Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Műköröm - milyen a jó?

Torolt_felhasznalo_745615
Torolt_felhasznalo_745615
Létrehozva: 2011. március 27. 16:31

Sziasztok

 

Edig két műkörmösnél voltam, de egyikkel sem vagyok megelégedve.

 

Első kérdés: Miskolcon tudtok ajánlani valakit, aki szépen  dolgozik?

 

Második kérdés: milyen a jó körmös? Ahol először voltam, ott 4500 Ft.ért 3 óra alatt zselés műköröm készült, nem is volt vele 2 napig baj, 2 nap után az egyik egyszerűen elrepült. Visszamentem, kaptam egy újat. 2 nap múlva egy másik repült le, pedig nem csináltam vele semmi különöset, nem feszegettem semmit. Kaptam újat. Eltelt 1 hét és az összes elkezdett mozgolódni. Párom még röhögött is, hogy olyan, mint az Ásókás reklámban :( Hogy felhajlott a legkisebb mozdulatra is. Aztán egyszer beletúrtam a hajamba, 4 körmöm benne is maradt....

 

Második körmös: szintén zselés, ennek már a formája se tetszett, a két kezemen nem voltak egyformák a körmök,  illetve nagy része 2 nap múlva már c sorbának is tűnt. Ezért 4300 Ft-ot fizettem, és 2 hét múlva be is feketedett az összesnek a széle.

 

Úgyhogy most keresem tovább a megfelelő körmöst, mert én analfabéta vagyok, nem tudom szépen levágni, reszelni a körmeimet, kilakkozni :( Pedig szeretem, ha szép és ápolt, csak a barátnőmnek, aki eddig kölcsönösségi alapon rendben tartotta a kezem, kisbabája született, és már nem akarom zavarni egy ideig. A műköröm meg tetszik, tetszene, ha 3 hétig nem lenne vele gondom.

 

Egyszerű, nem nagy, francia körmöket szeretnék, kis díszítéssel, az előbb említett gondok nélkül.

  1. 2017. június 1. 11:0589.

    Én ide járok, https://www.facebook.com/cetralbeauty/


     


    Sok helyen voltam már, volt már jó pár körmöm, de Medve Krisztina szerintem a legjobb. Nézzétek meg a munkáit mielőtt döntötök, minősége első osztályú. Vagy felette.

  2. 2017. június 1. 07:2388.

    Sziasztok!


     


    Ha új műkörmöst kerestek, akkor ajánlom figyelmetekbe a www.nails.hu oldalt.


    Itt megnézhetitek leendő körmösötök jó néhány műköröm képét, eddigi munkáit.


    Szerintem nagyon hasznos az oldal.

  3. Torolt_felhasznalo_686299
    Torolt_felhasznalo_686299
    2011. május 13. 15:1287.

    Kedves Sünke-Tüsi!

    Az alapkérdésedre a válaszom: becsületes legyen.Garanciát vállal a munkájáért.

    A jó műköröm viszont tényleg ott kell, hogy maradjon hetekig a Te körmeiden.És sajnos, nem készítési idő függvénye, mennyire tartós.

    Csak a sajnost én műkörmös szemszögből mondom : elvégeztem ezt a gyönyörű sulit, van  kiváló szakmunkás bizonyítványom.Amit  megépítek, 4-5 hét múlva töltök. De nagyon sok ideig dolgozom vele.Nekem sem jó ez, mert az idő pénz alapon, nem merek vállalkozásba fogni.

     Viszont láttam a tanáromat: másfél óra alatt megvolt a töltésekkel,  s már be is írta 4 hétre előre a vendégeket a naptárba.

    Remélem,már van szép , tartós körmöd.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745615 (1)
    2011-03-27  16:31
  4. 2011. május 9. 11:3186.

    Sziasztok!

    Nagyjából elolvastam a hozzászólásokat, és azt tudom mondani, hogy én csak egyszer csináltattam műkörmöt, de nekem is 3 óráig tartott, ami persze soknak tűnt, de érdekes módon nem lazsált a csajszi, és nem éreztem, hogy rövidebb idő alatt is meg lehetett volna csinálni...

    Hát nem tudom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_430465
    Torolt_felhasznalo_430465
    2011. május 9. 11:0485.

    Sziasztok!

