Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gerincsérv gyógyulása???

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2010. Április 23. 11:20

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

Páromnál 3 kialakulóban lévő gerincsérvet mutatott ki az MRI.

 

De mivel csak a gerince alsó részét nézték (magyar egészségügy...) valószínűleg akad még 1, ami már kialakult, mert a közelmúltban nagyon elkezdett fájni neki, a gerince középső részén. 

 

Voltunk már csontkovácsnál, táltosnál (külön sztorit érdemel), masszőrnél... nincs javulás. Az orvosok szerint nincs más lehetőségünk, meg kell várni, amíg annyira rosszul lesz, hogy műteni kell.

 

Tényleg nincs más lehetőség?

 

31 éves és nagyon nem szeretnénk, ha 40 éves korára már járni sem tudna!

 

Légyszi, légyszi, aki gyógyult már ki gerincsérvből, vagy ismer olyat, aki műtét nélkül jött rendbe, az írjon!!!

 

 

Köszönöm!  

 

  1. 2017. Április 26. 09:4322.

    A bénulás kezdetétől számított idő a meghatározó. 


    Sajnos sokszor nem sikerül a teljes regneráció. 


    Manuálterápia és speciális fizikoterápia folyamatos alkalmazása javasolt. 


    Dr. Ormos Gábor

  2. BJM
    BJM
    2014. január 18. 19:1721.

    Sziasztok,

     

    Engem nemrégiben műtöttek nyaki porckorongsérvvel, miután az egyik karom lebénult. Egy leszakadt porckorongsérv belaállt az egyik ideggyökbe, ami axonális károsodást okozott. Azóta lassan két hónap telt el, de mindeeddig nem látok érdemi javulást a karomon.

     

    Azt szeretném megtudni, volt-e valakinek hasonló tünete, és ha igen, milyen tapasztalatai vannak. Különösen a bénulás alakulása érdekelne.

     

    Köszönöm:

     

    BJM 

  3. 2010. Április 23. 14:0820.

    Szia!

    Nekem is hasonló problémám volt.

    Röviden:

    -profi gyógytornász-manuálterapeuta,  (orvosi háttérrel)  aki betanítja a gyógytornát, és kezel. Csakis profihoz menj, én végigküszködtem vagy 10 évet, mire a megfelelő embert megtaláltam.

     

    -csinálni a megadott gyakorlatokat, betartani minden szabályt, amit javasol.

     

    Nekem is jórészt Mckenzie gyakorlatok voltak,(vannak)  lényeg, hogy a sérv vagy kiboltosulás mellett megerősíteni  fűzőizmokat, amik tartják a gerincet.

    Ha kéred, priviben tudom küldeni a saját gyógytornászomat. Nagyon profi, nagyon emberi és becsületes.

    Jobbulást kívánok!

     

    Van még más megoldás is, a minimál invazív beavatkozás, nekem ez is volt-így együtt a tornával, manuálterápiával rendbejött a derekam.

    Rácz-katéter néven találod a keresőben. Sajna tB nem támogatja---magyar egészségügy!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837925 (1)
    2010-04-23  11:20
  4. 2010. Április 23. 14:0519.
    ennek a dokinônek van olyan padja, amire ráfeküdve, akár 90°-ban is fel tudja lógatni az embert, így a csigolyák picit eltávoldanak egymástó, ô minden nap használja magán. Olyasmi hatása van mint a súlyfúrdô terápiának
    előzmény:
    lopiciG (16)
    2010-04-23  12:39
  5. 2010. Április 23. 13:4318.

    Ha priviben küldesz email címet, akkor én nagyon szívesen elküldöm neked a Gerinpanaszokkal küzdőknek c könyvet, nagyon sok hasznos tanács van benne.

    + van 2 cd-m, gerintorna kezdő-haladó. Nekem orvos ajánlotta (hasonló cipőben járok) Csak azt nem tudom hogyan tudnám emailben elküldeni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837925 (17)
    2010-04-23  12:51
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 23. 12:5117.

    Köszönöm az eddigi válaszokat!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. Április 23. 12:3916.

    (ja ez lemaradt)

     

    Dr. Rédli Mónika / chiropracor

    Ferenciek Tere 2., I.em.

    1053 Budapest

    Tel.: 06-30-375-9425

    előzmény:
    lopiciG (15)
    2010-04-23  12:37
  8. 2010. Április 23. 12:3715.

    Hát ha még kell egy ajánlás: Dr. Rédly Mónika / chiropracor

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837925 (1)
    2010-04-23  11:20
  9. 2010. Április 23. 12:1514.

