciális gerinctorna vagy pilates később (ha elmúlt az intenzív fájdalom) sokat segít, ill. gerinckímélő életmód. Ez utóbbit nem könnyű a mindennapokban betartani, de ha nem akar az ember újabb sérvet akkor ajánlott.

    Kitartást a vizsgálatig!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (116)
    2011-06-16  08:35
  20. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. június 16. 08:35116.

    Tudom, régi topik, de hátha jár erre valaki.

    Évek óta szenvedek ún. derékfájással, hosszú időszakokig jól vagyok, aztán egyszercsak egy mozdulat, és úgy maradok. Egyszer elfajult annyira, hogy kórházba is kerültem, a fájdalom lesugárzott a lábamba és kicsit zsibbadt is. Akkor CT is volt, mondták, hogy nem sérv, de majdnem az. Infúzióztak, helyrejöttem, ez kb. 5 éve volt.

    Idén valahogy rámjár a rúd, áprilisban itthon voltam két és fél hetet, mert előjött a derékfájás, kicsit lesugárzott, de nem nagyon, picit zsibbadt is, de az se nagyon, neurológusnál jártam, adott gyógyszert, és egy beutalót MR-re. Két hónapra  kaptam időpontot...   jövő hét kedden lesz a vizsgálat. Természetesen pont most robbantam le megint, és rosszabb mint valaha. A jobb lábam térdig teljesen zsibbad (fekve is érzem de ha felkelek akkor teljesen), és a bal is egy kicsit, és mind a két lábamba lesugárzik hátul, wc-zni is fáj. Tegnap jártam idegsebésznél, mert a neurológus nem tudott fogadni, megvizsgált, és közölte, hogy ez porckorongsérv lesz, mégpedig az 5. csigolyánál (ha jól értettem). Sajnos a vizsgálat kedden lesz, és ma még csak csütörtök van! :(((( Mától táppénz, megint.:((( Ja, és az orvos belengette a műtét lehetőségét, persze ezt majd az MR eredménye dönti el, de bsszus, meg vagyok ijedve, életemben nem műtöttek még soha semmivel, még a manduláim is megvannak. 

    És minden mozdulat fáj, aludni sem tudtam rendesen, állandóan felébredtem a fájdalomra. Szóval aki tapasztalt ilyen ügyekben, adhatna tippet, hogy mit szedjek/írassak fel, ami csillapítja a fájdalmat. Flector tapasz nem hat, Apranax nem hat, tegnap az idegsebészeten kaptam diclofenac injekciót, háááát egy kicsit hatott, nagy kínok között, de hazajöttem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2010. december 13. 19:56115.

    Szerencsére nem csak "viszonylag", hanem teljesen. 

    De azért ez bizonyára nem általánosítható...

     

    Jobbulást kívánok Neked is! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_193980 (114)
    2010-12-13  12:28
  22. 2010. december 13. 12:28114.
    Köszi a beszámolót, akkor ez Nálad egy viszonylag pozitív végkifejlet....:)
    előzmény:
    pránahealer (113)
    2010-12-12  20:56
  23. 2010. december 12. 20:56113.

    Én is kb. így jártam, mint Te.

    Bal láb zsibbadással kerültem a körzetihez + erős hátfájással.

     

    Szakorvos + CT = három! gerinc-sérv ebből 2 friss, 1 kidurranva...

    Legalábbis ezt mondta a dok.

    Érdekes orvos volt, a terápia még érdekesebb...

    Műtétet csak végső megoldásként javasolt.

    Szerinte: izomlazítók, "lógatás" + ide illő jóga gyakorlatok, és úszás /gyorsúszásban/...

     

    Én ezek közül az első kettőt tudtam választani, s mivel tanultam egy alternatív energia módszert /prána gyógyítás, Choa Kok Sui módszere/, belevetettem magamat egy intenzív öngyógyítósdiba...

     

    Azt mondták a lábzsibbadás már örökre az enyém, és a hátfájást is megszokhatom, mert az sem fog elmúlni...

     

    Kb. két hónapos terápia után /már egy éve/ teljesen panaszmentes vagyok...

     

    Én így jártam a gerinc sérvvel.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_193980 (112)
    2010-12-12  20:30
  24. 2010. december 12. 20:30112.

    Kedves Fórumozók, igaz, hogy régen indult ez a topik, de nekem most vált aktualissá a kérdésem...:(

    Megköszönném, ha azok az emberkék, akiknek van saját tapasztalatuk, fájdalmuk, felgyógyulásuk gerincsérvből, írjanak már a lehetséges kimenetelről, tortúráról, vagy éppen javulásukról!

    Dióhéjban a történetem: kb. egy évvel ezelőtt elkezdett fájni a derekam, dehát nem vettem komolyan, hiszen kinek nem fáj bizonyos időszakokban ez a testrésze?

    Aztán az idén májusban rászántam magam, és elmentem egy reumatológushoz. Ideggyulladást állapított meg, s terápiaként komplex kezelést kaptam (Nimelid, Mydeton, lézer, UH, gyógytorna).

    A helyzet nem lett jobb, de rosszabb sem. Aztán eltelt  nyár,  az ősz, s most november végén arra ébredtem egyik hajnalban, hogy a szokásosnál sokkal élesebben fáj a gerincem,  a bal lábam szinte érzéketlen, s erősen zsibbad. Megijedtem, mit ne mondjak, s egyből be a kórházba. Ott CT, vizsgálat, neurológus, idegsebész. Megállapították, hogy az ágyéki V. csigolyán egy 6mm-es sérv látható, ami idegyököt is irritál, s ez okozza a neurológiai tüneteket is (állandó zsibbadás a lábfejig, éles idegfájdalom, a lábban, Achilles-reflex megszűnése, izomgyengeség, stb.) Az idegsebész azt javasolta, hogy próbáljunk meg még egy ún, konzervatív kezelést, s ha az sem segít, akkor a műtét lesz a megoldás. Kapok Nidolt, Sirdaludot, kenőcsöt, a fizikoterápiát jövő héten kellene elkezdeni, ha el tudom egyáltalán.

    Aki átélte ezt a fajta kínt, az tudja, miről beszélek, s hogy nincs semmi túlzás abban, hogy gyakorlatilag sem állni, sem ülni, sem feküdni nem tudsz, állandó éles fájdalom kínoz a sérv helyén, a lábban pedig folyamatos zsibbadó, nyilalló érzés fut végig. Nyilván ez próbára teszi a fájdalomtűrő képességet, s lelkileg sem okoz éppen jó hangulatot:)

    Átnéztem az erre vonatkozó fórumokat, olvastam csontkovácsról, kiropraktőrről, Mackenzie tornáról, műtétről, kineziológusról, gyógymasszázsról, kosmodiskről....ahány eset, annyiféle tapasztalat, s annyiféle "csodamódszer"...

    Vissza tud-e ez a sérv egyáltalán húzódni, vagy kezdjek el hangolódni egy műtétre? S azt hol lenne érdemes? Köszönöm a tanácsokat!

    Theia

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top