Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Útifűmaghéj emésztésre

merwell
Létrehozva: 2010. február 26. 18:39

Sziasztok!

 

Próbálta már valaki az útifűmaghéj őrleményt az emésztés rendbetételére?

Milyen hatása volt? Hogyan alkalmaztátok? Reggel kell inni? Puffadást, székrekedést megszűntette?

 

Köszönöm a válaszokat!

  1. 2016. augusztus 2. 13:0315.

    Nekem nagyon bevált jó kis házi megoldás, itt vannak róla cikkek, méregtelenítésről rostokról, haspuffadás stb. 

    előzmény:
    merwell (1)
    2010-02-26  18:39
  2. 2016. július 27. 17:0214.

    Sziasztok!


     


    Négy hetes útifű maghéj kúrát csinálok. Nagyon jót tett az emésztésemnek. Régen nagy szenvedés volt wc-re mennem. De már a 2. hét végétől nem jelent problémát. Remélem ez a kúra végén is így fog maradni. Gyümölcslével iszom meg a maghéjat úgy sokkal kibírhatóbb, és persze a napi 2-3 liter víz alap. Súlyom nem változott a kúra alatt, de mondjuk én nem is fogyókúrás céllal kezdtem el. 

  3. 2014. szeptember 22. 05:1513.

    Kb. 3-4 hónap óta használom az útifű maghéjt. Egyszer kipróbáltam szárazon, magában is, ehető volt, de most inkább a péksütményekbe kerül. 


    A palacsinta viszont nem készülhet az útifű nélkül. Amire figyelek, hogy sokkal jobban kell figyelni a vízre, amit hozzá teszek, mert elég jól felszívja.


     

    előzmény:
    merwell (1)
    2010-02-26  18:39
  4. 2011. május 22. 14:1012.
    A psyllium bélműködést szabályozó étrend‐kiegészítő: - hatékony szer elhízáskor és túlsúly csökkentésénél, csökkenti az éhség-érzetet, gyakorlatilag nulla kalóriát tartalmaz - a táplálkozás kiegészítésére rostszegény étkezési szokások és fokozott napi rostbevitelt igénylő
      betegségek esetén - a bélműködés normalizálására, a rendszeres napi laza széklet biztosítására, - székrekedés megelőzésére és kezelésére, pl.: hasi- vagy végbélműtétek után, aranyér ill. fájdalmas
      székletürítés esetén, alkalmas terhes nőknek és szoptatós anyáknak, valamint hat év feletti
      gyermekeknek is - hasmenés rövidtávú, kiegészítő kezelésére - tisztítja az emésztőrendszert, jól alkalmazható tisztító kúráknál, a szervezet teljes felfrissítésére - alaposan kitisztítja a bélrendszert, ezáltal csökkenti a vastagbél és vég-bél rákos
      megbetegedésének kockázatát - igen hatékonyan alkalmazható a koleszterin- és vércukor szint csökkentésénél,
      sem cukrot, sem zsiradékot nem tartalmaz - jól bevált a nyirokrendszer tisztításánál, nyirokcsomó duzzanatnál - segít a bőr problémáinak leküzdésében (pikkelysömör, ekcéma, akné, stb.),
      összességében javítja a bőr minőségét és küllemét - csökkenti a nem tökéletes ürítés nyomán fellépő fáradtságot, stresszt és migrént - mérsékli az anális viszketegséget - óvja a gyomor és a belek nyálkahártyáját a túl savasodástól - hozzájárul a belek mikro flórájának regenerációjához kandidózis és antibiotikumos kezelés esetén - allergiás tünetek leküzdésénél is jól használható

    Alkalmas mind közvetlen felhasználásra, mind italokba keverve (víz, tea, gyümölcslé), mind ételekbe keverve, azok sűrítésére is (müzli, joghurt, levesek, főzelékek, stb.) Rendszeres, vagy kúraszerű fogyasztása esetén sem alakul ki hozzászokás