     

    Én csak mint "körömfelhasználóként" mondanám,nem szakemberként de tényleg nem szép ez a köröm ahogy megvan csinálva.Én is sok körmösön mentem keresztül,eleinte nekem is megfelelt a "szar munka"de már eljutottam odáig,hogyha már pénzt adok ki valamiért,akkor az ne csak tartson,hanem minőségi munka legyen.Szerintem egy csúnyán megcsinált műkörmöt ugyanúgy dugdossa az ember,mint a rágott körmöt,akkor meg minek?Jó lehet,hogy gyorsan és olcsón dolgozik,de inkább fizetek többet de normális legyen,mondom ezt úgy hogy én is belefutottam kontárokba.

    előzmény:
    SSszonja (82)
    2011-05-07  13:24
  6. 2011. május 7. 13:4584.

    Tudod, ez mind ok. Kivéve azt, hogy az ilyen kontár körmösök miatt ítélik el az egész szakmát.

    A köröm úgy is kinézhet természetesnek, és vékonynak, ha normális anyagmennyiség van rajta.

    Uv porcival az dolgozik, aki nem tud normálisan porcizni.

    A fehér végnek nem a vastagságával van a gond, hanem az ívével.. ami nincsen szegénynek.

    az, hogy nem levegősödik, valszeg privát szerencséd, mert olyan a körmöd. 

    A csatolt képen látszik, hogy egy jól megépített köröm is lehet vékony.. Az, hogy milyen vastag, a technikától függ, nem az anyagmennyiségtől. Nem mindegy, hogy hol van anyag benne. Ez a köröm, amit feltöltöttem, névjegykártya vastagságú. Ott, ahol kell. De maga a köröm nem vékony. 

    előzmény:
    SSszonja (82)
    2011-05-07  13:24
  7. 2011. május 7. 13:4083.
    Ha neked tetszik, és megfelel, nekem ezzel nincs bajom.. szakmailag nagyon gáz.. ez az igazság.. nem akarom ocsárolni, de a normálisan dolgozó körmösök nem a mennyiségre, hanem inkább a minőségre törekszenek. szerencséd van, hogy nem törik le, mert effektíve annyira kevés anyaggal dolgozik a körmösöd, hogy szerintem rajtad kívül nem sok embernek maradna fent 4-5 napnál tovább.. megkérdezhetem, hogy mennyiért vállal? köszi
    előzmény:
    SSszonja (82)
    2011-05-07  13:24
  8. 2011. május 7. 13:2482.

    Nem haragszom:) Nekem tetszik és a fehér csíkot direkt én kérem ilyen nagyon vastagra mert úgy lassabban nő le. A csíkot fehér zseléből festi oda.

    Nem értem hol akarsz több anyagot látni??? hogy olyan bumszli vastag legyen az a jó? Minnél jobban látszódjon, hogy mű? Vagy miért kéne több anyag rá? Nem értem.

    Porcelán: ez UV-s porcelán. Ezekszerint ő a 100-ból az az 1 körmös:))

    OK én megértem ha ez nem felel meg a csúcstecnológiáknak, de nekem elég, hogy szép ápoltnak néz ki a kezem és 5 hétig semmi törés, repedés, levegősödés nincs.És igen pont ezt a hatást várom el, hogy szép rózsaszín francia végű ápolt (mintha kilakkozták volna) legyen a körmöm!

    Mindenestre kereslet az van rá és nekem elég az amit a szememmel látok, nem akarom szakmailag elemezni a munkáját, mert az én szemszögemből ( a vevő szemszögéből) nem ez számít.

     

      

