Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mélyvénás trombózisok után

Bibia
Létrehozva: 2009. szeptember 9. 07:54

Sziasztok!

 

Sorstársakat keresnék!agusztus elején kaptam a bal vádlimba egy mélyvénás trombózist 2 hét kórház stb Azóta szedem a syncumart,a gyógyszer ellenére szeptember elején a medencefenéki vénámba is kaptam egy  trombózist!Amit nem ismertek fel és vesebetegségként antibiotikummal kezelte a doki,akkor inditottam is topikot mert én is azt hittem az a baj.Tegnap tudtam meg ,hogy ott is trombózisom volt.Most rettentő halálfélelmem van mivel gyógyszert szedek és mégis megtörtént a baj

 

Arról nem beszélve,hogy még mindig nem dolgozok és lehet ki is rúgnak emiatt

 

a lábam azóta a dagad,minden estére a duplája ,a hátam fájKi hogyan lábalt ki a betegségből?Meddig tart ez a fájdalom?Van szobabicajom naponta 2*15 percet tekerek+ félóra séta és ettől úgy kivagyok,mintha egésznap meg sem álltam volna

  1. Torolt_felhasznalo_428192
    Torolt_felhasznalo_428192
    2016. június 30. 16:4737.

    Kedves, Nem tudom hogy és miként nézed az INR-t, de a syncumarnál az a jó, hogy nézni kell az INR-t. Más "jobb" gyógyszernél nem kell, de mégis az a baj, mert nem veszik észre ha mégis sűrűsödik a vér. Hígitani kell a vére, és az INR legyen kb 3-3,5. folyamatosan, amíg enm igy van, addig többet szedjél.  Ha mondjuk 2 hétig annyi lesz, csökkentheted a gyógyszert, remélem neked is sikerül. Vigyázz magadra és ne gondolj halálfélelemre sem, mert az is árt.


     

    előzmény:
    Bibia (1)
    2009-09-09  07:54
  2. Torolt_felhasznalo_428192
    Torolt_felhasznalo_428192
    2016. június 30. 16:4336.

    Akinek fontos az egészsége, meg tudja tenni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428192 (35)
    2016-06-30  16:40
  3. Torolt_felhasznalo_428192
    Torolt_felhasznalo_428192
    2016. június 30. 16:4035.

    Nekem is volt, trombózis, a háziorvos azonnal kórház. Nem szabad felkelni 2 nap és naponta -reggel - este - hasba injekció, valami heparin...


    Utána átállítanak a syncumárra, de lassan megy, mert vagy sokat adnak, vagy keveset. De mindenkinek kell nézni az INR-t. Nálam ez 2-3 havonta, mert magamnak beállítottam, először sok orrvérzés, aztán jó lett. Amíg a szervezetben teljesen nem töltődik fel a vérhígító, addig nincs beállítva, hiába jó, vagy rossz egy-egy eredmény. Vigyázzatok a zöldséggel, mert diéta, de rengeteg bennük összességében a K-vitamin. Ez az oka, ha valakinek rossz a lelet. Egy héten egyszer a karfiol, vagy kelkáposzta, de a gyógyszer szerint a paprika, paradicsom, eper, stb... persze itt a szezon és kell a vitamin is a szervezetnek. Saláták is csak hetente egyszer. Valóban tilos sokat ülni. Az ülőmunka katasztrófa lehet.  Fél óra séta nagyon kevés, ha lehet legalább 2-, 2 és fél km. legalább kétnaponta!  Jó egészséget!

  4. 2016. június 24. 22:4734.

