Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Perfect Mousse hajfesték?

Ancsika1
Létrehozva: 2011. január 12. 07:20

Sziasztok!

Használta már valaki ezt a hab állagú hajfestéket?

Jól befogja a hajat,és hosszan tart,mint a többi?

Mert nincs benne ammónia,és már próbáltam ammóniamentest,más fajtát,de az n. béna volt,2-3 hét után szó szerint lekopott...

 

  1. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. Április 16. 14:3262.

    Régi topik, de felhozom. Életemben először festettem hajat. A P. M. 600-ast választottam. Ez elvileg világosbarna, a végeredmény sötétbarna lett, igaz, én kivártam a 30 percet, kicsit többet is, mert elfeledkeztem az időről...


    Negatívum: nem tudok mondani, pedig vékony szálú, töredezésre hajlamos hajam van + Semmi allergiás reakció.


    Pozitívum: nagyon könnyű használni, egyáltalán nem irritálta a bőröm, és a balzsamtól nagyon finom, puha érintésű lett a hajam. Ja, és nekem tényleg minden ősz hajszálat befedett. A férjem kivitt az erkélyre, a tűző napsütésbe, és a lehető legkritikusabban nézte meg, és azt mondta, nem tud belekötni. Egyenletes hajszín, nulla ősz hajszál.


    Egyelőre rendkívül pozitív összhatás, euforikus hangulat :)

    előzmény:
    Ancsika1 (1)
    2011-01-12  07:20
  2. 2013. Április 21. 20:0461.
    u.i.: A festékeknél a dobozon olvasható nevek totál "fantázia névnek" minősülnek, és nem csak a "kesudió" meg ilyenek, hanem még az olyanok is , mint pl. "világos barna" meg "középbarna", mert 99%-ban semmi köze az eredménynek az elnevezéshez! A maradék 1%-kal még nem találkoztam 12 éves otthoni hajfestői pályafutásom alatt, pedig már ezerfélét kipróbáltam.
    előzmény:
    Lili23 (60)
    2013-04-21  19:59
  3. 2013. Április 21. 19:5960.

    Sziasztok!

     

    Én már többször is használtam a Perfect Mousse-ot, barna árnyalatokban, és elégedett vagyok!

    Az állaga miatt szuper könnyű használni, tényleg mint egy hajmosás, egyedül is tök könnyű! Fényes, tartós, de ősz hajra nem ajánlott mert nem tudja feltölteni tartósan pigmenttel az ősz hajszálakat!

    http://www.perfectmousse.hu

    Itt írja azt is minden árnyalatnál, hogy mennyire ősz hajra ajánlott, de szerintem az őszeseknek jobb az ammóniás tartós változat!

    Színben nekem is sötétebb lett, mint a képen, de szerintem egyik festék sem lesz soha olyan mint a képen, általában mindig sötétebbek, úgyhogy nekem a 600-as világosbarna is inkább sötétbarna lett, vigyázni kell vele! Pedig kicsit előbb le is mostam, mert sejtettem hogy ez lesz.

    Ja és a fantázianeveknek és a képeknek nem ám bedőlni! A kis műtincsek állnak a legközelebb az igazsághoz. :) 

    sziasztok 

  4. 2012. május 26. 16:4359.
    Sziasztok! Most festettem SCHwarzk. perfekt mousse
    Praliné színűvel a hajam.  Nagyon eltaláltam a színt, mert az égvilágon semmi újat nem nyújtott.
    Kicsit vőrősesebb árnyalatot vártam, de mintha csak simán hajat mostam volna :(( Ősz szálakat alig alig fogta be. Ennyit ér az ammoniamentes hajkimélő festékük. Az igaz, hogy jó sokáig öblítettem .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. március 4. 17:1758.

    Helló Mindenkinek!

    Én már használtam ezt a hajfestéket.

    Előnyei: nagyony könnyű vele bánni, egyszerű, gyors és elég a mennyisége.

    Hátrány: sokkal sötétebb lesz a végeredmény, mint amit vár az ember ill. mint ami a képen van.

    Tartósság: hát fene se tudja, semmivel se jobb vagy rosszabb mint a többi. 

    Második alkalommal világosabb színt vettem és világosabb is lett az eredmény, de mégsem olyan mint a képen és csak 25 percig hagytam hatni.

    Tanulság: ha minden áron ehhez a fajtához akarunk ragaszkodni akkor érdemes világosabb színt választani, mint amilyet szeretnék és akkor reméljük, hogy a végeredmény olyan lesz mint azt elterveztük.