    Szia!

     

    Bátyámnak is gerincsérve volt/van.. Ő egy ideig járt manuálterápiára (most nem jut eszembe a doki neve, de ha érdekel, megkérdezem tőle), neki az sokat segített. Plusz rendszeresen jár gyógymasszőrhöz, amitől elmúlni ugyan nem fog, de sokat segít, javít (szerintem!) és mindemellett a már sokat emlegetett mcKenzie gyógytorna. Ezek így együttesen tünetmentessé tették. Az biztos, hogy több fronton egyszerre kell dolgozni a gerincsérv ellen...

    A műtétet sztem ha nem muszáj, akkor ne.. de ha mégis, akkor én is csak a XII. kerületi gerincklinikát javaslom...

    sok sikert és jobbulást a párodnak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837925 (1)
    2010-04-23  11:20
  10. kml
    kml
    2010. Április 23. 12:0613.
    Szia! Engem 8 éve műtöttek kiszakadt gerincsérvvel. (tudom, inkább azok válaszát várod akik ezt kihagyták) Nekem nem sok választási lehetőségem volt, kiszakadt durazsákkal már nem tudtak mit csinálni, egy ideg a lábamban le is bénult. De utána én is a McKenziet csináltam, és mostanában is, különösen mikor érzem, hogy a derekam nem "jól" viselkedik. Én is próbáltam előtte masszázst, csontkovácsot, talpmasszázst, nulla eredménnyel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837925 (1)
    2010-04-23  11:20
  11. 2010. Április 23. 11:4712.

    Szia!

     

    Sem elkeseríteni nem akarlak, sem hiú ábrándokat kelteni benned.

     

    Tizenhárom éves koromban mutatták ki az első gerincsérvemet deréktáji szakaszon. Öt év alatt "szereztem" hozzá másik kettőt ugyanott. Három éve pedig találtak egyet a nyaki részen.

    Édesapámat már kétszer műtötték vele, ugyanott, a nyaki részen volt neki.

    Engem még nem műtöttek, de már háromszor "elferdültem" és mindig azt mondták, hogy ha legközelebb így járok, akkor műteni kell.

    De az orvosok nem azt nem tudják garantálni, hogy jobb lesz, hanem azt nem tudják garantálni, hogy nem lesz rosszabb a  műtét után.

    Egy ismerősömet megműtötték, mert bénulás lépett fel nála - tehát elkerülhetetlen volt. Azóta ha sokat ül, úgy elzsibbad a lába, hogy ebből adódó esés miatt már nem egyszer kék-zöldre "kolompolta" magát. Heggel gyógyult, és a heg ugyanúgy nyomja az ideget, mint a sérv.

    Annyi a különbség, hogy a sérv idővel visszahúzódik, a heg pedig marad.

     

    Sajnos meg kell tanulni együttélni vele úgy, hogy nem sajnáljuk és hagyjuk el magunkat. Egyes orvosok szerint csak és kizárólak az úszás segít, más szerint minden mozgásformát lehet űzni, ami nem asszimetrikus és jól esik. Sokat segít, ha megerősíti a hátizmát.

    Én gyerek fejjel borzasztóan elkeseredtem, és csak sajnáltam magam.

    Ma már nem szeretem ha sajnálnak miatta, de azt is el kell fogadni, hogy vannak korlátaim.

    Pl. nem cipekedek - max. 5 kg-t emelni azt is egyenes derékkal, nem hajladozom - guggolni is lehet, körülményesen választok cipőt, még nyáron sem lóg ki a derekam a ruha alól, és (lehet megkövezni) nem adom át a helyet a buszon ... Ja és a legfontosabb, ha fáj, pihentetni felpolcolt lábbal hanyatt feküdni. De nincs bejárónőm sem. Ha tovább is tart, elvégzem a házimunkát.

    Te pedig annyit tudsz tenni, hogy nem hagyod hősködni, sem leengedni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837925 (1)
    2010-04-23  11:20
  12. 2010. Április 23. 11:4511.

    Szerintem itt a megoldás kulcsa. Végigcsinálni a terápiát és életmódváltoztatás...

    Persze személyfüggő is a dolog, mert nem vagyunk egyformák, de sokan várják a csodát, hogy valami pirulát bevesznek, vagy megműtik, és minden csettintésre megváltozik és jó lesz. Ez sajnos nem ilyen. Bár az életben a legtöbb dolog olyan, hogy tenni kell érte. És ha valaki csinálja, akkor annak szokott lenni eredménye. Mint a férjednél is.

    előzmény:
    trixike73 (7)
    2010-04-23  11:39
  13. ann
    ann
    2010. Április 23. 11:4510.