    Szia Zoli! Nekem egy évig javasolták a kompressziós harisnya viselését a trombózis után (reggeltől-estig, kivéve úszás, fürdés), hogy a későbbiekben elkerülhető legyen a PTS kialakulása. Mára már megszoktam, olyan mintha egy második bőröm lenne :). Szerintem harisnyában nyugodtan dolgozhatsz, óvatosan terhelheted a lábad is. A lábad harisnya mellett dagad meg estére? Lioton gél nem rossz, de személy szerint én a vadgesztenyekrémet és a hideg vizes borogatást javaslom. Ezen kívül pihenéskor mindig polcold fel a lábad és alváshoz is célszerű vagy az ágy végét kicsit megemelni, vagy egy párnát tenni a lábad alá (úgy hogy a lábszárad a csípőnél magasabban legyen). Amire vigyázz, ha szedsz véralvadásgátlót, hogy kerüld a balesetveszélyes helyzeteket és a sérüléseket. Remélem tudtam segíteni. Mielőbbi gyógyulást!

    előzmény:
    krizsanz (31)
    2016-05-02  20:43
  5. 2016. június 24. 22:1133.

    Szia Laja!


    Nekem 4 és fél hónappal ezelőtt volt MVT és tüdőembólia. Ezt megelőzően én is rendszeresen sportoltam, bár az MVT-t megelőző kb 1 hónapban sajnos magamhoz képest hanyagoltam a mozgást, sokat ültem számítógép előtt. Én sem dohányzok, nálam a fogamzásgátlót gondolják első számú felelősnek, amire a sok ülés, majd végül egy fertőzés is rásegíthetett. Szóval gyulladás is kiválthatja, de önmagában elviekben az nem kéne hogy ekkora bajt generáljon. Genetikát néztek nálad? Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!

    előzmény:
    laja80 (32)
    2016-06-03  12:06
  6. 2016. június 3. 12:0632.

    Sziasztok!


    36éves vagyok,2és fél hónapja volt egy tüdőembóliám,amit mélyvénás trombózis előzött meg,az érdekessége a dolognak h elég minimális előjele volt,a lábam nem dagadt stb.Egyszer munkába menet észleltem szűró érzést meg h levegővétellel bajban vagyok,de ez is elmúlt,úgy voltam vele h biztos csak vmi megfázás stb.Aztán egyik este rosszabodott a helyzet,sürgősségi stb,ott egyből intenzív,kiderült h tüdőembólia,na akkor teljes sokk.Az okát azóta se tudom,sportos életvitelt élek,heti rendszerességgel sportolok,mozgok eleget,nem végzek ülő munkát,nem dohányzom stb./pia nyilván megyeget időközönként/.Szedem a syncumart,most jelenleg napi 3at,aztán remélem majd félév múlva már nemkell.Arra is gondoltam már h lehet e vmi belső gyulladástól ez a trombózis,mivel a CRPm az nagyon magas volt,kb 10-15szöröse a rendes értéknek akkor mikor bekerültem kórházba,azóta szerencsére már jólett.Vélemény?


    Köszi h elolvastátok!


    Jobbulást mindenkinek!

  7. 2016. május 2. 20:4331.

    Szervusztok Zoltŕn vagyok tavaly novemberben repültem és az orvos szerint attól alakult ki a melyvénŕsom balga módon nem szedtem a vérhigítot rŕ 2 hónapra meg is lett a tüdőemdólia ami februŕrba orvos szerint eloszlott most kb meddig fŕslizzam a lŕbam vagy harisnyŕt viseljek mennyire terhelhetem (festő vagyok létrŕzŕs,sok ŕllŕs)estére mindig bedagad a vŕdlim bokŕm lioton krém hasznŕl-e ...köszönöm


     


     

  8. 2014. március 4. 09:4730.

    Sziasztok!

     

    Mélyvénás trombózist kaptam még decemberbe és azt szeretném megtudni, hogy a futást így két hónap elteltével ajánlott?

  9. 2011. május 11. 22:5729.

    Szia,

     

    Syncumar-t nem is szedtem, nekem rögtön Marfarint adtak. De azzal nincs gond, szedem a gyógyszert az INR-em rendben van, a lábam nem dagad már, úgyhogy a trombózis része már ok, már ha netán mondhatok rá ilyet. Nem szedek fogamzásgátlót, nem is lehet. A trombózis oka genetikai nálam, úgyhogy a génjeimben hordozom.  :( Ezért érdekelnének, hogyha kisbabát szeretnénk mivel kell szembenéznem. Gondolok itt arra, hogy a gyógyszer helyett a hasam kell szurkálnom, ez okoz e bármiféle gondot? Nyilván kellemetlen, de ettől még vállalhatunk gyereket.  A tapasztalatok érdekelnének, hogy a terhesség ideje alatt, lehetek e "normális" kismama? :)

     

    Köszönöm a válaszod!

