Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Laza bőr szülés után

liola
Létrehozva: 2010. május 30. 11:09

Sziasztok!

 

7 hete szültem és a hasam óriásira nőtt a terhesség alattt. 4370 g és 62 cm lett a babó, így nem csoda. Nem híztam nagyon sokat, összesen 14 kg-ot, de az mind a hasamon volt. Most ebből már lement 10 kg, de a hasam köldök alatt kezd megereszkedni. Nagyon megijedtem, mert nem szeretnék lógós hasat. Elmentem egy alakformáló szalonba és ott azt mondta a bőrgyógyász, hogy még fog visszahúzódni a bőr, csak idő kell neki. Ezenkívül ajánlott ultrahangos, meg rádiófrekvenciás kezelést, ami állítólag nagyon jó a szülés utáni laza bőr feszesítésére. Valaki próbálta már ezeket? Nagyon drága lenne, egy 9 hetes kúra kb 300000 ft. Félek kiadni ennyi pénzt valamiért, amiről nem tudom, hogy hatásos-e. Ha valakinek van tapasztalata légyszi írjon. Meg az is érdekelne, hogy kinél mennyi ideig tartott ez a bőr visszahúzódás dolog.Torna segíthet rajta?

  1. 2016. június 4. 22:0723.

    Sziasztok!                                                                                               3éves a kislányom a hasam kicsit lóg megiszok egy pohár vizet és nagyon meg nő,  nem tudom miért lapos hasam már nem lesz??? szeretném ha véleményt írnátok. 😭😭


     

  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. május 30. 16:5522.
    Nem neked írtam, hanem úgy általában. Én is szültem és nekem is nagy babám lett. Nekem a sima egyszerű torna sokat segített.
    előzmény:
    liola (20)
    2010-05-30  16:11
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. május 30. 16:5221.
    Nemcsak vizelettartási problémákra jó a core. Hanem általános erősítő jellege van.
    előzmény:
    jerry-me (17)
    2010-05-30  13:29
  4. 2010. május 30. 16:1120.

    Köszi Mindenkinek!

     

    Tényleg jó ezeket a biztató szavakat hallani. 

    Úgy látom azért jó ötlet volt a haskötőt hordani, ha többeteknek is bevált. Egyébként még most is érdemes hordani vagy már ilyenkor mindegy?

     

    bonnier: azzal én is egyetértek, hogy nem kell csip-csup dolgok miatt műtőasztalra feküdni, de ha hanyatt fekszem és olyan a hasam köldöktől lefelé, mint a saját nagyanyámnak, akkor azért az már nem kis testi egyenetlenség. Egyébként kés alá nem feküdnék, irtózom mindenféle műtét gondolatától is. Abban igazatok van, hogy türelemmel kell lennem, mert még sokat változhat és remélem fog is. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. május 30. 16:1019.

    Legyél sokkal türelmesebb! Csatlakozva egy előző hozzászóláshoz, bizony akár 8 hónap is eltelhet, sőt. Én azt mondanám, ha egy éves lett a babó, akkor dönts a továbbiakról. Lehet, hogy ezt most ijesztő hallani, mert habarabb szeretnél a régi önmagad lenni, de tényleg ne siess. Kár lenne egy csomó pénzt kiadnod, ne adj isten egy esetleges kockázatosabb beavatkozást bevállalnod valamiért, ami esetleg magától is rendeződik.

    Torna témára: nem ártana tisztázni (orvossal), hogy nincs-e műtendő köldöksérved, mert akkor mondjuk nem javallatos felüléseket végezni (a műtéti rendezésének egyébként addig nincs sok értelme, amíg esetleg még előfordulhat, hogy szülsz még).

    Egy szó mint száz, ilyen hamar a szülés után csak türelem!

    előzmény:
    liola (1)
    2010-05-30  11:09
  6. 2010. május 30. 14:5318.

    Szia!

    Először is gratulálok a babához, szép nagy baba lett.

    Én 10 hónapja szültem és terhesség alatt 18 kilót szedtem föl. 54 kg-ról indultam. Szülés után olyan nagy maradt a hasam, mintha nem is szültem volna. Használtam hasleszorítót és nagyon szépen visszament. Most már úgy nézek ki, mint szülés előtt (na jó, azért maradt rajtam 2 kg).

    Ne aggódj, légy türelmes, vissza fog húzódni.

    Ez alkati kérdés is, de ráérsz még parázni, ha 8-10 hónap múlva is marad a pocak.

    A párodat nem hiszem, hogy zavarja (bár nem ismerem), hisz szültél neki egy csodálatos babát.

    Évi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. május 30. 13:2917.

    Szia!

     

    Megnéztem a hölgyet, de ő nem vizelettartási problémákra ajánl megoldást?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_119367 (15)
    2010-05-30  12:58
  8. 2010. május 30. 13:2116.
    Én ugyan jó pár éve szültem de nekem a doki írt fel hasszorítót, hogy gyorsabban és szebben visszahúzódjon és ne legyen kötényhasam. + feszesítő testápolóval kenegettem minden áldott este. Egyáltalán nincs megereszkedve a hasam, sőt enyhén kockás (mondjuk járok edzeni).
    előzmény:
    liola (1)
    2010-05-30  11:09
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. május 30. 12:5815.