    Ha továbbra sa kapok Garniert, mert nekem eddig egyedül az hozott olyan eredményt mint a képen, akkor egész világos barnát fogok ebből venni, háta így eltelálom az igazit.

    előzmény:
    Ancsika1 (1)
    2011-01-12  07:20
  6. 2011. november 13. 19:4257.
    Én a Sublime Mousse aranyszőke változatát próbáltam ki.
    Finoman fogalmazva, nem olyan lett a hajszínem, amilyenre számítottam (s ami a dobozon szerepel, pedig világos szőke volt a korábbi hajszínem)...
    Évek óta magam festem a hajam, de még sosem lett ilyen "foltos" sem, mint ettől.
    Most nagyon szomorú és csalódott vagyok az új hajszínem miatt... távol a szőkétől, közel a sötétbarnához...aranyszőke helyett... :( Alig várom, hogy át/visszafesthessem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. november 13. 16:1456.

    Sziasztok.

    Most használtam először a Loreal hab hajfestékét.Tényleg nagyon egyszerű a használat,mintha csak hajat mostam volna.A hátam közepéig ér a hajam,a hab mégis elég lett sőt még öntöttem is ki belőle.És azthiszem ennyi az előnye.A szín amit vettem valódi világosbarna.Ahoz képest sötétbarna lett a hajam,nagyon csúnya. . .Legszivesebben kitépném mérgemben!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. szeptember 11. 11:1055.

    Sziasztok!

    Most festeném be először a hajam és ezzel a hajfestékkel kísérleteznék Tényleg sokkal sötétebb lesz a színe mint a dobozon? Viszonylag hosszú hajam van, elég lenne rá egy doboz? El lehet bénázni? elég tanácstalan vagyok így az első hajfestésem előtt állva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_308966
    Torolt_felhasznalo_308966
    2011. augusztus 5. 15:0954.

    Kihalt a topik?

    Ha véletlenül van itt olyan, aki tapasztaltabb hajfestés terén, akkor az próbáljon lebeszélni arról, hogy hülyeséget csináljak. :)

    Vettem Brillance skandináv szőke festéket, ha ráteszem az előzőleg középszőkére festett hajamra, akkor milyen eredményt fogok kapni???

    Eredetileg barna hajam van, úgyhogy nem lett annyira világos, mint a képen, de ugye ez után nem leszek vörös? 

    előzmény:
    Ancsika1 (1)
    2011-01-12  07:20
  10. Torolt_felhasznalo_308966
    Torolt_felhasznalo_308966
    2011. augusztus 1. 12:0553.

    Szia, hogy sikerült? Megpróbálkoztál a platinaszőkével?

    Én anno középszőkével kisérleteztem Perfect Mousse 800, de nem lett annyira világos, mint a képen. Van valakinek tippe, hogy mivel érhetném el azt az árnyalatot?

    előzmény:
    Kjudu (47)
    2011-06-12  11:25
  11. Torolt_felhasznalo_308966
    Torolt_felhasznalo_308966
    2011. augusztus 1. 11:4952.

    Ne csináld, hacsak nem akarsz vöröses világosbarna lenni.

    Én is azt hittem, hogy ha szőkét teszek rá, akkor majd világosbarna lesz az eredetileg nem túl sötét barna hajamból.  Nekem tetszik igy is, bár eredetileg nem ilyet akartam. :)

    előzmény:
    csipkebogyo87 (50)
    2011-07-15  09:19
  12. 2011. augusztus 1. 11:3751.
    Ahhoz képest, hogy milyen hosszú a hajam, egész könnyen be tudtam magamnak festeni. A baj az, hogy nem fogta be!!! Elöl a frufrumnál kezdtem a festést, a választéknál, oda raktam a legtöbb habot, a fejem tetejére került a legtöbb, oda masszíroztam a legjobban, ott lett a leghabosab,  és NEM FOGTA BE :@ A lenövés ugyanolyan barna mint előtte volt, meg az egész hajamnak barna fénye van mint festés előtt :S  Ja amúgy fekete festék volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. július 15. 09:1950.

    Na hát én is befürödtem a színnel... :( :( Szép világosbarnát szerettem volna, és még vacilláltam is a színen, végül a világosabbat választottam, és még így is klasszisokkal sötétebb lett mint szerettem volna....

