Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Székrekedés -segítség

corinne
Létrehozva: 2010. május 26. 09:47
Sziasztok,A segítségeteket, tapasztalatotokat szeretném kérni.Már több hete, hónapja székrekedésem van - de fogalmam sincs mitől, hiszen egészségesen táplálkozom, napi 3liter vizet megiszok, ételeim: sok zöldség, gyümülcs, teljes kiörlésű gabona, kis hús, stb, szóval töknormálisan, mégis székrekedésem van, nemtudom mitől. Sokmindent próbáltam pl huzamosabb ideig reggeli joghurtba lenmag meg búzakorpa, aszalt szilva, teák, stb, ezek ideig-óráig segítettek, de aztán újra előjött a székrekedés.Ezt megelégeltem, és végül hashajtóhoz nyúltam, viszont már ez sem nagyon segít, és eleve nem szeretek mesterséges szereket szedni.4 szem Dulcolax-ot szedek kb minden héten egyszer, ez meghozza a hatását, de attól tartok, hogy hozzászokik/hozzászokott a szervezetem, és félek hogy tönkreteszi a bélműködésemet, emésztésemet.Mit javasoltok, mit tegyek? Mit egyek, mit csináljak? Van valamilyen házi praktikátok, ami nemcsak egyszer hoz eredményt, hanem örökre rendberak és minden segédeszköz, természetes szer, vagy gyógyszer nélkül tudok wc-re menni, mint minden normális ember?Fiatal vagyok, elvileg semmi betegségem nincs, de ez a probléma már 3-4-5 hónapja rendszeresen előjön. Mi lehet az oka??? Mi lehet a baj a táplálkozásommal vagy emésztésemmel? Mit javasoltok? Segítsetek légyszi! Köszi!!:))
  1. 2016. július 7. 14:5023.

    mi van te minden szarasos topicot feltamasztasz?

    előzmény:
    kata_33 (22)
    2016-07-07  12:52
  2. 2016. július 7. 12:5222.

    Sziasztok! A tapasztalataimat szeretném veletek megosztani. Nagyon régóta küzdök székrekedéssel, de a Lecicarbon kúp megoldotta a problémáimat. Minden féle kínos hasi fájdalom nélkül, felhelyezés után, körülbelül 15 percen belül hat, így akármikor használhatom.


    Részleteket itt találtok:  https://www.facebook.com/lecicarbon Próbáljátok ki ti is bátran!


     


     


     

  3. 2010. június 5. 12:3921.
    Utifű maghéj por reggelente 2dl vízben. Napi 2 liter víz menjen le mellé. Plusz : rendszeresség. Le kell ülni a WC-re mindig adott időben (mondjuk esti fürdés előtt), ha kell, ha nem....ülj ott mindig mondjuk 5 percet és olvass. Ha nem jön, állj fel és folytasd a dolgodat, de a rendszer mindig meglegyen!
    előzmény:
    corinne (1)
    2010-05-26  09:47
  4. 2010. május 29. 11:3820.
    Ajánlok egy hatásos módszert: Maria Treben gyógynövénykönyvében olvastam: este áztass be egy pohár vízbe 4 db aszalt szilvát és 4 db fügét. Reggel edd meg a gyümölcsöket illetve kortyolgasd a vizet amiben ázott. Pár napig kell alkalmazni. Akinek eddig ajánlottam mindenkinek bevált. Nem valami finom, de ki lehet bírni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. május 26. 17:0019.
    Persze, igazad van, én is megértem és minden jót kívánok neki

    De a mi egyik legjobb barátunknak is sokáig ez a problémája volt, és aztán hashajtózta magát, majd amikor már fájt is egy helyen, akkor elment az orvoshoz, aki megmondta, hogy kár, hogy nem jött korábban....vastagbéldaganata van...
    És ne járjon így senki más, de az biztos, hogy legalább meg kell próbálni megnézetni magát, ha kell több orvossal is...