    6-9 hónap a teljes regeneráció egy szülés után. Én addig mindenképpen várnék a helyedben. Gondolom annak a 300 000 Ft-nak van máshol is helye a családi kasszában.

     

    Egy norvég gyógytornász, Kari Bo kidolgozott egy szuper tornát a törzs, a gát és a has izmaira. Nagyon jó hatással ad tónust az izmoknak, és ugyanakkor a szülés utáni regenerációt is segíti. Ráadásul ingyenes a kazetta és a hátása bizonyított tudományosan.

     

    Én azt gondolom, hogy sokan vannak akik nő létükre nem képesek szembenézni azzal, hogy a testünk megváltozik. Főleg a szülés az ami jelentősen átformálja a testet. Aki egyszer szült egy gyereket annak már soha nem lesz ugyanolyan a teste. Persze ne legyen alaktalan senki, de egy kicsi "haslógás" belefér. Ezt tudni kell elfogadni. A kozmetikai kezelések - jó drága pénzért - sokat segíthetnek, de van amit ez se változtat meg. Én azt hiszem a legbölcsebb ilyenkor kivárni azt a 6-9 hónapot és utána eldönteni, hogy érdemes-e bármilyen komoly kozmetikai kezelésbe belekezdeni. Közben pedig lehet tornázni és normálisan étkezni. Sokaknál ez is megoldja a gondot. De van amit nem lehet kozmetikai kezelésekkel megváltoztatni... Akkor is van megoldás ha valaki ismét feszes testet akar. Ez pedig a plasztikai műtét. De énszerintem beteg az a világ, amelyik egészséges nőket kis testi egyenetlenségek miatt műtőasztalra kényszerít...

     

    előzmény:
    liola (1)
    2010-05-30  11:09
  10. 2010. május 30. 12:4914.

    Szia!

     

    Fel a fejjel, és türelem. Én a helyedben várnék több hetet, mert biztosan javulni fog a helyzet magától is!

    előzmény:
    liola (1)
    2010-05-30  11:09
  11. 2010. május 30. 12:1813.

    Nyugi nyugi!

    Az ikreim összsúlya 7.5 kg volt.

    Kb 8 hónap alatt normális méretű volt a hasam.

    A sex nem a külsőn múlik.

    Ha a társadat zavarja ( amit nem hiszek ) gyűjtse ő  pénzt.

    Én biztos, hogy sajnálnék ennyi pénzt kiadni a pocakomra.

    Mivel a nagy pocak miatt 4 újnyi hasfalsérvem lett, azt TB-re megoperálták, akkor be is vettek a hasamból is.

    Ami akkor nem zavart (elfogadható volt számomra) , csak a sérv, mert estére kidőlt a hasam.

    Azóta eltelt 28 év, pocakra híztam. Mit lehet tenni, szeretem magam, és a sex-nél sem zavar.

    Másra koncentrálok.

     

    előzmény:
    liola (1)
    2010-05-30  11:09
  12. 2010. május 30. 12:1712.

    én ezzel a páromat az őrületbe kergettem... aztán, mikor először voltunk együtt szülés után és ugyanolyan jó volt mindkettőnknek és ő ugyanúgy kívánt, mint előtte, megnyugodtam...

     

    egyébként én 4 hónapja szültem. 64 kg-ról indultam, majdnem 90-nel mentem szülni, most 70 kg vagyok... a baba 3200 g-mal született és szoptatok... 

     

    egyél rendesen és ne aggódj ilyenek miatt, főleg ha a párodon nem látsz ezirányú változást... egy 7 hetes baba mellett még nem kell újra a csúcson lenni... szépen visszahúzódik minden, főleg ha nem vagy hízékony fajta...

     

     

    ez a tanács potom 200.000 Ft volt. hová küldhetem a számlát?

    bocsi, ezt nem lehetett kihagyni...

    előzmény:
    liola (1)
    2010-05-30  11:09
  13. 2010. május 30. 12:0911.
    Ja és feszesítőt én is használok, már a szülés másnapja óta kenem. A bőrgyógyász is ajánlott most egy krémet striákra, mert abból is lett pár db, de szerencsére egész picik, nem vészes egyáltalán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. 2010. május 30. 12:0610.
    Hát nagyon megnyugtató amit írtok. Egyébként és is pont úgy voltam, mint Télapó, hogy négykézlábra álltam, mert kerestem az ágy alatt valamit és akkor szembesültem vele, hogy lóg lefelé az egész hasam. Állva nem is volt feltünő a dolog. Én bizony sírva is fakadtam, el is kezdett apadni a tejem. Amúgy rajtam is van súlyfelesleg, nem csak az a 4 kg, hanem kb 10. A 6 kg az előző terhességből maradt még. Akkor mindössze 2650 g volt a bébim, és csak 10 kg-ot híztam. Nem is volt gond a hasammal szülés után. Bezzeg most!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. 2010. május 30. 11:539.

