Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Evészavar,zugevés.kényszer

illeszsuzsa
Létrehozva: 2010. június 14. 18:12

Sziasztok!

 

Sajnos nem sok cikket, fórumot találtam e témában.(Zugevés, kénszerevés)-az is lehet, hog bénán kerestem rá! 20 éves vagyok, túlsúlyos...:( (180 cm 90 klio) nagyon sokszor probáltam lefogyni, (rendszeresen sportoiltam is) de az evéssel való viszonyom nem engedi(  Aki ilyenbn szenved jobban megérti. Ha egyedül vagyok mindig azon jár az eszem, hogy de jó lenne valamit enni.és általában eszem is...:( kollégista vagyok. úgyhogy ha mások is ott vannak, nem "nassolok" össze vissza mindent.de pl most is haza jöttem..és amit találok:( 

Anyuval is beszéltük, vszinüleg a rossz családi körülményekre vezehetöek vissza( mármint nekem nem anyagi, elég sok probléma volt, anyám-apám között, apukámhalála stb sbt) és mindig vmi kaját adtak a kezembe...

 

Lehet elég össze-vissza kusza módon írtam ezt le. Sajnos nincs pénzem, hogy drága pszichológus kibeszéje ezt belölem. Így hát ha van vki aki hasonló helyzetben van.,..és az "étel rabja"...beszéljük ki, hátha segíthetünk egymáson, vagy valami

 

 

 

-helyesírásért bocs-

  1. 2015. március 3. 12:43170.

    Szia olyanban tudnal segiteni hogy az intezmenybe hogy lehet bejutni ? Beutaloval vagy magan klinika? Udv anita

    előzmény:
    steady (168)
    2010-06-15  19:13
  2. 2010. június 15. 20:11169.

    sziasztok!!

    Örülök a topiknak!!az én helyzetem a következő:

    1 éve eletmódot váltottam kenyér max reggel este saláta stb..klasszikus..le is fogytam 12 kilót..

    de:

    3 hétig birom aztán jön mindig 1 nap falási roham amikor akár 2 tábla csokit is be tudok nyomni és már rosszul vagyok de még utána is eszem..reggel meg hányingerem van..

    másnap megy minden ugyanúgy..már csak 2-3 kilór szeretnék fogyni de igy nem megy..

    szedtem reductilt is de én mellette is tudtam enni..

    szerintetek ez evési kényszer???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. június 15. 19:13168.
    Egyébként, ha valaki segítséget akar: Budapest- Tündérhegy
    Én jártam ott, és sokat tanultam magamról, megváltozott a gondolkodásom, megtanultam kezelni a mélypontjaimat. Azóta szűnt meg folyamatosan a kényszerevésem is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. június 15. 19:06167.

    Nagyon sajnálom, hogy át kell éljed a gyermekeiden keresztül.

    Szörnyű az egész. Undorodsz magadtól állandóan. Én sokszor fel se akartam kelni, és amikor már nagyon meghíztam még suliba se jártam... Anyukám a mai napig dugdossa előlem az ételt, bár én már legyőztem a bulémiát. Nagyon megalázó érzés, olyan mintha alkoholista lennék... De idővel szerintem meg fog oldódni nálatok is. És hiába akartam is, soha nem tudtam abbahagyni az evést... Utána meg már csak zokogni tudtam... a hányás nekem annyira nem ment. Türelem!

    előzmény:
    Baeee (150)
    2010-06-14  21:43
  5. 2010. június 15. 17:22166.

    Szia!

     

    "Sok-sok teljes kiorlesu kajakat melynek a glikemias indeze nagyobb, es hosszabb ideig ad teltseg erzetet" 

     

    Lehet, nem jól rémlik, de nem pont az ALACSONY GI-értékű ételek a jobbak, nem ezek szívódnak fel lassabban, és ezáltal tovább is tartanak?

     

     

    előzmény:
    háromnégy (155)
    2010-06-14  22:07
  6. 2010. június 15. 16:23165.

    IGENIS!

