Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Allergia

Miffy
Létrehozva: 2004. Április 13. 07:50
Sziasztok!
Hallottam valami injekcióról, amivel kivédhető a pollen-(stb)allergia. Próbáltam valami anygot keresni a neten, de semmit nem találtam. Tudtok valamit? vagy valami tuti ellenszert? A barátom szenved, már most is. Persze "pasiból" van, szóval nehéz neki segíteni...
  1. 2018. október 10. 19:49101.

    A férjemnek nagyon sokat segitett hogy teljesen elhagytuk a tejet, és csinál két kúrát évente immunerősités szempontból protexinnel. Lelkileg sokat segitett az allergia oldás is. Figyelni kell keresztallergiákra is pl ha augusztusban dinnyeszezon van és nem tudja megállni akkor jönnek a tüsszögő rohamok. 

  2. 2018. október 4. 23:16100.

    Igen, az allergia tényleg kellemetlen. (Enyhén szólva) De szerintem inkább beszéld rá egy orvosra. Ha debreceniek vagy közeliek vagytok, akkor dr. Bálint Ágnest tudom ajánlani.

  3. 2005. október 13. 23:1499.

    Szia! Ha a honlapod megnézted, ott találsz egy vebso címet, és egy ajánló kódot. Ha azt beírod, sokkal részletesebb tájékoztatót fogsz kapni.

    Mártis

    előzmény:
    Pirx (98)
    2005-10-13  23:09
  4. 2005. október 13. 23:0998.
    Jó lenne, ha ezen az oldalon valami információ is lenne, mert így eléggé reklámízű (összetétel, stb)
    előzmény:
    Mártis (97)
    2005-10-13  22:31
  5. 2005. október 13. 22:3197.
    Szia! Antiallergén szoba kialakításában nem tudok segíteni, de másban lehetséges. Nem tudom ismered-e a vegyszer nélküli, biológiailag lebomló, teljesen környezetbarát termékeket, mely külföldön már több elismerést (pl. UNICEF, stb) kapott. A mosóportól kezdve a tisztítószereken át, a kozmetikai termékekik is a világon a 4. helyen vannak számontartva, annak ellenére, hogy nem reklámozzák őket a médiában. Nézd meg a www.gportal.hu/marti11 oldalt, ahol bővebb leírást találsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474626 (95)
    2005-10-11  12:07
  6. Torolt_felhasznalo_258686
    Torolt_felhasznalo_258686
    2005. október 11. 13:5496.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_474626
    Torolt_felhasznalo_474626
    2005. október 11. 12:0795.

    Sziasztok,

    csak most csatlakoztam hozzátok, de rögtön egy kérdéssel kezdenék... :-)))

    A párom kisfiának antiallergén szoba kialakítását javasolta az orvos. Van valakinek valamilyen anyaga arra vonatkozóan, hogyan kell kialakítani egy ilyen lakóteret???

    Előre is köszönöm a segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_914509
    Torolt_felhasznalo_914509
    2005. június 5. 10:0094.
    2003 óta orvosi eljárás!
    Próbálta már vki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_914509
    Torolt_felhasznalo_914509
    2005. június 5. 10:0093.
    Sziasztok, ehhez mit szóltok?

    A Rhinolight® fénykezelést 2001-ben fejlesztette ki a Szegedi Tudományegyetem Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinikájának a kutatócsoportja. A Rhinolight fény ún. nagy intenzitású összetett fényt jelent, amelyet eddig sehol a világon nem alkalmaztak allergia kezelésére. A Rhinolight lámpa csak az orrnyálkahártya kezelésére szolgál és az egész világra szóló szabadalmi védettség alatt áll.
    Az orrnyálkahártya speciális összetételű fénnyel történő megvilágítása során tartósan enyhülhet a szénanátha legtöbb tünete: az orrfolyás, tüsszögés, orrviszketés, orrdugulás és szájpad-viszketés. A fototerápia gátolja a tünetekért felelős hisztamin felszabadulását, segíti az allergiában szerepet játszó fehérvérsejtek szétesését, és így a tüneteket megszünteti ill. jelentősen enyhíti. Hatása gyors és tartós, az ismételt kezelések általában fokozzák a toleranciát az allergénnel szemben. A tapasztalatok szerint a betegek 80-85 százaléka jól reagál a kezelésre, az eredmény pedig gyors és általában tartós.
    Alkalmazása kezelésenként néhány percet vesz igénybe, mely fájdalommentes. A tünetek megjelenésekor a fénykezelést két héten át, kúraszerűen ajánlott alkalmazni, a kezelések számát a szakorvos javasolja. A tünetek súlyosságától függően 4-8 kezelést kapnak a betegek (heti 2 vagy 3 kezelés). A kezelések számát befolyásolja, hogy a beteg szed-e egyidejűleg antiallergiás készítményeket. Ebben az esetben elegendő, ha hetente két kezelést végeznek. Ha viszont a beteg valamilyen okból nem szedhet gyógyszert, ajánlott a kezelések számának a növelése.
    A fényterápia ajánlott a gyógyszeres kezelés kiegészítésére, de önmagában is alkalmazható minden olyan esetben, amikor a gyógyszeres terápia nem megoldható. Például ajánlott olyanoknak, akiknél problémás a szteroid készítmények használata a doppinglista miatt, ill. terhesség vagy szoptatás idején.
    A klinikailag tesztelt eljárás kizárólag szakorvos által diagnosztizált rhinitis allergica esetén alkalmazható kiegészítő terápiaként.
    A kezelések egyetlen mellékhatása az orrnyálkahártya kiszáradása, mely A-vitamin olajjal megelőzhető.
    14 év alatti gyermekeknél nem ajánlják a fénykezelést.
    A kezelések megkezdését fül-orr gégészeti vizsgálat előzi meg, hogy kiszűrjék az anatómiai elváltozásokat.
    www. rhinolight. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_335457
    Torolt_felhasznalo_335457
    2005. május 31. 16:5092.
    Sziasztok!