     

    Legközelebb én is a platinaszőkét választom, akkor kb világosbarna lesz...  

    előzmény:
    Kjudu (47)
    2011-06-12  11:25
  14. 2011. június 23. 20:0449.
    Én is ma nézegettem a boltban, hogy lehet ilyet fogok venni legközelebbi festéshez. Meg tudnám magamnak csinálni, nem kéne anyukám nyaggatni vele :D Kb hátam közepéig ér a hajam,vagyis majdnem derékig már, de elég kevés és vékony szálú, és amúgy fekete és már 3szor volt festve, és sokan írjátok hogy nagyon sok van a dobozban, úgyhogy remélem elég lesz rá! :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_687675
    Torolt_felhasznalo_687675
    2011. június 20. 17:2248.
    Hajamon a bronzbarna.A fél óra hatóidőből 15 perc már letelt.....és nagy a para...Már most sötétebb a hajam...jáááááááááááááj mi lesz ebből ????????? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. június 12. 11:2547.
    Sziasztok, én tegnap próbáltam ki a Perfect Mousse hajfestéket, a sötétszőke árnyalatot. Tényleg könnyű volt a felvitel és nagyon sok festék van egy kis dobozban, úgyhogy bőven elég volt. Viszont ahogy valaki írta itt korábban, lényegesen sötétebb az eredmény, mint amire számítottam, meg mint amit a dobozon mutattak. Persze hajtól is nagyban függ, hogy milyen lesz végül a szín, de ez konkrétan sötétbarna lett :o) Szépen fénylik, egyenletes, meg legalább nincs lenövésem, de ennyire sötétet nem szerettem volna. Úgyhogy várok egy hónapot kábé, aztán legközelebb kipróbálom a platinaszőke árnyalatot, az valószínűleg olyan szolíd szőke lesz, amilyet szeretnék :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. május 28. 14:5646.

    Úgy gondolom, hogy ott is van PM, de persze elképzelhetö, hogy tévedek.

     

    Ez nem színezö, hanem az elsö tartós ilyen állagú hajfesték!:) Hab állagú színezö már gimis koromban is létezett, ami nem mostanában volt.:)

    előzmény:
    *Lujza (45)
    2011-05-28  13:21
  18. 2011. május 28. 13:2145.

    Az ammóniásakat meg azért nem szeretem, mert egyedül szoktam hajat festeni és semmi kapacitásom arra, hogy először kihagyjam a töveimet, tehát csak bedörgölöm az egészet, mintha hajat mosnék... Így pedig a tövek jóval világosabbak lesznek mint a végek, ezt nem szeretem. A színezőknél nem olyan nagy az eltérés.

     

    Ennél a habosnál meg azt olvastam, hogy az utasítás is egyenesen ez, hogy csak "mossunk hajat" vele. Nekem találták ki:) 

    előzmény:
    tkata0603 (43)
    2011-05-27  19:12
  19. 2011. május 28. 13:1844.

    Londonban és mintha még nem találkoztam volna az üzletek polcain SCHwarzkopffal:))

    Viszont elég sok más márkának láttam most hab-verzióját, mindenesetre egyelőre a jól bevált Castingnál maradtam. Talán majd legközelebb már nem habozok és habozok én is. 

    előzmény:
    tkata0603 (42)
    2011-05-27  19:03
  20. 2011. május 27. 19:1243.
    A Lorealban van ammónia.
    előzmény:
    *Lujza (41)
    2011-05-27  18:22
  21. 2011. május 27. 19:0342.
    Schwarzkopf.:) Egyébként nem tudom  merre laksz, azt sem, hogy lehet-e kapni.
    előzmény:
    *Lujza (41)
    2011-05-27  18:22
  22. 2011. május 27. 18:2241.

    Az Ok, hogy ugyanúgy működik, de a Swarzkopf ammóniamentes a Lorealról viszont nem tudom... Az is az?

    Ahol lakom, nem tudom, hogy lehet-e kapni Swarzkopfot, de kipróbálnám ezt a habozást:)

     

    Várom a titkot priviben;) 

    előzmény:
    tkata0603 (40)
    2011-05-27  17:47
  23. 2011. május 27. 17:4740.
    Teljesen mindegy melyiket veszed. Ugyanúgy müködik. A Henkel volt az elsö, a Loreal másodikként jelent meg a piacon. Nekem a Loreal színei jobban tetszenek, de én elfogult vagyok. Az okot max. priviben. De a PM nagyon jó!!!
    előzmény:
    *Lujza (38)
    2011-05-26  16:53
  24. 2011. május 27. 17:3639.
    Szeretnék váltani erre az ammóniamentes festékre. A régihez szoktam használni egy védő hatású olajat, a kikevert festékbe kell egy ampulla tartalmát csepegtetni, majd belekeverni, a színt nem befolyásolja. Szerintetek ehhez a festékhez hozzá tudom adni? Vagy tönkretenném vele a habot? 
    előzmény:
    Ancsika1 (1)
    2011-01-12  07:20

Címlap

top