    Bocsánat.

    előzmény:
    Sabirah (164)
    2010-06-15  16:16
  7. 2010. június 15. 16:16164.
    a poénkodás helyett cselekedni kellene végre, a betegeknek pedig elmenni szakemberhez
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. június 15. 15:21163.

    hát, pont az a lényeg, h így nem határozok el efféle bűnözést.

    Egyébként hazudtam, mert macskakaja is van.... kétféle is....

     

    Hmmm, ezt még meg kell fontolnom...

    előzmény:
    purple_crush (162)
    2010-06-15  13:05
  9. 2010. június 15. 13:05162.
    Azért az elég rossz érzés lehet, hogy elhatározod, hogy csokit eszel, de csak citromfű tea van otthon :D
    előzmény:
    regan (161)
    2010-06-14  22:38
  10. 2010. június 14. 22:38161.

    nálam inkább az, hogy "már úgyis benyomtam két szeletnyi csokit, ma már úgyis tök mindegy az 'étkezésnek' ", és ennek örömére benyomok még hármat... már ha van a közelemben csoki.

     

    de NINCS!     (csak citromfű tea...)

     

     

    előzmény:
    Gazocska (158)
    2010-06-14  22:14
  11. 2010. június 14. 22:26160.
    Nekem az észhez térés fejezet maradt ki sajnos. Pedig ha akkor észbekapok a sportolás után (meg a sport balesetek után) lehet hogy normál alakom lenne
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (149)
    2010-06-14  21:39
  12. 2010. június 14. 22:17159.

    Mar leirtam: a pszichiatert fizeti a TB.

     

    Egyebirant: leteznek direkt erre szakosodott klinikak. Öket kell megkeresni. Hol-letükröl kerdezz belgyogyaszt vagy dietetikust.

     

    Egyebirant sem artana egy csomo belgyogyaszati vizsgalat. Ha szervi okok kizarva, konzultalj egy dietetikussal.

     

    Es ha meg akkor sincs rendben a dolog, kerd eveszavarokkal foglalkozo pszichiater-terapeuta segitseget.

     

    A pszichoterapia egyebirant igen komplex (es nagyszerü), alt. hospitalizacio az eleje, ambulans utokezeles a vege.

     

     

    Sok sikert! :-)))

     

    Ui: ertem en, hogy ciki, eleg baj, hogy a 40 kilo az elvart es senki nem eszik... te csak egyel nyugodtan, akarki akarmit mond. ne legyen büntudatod, mert eszel. Senkinek semmi köze hozza. Tojj a velemenyekre.

     

    előzmény:
    illeszsuzsa (156)
    2010-06-14  22:07
  13. 2010. június 14. 22:14158.

    "nyoma marad annak, hogy ettem"

     

    Ez annyira ismerős. Ezért fogy el inkább az egész tábla csoki, meg az egész csomag keksz. Ne tűnjön fel, hogy fogyott belőle.

    előzmény:
    Csenge29 (122)
    2010-06-14  20:33
  14. 2010. június 14. 22:10157.
    köszi a tanácsot:) a mozgás az utóbbi fél évben rendszeresen naporenden van. most aerobicra úszásra váltok. csak ahogy emlitettem a kaja és a köztem lévő viszonyon kéne változtatni,,,,nekem ez a nehéz
    előzmény:
    háromnégy (155)
    2010-06-14  22:07
  15. 2010. június 14. 22:07156.
    ha ilyen tákékozott vagy ebben a témában. kérlek ird le ,hogy hova fordulhatnék.( bp-en) mert én szeretnék segitséget, változást.  külsö segitséget is akár. de engem sajnos a pénztárcám igen, igen korlátoz. szeretnék az érel örödögi köréből kikerülni és nem ugy tenkinteni rá , ,mint vmi barátra, segítő , viditó dologra, :)
    előzmény:
    Sabirah (153)
    2010-06-14  21:54
  16. 2010. június 14. 22:07155.

    Van egy olyan evesi kenyszer, hogy "binge"-eves. Habzsolas, falas, vagy nem tydom hogyan lehetne jol leforditani. A nok jobban erintettek, mint a ferfiak. Rendszerint obesek ezek az emberek.