    Tudom, az én férjem is orvos, és talált is sokszor olyat, amit a kollégái nem, ( és az elmúlt 2 év során 3x életet is mentett vele ) azért gondolom, hogy vannak lelkiismeretes orvosok is, akik addig mennek, amíg nem találják meg a baj okát.
    Kár, hogy nincs belőlük több...
    előzmény:
    Dolcee (8)
    2010-05-26  10:08
  6. 2010. május 26. 12:2518.
    Nekem is van ilyen problémám,már gyerekkorom óta,és semmi bajom nincs az orvosok szerint.Nekem nagyon bevált a szennalevél tea,általában egy héten egy esetleg két pohárral megiszom,és teljesen rendben tartja.Anyósomat kemoterápiával kezelik és neki is folyamatosan hashajtót adtak,de rátértünk erre a teára,és még az orvosa is csodálkozott milyen jó hatása van,csak ajánlani tudom mindenkinek.
    előzmény:
    corinne (1)
    2010-05-26  09:47
  7. 2010. május 26. 12:2317.
    Amitől minden ismerősöm a budin köt ki: Acti..ell. A tejtermék. Próbáld ki reggel éhgyomorra meg még egyet délután. Már aznap, de másnapra tuti, hogy lesz hatása. Mindegy, hogy milyen ízben iszod. Az Acti.ia is jó. U.az.
    előzmény:
    corinne (1)
    2010-05-26  09:47
  8. 2010. május 26. 11:2316.

    Ha mozogsz mindennap, az is segít!!

     

    Esetleg ülőmunkát végzel?

     

     

    előzmény:
    corinne (1)
    2010-05-26  09:47
  9. 2010. május 26. 11:2115.

    Ha fiatal és nincs komolyabb emésztési problémája (pl: Chron betegség), vagy családi öröklődő daganatos betegség , akkor igen kicsi az esély a colorectális  daganatokra. Persze mindenképp ki kell vizsgáltatnia magát, mert, ha idáig nem volt jellemző a székrekedés és az elmúlt pár hónapban küzd ilyen problémákkal, akkor valószínű valamilyen változás áll a háttérben.

    Nem megoldás a hashajtó szedés. Ha egészséges, rostdús és bő folyadékbevitelű táplálkozás se hozza meg az eredményét, mindenképp orvoshoz kell forudlni. Pár 10 év múlva akár vastagbél daganat is kialakulhat az állandó székrekedés miatt, mivel a mérgező salakanyag sokkal több ideig érintkezik a vastagbél falával, mint normális, rendszeres székelés mellett. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598923 (14)
    2010-05-26  10:57
  10. Torolt_felhasznalo_598923
    Torolt_felhasznalo_598923
    2010. május 26. 10:5714.

    Pont ezt akartam írni a topikindítónak.  Hormonális problémától kezdve végbéldaganatig nagyon sok komoly szervi oka lehet a székrekedésnek. Mindenképpen el kellene menni egy átfogó kivizsgálásra, hogy a lehetséges okokat kizárják, én nem nagyon játszanék ezzel.

     

    előzmény:
    Stella73 (13)
    2010-05-26  10:36
  11. 2010. május 26. 10:3613.
    Ismerős. Három évig bizonygatta az sztk, hogy hipochonder vagyok. Aztán a magánorvos indult el velem olyan irányba, hogy végre kiderült, elég nagy kupi van az anyagcserémben és a hormonrendszeremben.
    előzmény:
    Dolcee (8)
    2010-05-26  10:08
  12. 2010. május 26. 10:2812.

    Szia!

    Az én javaslatom: reggelire egyél zabpehely kását. Természetesen lehet más gabonából is, pl. rozsból, de lehet vegyesen is kapni. Nekem már többször helyrehozta az emésztésemet, most utoljára a terhességem elején. Egy hónapig ettem, és azóta se tért vissza a probléma. Este kétszereres mennyiségű vízbe kell áztatni (én egy kávéscsészényit szoktam), reggel teszek bele egy csipet sót, mazsolát, és megfőzöm. Gyorsan elkészül, vigyázni kell h le ne égjen. Ezután teszek bele pl. mákot, mogyorót, diót, mandulát, idénygyümölcsöt, búzacsírát, búzakorpát, lenmagpelyhet (mindenképpen darálva, nem egészben!), stb, épp ami van otthon. Anyukám darált szezámmagot is szór bele. Ja és mézzel édesítem. Főleg hideg időkben esik jól, mert jól felmelegít, de nyáron is ettem már, csak akkor vártam h hüljön kicsit.

    Ha nekem nem ez nem segített volna, és hónapok óta székrekedésem lenne, akkor azért elmentem volna orvoshoz. Szerintem Te se halogasd sokáig.

    előzmény:
    corinne (1)
    2010-05-26  09:47
  13. 2010. május 26. 10:2811.

    szia!