     

    A.

    idézet:
    anitasov (27)
    2011-03-19 10:39:44
    Ja, és persze, hogy lehetsz "normális" kismama:) Csak sokat kell mozogni, tornázni, sétálni...
    előzmény:
    anitasov (27)
    2011-03-19  10:39
  10. 2011. május 11. 22:5528.

    Sziasztok,

     

    Segítséget szeretnék kérni, hátha valakinek vannak infói, vagy akár tapasztalatai is.

    Trombózisom volt 2006-ban, mostanra már tünetmentes vagyok, de a Marfarint életem végéig szednem kell. Párommal babát tervezünk, de az orvosok elég változatosan nyilatkoznak a témában. Ha lenne valakinek ötlete, hogy merre induljak, hol tudok utána nézni, hogy mire kell felkészülnünk nagyon megköszönnöm.

     

    A.

    idézet:
    anitasov (25)
    2011-03-18 16:02:07

    Kedves Anita!

     

    A Marfarinról mindenképpen le kell állnod, mielőtt nekifogtok a babaprojektnek. Bár azt mondják 5-6. hétig nem teratogén, mégis súlyos hatással van a magzatra. (sajnos én elveszítettem egy babát emiatt... és nekem is orvos mondta, hogy szedhetem nyugodtan, csak le kell állnom róla, ha kiderül, hogy babát várok). Viszont heparin mellett nyugodtan lehet vállalni. Kicsit kellemetlen pocakot szúrkálni, de hidd el megéri. Nekem két gyönyörű, egészséges fiam született Clexane- mellett:) Ha budapesti vagy, BUdapesten van hematológiai ambulancia, ahol foglalkoznak trombózisos kismamákkal... A Házipatikán is van egy jó Leidenes fórum, ott is sok infót találsz.

    Remélem mielőbb összejön a babó:)

    Trixi

    előzmény:
    anitasov (25)
    2011-03-18  16:02
  11. 2011. március 19. 10:3927.

    Szia,

     

    Syncumar-t nem is szedtem, nekem rögtön Marfarint adtak. De azzal nincs gond, szedem a gyógyszert az INR-em rendben van, a lábam nem dagad már, úgyhogy a trombózis része már ok, már ha netán mondhatok rá ilyet. Nem szedek fogamzásgátlót, nem is lehet. A trombózis oka genetikai nálam, úgyhogy a génjeimben hordozom.  :( Ezért érdekelnének, hogyha kisbabát szeretnénk mivel kell szembenéznem. Gondolok itt arra, hogy a gyógyszer helyett a hasam kell szurkálnom, ez okoz e bármiféle gondot? Nyilván kellemetlen, de ettől még vállalhatunk gyereket.  A tapasztalatok érdekelnének, hogy a terhesség ideje alatt, lehetek e "normális" kismama? :)

     

    Köszönöm a válaszod!

     

    A.

    előzmény:
    enci001 (26)
    2011-03-18  16:13
  12. 2011. március 18. 16:1326.

    Szedsz fogamzásgátlót?

    Kismedencei gyulladás provokálhat trombózist, de ha ilyen fogékony vagy, akkor sokkal hatékonyabb lenne LMWH-t(heparint) adni magadnak. Ha a Syncumar nem volt hatásos (vagy mert labilis a hatása, vagy mert nem is reagálsz rá semmiképpen) . Megvizsgálták a trombózisaid mögött a hátteret?

    előzmény:
    Bibia (1)
    2009-09-09  07:54
  13. 2011. március 18. 16:0225.

    Sziasztok,

     

    Segítséget szeretnék kérni, hátha valakinek vannak infói, vagy akár tapasztalatai is.

    Trombózisom volt 2006-ban, mostanra már tünetmentes vagyok, de a Marfarint életem végéig szednem kell. Párommal babát tervezünk, de az orvosok elég változatosan nyilatkoznak a témában. Ha lenne valakinek ötlete, hogy merre induljak, hol tudok utána nézni, hogy mire kell felkészülnünk nagyon megköszönnöm.