    Hogyan alkalmazzuk a Psylliumot ? Étkezés előtt és gyógyszerbevétel után minimum egy órával, 1 - 2 kávés-kanál (2,5 - 5 g) porkészítményt 250 ml vízben alaposan elkeverve meginni, utána még bő folyadékfogyasztás javasolt (pl. tea, gyümölcslé, stb.). Maximális napi adag: 5 kávéskanál (12,5 g)

    .Mire ügyeljünk? - Figyeljünk a fokozott folyadékbevitelre! - A javasolt adagot ne lépjük túl! - Közvetlen lefekvés előtt ne alkalmazzuk! - Fontos megjegyezni, hogy érzékenység, bélelzáródás, vagy annak gyanúja, ismeretlen eredetű
      alhasi fájdalmak, hányinger, vagy hányás, a gastrointestinalis traktus kóros szűkülete, időskori
      vastagbéltágulat, nehezen beállítható cukorbetegség, nyelési nehézség, krónikus székrekedés
      esetén nem alkalmazható! - 6 év alatti gyermekeknek nem adható!
    - 12 év alatti gyermekeknek is csak orvosi felügyelet mellett adható.

    Az  Életmód Biobolt ajánlásával (Kiskunhalas, Bem. 9.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2010. március 15. 01:5611.
    Szivesen, orulok, ha bevalt!
    előzmény:
    Sarapod2 (8)
    2010-03-13  17:33
  6. 2010. március 13. 18:5710.
    Kedden megnézhetem neked.
    előzmény:
    blood83 (9)
    2010-03-13  18:46
  7. 2010. március 13. 18:469.

    hol vetted? mindenhol az útifű teát akarják rámsózni,de az köhögésre van.

    előzmény:
    Sarapod2 (8)
    2010-03-13  17:33
  8. 2010. március 13. 17:338.

    Jaj de jó 5letet adtál. Én vízbe raktam, de olyan íze volt, mint az enyvnek. Alig tudtam legyűrni. De akkor megpróbálom joghurtba. Amúgy hatása igen jó.

    De vettem Colonixot is a páromnak, már második hete szedi, remélem jó hatásfokú lesz az is. 

    előzmény:
    1983Petra (4)
    2010-02-26  20:08
  9. 2010. március 13. 16:557.
    Sikerült venned valahol? Én próbáltam bio boltban, de nem kaptam.
    előzmény:
    merwell (1)
    2010-02-26  18:39
  10. 2010. február 27. 09:476.
    Igen, bioboltban lehet beszerezni. A latin neve psyllium husk, igy is keresheted. Kulfoldon elek, szoval otthoni arakat nem tudok. Sok szerencset.
    előzmény:
    somama (5)
    2010-02-26  22:08
  11. 2010. február 26. 22:085.
    és hol vetted? bioboltban?
    előzmény:
    1983Petra (4)
    2010-02-26  20:08
  12. 2010. február 26. 20:084.

    Hello!

     

    Igen nekem bevalt, mar tobbszor is csinaltam ilyen kurat.

    Reggel es este egy fel-fel pohar probiotikus joghurtban kevertem el egy teaskanal utifumaghejat. Ezt kb. 4hetig csinaltam minden nap. Felevente-evente erdemes ujra megcsinalni. Nekem javult az emesztesem, es utanna a tapanyagok es vitaminok is jobban felszivodtak. Igyal sok sok folyadekot.

     

     Sok sikert hozza!

    előzmény:
    merwell (1)
    2010-02-26  18:39
  13. 2010. február 26. 19:343.

    Szia!

     

    én próbáltam, nekem sajnos nem jött be

    nálam a lenmagpehely volt a befutó (az íze is jobb, szerintem)

     

    előzmény:
    merwell (1)
    2010-02-26  18:39
  14. 2010. február 26. 19:172.

    szia

     

    én használtam és bevált, de egy időután hozzászoktam

    úgy emlékszem este ittam egy pohár vízben

    előzmény:
    merwell (1)
    2010-02-26  18:39

Címlap

top