Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Liquor hypotensio

collo
Létrehozva: 2010. február 23. 17:30

Sziasztok!

 

Férjem 2 héttel ezelőtt kórházba került egy rosszullét miatt.

Rengeteg vizsgálaton átesett, minden negatív lett, de most is vannak olyan panaszai, hogy ha tartósan áll, egy idő után eldugul a füle, és olyankor nyomásérzet van a fejében, néha meg fáj is a feje. A szívénél találtak egy kis eltérést, amire a doki azt mondta, hogy sok ember él vele, de ritkán okoz panaszt - hát neki okozott, amint felállt, lezuhant 30-t a vérnyomása , a pulzusa meg felment 130-ra. Erre kapott gyógyszert, ezt a részét a dolgoknak rendbe is tette, csak a füldugulás maradt...

MA volt neurológusnál, aki azt mondta, hogy pihenjen (jó vicc :-))) és elküldte Ct-re , a papírra meg az van írva, hogy liquor hypotensio gyanúja miatt, Csak éppen sehol nem találom, hogy ez mi lehet.

Megköszönném, ha jönne valaki, aki tudja, hogy mi ez, és leírná nekem.

  1. 2017. július 25. 13:277.

    Szia! Szeretném megkérdezni, kiderült valami a férjednél? Helyre jött? Nekem is hasonló tünetek vannak! 

  2. 2010. február 23. 20:056.

    Szia!

     

    Az agyban az agyvíz,a vér és agyszövet arány határozza meg a nyomás mértékét.Ha ezek aránya egészséges egyensúlyban van,akkor az anyomás tökéletesen erős.Ha azonban a nyomás megváltozik akár csökken akár nő,hihetetlen erős fejfájás alakul ki.A nyomás megváltozásának leggyakoribb oka az agyvíz mennyiségi növekedése vagy csökkenése.Ha az agynyomás tartósan megnő,az agy összes funkciójában  zavarokat okozhat,hiszen a koponyűr falai nyomást gyakorolnakaz agyvelőre,mivel nem képesek a térfogatváltozást követni.Ígí a fejfájás mellett megjelenhet öntudati zavar,aluszékonyság,rendetlen érverés,vagy akár elégtelen légzés isA központi idegrendszerben található „agyvíz" mennyiségének csökkenése változatos idegrendszeri tüneteket hoz létre. 

     

    Üdv:Szilvi 

    előzmény:
    collo (1)
    2010-02-23  17:30
  3. 2010. február 23. 19:355.

    gondolom számos lehetőség van, ezt a doki tudja megmondani... nyilván ezért vizsgálják meg.

    jobbulást neki!

    előzmény:
    collo (4)
    2010-02-23  17:48
  4. 2010. február 23. 17:484.
    Ha lefordítom, akkor szerintem is, de engem a konkrét dolog érdekelne, hogy mi ez, mi okozza, gyógyítható-e meg ilyesmik.
    előzmény:
    flirty (2)
    2010-02-23  17:40
  5. 2010. február 23. 17:463.

    szerintem is...

     

    előzmény:
    flirty (2)
    2010-02-23  17:40
  6. 2010. február 23. 17:402.
    Túl alacsony agyvíz nyomás....legalábbis szerintem.
    előzmény:
    collo (1)
    2010-02-23  17:30

Címlap

top