     

    A.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2010. november 27. 11:1124.

    Kedves hopihe78!

     

    Én konzultálnék az orvosommal, Clexan injekció mellett diétázhatsz,mert más a mechanikája ( nem higítja a vért) ezért bármit ehetsz, nem lesz befolyással az INR értékedre! Persze ez egy durva módszer és emiatt engedélyeztetnek kell - ha indokolt, szerintem próbáld meg!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338857 (17)
    2009-09-09  11:59
  15. 2010. november 27. 11:0723.
    Én úgy tudom fél évnek kell eltelnie, de ez kórkép függő! Injekcióval elméletileg repülhetsz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296783 (21)
    2010-08-12  22:20
  16. 2010. november 27. 11:0422.

    Sziasztok!

    Szörnyű, amiket itt olvasok, de sorstársatok lévén és is elmesélem  a történetemet!

    Év elején,nem sokkal a 24. szülinapon után kerültem be mélyvénás trombózissal a klinikára. 1 hónapot voltam bent, szigorúan ágyhoz kötve, kiengedésem előtt pár nappal gyakorlatilag újra tanítottak járni. Jobb oldali medencéből egészen a bokámig, telis tele rögökkel,melyek a végén szervültek és még majd egy évvel az eset után is megy a küzdés,hogy a hajszálerek átvegyék a áramoltatás szerepét...

    Azt hiszem összesen nem sírtam annyit,mint akkoriban, ráadásul belémverték a klinikán, hogy adjak hálát, hogy még élek... úgyhogy én eszerint állok hozzá!

    Napi egyszer szúrom magam Clexannel, fáj- időnként borzasztóan- kék lila sárga zöld színekben pompázik a hasam és ha a párom megölel-van, hogy feljajgatok...De élek! és ez a lényeg! Tudom, hogy senkit nem vígasztal ez,mert egy vérhígító melett,mint a syncumar teljes életmódváltoztatásra van szükség és az ember dühös, hogy ez a nyavaja korlátozza a szabadságában...

    Tanácsok,amik nekem nagyon sokat segítenek érezhetően a mindennapokban:

    - ébredés előtt mielőtt kikelnék: értorna ( ha valakit érdekel szívesen leírom-marha egyszerű)

    - váltokozó hideg ( nagyon hideg)- meleg zuhany főleg a lábakon

    - kerékpár, rengeteg séta

    - nagyon sok folyadék

    - lábat feltenni valahova- ne lógjon sokáig ( én így dolgozom- így ülök mindenhol: kávézó, vendégség, értekezlet, mozi )

    - meg persze  a folyamatos szorítás- én kompressziós harinyát hordok

     

    Nem akartam ilyen hosszú lenni - bocsánat, de még így is egy csomót mesélnék

     

    Üdv minden Sorstársnak!!! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_296783
    Torolt_felhasznalo_296783
    2010. augusztus 12. 22:2021.

    Sziasztok!

     

    A segítségeteket szeretném kérni:

    trombózist követően (2 hónap telt el) menny idő után lehet repülőre ülni?

     

    T.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  18. 2010. június 21. 18:5820.

    Sziasztok!

    Nekem is volt mélyvénás trombózisom 2 éve, a jobb vádlimban, sajnos tüdőembólia lett a vége:(  Ahogy többen is írjátok, én sem gondoltam először semmi rosszra, izomlázra gyanakodtam, csak a kórházban derült ki, amikor már rosszul lettem és bevittek. Két hetet feküdtem az intenzíven, ott elég sok infót elmondtak a gyógyszerről és a betegségről. Azóta warfarint szedek, és mivel a genetikai eredményem rossz lett, ezért valószínűleg most már életem végéig elkísér ez a gyógyszer. Nem mondták ki, csak utaltak rá, hogy a fogamzásgátló alaposan közrejátszott nálam is.

