Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Légszomj vagy mi

Veréna
Létrehozva: 2010. augusztus 7. 11:44

Sziasztok!

 

Kb. 4 napja azt érzem, hogy veszem a levegőt, sőt, nagy levegőket kell vennem, de mintha mégsem jutnék oxigénhez. Már majd' szétfeszüknek a hörgőim, de mintha még tovább kellene szívnom a levegőt.

 

Nagyon fura, sőt, most már ijesztő érzés, néha szabályosan bepánikolok tőle.:(((

Folyton le kell pihennem.

Fekve jobb, sőt, reggelre "kialszom",de felkelés után nem sokkal újra kezdődik. Estére már teljesen kimerít az egész.:(

 

Akinek volt ilyen: mitől lehet?

 

Megjegyzem, hónapok óta sokat mozgok itthon, elég sok kardioedzést végzek DVD-kre, a napokabn alaposan meghajtottam magam.

 

El fogok menni orvoshoz, de addig is jó lenne tájékozódni, mert ez szörnyű, és már a napi dolgaimat is lehetetlenné teszi!:(((

Rettentően félek.:(

  1. 2016. július 4. 03:0566.

    Nekem ugyan ez van ejszakankent neha arra kelek hogy olyan mintha nem vennek levegot aludni sem birok tole 

    előzmény:
    görbetörpe (11)
    2010-08-07  12:33
  2. 2014. március 11. 09:2165.
    Nálam ez már régóta fennáll, de ritkán jelentkezik és nem hosszú ideig: hiába veszek akár nagy levegőt is, úgy érzem, hogy nem ér le, nem megy le a tüdőmig. Mi lehet ennek az oka. 
    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  3. 2011. március 16. 19:0764.
    Köszönöm, akkor elmegyek orvoshoz. Kb 3 napja tart, nem is javult, de úgy érzem nem is lett rosszabb.
    előzmény:
    semiramis (63)
    2011-03-16  17:41
  4. 2011. március 16. 17:4163.

    pajzsmirigy-vizsgalat

    belgyogyasz

    tüdögyogyasz 

    neurolog us

    pszichologus.

     

    ne varj sokaig, a tünetek rosszabbodni fognak. 

    előzmény:
    -juliette- (62)
    2011-03-16  17:24
  5. 2011. március 16. 17:2462.
    Tudom hogy már elég régi a kérdésed, de remélem még visszalátogatsz ide. Szeretném megkérdezni, hogy kiderült-e mi okozta ezt a légszomj szerűséget, mert 2-3 napja én is ugyanígy érzek. Mintha szóról szóra leírtad volna.
    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  6. 2010. augusztus 17. 00:2561.
    Az a hall valamit bent, az lehet egy szív zörej is!  Nem értek egyet azzal, hogy tüdőszürő eredményt kér csakkkkk!     Kellene egy átvilágitás is, de én szóltam Neked már azt hiszem a multkor is!   A TÜDŐSZÜRŐVEL KITÖRÜLHETED, MERT AMIT KELLENE NEM MUTATJA KI!   Sajnos!
    előzmény:
    Veréna (56)
    2010-08-13  20:45
  7. 2010. augusztus 17. 00:2060.
    A cipelés , és a stressz !  Nálam tuti, mert megfigyeltem!   De az esős idő is, elő hozza!   De , PTX-ES vagyok , ráadásul ki is kellett nyitni! Nem volt elég a szivó kezelés.  Szerintem figyeld meg magadon , előbb -utóbb rá jösz mi okozza !   Azt, hogy kicikizett!   Hááááát jó ,hogy nem én voltam ott!  Mindenki a maga baját érzi! 
    előzmény:
    szivárvány50 (53)
    2010-08-13  10:55
  8. 2010. augusztus 13. 23:2459.

    KÖSZI, LÁNYOK!! 

     

    Igen, a tudat megnyugtat.:)

     

    Bár még nem mertem befújni, mert mellékhatásként azt írja, hogy 10.000 emberből 1-nek súlyosbodik tőle a nehézlégzése. :D

     

     

    Meg a Férjem jófej volt, annyit nevettetett este, hogy teljesen abbamaradt a gondom. :)))

    Csak most meg cseng a fülem. mindig van valami :D

     

     

    Megyek aludni...Holnap megyünk, de csak du., reggel még bevásárlás, pakolás...Drukkoljatok, hogy mire hazajövünk, kigyógyuljak...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. augusztus 13. 21:0758.