     

    Átérzem a problémádat.Nekem a védőnőm adott receptet,mert most a második terhességem során nagy gondot jelentett a székrekedés.Reggel egy tálka zabpehely(de müzli is jó, a nem cukrozott) leforrázva,egy kanál lenmaggal elkeverve.Nekem bejött.

     

    előzmény:
    corinne (1)
    2010-05-26  09:47
  14. 2010. május 26. 10:2310.

    No igen. Egyébként nekem is hasonló gondjaim vannak (voltak), azzal a különbséggel, hogy a háziorvosom nem röhögött körbe. Megvolt minden kivizsgálás, és semmit sem találtak. A szokásos javaslat volt a vége: sok víz, rostos táplálkozás, mozgás.. 

    Na de nekem így sem segített. 

    Egyetlen dolog van, ami rendbetesz: a kollath-reggeli. Ez abból áll, hogy mindenféle pelyheket vízben egy éjszakára beáztatok (lenmagpelyhet is), külön edényben az aszalt gyümölcsöket, reggel összekeverem, ha kell még mézzel édesítem. Van, hogy estére készítem. Magvakat is teszek bele, mogyorót például. 

    Nem eszem minden nap, úgy nagyjából 2-3 alkalommal egy héten, vagy van hogy épp ritkábban. Rendszeressé teszi a rendszertelent.

    Na persze mellé tényleg napi szigorúan ásványvízmennyiséget is megiszom, nyáron alig eszem húst, mozgok is. 

    előzmény:
    Dolcee (8)
    2010-05-26  10:08
  15. 2010. május 26. 10:209.

    Először tényleg el kéne menned orvoshoz, hátha valami szervi eredete van. Esetleg lelki...

    Nálunk a 2 éves kislányomnak volt székrekedése, a doki szerint semmi szervi baja nincs, ezért csak levolakot írt fel, ami nem használt. Viszont 3 hete elkezdtem neki aszaltszilvalét adni (reggel, este fél deci, felnőttnek 2-2 decit ír), azóta minden nap, de legalábbis minden másnap van normális széklete. Én DM-est vettem, de a Rossmannban is van.

    előzmény:
    corinne (1)
    2010-05-26  09:47
  16. 2010. május 26. 10:088.

    Azért én valamilyen szintem megértem szegényt. Ugyanis egyik rokonomnak hónapokon át tartó székrekedése volt, elment orvoshoz, a doki majdhogynem körbekacagta és tisasent írt fel neki. Majd másodjára is visszament, akkor erősebb hashajtót akart neki felírni. Ennyit az orvosokról...

    Végül maszekhoz ment, aki súlyos tízezrekért hajlandó volt elküldeni kivizsgálásra.

    előzmény:
    latsia (6)
    2010-05-26  10:02
  17. 2010. május 26. 10:037.

    Szia!

    Reggel éhgyomorra igyál egy-két pohár jó meleg vizet, kamillateát cukor nélkül. Amilyen meleget csak elbírsz! Ez nagyon is hatásos!! Tapasztalatból tudom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2010. május 26. 10:026.
    Szia, nem gondolod, hogy inkább szakemberhez kellene ezzel a kérdéssel fordulnod, és nem a fórumozók "praktikáihoz"?

    Nem biztos, hogy a tünetet kellene megszüntetni, lehet, hogy inkább az okát megkeresni, kivizsgálni.
    előzmény:
    corinne (1)
    2010-05-26  09:47
  19. 2010. május 26. 10:005.
    Egyéb tüneted nincs? Hajhullás, hízás, fázékonyság, alacsony pulzusszám? Mert akkor lehet pajzsmirigy-alulműködés. (Ritkán fogyás is előfordul, mint pl. nálam).
    előzmény:
    corinne (1)
    2010-05-26  09:47
  20. 2010. május 26. 09:584.

    Szia.

     

    Mind a két gyermekemnek a védőnő a laevolacot ajánlotta. Hozzászokni nem lehet, Cukororszirup az egész, a végterméken egy bevonatot képez, megkönnyiti a wczést, nem hajt meg. 

     

    B.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. 2010. május 26. 09:553.
    Lenmagból pedig a tea hatásos, és ehhez nagyon sok vizet kell inni, másképp ellenkező hatást érhetsz el vele.
    előzmény:
    corinne (1)
    2010-05-26  09:47
  22. 2010. május 26. 09:542.
    Vegyél tamarin lekvárt, reggel éhgyomorra egyél egy kanállal, majd igyál rá langyos vizet.
    előzmény:
    corinne (1)
    2010-05-26  09:47

Címlap

top