Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajhullás. SOS

émih
Létrehozva: 2009. október 7. 19:51

Sziasztok. Hajhullással kapcs. lenne kérdésem. Félhosszu hajam van, és nagyon hullik,minden fésülködésnél,hajmosásnál..:S

Mit használjak , ami "elállitja"

 

Most vettem Aktiv F sampont és hajszeszt, ezt használom..

A revalid nekem nem segitett.

Melyik ilyen kapszula jó még?

Hairclinik

Biovanne    ?

 

Az élesztötabletta tényleg hatásos?

Amugy kezeltük már Vichyvel, Bánfi hajszesszel..stb.. nem segitett..:(

 

A stresszes életmód is kiválthatja, de ezt nem tul könnyü most iskolaidöben megszüntetni, ugyhogy vmi megoldás kellene..

köszönöm elöre is :)

  1. 2016. december 26. 23:20312.

    Szia! Sikerult megoldas talalni a hajhullas problemara?köszönöm!

    előzmény:
    geenus (309)
    2013-12-07  20:05
  2. 2013. december 10. 11:42311.

    Köszi,

    megpróbálom majd, igazán nem számít már egyel több vagy kevesebb :/ Előbb-utóbb csak meglesz a megoldás...remélem! 

    előzmény:
    zimmezumma (310)
    2013-12-07  20:21
  3. 2013. december 7. 20:21310.

    Szia!

     

    Nekem ugyan nem hullik, de ebben a hideg időben elkezdett zsírosodni... kipróbáltam mindenféle drága sampont/balzsamot, de semmit nem használt. A múltkor első felindulásomban vettem egy Bojtorján sampont - na, látványos javulást látok a fejemen:)

     

    Nem tudom, hajhullásra való  van-e ebben a fajtában, de egy próbálkozást megér, nem drága.

     

     A fodrász NIOXIN nevű csodaszert ajánlott hajhullásra az egyik ismerősömnek - nem tudom, jó e?!

    előzmény:
    geenus (309)
    2013-12-07  20:05
  4. 2013. december 7. 20:05309.

    Sziasztok,

     

    nekem is nagyon hullik a hajam....már fogalmam sincs mitől vagy mi használna....
    Volt év elején egy folyamatosan visszatérő nőgyógyászati problémám plussz egy kezeletlen méhszájsebem amit lefagyasztottak. Plussz egy gyulladt fogam, aminek gyökérkezelés majd húzás lett a vége.
    Nőgyószászati téren elvileg teljesen helyrejöttem, voltam góckutatáson fogászaton panorámaröntgennel és fül-orr-gégészeten is torokváladékmintavétellel, semmit nem találtak. A vérképem is tökéletes. A háziorvos nagyjából ennyit tett majd közölte szedjek vasat és örüljek mert egészséges vagyok. Csak lassan a sírás kerülget minden hajmosásnál...
    A gyulladás kezelése óta valamennyivel jobb lett, de még mindig a napi 100szál körül lehetek...
    Szedtem már Forcapilt, Haircliniket és most épp Biovannet. Szedek vasat, és A vitamint is. Hajszeszek közül is használtam már a Forcapilt, egy német márkájút és most épp a Helia D-t. Lassan már kifogyok minden ötletből :( 

    Van valakinek valami javaslata?

    Egyébként elég sok babahajam van, az talán valami reményt ad....de kb már a fele hajam kihullott :((((

  5. 2013. július 16. 18:35308.

    Szia kedves émih                                                                     

     

     Szia szeretettel köszöntelek az a helyzet,hogy én ishasonló problémával

     

    küzdök,Az viszont igaz,hogy a stresszes élet mód is össze függ a haj

     

    hullással.Ha kapnál olyan segítséget léci oszd meg velem is oké.

    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  6. 2013. július 16. 16:55307.
    Hajhullás elleni tabletták - follixin.hu Megkaptam a rendelésem, mely időben érkezett, és a pirulák is tökéletesen hatnak.
  7. 2011. szeptember 19. 22:51306.