    Még egy szavazat a "MC Kenzie"-re. Nekem kezdődő gerincsérvem van, ami a megfelelő gyakorlattal nagyon jól kezelhető. Gyógytornász tanított (nem orvosi javaslatra) meg rá.

     

    Ann

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837925 (1)
    2010-04-23  11:20
  14. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2010. Április 23. 11:439.

    Szia!

    Nálam januárban diagnosztizáltak kiszakadt gerincsérvet. A gerincgyógyász azonnal műtötte volna, én viszont  mondtam, hogy próbáljuk meg a konzervatív terápiát. pont amiatt, hogy rengeteg rossz tapasztalatról olvastam különböző fórumokban, ami a gerincműtétet követi. Nos, a McKenzie torna csodákat tesz! Szó szerint! Tudnod kell, hogy a gerincsérv nem gyógyul meg, de abszolút szinten tartható. Én minden nap csinálom a McKenzie-t és teljesen tünetmentes vagyok! Ez nem több, mint napi 10 perc!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837925 (1)
    2010-04-23  11:20
  15. 2010. Április 23. 11:408.

    Szia!

     

    A férjemet 29 évesen műtötték gerinc sérvvel. Azóta úgy él mintha soha enm lett volna semmi baja. Emelget simán, persze odafigyelve a helyes tartásra.

    Amit ajánlani tudok az az hogy a 12 kerületben lévő gerincklinikára menjen el. Az igazán profik ott vannak, főleg olyanok akik véleményt mondhatnak egy ilyen dologban. Őt DR Hoffer műtötte.

    Neki előtte már iszonyatosan nagy fájdalmai voltak, a legdurvább fájdalomcsillapítok segítettek neki egy kicsit. Ami még használt neki az a TENS gép. Gyógyászati segédeszköz boltban lehet kapni. Egy fizkóterepiás készülék. Edzi a gerinc meletti izmokat. Ha nem simeritek nézzél utána. Azóta is használjuk.

     

    Ha bármi érdekel írjál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837925 (5)
    2010-04-23  11:26
  16. 2010. Április 23. 11:397.

    Szia!

     

     

    Az én férjemet 10 éve operálták gerincsérvvel (nem volt más válaszása mert egyik-napról a másikra nem tudott menni).Végig csinálta az utókezelést, és az orvos által javasolt életmód beli változtatásokat., azóta

    panasz és tünet mentes.1/2 év volt a gyógyulás+kezelés.Nincs fájdalma egyáltalán.

    34 éves volt mikor megoperálták.

     

    Ezt csak azért írtam le,hogy ne csak negatív dolog legyen a műtétről.

     

    Jobbulást a párodnak és sok-sok kitartást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837925 (1)
    2010-04-23  11:20
  17. 2010. Április 23. 11:306.

    Ez érdekes. Gyógytornászoktól többször hallottam már, hogy kialakulóban lévő sérv visszahúzódott. Én a tornára "esküszöm". Rengeteg gerincprobléma kordában tartható vele.

    http://www.mckenziemodszer.hu/gen/index.html

    Nézz étek meg ezt az oldalt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837925 (4)
    2010-04-23  11:26
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 23. 11:265.
    Hmmm.... szép remények.
    előzmény:
    Milu (3)
    2010-04-23  11:24
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 23. 11:264.

    Reumatológián már volt, de nem küldték gyógytornára. Volt már egy pár orvosnál, de mind csak a vállát vonogatta, meg azt mondta, hogy meg kell várni, a műtétet, ami persze csak akkor lesz esedékes, ha már nagy fájdalmai lesznek. 

     

    Ja és akupunkturás dokinál is volt már, azt kihagytam a sorból.

     

    Semmit nem használt, csak kiadtunk a pirulákra meg tapaszokra kb. 30ezret.

    előzmény:
    vlcs (2)
    2010-04-23  11:23
  20. 2010. Április 23. 11:243.
    Én olyat ismerek, akit még fiatalabb korában műtöttek és semmit sem javult a helyzet, sőt újabb sérvek keletkeztek a műtét után...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837925 (1)
    2010-04-23  11:20
  21. 2010. Április 23. 11:232.

    Szia!

     

    Reumatológián, gyógytornán járt már?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837925 (1)
    2010-04-23  11:20

Címlap

top