    előzmény:
    dészi (81)
    2011-05-07  13:05
  9. 2011. május 7. 13:0581.
    Elvileg porcit nem szokás lámpázni, kivéve az uv porcelánt, de kb 1000-ből 1 körmös használ ilyet..azt meg végképp nem értem, mi az a zselé csík???leírom, hogy hogyan is készül egy normális köröm, mik a folyamatok, akkor megérted, hogy mi, akik ezt a szakmát űzzük, miért kételkedünk.(hozzáteszem a feltett képed láttán, nekem is felment a pumpa, ne haragudj, de én így egyetlen vendégemet sem engedném haza) először is, le kell reszelni, vagy csiszolni a "régi" körmödet, szinte a sajátodig. utána egy alapréteg zselé, lámpa, utána  a fehér szél, lámpa, utána a körömágyhosszabbító ha van, lámpa, utána a borítás, ami abból áll, hogy gyönyörű, íves réteget tesz fel, ami azért kell, hogy nem törjön, és tartson a köröm 4-5 hétig.. ezt, az utolsó borítóréteget nem látom a képeden,,,ami nagy hiba, nem csak időt, de rengeteg anyagot is kispóroltak  ?? szinte nem is látok anyagot a körmeiden, és a fehér rész, az borzalmas. .. :( te nem látod, hogy semmi íve nincs?? ne haragudj, de annyira bizonygattad, hogy neked milyen szuper és gyors körmösöd van, ezért írjuk mi szakemberek, hogy szakmai szemmel ez  igencsak hagy maga után kivetnivalót.
    előzmény:
    SSszonja (79)
    2011-05-07  12:31
  10. 2011. május 7. 12:5580.

    Nem mondtam, hogy hazudsz, távol álljon tőlem! A köröm van úgy megcsinálva, mintha lakkozva lenne..  Baromira nincs rajta anyag... erre írtam, hogy így bárki meg tudja fél óra alatt csinálni.

    Szakmailag nulla..  se C-íve, se párhuzam reszelve, pedig rövid a köröm, a mosolyvonal szinte egyenes. Az, hogy nem törik, privát szerencséd, mert semmi statikája. 

    Nem tudom, ki a hölgy, aki csinálja, de baromira ráférne a technikai továbbképzés.

    Gondolom, körömágyhosszabbításról még annyira nem is hallott. 

    előzmény:
    SSszonja (79)
    2011-05-07  12:31
  11. 2011. május 7. 12:3179.

    Ezt hogy érted? Porcelán van a körmömöm szétterítve,lámpázva, 2 rétegben plusz a tetején még zseléből van a csík, meg a borítás, mert most tértünk át zseléről a porcelánra.(nem tudom egész pontosan a folyamatokat de így emlékszem) Nem tudom ezt hogy hívják, de ez nem sima kilakkozott köröm! Tip nincs rajta, lehet hogy arra gondoltál akkor tart sokáig?

     

    Elég szarul esik, hogy gyakorlatilag azt mondod hazudok...

    előzmény:
    Ildiko666 (78)
    2011-05-07  00:18
  12. 2011. május 7. 00:1878.

    Köszi, jól sejtettem. Lakkozni én is tudok fél óra alatt :D :D

    előzmény:
    SSszonja (74)
    2011-05-06  19:09
  13. 2011. május 6. 19:5777.
    Köszi:) Csak az ujjaim olyan kis csúnya görbék most látom csak.
    előzmény:
    Gazocska (75)
    2011-05-06  19:41
  14. 2011. május 6. 19:5176.
    Köszi:) Csak az ujjaim olyan csúnya kis görbék:)
    előzmény:
    Gazocska (75)
    2011-05-06  19:41
  15. 2011. május 6. 19:4175.

    Sajnos nem sok látszik belőle. De amennyire látszik, szép.

     

    Az hogy 1 hetesen nem levegősödött fel, az alap. 

    előzmény:
    SSszonja (74)
    2011-05-06  19:09
  16. 2011. május 6. 19:0974.

    Az enyémre gondolsz? nekem sima francia, és rövid körmim vannak. Próbálok feltenni képet de általában nem szokott menni. Most 1 hetes és nulla fellevegősödés, gyönyörű. Én azt nem tudom, hogy ilyen C vonal meg stb hol kell, hogy legyen, de a körmeim szépek az tény.

     

    előzmény:
    Ildiko666 (73)
    2011-05-02  12:37
  17. 2011. május 2. 12:3773.
    Ja, és meg lehet nézni valahol ezeket a csodakörmöket? :D
    előzmény:
    Ildiko666 (72)
    2011-05-02  12:34
  18. 2011. május 2. 12:3472.

    Hát baromi kíváncsi lennék én arra a fél órás körömre!

     

    A kedves kolléganő lehet, hogy gyors, de hogy össze van csapva, az tuti. Hiába nem esik le, az egy dolog. A másik, hogy hogy néz ki... és az egy harmadik, hogy neked esetleg tetszik, de ziher, hogy szakmai körökben nem állnám meg a helyét.