    Nagyon jó, hogy időben elmentél orvoshoz.

    Az én asztmám szó szerint így kezdődött: egy influenza után, csak én húztam-halasztottam, mindenféle vackot beszedtem, aztán elkezdtem köhögni is, de nagyon, egyre jobban fulladtam, mire tüdőgyógyászhoz mentem - már nagyon rossz volt a légzésfunkcióm. (kb 1 évig szenvedtem).

     

    A befújóst használd nyugodtan, nagyon sokat segít!  

    előzmény:
    Veréna (56)
    2010-08-13  20:45
  10. 2010. augusztus 13. 20:5757.

    "Felírt vmi V betűs befújós cuccot, hogy ha nagyon rossz, fújjak be."ez jó, én is használom. Legyen a táskádban akár merre jársz, engem megnyugtat/maga a tudat, hogy van segítség/, szerencsére ritkán kell használni. Összecsomagoltál? Ha jól emlékszem, holnap utazol. Jó utat és fő a nyugalom

     

    előzmény:
    Veréna (56)
    2010-08-13  20:45
  11. 2010. augusztus 13. 20:4556.

    Fejlemény!

     

    Ma elmentem a vizsgálatra.

    Allergiám nincs.

    Asztma: határesetet fújtam.:( És valamit hall is a doktornő. Visszahívott 2 hét múlvára, addig ki kell kérnem a tüdőröntge eredményét, és elvinnem Neki.

     

    Arra jutottunk, hogy vagy vmi kezdődő asztma (legrosszabb esetben!!!), de esélyes, hogy a decemberi influenzámból maradt valami, és a sok kardio kihozta.

    Mindenesetre meg szeretné nézni a röntgenemet.

     

    Felírt vmi V betűs befújós cuccot, hogy ha nagyon rossz, fújjak be.

     

    Ja!

    És ő elküldött kardiológiára!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. augusztus 13. 19:4155.

    Nem értem, hogy a háziorvosod miért nem kért egy légzésvizsgálatot is, ha már tüdőröntgenre elküldött? 

    Az asztmát a röntgen nem mutatja, csak a légzésvizsgálat! 

     

    előzmény:
    Veréna (54)
    2010-08-13  14:03
  13. 2010. augusztus 13. 14:0354.

    Fejlemény:

     

    Kerestem az előbb a neten asztma- és allergiavizsgálatot, mára kaptam is időpontot egy fizetős helyre, le se írom, mennyibe fog kerülni!:(

     

    De meg szeretnék nyugodni, hogy tényleg semmi más baj nincs.

    Nekem megér ennyit a nyugalmam.

    Bár azért szívom a fogam.:D

    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  14. 2010. augusztus 13. 10:5553.

    Szia!

    Most vettem észre ezt a topikot.

    Elmondanád, hogy ha ásítási roham is társul a nehéz légzéshez azt mi okozhatja? Jártam légzés tornára, gyakorlatok közben rámjött az ásítás, az okató szinte kicikizett , ha itthon gyakorlom a tanultakat, szintén ásítozok. Ez most jó vagy valaminek a jele? Nem vagyok fáradt, alszom eleget.

    előzmény:
    Ó LÉDY-N (33)
    2010-08-07  14:23
  15. 2010. augusztus 13. 10:4052.

    Köszi a hsz.-eket!

     

     

    Azt vettem észre, hogy az utóbbi időben már olyasmin is idegeskedek pl., hogy reggel felébredek, és "mennyi dolgom van", szinte ott a lista a fejemben, úgy érzem, nem végzek semmivel aznap (és ez csak a házimunka!!) és máris szó szerint lever a víz!

     

    Eddig ennyi volt, talán ebből fejlődött ki ez a nehézlégzés?...

     

     

     

    Ma össze kéne pakolnom a holnap kezdődő nyaralásra, be kéne vásárolni, főzni...na, gondolhatjátok, máris milyen ideges lettem, megint keményen előjött a probléma. Itt pihegek.:(

     

     

     

    Ez egyszerűen borzasztó, azt hittem, velem ilyen soha nem lesz...:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  16. 2010. augusztus 13. 10:3151.

    Szia!