    A fiam születése után szembesültem azzal, hogy a hasam állati lóg:-))) Térdeltem otthon a fürdőkádban és a hasam a combonra lógott. Majdnem sírvafakadtam. Sokat híztam a terhesség alatt, összesen 23 kg-ot, abból 15 ment le szüléskor, tehát volt még súlyfeleslegem is, de ami elkeserítőbb volt, az a hasam állaga.

    Nem csináltam semmit, mert se időm, se pénzem, se energiám nem volt egy alig egy hónapos baba mellett.

    Aztán magától helyreállt. Nem tudom pontosan mikorra, lehet, hogy volt egy év is, de aztán egyáltalán nem lógott, visszahúzódott szépen.

    Úgyhogy türelem:-)))

    előzmény:
    liola (1)
    2010-05-30  11:09
  16. 2010. május 30. 11:478.

    Szia!

    Először is gartulálok! Szép nagy bébi! :)

    Legyél türelmes szerintem még, sokat fog változni a hasad (is)! Még a méh sem állt vissza eredeti méretére, a belső szervek is még máshogy vannak. Nekem 6 hó volt kb mire a bőr szebb lett, az izom még meg van nyúlva, ezért még nagyobb a hasam mint előtte. Dokim szerint kb 9hó- 1év, mire visszaáll minden, nekem is nagy hasam volt.

    Valakinek sajnos nem húzódik vissza a bőr, ez sokmindentől függ, főleg genetika, de ennek a mértéke majd csak később fog látszani szerintem.

    Jó babázást!

    előzmény:
    liola (1)
    2010-05-30  11:09
  17. Torolt_felhasznalo_479625
    Torolt_felhasznalo_479625
    2010. május 30. 11:407.
    Szia! Én 53 kilóval kezdtem a tehességetm és 72-vel mentem szülni....szóval gondolhatod, hogy nem kicsi hasam volt....A kislányom most 11 hónapos lassan, és most van az a tükörben, amit látni szerettem volna...És most vagyok újra 53-54. Türelem, de tényleg! Az is sokat segít, ha kened valami feszesítővel a hasad. Én a terhesség alatt is kentem, meg szülés után is, de akkor már nem rendszeresen. A feszesedés mondjuk alkati kérdés is, bár anyukámnak lógott a hasa szülés után, nekem nem... Egyébként meglátod, az idő sokat javít!Addig meg el be kell csukni a szemed a tükör előtt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2010. május 30. 11:246.
    A tépőzáras hasleszorítót hordom, de a bőrgyógyász szerint az a bőr állapotán nem javít, csak az izmokat segít összetartani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. május 30. 11:215.
    Nem nagyon izgat, ha valaki úgy gondolja, hogy nem érdekel a babám, mert tudom, hogy ez nem így van. De amikor letelik a 6 hét és az ember újból hancúrozhatna a párjával és teli van gátlással a hasa miatt, akkor azért foglalkoztathatja a dolog szerintem. Egyébként csak a szoptatás után lehet ezeket a kezeléseket igénybe venni és mivel szoptatok, így még ez nem jön szóba. Szóval most első a baba! De azért érdekel, hogy gyűjtsem e rá a pénzt vagy sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. május 30. 11:214.

    Én haskötőt/derékszorítót (?) hordtam (tépőzáras, patikában kapható), az orvos azt mondta, rögtön tegyem fel, és tényleg nagyon hamar visszament a hasam...

     

    előzmény:
    liola (1)
    2010-05-30  11:09
  21. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2010. május 30. 11:193.

    egyenlőre ne parázz, még nagyon kevés ideje szültél. sok folyadék, egészséges kaják. akkor is, ha esetleg nem szoptatsz. ezek rendbentartják a kötőszöveteket, és segítik a regerenálódást.

    nem véletlen mondják , hogy ami kilenc hónap alatt lett, ritkán változik vissza pár hét alatt. szóval türelem, és egészséges életmód. hja, és se mérleg, se tükör. ill tükör elé a baáddal állj, eszedbe se jut majd a hasad nézni! mikor meg picit nagyobb lesz a baba, alszik rendesen, stb, tudsz majd sportolni, az jóval olcsóbb, és hosszútávon hasznosabb mint holmi lézeres kezelések.

    de a lényeg a türelem. 

    előzmény:
    liola (1)
    2010-05-30  11:09
  22. Torolt_felhasznalo_800048
    Torolt_felhasznalo_800048
    2010. május 30. 11:142.

    Remélem nem fogod megkapni hogy téged is a 7 hetes babád helyett jobban érdekel a hasad....

     

     

    Remélem sikerül a legjobb/leghatásosabb  megoldást megtalálnod!

    előzmény:
    liola (1)
    2010-05-30  11:09

Címlap

top