    Szerencsére nekem elég hamar rendbejött a lábam, most már sportolok, futok, szinte nem érzem egyáltalán, hogy valaha is baja volt a lábamnak. A kompressziós harisnyát persze folyamatosan hordom azóta is.

    Egy jó ideig nagyon odafigyeltem a warfarin-diétára, de eléggé meghíztam, ezért most már átálltam egy másfajta étkezésre, sok zöldséget, gyümölcsöt eszem. Az orvosom átállította a gyógyszeradagolást, így rendben van az INR-m.

    Van, akinek alvadásgátló mellett lett újabb trombózisa?

    Mindenkinek nagyon jó egészséget, és mielőbbi felgyógyulást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. június 21. 18:0819.

    Sziasztok!

     

    Nekem már volt tüdőembóliám (2x ), először Syncumart szedtem, most Marfarint.

    Sajnos nekem is nehéz összeegyeztetni az étrendemmel, mert kalóriaszegény diétát tartok a túlsúlyom miatt és imádom a zöldségeket. A másik nehézséget az okozza, hogy időnként kénytelen vagyok Contramal-t szedni, mert nagyon erős fájdalmaim vannak (havonta ). A fogamzásgátlóról engem is azonnal letiltottak, de a zöldségekről nem, mert állítólag a Marfarin esetében nem kell olyan szigorú diétát tartani. Igaz viszont, hogy pl. a legutóbbi kontroll után baromi rossz lett a leletem, mert előtte (1-2 nappal kb.) megettem több, mint fél kiló zöldbabot.

    Remélem, azért ezek a dolgok nem okoznak galibát, ha nem rendszeresek. 

    Jó egészséget mindenkinek!

     

    Dittiri

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2009. október 21. 10:2818.

    Sziasztok Sorstársak :)

     

    Én 30 éves vagyok, az első kisbabánkat várjuk és a terhességem 9. hetében kaptam mélyvénás trombózist (bal medence)  ez év júniusában...Előtte egy héti fájt a bal csípőm környéke, a háziorvosom borsmenta-kenőcsöt javasolt és hazaküldött, pedig már járni sem nagyon tudtam...Másnap reggel a bal lábam kétszeresére dagadt és belilult, berohantunk a kórházba és már vitt is a rohammentő a megyei kórház érsebészetére, ahol megállapították, hogy nem célszerű műteni, mert nagy terület és kiújulna  a trombus, így a konzervatív-kezelést választották, három hétig fektettek, még mosdóba sem mehettem ki, aztán egy gyógytornász segítségével szép lassan lábra álltam és másfél hónap után hazaengedtek. Az első naptól Fraxiparine injekciót kell szúrnom magamnak naponta kétszer, először hasba adtam, de most már nagyobb a baba, most combba adom. Fájdalomcsillapítókat nem adtak az elején sem, mert várandósan nem lehet és azóta sem szedtem...

    Jelenleg a 28. hétnél tartunk, az állapotom mintha javulna, de nem szeretném elkiabálni. Nekem a kerékpárt, a táncot és a sétát javasolták. Várandósság alatt a kerékpár és a tánc kilőve, így aztán napi másfél órát sétálunk a férjemmel, eleinte még a könnyeim is folytak olyan rossz volt, most már meg sem érzem, úgyhogy érdemes sétálni, bármennyire fáj és feszül is...A halálfélelmet, pánikot én is megéltem, főleg azért, mert a babát is nagyon féltettem és minden egyes apró fájdalomnál csak erre tud gondolni az ember.

    A bal lábamon azóta combtőig érő kompressziós harisnyát hordok, nyáron nem volt egyszerű a 35 fokban, most már elviselhető...

    Január elején fogok szülni, az is nagy kaland lesz, mert előtte le kell állítani a vérhigítót, így a fájásokat nem várhatjuk meg, a 38. héten terveznek megcsászározni, reméljük a legjobbakat.

     

    Szóval tényleg rettenetes betegség, de fel kell venni vele a harcot, nincs más megoldás....

     

    Van egy nagyon jó könyv, hogy az ember többet értsen a betegségből, István Lajos professzor könyve, a címe: Tromboembólia, a megelőzhető sorscsapás. Orvosi szakkönyv, de laikusok számára is érthető és segít elfogadni az elfogadhatatlant.