    Szia Gemike,

     

    nincs neked véletlenül a pajzsmirigyeddel valami baj? Ha azt még nem nézték, akkor mindenképp csináltass egy tesztet! Amúgy mindenkinek más jön be hajhullásra. Ha úgy érzed, hogy segített a Varga-csepp, akkor kúra szeruen valamilyen vitaminnal mindenkép csináld végig. 

     

     

    előzmény:
    gemike (305)
    2011-09-15  07:03
  8. 2011. szeptember 15. 07:03305.

    szia !

     

    elmentem dokihoz, ránézett a hajamra , mutattam azt a területet ahol kevesebb a haj , és felírta az alpicort plus hajszeszt meg a cink tablettát javasolta , lassan elfogynak és nem tudom hogy ezt lehet folyamatosan használni vagy szünetet kell tartani a kúrák között.

    annyit mondott hogy hány  éves vagyok ? ill.nem akar hormonpótlást adni . (40 éves vagyok , és babát szerettünk volna csak nem jött össze , meddőségibe jártunk és ott nézték a hormonszintemet és már 35 évesen azt mondták hogy korai petefészek kiürülésem van ) ezért gondolom hogy esetleg a klimax miatt hullik a hajam .  

    a planturt én is használom. olyan fura nekem oldalt kevesebb a hajam de csak a bal oldalon, tehát nem a fejtetőn, nem foltos hajhullásom van ,

    a varga cseppeket is használtam , oldalt kenegettem és azt figyeltem meg hogy kicsit lefojt a homlokomnál és ott elkezdett pelyhesedni a haj.

     

    üdv

    gémike     

    előzmény:
    Dzsennell (303)
    2011-09-14  10:13
  9. 2011. szeptember 14. 10:15304.
    Még egy tutibiztos tipp hormonális hajhullásra a szelén!
    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  10. 2011. szeptember 14. 10:13303.

    Szia!

     

    Én is a Plantur 39-et használom, pár napja vettem, kiváncsi vagyok, hogy használ-e valamit. Eddig az Oltre sampont+beauty kapszulát+Oltre hajszeszt használtam, de nem segített semennyit sem...A Hair clinik kapszula és a Varga-cseppek is felesleges pénzkiadás volt. De hát mit meg nem tesz az ember, a hajkoronáért:-(

     

    Ami felbosszantott, mi az, hogy az orvos nem foglalkozik veled??? Eszem megáll, nem hiszem el, hogy ennyire leszarják az ember problémáit! Teljesen ki vagyok akadva! Én visszamennék a helyedben és mégegyszer kikérdezném...ha meg nem segít, akkor egy másik doki!

    előzmény:
    gemike (302)
    2011-09-14  06:39
  11. 2011. szeptember 14. 06:39302.

    sziasztokLányok!

     

    a múltkor itt kaptam egy tippet hajhullásra ,Alpicort hajszesz , meg használom a plantur 39-es sampont, elmentem a bőrgyógyászhoz de nem nagyon foglalkozott velem , felírta az alpicortot , lassan elfogy , azt meddig lehet használni ?? írassak fel újból vagy kell szünetet tartani ??

    hormonális eredeű hajhullásra még valami??

      

     

    üdv 

    gémike  

    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  12. 2011. szeptember 6. 13:27301.
  13. 2011. szeptember 1. 14:03300.
    Valaki leírná a ginseng csepp teljes nevét?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. augusztus 29. 14:09299.

    Én régóta keresem azokat a biotermékeket, ami ellenőrzött és a minősége is kitűnő. Nekem pl hajhullásra is ezek a dolgok váltak be. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. május 31. 09:40298.

    Kipróbáltam, hát érdekes...mondjuk elkövettem azt a hibát, hogy befújtam a hajam, és lefeküdtem aludni. Nem szárítottam meg...reggelre úgy néztem ki mint egy őrült 

     

    Neked mennyi idő után érződött a hatása? Hetek, hónapok?

     

    Én tegnap voltam dokinál, semmi hormonális gondom nincs, valószínűleg azért hullik a hajam, mert a szervezetem nem tudja feldolgozni a fogamzásgátló hiányát, és még nem szokott hozzá...(na jó, de fél éve? ) Azt mondta türelem...de meddig?? 