    Nagyon nem jo...hasonlit a binge eves az addikciohoz. Ugyanazokat az idegi palyakat jarja be minket fele addikcio.

     

    Szamodra a rendszeres mozgas lenne az egyetlen megoldas. Ha tudod, hogy egy orat kell futnod ket kisebb szelet tortaert vagy egy nagyobb fagyiert, akkor ketszer meggondolnad.  Tudnal fogyni, ha kevesebb kaloriat ennel. Pl. kiiktatnad az etrendedbol a kenyeret, tesztat is csak mertekkel ennel. Sok-sok teljes kiorlesu kajakat melynek a glikemias indeze nagyobb, es hosszabb ideig ad teltseg erzetet (muzli szeletek, a gabonamagvasak, nem az extrudaltak). Emelett sok hust ennel, sok-sok zoldseggel. Ezt a koleszben megoldani nagyon nehez, tudom. Tudatos odafigyelessel, eros onkontrollal, rendszeres mozgassal tudnal futni. Hetente min 4x kellene menned mozogni 45 percet-egy orat, de inkabb 5-6x. 

     

    A cukorrol lejonni nagyon nehez. Ha ott is betartod a fokozatossagot, akkor nem esel vissza. Mindig egyre kevesebbet, fokozatosan. Es ne varj eredmenyt az elso honapban es ne is allj merlegre. 

    Lehet enni cukrot is, csak mertekkel...nagyon oda kell figyeni ra...

     

    Az edesitos italokat elfelejtenem, mert a rendes vacsi utan elfogyasztott edesitoszeres  ital, a kesobbiekben fokozni fogja az etvagyadat.  Ezt patkanyokon mutattak ki, hogy a szacharinos viz ivasa mellett a tapfogyasztasuk megnovedekett.

    előzmény:
    illeszsuzsa (1)
    2010-06-14  18:12
  17. 2010. június 14. 22:03154.

    azért titokban mrt CIKI!! emlészem amikor 15 évesen bekerültem a koliba, soványka szobatársakkal. akik egy alma után jól laktak..nekem meg csak kopogtak a szemeim és nem akartam,h lássák,h elöttük eszem..sztem ez vhol itt kezdödött. aztán mos a föiskolai kolesz...pl van egy lány..nagyon nagyon nagy segge van és mindig kibeszélik,h kövéren nem kéne csipszet csokit stb meg egyéltalán ennie...és tudom jogosan. csak én nem szerték én is a bezéd kp-ba kerülni. meg a barátom nem olyan nagy étkű. ás annyira kellemetlennek találom, ha többet eszem nála...és ezek amik kiváltották,h titokba, amig elmetrózom a deákig bekapjak vmit.

    a másik,meghogy eszem, mert akkor jól érzem magam.:( 

    én nem tudosok el senki elöl ennivalot, csak nem szertem ha nagyon látnak enni:(

    előzmény:
    Baeee (150)
    2010-06-14  21:43
  18. 2010. június 14. 21:54153.

    Velem így nem beszélsz.

     

     

     

    Ez a topik átment poénkodásba és feladásba, és csak arról megy a duma, hogy miből mennyit esztek.

     

     

    Mentségeket keresel és poénra veszed a fogyásodat és a bajodat is.

    Aki változtatni akar az nem keresi a kifogásokat és nem esik neki a másik embernek csak azért, mert az leírja a véleményét.

    én segíteni akarok, ezért írtam le, hogy menj orvoshoz.

     

    nem érdekel hogy futottál a múltban.

    arról van szó, hogy beteg vagy, de nem teszel semmit.

    te a bulimiád miatt vagy a topikban, az pedig egy betegség, amit gyógyítani kell, nem pedig nevetgélni és félvállról beszélni róla.

     

    attól sem leszel jobban, ha trágár vagy és másra támadsz a fórumon.

     

     

    'ha nem megy akor nem megy'.

     

    na igen, ha csak chatelni tudsz és itt nevetgélni, akkor tényleg...

