Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rivotril abbahagyása

lutakkr
Létrehozva: 2009. augusztus 16. 18:44

Sziasztok!

 

A segítségeteket illetve tapasztalatotokat szeretném kérni, hogy hogyan lehet leszokni a Rivotrilról. Nem szedek nagy adagot, napi 3/4-del a 0.5-ösbôl elvagyok, de szeretnénk kisbabát, és ezért nagyon szeretném letenni a gyógyszert. Próbáltam "gyorsan", 4 havi szenvedés (nem javuló álmatlanság, megvonási tünetek) után feladtam, próbáltam lassan, de az se jött be, most pedig már ott tartok, hogy ha csökkentek, minden apró rosszullétre azt gondolom, a megvonástól van. Légyszi, ha tud valaki bevált módszert, segítsen!

  1. 2015. augusztus 23. 08:2014.

    előzmény:
    krajaskinya (11)
    2015-08-22  21:35
  2. 2015. augusztus 22. 23:0213.

    Szedjed úgy a gyógyszert, AHOGY A PSZICHIÁTER MONDJA!


    Nem az NLC fórumozói kezelnek téged, hogy a topikon keresztül mondják meg neked az adagolást!


     


     

    előzmény:
    lutakkr (1)
    2009-08-16  18:44
  3. 2015. augusztus 22. 21:5112.

    Semmi ilyesmi gyógyszert nem nagyon szabadna így letenni, csak fokozoatosan, ahogy el is kezdted szedni... Aki felírta, erről nem tájékoztatott...?


    Az 1 szemet lecsökkented félre, majd egy hét után negyedre, aztán elhagyhatod... bár 1 hónap után... azért olyan komoly addiktív tüneteid nem kéne hogy legyenek, ez inkább pszichés mintsem fizikai elvonási tünet... miért szedted?

    előzmény:
    krajaskinya (11)
    2015-08-22  21:35
  4. 2015. augusztus 22. 21:3511.

    Sziasztok en egy 25 eves anyuka vagyok lenne egy kerdesem hozazok segitsetek koszonom 1 honapig szedtem a rivotrilt 02 est es minden nap1 szemet vettem be de csak este 2 hete nem szedem nagyon rossz elvonasi tunetei vannak szorongas hanyinger szedules sirkalas stb es szeretnem meg kerdezni medig tart a mellek hatasa????Koszonom elore is

  5. 2009. augusztus 31. 08:3610.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm szépen a tanácsokat és a biztatást! Ki fogom próbálni az ajánlott Neuroptim-ot is. Jelenleg negyed szem Rivotrilnál tartok naponta, de sajnos a 4. ilyen nap után elôjöttek újból a megvonási tünetek, émelygés, álmatlanság, feszültség. Az a helyzet, hogy nem félek a gyógyszermentességtôl, sôt, nagyonis akarom, de ez a fránya szer valahogy beépüllt az alvásomba. Egyébként jókedélyű, pozitív beállítottságú és nyugodt ember vagyok, nem is értem, hogy miért csapja a szervezetem ezt a mizériát a lassú Rivotril elhagyáskor is. A gyerekvállalás terheivel és szépségeivel tisztában vagyok, van már két gyermekem, de most már nagyon vágyom egy harmadikra. Még egyszer köszönöm mindenkinek, és ha van még valakinek tippje, vagy tapasztalata a témában, azt örömmel venném!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_917438
    Torolt_felhasznalo_917438
    2009. augusztus 17. 06:359.
    Gyógyszert nyilván csak szépen lassan szabad elhagyni. De én a helyedben beszélnék egy pszichiáterrel és egy nőgyógyásszal is mi a véleményük erről a gyógyszerről. Lehet már több kismamájuk volt ezzel a gyógyszerrel, akik egészséges babát szültek. Én is nemrég raktam le magamtól egy gyógyszert, persze drasztikusan - máról holnapra, és hiába volt kis adag, 2 hétig olyan rosszul voltam, hogy most újra szedem. Aztán majd később lassan fogok leállni róla, hátha....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_377082
    Torolt_felhasznalo_377082
    2009. augusztus 16. 20:418.

    szia!