    Még porciból sem lehet ennyi idő alatt sem újat felrakni, sem tölteni!  

    Max tőtölteni lehet ennyi idő alatt (kb 30 perc), de ilyenkor sem mintacsere, sem új szín, semmi nincs, csak a tövére anyag és puszi.

     

    Leszedni az előzőt, és tisztességesen előkészíteni kell kb 10-15 perc, attól függ, hogy zselé, vagy porci, de a 20 perc az általános. Úgyhogy, ha fél óra alatt kész a töltés, az kontármunka! 

     

    Mondom ezt úgy, hogy oktatok, és egy versenyfranciát (természetesen szalonminőségben) díszítéssel 1 óra 10 perc alatt rakok fel! 

     

    előzmény:
    SSszonja (69)
    2011-04-30  21:11
  19. Torolt_felhasznalo_430465
    Torolt_felhasznalo_430465
    2011. május 2. 09:0371.
    Egyetértek veled,szerintem se lehet normális körmöt fél óra alatt megcsinálni,az össze van csapva.
    előzmény:
    Gazocska (70)
    2011-04-30  23:46
  20. 2011. Április 30. 23:4670.
    Nem azt mondtam, hogy annál jobb minél tovább vacakol vele, de azért ez a fél órás köröm kissé necces. Még porciból talán hihető, de zseléből????
    előzmény:
    SSszonja (69)
    2011-04-30  21:11
  21. 2011. Április 30. 21:1169.

    Akkor az én fél órás körmösöm úgy látom magam a csoda woman:DDDD

    Fél6kor ültem le hozzá tegnapelőtt és 6ra készen voltam....

     És hozzáteszem, hogy 5 hét telt el mióta felrakta az előzőt ekkor kezdett már ronda lenni a lenövés stb miatt.

     

    Ez egy kamu hogy annál jobb minnél tovább csinálja!!! Én előtte jártam egy csajhoz aki 2 óráig szöszmötölt és aztán 4-5 nap múlva lejöttek.... 

    előzmény:
    Gazocska (53)
    2011-03-27  21:14
  22. 2011. Április 30. 21:0168.

    Csajok megkérdeztem a körmösömet hogy tudja ő azt megcsinálni fél óra alatt amit mások 1-2-3-4! óra alatt. Azt mondja nagyon pörögnek nála a vendégek meg kellett tanulnia gyorsan csinálnia+azt mondta akinek nagyon sokáig tart az úgy csinálja hogy nem pont a körömre viszio fel a cuccot hanem megy mindenhova és utána sokat kell kireszelgetni a sarkokból. (valami ilyesmit mondott)

     

    Nekem zselés volt idáig, de most porcelánra váltottam és azt is fél óra alatt tette fel.

     

    Ja és azt nem értem miért kell minden körmöt külön lámpázni?? ő felkeni a 4 ujjra a cuccot és azt mind beteszem egyszerre. Közben már csinálja a másik kezemen a 4 ujjat. Aztán jönnek a hüvelykujjak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745615 (38)
    2011-03-27  19:52
  23. 2011. Április 26. 16:0767.

    Sziasztok!

     

    Úgy gondolom, hogy a 4 óra alatt elkészült 5 napig tartó zselés körmömmel csúcstartónak számítok eddig. Nusi07 írtam neked privit, ha nem titok a körmösöd elérhetősége örülnék ha megadnád.

    előzmény:
    nusi07 (3)
    2011-03-27  16:39
  24. 2011. Április 10. 19:2266.
    Sziasztok! Én Miskolc belvárosában dolgozom körmösként,és nekem még egyetlen vendégemnek sem esett csak úgy le a körme! Ráadásul nagyon baráti áron dolgozom,2800 az építés,2500 a töltés. Ebben minden benne van,csak az plusz,ha swarovski követ kér a vendég! Csak zselével dolgozom,vendégeim közül mindenkinek bevált. Ha gondoljátok,nézzétek meg a munkáim a nails.hu oldalon,nevem Vargáné Orosz Klára,telefonszámot is megtaláljátok ott,de azért itt is leírom 70/660-4128. Aki úgy gondolja,hogy tetszik a munkám,hívjon bátran,szeretettel várok mindenkit! Ezenkívül pedikűrözöm is,és lábműkörmöt is készítek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top