    De ha erőt vennél magadon és elmennél orvoshoz, vagy valaki aki aggódik érted, aki szeret téged elvinne orvoshoz, akkor ott kapnál kezelést.

     

     

    De persze neked az nem jó, neked jó itt a trágárkodás és a többiek vállának a veregetése, a kaják felsorolása...

     

    Attól nem leszel jobban, hogy harmincszor leírod: akaratgyenge vagy.

    Nem is vagy az, csak meg sem próbálod - ez pedig lényeges különbség.

     

    Ha nem vagy már kölyök, akkor ne is viselkedj úgy...

    előzmény:
    Csenge29 (130)
    2010-06-14  20:52
  19. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2010. június 14. 21:48152.
    Különösebb problémám nem volt ebből, igen ez szimpla zabálás. Azt viszont elfelejtettem írni, hogy nagyon sokszor unalmamban ettem. Nem voltam éhes, egyszerűen odamentem a hűtőhöz és csak ettem. Mindegy mit.
    előzmény:
    semiramis (151)
    2010-06-14  21:43
  20. 2010. június 14. 21:43151.
    Ez - adott esetben - egyszerü zabalas. Semmi köze a kenyszereveshez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (149)
    2010-06-14  21:39
  21. 2010. június 14. 21:43150.
    Ühüm. Ti érintettek tudjátok magatokról, hogy rossz, amit műveltek? Ha igen, mikor jut eszetekbe? Csak evés után? Vagy soha?  Próbáljátok eltitkolni? Hogyan? És ha van valaki, aki eldugdos ennivalót a család elől, akkor könyörgöm mondja meg, hogy mit érez olyankor. És ha van köztünk titkos zugevő, akkor árulja már el, hogy miért jobb titokban. Egyáltalán van ennek jelentősége?
    előzmény:
    illeszsuzsa (146)
    2010-06-14  21:21
  22. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2010. június 14. 21:39149.

    Szintem a kényszeres evés nem kizárólag lelki megrázkóttatás miatt alakulhatott ki.

    Én például az egész gyerekkoromat végig rohangáltam, aztán 18 éves koromig 10 éven keresztül kőkeményen élsportoltam. Így megszoktam, hogy sokat eszem. Reggelire 6-7 kifli simán lement. Utána csoki, péksüti..stb. Ebédre repetáztam is, majd uzsi megint süti, csoki, nasi. Vacsi szintén nagyadag, sok fehérkenyér mindennel. Este még diákcsemege, alma, sajt, miegymás. 

    Sport abbahagyása után kb 3 évig nem volt gáz, utána azért jöttek a kilók. 20-21 évesen még könnyű volt, 1-2 hónap alatt ledobtam 5-6 kilót. Majd pasi, összeköltözés, estinasi és hip-hop 169 cm-hez ott figyelt a 68 kiló. Akkor megálljt parancsolatam, azóta szerencsére sikerül tartani a megfelelő kilókat. 

    De még így is sokat tudok enni, ha hagyom magam. Egy-egy nyaralás alkalmával simán visszugrik 4 kg. Aztán megint megerőltetés és valahogy legyűröm. Evvan. Ördögi kör. De fejben nagyon ott kell lenni.

     

    előzmény:
    Csenge29 (141)
    2010-06-14  21:11
  23. 2010. június 14. 21:38148.

    Vegülis nem, de szeretnek eloszlatni egy tevedest.

     

    A zugeves es a binge eating/bulimia ket, szakmailag remekül elkülönithetö jelenseg. Semmifele ok-okozati összefügges nincs köztük. Az elsö NEM patologikus, mig a masodik patologikus psziches elvaltozas.

     

    Elkepzelhetö, hogy egy bulimias pluszban zugevö,

    am a zugeves minimalisan sem utal bulimiara.

    előzmény:
    Glacier (137)
    2010-06-14  21:07
  24. 2010. június 14. 21:37147.
    amugy nagyon szép és jó, hogy mondjátok többen, h orvoshoz kell menni. de akkor kérem a tanácsotokat, kihez? hova? mennyibe kerül egy ilyen kezelés?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top