     

    Javasolt még q10-et is hajhullásra, tegnap vettem is, elkezdtem szedni, remélem most már történik valami...

     

    előzmény:
    Micimackó80 (297)
    2011-05-30  13:52
  16. 2011. május 30. 13:52297.

    Érdekes,de nem. Jó,nem olyan mintha frissen mosott lenne,de konkrétan nem kelt zsíros hatást.Sőt,egy kicsit jobb lesz a tartása tőle,mert nem olyan selymes,szétcsúszós a hajam,mint nélküle.Irtó vékonyszálú,tartás nélküli a hajam amúgy.Ha meg úgy érzem,hogy most talán kicsit zsírosabb,itt a nyár,a melegben egyébként is hamarabb zsírosodik a hajunk,akkor pedig úgyis megmosom.

    Ki kell tapasztalni,hogy kinek melyik verzió jön be jobban. Ha úgy érzed,tedd nedves hajra.De hagyd rajta jó ideig,ha megoldható,hogy legyen hatása is.Én így még nem próbáltam,nekem a száraz jobb.

     

     

    előzmény:
    wasp38 (296)
    2011-05-30  13:22
  17. 2011. május 30. 13:22296.

    És nem rontja el a hajadat?? Mármint úgy értem, hogy nem lesz a töve zsíros, ahova fújod?? 

     

    Én a Forcapil oldatot csak hajmosásnál tudom használni, mert ha száraz hajra fújom, és megszárad, akkor olyan a hajam, mint aki 1 hete nem mosott.... 

    előzmény:
    Micimackó80 (295)
    2011-05-30  12:41
  18. 2011. május 30. 12:41295.

    Szia!

     

    Én voltam aki annakidején ajánlotta,hátha beválik másnak is.Csak magamról tudok nyilatkozni,nekem bejött.Ha már elérsz vele csakannyit,hogy megáll a hajhullás,az már pozitívum.Sok babahaj nőtt tőle,amik most erősödnek.

    Sokan azt vallják,hogy nedves hajban jobban felszívódik bármilyen hajszesz,de azt egy idő után le is mosod.Én száraz hajra fújom (régi fújós szesznek a feltétjét raktam rá az üvegre,így sokkal jobb kivitelezni és gazdaságosabb is) mindennap használom,akad amikor egy nap kétszer is.Így tutira van ideje beszívódni és hatni.Havonta két üveg fogy,szerintem az ár simán kivitelezhető így is.Ugyebár 50ml,persze,hogy nem tart a végtelenségig,de inkább érje mindenhol,mint sehol se.

     

    Remélem nálad is hatásos lesz!

    előzmény:
    wasp38 (294)
    2011-05-30  11:51
  19. 2011. május 30. 11:51294.

    Sokan dícséritek a ginsenget, ma sikerült is beszereznem

     

    Hogyan használjátok? A dobozán az van, hogy hajmosás után bemaszírozni, és utána kiöblíteni. Vagy csak simán öblítés nélkül használjam?? Érdemes minden nap, vagy csak hajmosásnál??

     

    Én már próbáltam sok mindent, bánfi, alpecin, forcapil stb...sajna valószínűleg hormonális (ma tudom meg az eredményemet)... de hátha a ginseng segít! 

    előzmény:
    Micimackó80 (289)
    2011-05-23  13:53
  20. 2011. május 27. 10:09293.

    Én csak elolvastam a neten,miután a nőgyógyász ajánlotta.

     

    Biztos tud valamit,ezért írtam,hogy akit érdekel,az olvasson utána,én nem tudom vissza mondani 100%-an.

     

    A nőgyógyász PCOS-re ajánlotta komondottam és mondta,hogy olyanoknak adják,akik kemo előtt vannak,közben vag yutána.Ennyit tudok jelenleg erről.

     

    A ciszta pedig biorezonanciás kezeléssel teljesen eltüntethető!Csak az a baj,hogy az emberek többsége nem hisz ebben,semmiben,ami nem kézzel fogható és nem gyógyszer kell a kezeléséhez...

