Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vakbelmutet

Torolt_felhasznalo_180301
Torolt_felhasznalo_180301
Létrehozva: 2004. május 13. 20:49
Penteken kivettek a vakbelem. 14 ora mulva mar otthon voltam.

Ti hogy eltetek at az egeszet? Mikor engedtek ki? Volt valami szovodmeny? Mikor lehet szexelni es mikor lehet terhesnek lenni? Nem nyilik szet a seb?

Kosz!
  1. Torolt_felhasznalo_180301
    Torolt_felhasznalo_180301
    2004. szeptember 10. 17:5215.
    Azzal egyetertek, hogy a mutet utan 3-4 oraval allitani kell a beteget es mielobbi vizelesre vinni.

    De azert jobb lett volna csaszar utan 2 nappal nem otthon lenni, de ez egy hosszu tortenet.

    A vakbel utan nem volt rossz otthon lenni, csak jo apolo kell, nem szabad egyedul lenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (14)
     
  2. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2004. szeptember 9. 12:1714.
    Kanadában történt :D
    ott nincs ekkora dédelgetés mint Magyarországon :)

    meg itthon is, 10 év alatt sokat lazult a kórházi benntartás: 8-10 éve még 9 nap volt császár, most már kiengednek 4-5 nap alatt, bár fuzsit két nap után tették ki Kanadában, ha jól emlékszem?

    Szóval itthon is hazaengednek csaszi után 4 nappal, pedig az egy kicsit nagyobb esemény mint egy vakbélműtét. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544227 (13)
     
  3. Torolt_felhasznalo_544227
    Torolt_felhasznalo_544227
    2004. szeptember 8. 17:5213.
    Én ezt nem értem, hogy lehet fél nap után kiengedni valakit? Nekem 14 éves koromban volt vakbélmqtét, semmi szövödményem nem volt, így is 5 napig voltam kórházban, 2 hetet otthon, aztán plussz 1 hónap tesi felmentés.
    Reggel 9-kor mütöttek, másnap hajnalban kirángattak a növérek hogy sétáljak, fel se bírtam állni, ha jól számolok ez 20 óra. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_606000
    Torolt_felhasznalo_606000
    2004. szeptember 7. 13:0912.
    Szia!

    nekem 8 éve vették ki a vakbelem. De kb. 2 évig jártam különböző időközönként varratszedésre. A hasamon egy ronda heg van, és rajta lyukak. Az orvos rossz cérnát használt, és ahelyett, hogy felszívódott volna, mindig kilökődött. Legutoljára 2 éve voltam varratszedésen. Akkor már nagyon fájt. A szüléstől nagyon félek, pedig 8 év alatt elméletileg be kellett gyógyulnia a sebnek.
    Hogy mikor lehet szexelni, azt nem tudom, mert akkor 12 éves voltam, és nem éltem még akkor nemi életet. Nekem nagyon rossz tapasztalatom van, de szerintem azért, mert egy balf@sz hentes (nem orvos) operált.

    Mielőbbi gyógyulást kívánok
    előzmény:
    fuzsi25 (1)
     
  5. 2004. szeptember 7. 11:4411.
    Az én vakbélgyulladásomat gyomorrontásnak vélték annak idején, egy hét 40 fokos láz és fájdalmak stb. után átcsapott hashártyagyulladásba. A műtét ezek után életmentő volt és még utána is kérdéses volt az állapotom. Tanulság nincs, mind a körzeti orvos, mind a kórházi orvos rossz diagnózist állapított meg.
    Miután végülis megúsztam, 16 év múltán egy belső varrat megindult a hasfalamon keresztül kifelé, nem kis riadalmat okozva. A mai napig sem értem, hogyan lehetséges egy ilyen hirtelen "varrat-távozás". Ha van köztetek esetleg orvos, szívesen venném a magyarázatot. Mindenesetre ambulancián távolították el ollóval (ez sem volt egy majális).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_180301
    Torolt_felhasznalo_180301
    2004. május 14. 17:3910.
    Koszonom a valszokat! Nem tanacsot kerek igazan, hanem tapasztalatleirasokat!

    En meg minig szinte komaban voltam es a reggeli vizitnel csak arra tudtam koncentralni, hogy haza lehet menni!

    Csaszar utan 48 oraval rugtak ki!

    Persze, hogy nem szexelunk, csak kivancsi voltam a jovore!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. május 14. 10:139.
    Hülyeséget mondhat az orvos is, elég gyakori:-(
    előzmény:
    csipogo (5)
     
  8. 2004. május 14. 08:528.
    szia ,

    ez enyemet 2 eve vettek ki. En 2 honapot fekudtem vele, mindenfele szovodmenyek miatt.
    En is csak es kizarolag azt tanacsolom, hogy a sebeszedtol es a nyogyogyaszodtol kerdezt meg ezeket.
    Hacsak valamelyikonk itt nem orvos, akkor nem nagyon lenne szabad az itteni tancsokra adnod. Ami az en, NEM HOZZAERTO velemenyemet illeti, szerintem 1-2 hettel a mutet utan a heged annyira friss, hogy hasizomerosito gyakorlatokat, szexelest, stb egesz nyugodtan lehet mellozni:o)))))

    Rahel
    előzmény:
    fuzsi25 (1)
     
  9. 2004. május 14. 08:437.
    Szia,

    én jól viseltem, 36 voltam. Egy év két hónap múlva született meg a kislányom.
    De azért lepedőakrobatika még várhat. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2004. május 14. 08:256.
    Nekem egy héttel a műtét után nem valószínű, h. a szex és a teherbeesés lenne a legfontosabb gondom. Elöször gyógyulj meg rendesen. Az tuti, h. nem biztos, h. most kéne teherbe esned. Bocsi
    előzmény:
    fuzsi25 (1)
     
  11. 2004. május 14. 00:185.
    Csak egyet nem ertek!!!. Ha ezek a kerdesek tegedet foglalkoztatnak. Miert nem kerdezted meg rogton kifele jovet a korhazbol. A szakembertol!!. Nem sertes akart lenni. feled. Ne igy ertsed. De felmerult bennem a kerdes. Mi itt nem vagyunk orvosok. Hat jobban megbizol bennunk, mint egy orvosban?. Es ha valaki hulyeseget ir? Elfogadod azt is? Minden szervezet mas, es mas. Mindenki maskepp reagal. De az orvosod biztos megtudna mondani neked, hogy mi az ami neked jo. Ha keveset is voltal a korhazban. Csak meg ismert annyira. Mi az amit neked be kell tartani. Kerdezd azert meg ot is, ne csak mindekt. Es mielobbi teljes felgyogyulast neked. Szia.
    előzmény:
    fuzsi25 (1)
     
  12. 2004. május 13. 22:364.
    Nekem is rég volt, szintén szövődménnyel. Újra felnyitották. Nem volt egy diadalmenet. . . .
    Remélhetőleg te szerencsésebb leszel! :)
    előzmény:
    fuzsi25 (1)
     
  13. 2004. május 13. 22:033.
    engem januarban mutottek, de nekem volt szovodmény. . . . 1 hét korhá 1 honap fekvés
    előzmény:
    fuzsi25 (1)
     
  14. 2004. május 13. 21:192.
    Nekem már rég volt de azt tudom hogy két honapig táppénzen voltam. Mondjuk kb egy honapig fájt is. a seb nem nyilik szét ha vigyázol és az elején nem ugrálsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top