    Én új vagyok itt. Mindenre allergiás tudok lenni, ami virágzik. Sokat olvastam már én is utána és a nekem a SZÓDABIKARBÓNA jött be. Ha folyik az orrom meg a szemem, csak megiszom egy pohárral vízben feloldva. Állítólag ez jó méregtelenítő is. Ez az első év, hogy használom, szóval a nagy augusztusi parlagfűszezonban nálam még nem bizonyított.

    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_914509
    Torolt_felhasznalo_914509
    2005. május 31. 15:1591.
    Hol az a cikk?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560696 (70)
     
  12. Torolt_felhasznalo_727300
    Torolt_felhasznalo_727300
    2005. május 27. 11:4790.
    Van ilyen injekció kúra, 12 héten át heti egyet kap a beteg. Tényleg pollenmentes időszakban szükséges a kezelés.
    Én próbáltam

    Mátraháza, Szanatórium
    előzmény:
    őzike66 (84)
     
  13. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. február 5. 01:0389.
    Génkezelt rizs az allergia ellen

    [MTI]
    február 4. 16:08

    Japán tudósok szerint a szénanáthára a legjobb gyógymód a rizs. A rizs egy genetikailag módosított fajtája tartalmazza a szénanáthát kiváltó fehérjét. A rizs így kicsit a kutyaharapást szőrével elv alapján kúrál: fogyasztásával kis mennyiségű allergén kerül a szervezetbe, amely reagál rá, felébreszti az immunrendszert, és összességében segít a szénanáthával szembeni ellenállás kialakulásában. Japán lakosságának mintegy tizede szenved minden tavasszal a japán cédrus virágporától. Mivel a tavalyi nyár forró volt, az idén még erőteljesebb lehet a szénanátha a szigetországban.

    Küldje el ezt a hírt barátjának, ismerõsének
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2005. január 22. 22:2988.
    Nagyon bevalt meg a tunetek enyhitesere, tehat hogy ne viszkessen, ne fajjon, a Halicar es a Rubisan kenocs. Mindketto novenyi, mert szteroidos vackokat soha nem hasznalok tobbet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886887 (87)
     
  15. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2005. január 22. 22:2887.
    Nekem vegul a homeopatia segitett az ekcemam meggyogyitasaban, pedig mar teljesen feladtam, hogy valaha elmulik. Es most mar szinte egesz emberin nez ki a kezem, pedig iszonyu volt, mely verzo, berepedt sebek, viszketett, fajt, hamlott, minden letezo tunetem volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_995930 (81)
     
  16. Torolt_felhasznalo_110412
    Torolt_felhasznalo_110412
    2004. november 23. 22:1786.
    :(((((((
    előzmény:
    ppp (85)
     
  17. ppp
    ppp
    2004. november 23. 00:1785.
    nem létezik
    előzmény:
    őzike66 (84)
     
  18. Torolt_felhasznalo_110412
    Torolt_felhasznalo_110412
    2004. november 18. 21:4284.
    Sziasztok, egy információt szeretnék kérni. Tényleg létezik olyan injekció allergia ellen amit november környékén adnak be, és rákövetkező év tavaszán védettséget nyújt??? Én mogyorófavirágra és kisállatszőrre vagyok allergiás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. ppp
    ppp
    2004. november 18. 20:5083.
    Bőrgyógyász vagyok, ha gondolod, szívesen átbeszélem veled a lehetőségeket - hogy mindent kipróbáltál-e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_995930 (81)
     
  20. Torolt_felhasznalo_560696
    Torolt_felhasznalo_560696
    2004. november 18. 16:5182.
    Szia!
    Az én páromnak elmúlt az ekcémája, méregbevitel csökkentéstől.
    Nem ártana egy méregtelenítés. Vannak rá nagyon jó természetes szerek, teák. Egy alapos kúra úgy néz ki, hogy a lehető legtöbb méreganyagot kerülni kell, és erősíteni az immunrendszert, + tisztító teák.
    De nem árt a lelked mélyére sem nézni, általában minden betegségnek megvan a lelki háttere. Ismered a kineziológiát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_995930 (81)
     