    örülök, hogy elmentél az orvoshoz.

    Itt sokan mondtuk, hogy ez idegi dolog, de igy a biztos.

    A Frontin hatásosabb, a Betaloc nevűt nem ismerem.

    A Valeriana nagyon gyenge. A leirásában is benne van, hogy nem biztos az egy-egy szemes adag.

    A Frontint is kell szedned egy ideig és nem csak akkor ha rosszul érzed magad. Akkor majd hatni fog, észre veszed majd magadon.

    előzmény:
    Veréna (49)
    2010-08-13  10:20
  17. 2010. augusztus 13. 10:3050.

    Szia

     

    nem vagyok benne biztos, csak ötletelek, vashiány? velem is volt ilyen, hogy alig kaptam levegőt, bár én még remegtem is mellé meg gyengeség jött rám stb. de a vas az fontos lehet oxigén-vér ügyben, probáld ki, nekem elmult

    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  18. 2010. augusztus 13. 10:2049.

    Igen.

     

    Elmentem a dokihoz.

    Szerinte csupán pszichoszomatikus, mert stresszelek.

    Még nekem kellett kérnem a tüdőröntgent. Nem hívtak vissza, így nincs semmi súlyos. Mondjuk gondoltam is.:)

    Felírt Frontint és Betaloc-ot, hogy próbáljam ki, melyik jó...Hát ezen ledöbbentem...

    Vettem Valerianát, azt szedem pár napja, kicsit jobb, de ma megint szar.:(

     

    Lehet, hogy a Frontin jobb lenne?? Ezt így nem lehet bírni.:(((

    előzmény:
    Qattt (48)
    2010-08-12  14:14
  19. 2010. augusztus 12. 14:1448.
    van valami fejlemény?
    előzmény:
    Veréna (47)
    2010-08-08  08:54
  20. 2010. augusztus 8. 08:5447.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. augusztus 7. 23:1246.

    Sziasztok!

     

     

    Nos, mondanom sem kell, hogy a leánybúcsú alatt, amíg előkészülődtünk, izgultam, ott még volt légszomjam, de amint elkezdődött a laza csaj-traccsparti, SEMMI problémám nem volt.:)))

     

    Ahogy hazajöttem és ideültem, megint érzem.

    (De most nem annyira vészes.)

     

     

     

    Gondolom, ha fizikális bajom lenne, a leánybúcsú alatt is szenvednem kellett volna, nem??

     

     

    De hogy miért jött elő ez a gond, nem értem, ilyen tünetem még sose volt, pedig 30 éve stresszes, maximalista, izgulós, hajtós típus vagyok...

    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44
  22. 2010. augusztus 7. 21:3845.
    Nekem ugyanilyen volt, szintén pánikroham féle. Erős szívdobogással párosult. Hiába vettem mély levegőt, légszomjam volt. A munkahelyemen van EKG egy ilyen után közvetlenül csináltak egyet, de minden rendben volt. Azért mindenképpen vizsgáltasd ki magad. Biztos, ami biztos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  23. 2010. augusztus 7. 19:3744.
    Nem olvastam végig a hsz-okat. Szerintem kissé túllélegzed magad. Amikor ezt érzed kapj elő egy papírzacskót és lélegezz abba néhányat, ilyenkor helyreáll az O2 és Co2 egyensúly és jobban leszel. Persze azért fontos, hogy elmenj orvoshoz és kizárják bármi bajod van. Remélhetőleg csak rossz légzéstechnikáról van szó, de ez tanulható, érdemes az edzések mellett relaxálni is. Ne aggódj, lehet kissé túlságosan is figyelsz most erre!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. 2010. augusztus 7. 18:4243.
    Menj csak el a szakorvosokhoz, és amikor kiderül, hogy semmi biológiai bajod sincs, keress fel egy pszichoterapeutát (olyan pszichológus, pszichiáter, stb., aki kiképzést kapott gyógyításra is), aki megtanít relaxálni. A leírt nehéz légzés többnyire a merev izmokból ered, amelyek csak kevésé engedik a tüdő táguló mozgását, ezt a megfelelő lazítás (pl.: autogén tréning) megoldja. Helyes megtalálni, és feldolgozni azt a pszichés okot is, amitől merevek az izmok.
    előzmény:
    Veréna (1)
    2010-08-07  11:44

Címlap

top