     

    Én is megvenném a sampont,ha lenne pénzem....hátha segítene!

     

    Mindenkinek további jó hajnövesztést és gyógyulást!

    előzmény:
    Suz81 (291)
    2011-05-24  20:50
  21. 2011. május 24. 20:55292.

    Szia!!!

     

    Hát nagyon örülök, ha Neked segített a ginseng csepp. Ne haragudj, de már annyi emberrel beszéltem a témában..Neked megvan az oka amiért hullott?

    Tényleg nem emlékszem..:(

     

    Nekem valószínű, hogy andorgén, és mellette még az IR is rátesz egy lapáttal...

    De már nem tudom egyébként ez okozta/okozza e....ami biztos, hogy szépen de lassan fogy...:(

    És nem tudok már mit elkövetni, hogy ne így legyen..

    No mindegy, talán egyszer jobb lesz, vagy rosszabb..ki tudja.

     

    Mindenesetre az már jó hír, ha valaki sikerről számolhat be..remélem megmarad Nálad ez az állapot!!:)

     

    Üdv:Suz

    előzmény:
    Micimackó80 (289)
    2011-05-23  13:53
  22. 2011. május 24. 20:50291.

    Szia!

     

    Köszi az infót...

    Csak azt nem értem, hogy miért ajálják ezt a sampont azoknak, akik kemót kaptak....hisz ezeknek az embereknek a citosztatikumoktól (maga az infúzió, ami sejtméreg) hullik ki a hajuk, és ha a kezelés véget ér, szépen visszanő, sokszor még sűrűben mint volt.

    Azoknak akiknek pedig PCOjuk van, vagy hormonális okok miatt hullik, tök mindegy mivel mossák, mert hiába aktiválná a működésképtelen hajhagymákat, ha azok továbbra is érzékenyek a DHT-ra, vagy a tesztoszteronra.

     

    Szerintem ez a smapon is azoknak válhat be, akiket stresszhatás, vagy trauma ért vagy akiknek valamilyen vitaminhiány miatt lépett föl a hajhullás.

    előzmény:
    jólvagyokma (290)
    2011-05-24  19:00
  23. 2011. május 24. 19:00290.

    Sziasztok!

     

    Megint jöttem ajánlani egy terméket,ami csodaszer!

     

    Silian sampon a neve és azoknak ajánják,akik kemoterápit kaptak és e miatt hullott ki a hajuk.

    Valamint azoknak,akiknek PCOS van,fejbőrbetegsége,stressz miatt hullik a haj.

     

    Nos,ez drága sampon kb.:13 ezer ft.

     

    A nem aktív hajhagymákat újra aktiválja ....Keressetek rá a neten,találtok pár oldalt és vannak szalonok,ahol meg is lehet venni.

    Az egyik oldalon pedig részletesen is fent lesz,hogy pontosan hogyan is hat és milyen hajullásra jó.

     

    Aki feladta,annak ez remény lehet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. május 23. 13:53289.

    Szia Suz!

     

    Örülök,hogy jelentkeztél! Nekem maximálisan bevált a ginseng hajcsepp,7 hónapja használom szinte minden nap és azóta teljesen megállt a hajhullásom.Az az egy-két szál ami kijön az semmi,a régihez képest.Hajmosáskor se hullik,ez nekem nagyon nagy dolog.Szóval én megtartom,le nem cserélném a ginsenget.Rengeteg apró hajam nőtt,kis csenevész tincsek,amik még olyan furán néznek ki,mert még sehogy sem állnak,de majd megnőnek remélem.

    Hogyne emlékeznék a Hairmaxra,még te ajánlottad a linket itt,hogy nézzük meg.Bevallom,én nem rendeltem,de megnéztem és tuti jó lehet.Igen,igazad van,mégsem virít annyira a fejbőr ha beszórják ezzel a cuccal.Ráadásul ha önbizalmat is ad neked,akkor már mindenképp megérte beruházni rá.Valami,ami legalább neked is bevált.

     

    előzmény:
    Suz81 (285)
    2011-05-16  09:45

Címlap

top