  21. Torolt_felhasznalo_995930
    Torolt_felhasznalo_995930
    2004. november 18. 15:0481.
    Sziasztok!
    Olvasgatva ezt a topicot azt láttam, hogy itt inkább a légúti allergiával küzdők "gyülekeznek". Sajnos nem találtam olyan topicot, ami ekcémával foglalkozna. Illetve van, csak már régen nem látogatják. Ezért gondoltam, szerencsét próbálok itt. 6 éves korom óta küszködök ekcémával (most 22 vagyok), rengeteg bőrgyógyászt "kipróbáltam", nem használtak. Amire allergiás vagyok: aprómagvas gyümölcsök (banán, szamóca, eper, szeder, ribizli stb. . . ), műszálas anyagok, egyes vegyszerek. A két lábamon és karjaimon pici piros kiütések jelennek meg, amik rettenetesen viszketnek. Kisebb koromban véresre vakartam őket, erről szerencsére sikerült leszoknom. De így is borzasztóan idegesít, nem merek szoknyában vagy ujjatlan pólóban járni, mert csúnya a bőröm. Pedig annyira szeretnék! Most a körömvirág krémmel próbálkozom, valamennyire segít, de nem teljesen mulasztja el, inkább csak lecsökkenti a kiütések számát. Gyümölcsöt márpedig muszáj ennem! Ez egy ördögi kör. El vagyok keseredve. Tervezzük az esküvőnket a párommal, és borzasztóan szeretnék ujjatlan ruhát felvenni. De ilyen foltos, kiütéses bőrre??? A bőrgyógyászok ugyanazt a gyógyszertári keverésű kenőcsöt írják fel, ami ideig-óráig használ, aztán mintha nem kennék rá semmit.
    Ha valakinek van jó ötlete, kérem, segítsen!
    Gondoltam már az akupunktúrás kezelésre is, azt lehet alkalmazni ilyen betegségnél?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_417863
    Torolt_felhasznalo_417863
    2004. november 13. 15:2380.
    1975-ben született a fiam két hónap múlva pajzsmirigytúlműködést állapítottak meg / ez is anyagcserebetegség / és hosszú évekre volt szükségem és rengeteg gyógyszerre, hogy normál szintű legyen a jódháztartásom. 1978 körül fehérjeérzékenység alakult ki, majd egyre több és több dologra lettem allergiás. Rengeteg kórházi kivizsgálás, és kezelés után alternatív gyógymódok következtek /biorezonancia/ majd 2000-ben Mátraházán a tüdőkórházban megállapították, hogy a vizsgált anyagok közül mindenre allergiás vagyok. Időközben leszázalékoltak, tüdőtágulásom van asztmám, két három féle kiütésem mindíg van. Csak dióhéjban allergiás vagyok a fűre, fára, porra, pollenekre, konzerválóanyagokra, tartósítószerekre, szinezőanyagokra, atkákra, kozmetikumokra, egyes kötszerekre, gyógyszerekre. Mindenre ami állati eredetű, tehát tej, tejtermékek, tojás, élesztő, gyúmölcsök, zöldségel, kakaó, még a csávázóanyagokra is.
    Már nagyon pesszimista vagyok, nem nagyon hiszek a gyógyulásban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. november 13. 10:2479.
    Kellemes napot!

    Én egy 18 éves fiú vagyok, és a minap perubalszam érzékenységet diagnosztizáltak nálam. Szívesen venném a hasonló problémával küzködő emberek segítségét, hogy POINTOSAN milyen ételekre kell figyelni, stb. , ugyanis a kapott papíron csak általánosságban beszélnek citromfélékről, narancsról, italokról, de nekem kicsit behatóbb infókra is szükségem lenne. Előre is köszönettel:

    Dessloch

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_264790
    Torolt_felhasznalo_264790
    2004. október 17. 23:2478.
    köszönöm a hozzászolást, igazábol sorstársaimon szeretnék segiteni. Az első segitség az lenne, hogy nézzenek körül mennyi mindennel szennyezik saját magukat, akarva akaratlan, ezek nagy részét nem is tudják befolyásolni. Amit tehetnek az amit fiti8 javasol a méregtelenités, és olyan táplálékok szedése amelyek közel állnak a természeteshez, és talán kevésbé fertőzőttek . Az ember a környezet része, és nem felette áll. Egy hires orvos azt mondta, hogy amikor az emberek kipusztitják az összes fát, megmérgezik az összes folyót, kifogják az utolsó halat, rájönnek, hogy a pénzt nem lehet megenni. Most ugy látom ez az irány, és nagyon kevesen vagyunk, vagy vannak akik látját a veszélyt, még kevesebben akik tesznek is érte, hogy a baj később jöjjön el. nem gondoljátok ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top