     

    Mindenkinek mielőbbi teljes gyógyulást kívánok !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_338857
    Torolt_felhasznalo_338857
    2009. szeptember 9. 11:5917.

    Sziasztok!

    Nekem is februárban volt a bal vádlimban trombózisom, engem bent tartottak a kórházban, és egy hétig nem kelhettem fel8Még pisilni sem...), ezért meglepő számomra, hogy van aki így mozog.

    Tudtommal, amíg le nem zajlik a trombózis óvatosan kell bánni a mozgással.

    Én még utána is kórházban voltam, és gyógytornászt hívtak hozzám, hogy hogyan kell ismét elkezdeni mozogni. Milyen gyakorlatokat végezzek,ilyesmi.

    Azóta syncumart szedek.

    Nekem szerintem elég sok mindent elmondtak a kórházban, például a kálium tartalmú zöldségek mérsékelt fogyasztásáról, hogy óvatsoan a fájdalomcsillapítóllak(főleg a reumatikus fájdalmak esetén), ugyanis az gyengíti a syncumar hatását.

    Mivel túlsúlyos vagyok, ezért igyen nehéz számomra összeegyeztetni a fogyókúra miatti diétát a syncumar miatti előírásokkal.

     

    Ha van valakinek ilyen irányú tapasztalata, örülnék, ha megosztaná velem!!! Köszi

     

    Illetve GESZTENYE, elküldenéd nekem is azt a fórumot.

     

    Köszi

    előzmény:
    Gesztenye13 (12)
    2009-09-09  10:55
  22. 2009. szeptember 9. 11:0616.

    nekem is elküldnéd a fórumot?

    köszi 

    előzmény:
    Gesztenye13 (12)
    2009-09-09  10:55
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 9. 11:0615.

    köszi a választ.

     

    nekem is a hétvégén bazira fájt a bal vádlim, de betudtam annak, hogy szombaton - bornapok lévén - kétszer másztuk meg a baráti társasággal a hegyi pincészeteket.

     

    végülis elmúlt a fájdalom, de tényleg izomláz-féle volt.

     

    erre kaptam fel a fejem, ahogy beleolvastam a topicba.

     

    újra szedek fogi gátlót, igaz olyat, amire azt mondta az orvos - miután alaposan kikérdezett ezekről a betegségekről a családban -  hogy ezt nyugodtan szedhetem, ha lesz is valaha trombózisom, az nem ettől lesz.

    ez a 35. év felettieknek is szedhető tabletta, huh most nem tudom,  de az a hormon hiányzik belőle, ami ezt előidézi... 

     

    Azért ezt a vizsgálatot megcsináltatom, mivel Anyunak visszér-műtét után volt tüdő embóliája, és nagy szerencséje, hogy túlélte...

     

    3 napig nem találták, mi a baja... pedig cipó volt a lába és alig kapott levegőt....

     

    köszönöm  szépen a segítséget és Neked is, minden hasonló bajjal küzdőnek:

     

    MIHAMARABBI JOBBULÁST!!!!

     

     

    előzmény:
    Gesztenye13 (10)
    2009-09-09  10:36
  24. 2009. szeptember 9. 11:0414.

    "mázlid van", hogy a vádliban záródott el.

    Apám 59 évesen minden előzmény nélkül, hirtelen 3perc alatt meghalt, ráadásul előttünk,mert tüdőembóliát kapott (a tüdő főverőérban állt meg a rög, azonnali halál) A kórboncoknak az volt az első kérdése, mikor megnézte apám halotti papírjait, hogy nem fájt a lába? Korábban fájt neki idönként. Ennyi diagnózis elég volt neki, hogy tudja mi történt vele. Sajnos a háziorvosnak nem volt elég, apám a halála előtt 1,5 hónappal elment hozzá, hogy fájnak a lábai, erre felírt neki reuma kenőcsöt... Legyen ez mindekinek intő példa.

    előzmény:
    Bibia (11)
    2009-09-09  10:43

Címlap

top