     

    Nekem sikerült leszoknom!!!! Kb. három évig szedtem. Azért kaptam, mert szédültem. De csak akkor, ha épp nem ültem, vagy feküdtem. Már nem mertem az utcára kimenni. Megállapították, hogy depressziós vagyok. Pedig - szerintem - nem volt semmilyen problémám. Na mindegy. Három év után döntöttem: egyik reggel nem vettem be, és így mentem be a munkahelyemre. Délután két óra körül a kollégák vittek a kórházba kocsival, annyira rosszul lettem. Mondta az orvos, hogy ezt így nem lehet abbahagyni, mégis, hogy gondolhattam én ezt? Szóval az orvos felírt még két fajta gyógyszert a Rivotril mellé, és elmondta, hogy hogyan csökkentsem a Rivotrilt. Sajnos, már nem emlékszem a leírásra. Egy hétig x darab, a következő héten y darab naponta. Közben szedni kellett a jóval gyengébb gyógyszert is mellé, amit a végén elhagyhattam. Emlékszem, hogy ekkor hat hét táppénzre jöttem, mert fájt a derekam nagyon. Tehát itthon pihengetve hagytam abba. És sikerült, nagyon boldog voltam.  Hát ennyi az én történetem. A lényeg, hogy abba lehet hagyni! Kívánom, hogy sikerüljön Neked is!

    előzmény:
    lutakkr (1)
    2009-08-16  18:44
  8. Torolt_felhasznalo_244039
    Torolt_felhasznalo_244039
    2009. augusztus 16. 20:257.

    Negyedszemmel csökkented, de félsz. Rendben vagy, kikezeltek. Mitől félsz? Ha rendben vagy, fokozatosan elhagyva, utasításokat követve semmi nem történhet. Talán fizikailag fáraszd el magad, kevesebb időd és energiád lesz félni. Egy kisbaba bevállalása sokkal nagyobb alkalmazkodást és önuralmat igényel, mint egy ilyen kis adag gyógyszer elhagyása. Babát akkor szabadna vállalni, ha a gyógyszermentes élettől nem félsz. Baba nélkül az élet gyaloggalopp, fáklyásmenet. Babát vállalni viszont kemény stressz, fizikailag is és szellemileg is embertpróbáló. Nem is a terhesség, a szülés, hanem a születés utáni szakasz. Ha most félsz, egy kisbaba mellett mit csinálsz? Nem lehet gyomorgörccsel, remegő kézzel kisbabát felvállalni. Konzultálj erről a dokiddal vagy pszihiátereddel.

    Sok sikert.

    előzmény:
    lutakkr (4)
    2009-08-16  19:02
  9. 2009. augusztus 16. 20:246.

    Szia!

    Nem értek hozzá, de nézz utána, hátha jó lesz erre is.

    Neuroptim: ez a neve, gyógynövényes, vitaminos készítmény, úgy tudom ezzel le lehet jönni az ilyen dolgokról, de mondom nézz előbb utána.

    előzmény:
    lutakkr (1)
    2009-08-16  18:44
  10. 2009. augusztus 16. 19:105.
    nem egészen kerek nekem a dolog. A pszichoterápia tovább tart, mint a gyógyszerszedés, hiszen a gyógyszertől való függőséget is át kell dolgozni. Tehát a pszchoterápia alatt állítják le a gyógyszert, és utána még kell, hogy legyen pszichoterápia tovább. Legalábbis ez szokott lenni..
    előzmény:
    lutakkr (4)
    2009-08-16  19:02
  11. 2009. augusztus 16. 19:024.

    Szia!

     

    Okok kikezelve, jártam pszichoterápiára, és teljesen rendben vagyok. Már csak a gyógyszer letevése van hátra. Felkerestem addiktológus pszichiátert is, és homeopátiával is próbálkoztam, de egyik sem hozott sikert. Az addiktológus pszichiáter szerint nem fizikai, hanem pszichikai függôségben szenvedek, és szerinte bírjam ki gyógyszermentesen. Másik orvos szerint kéthetenkénti negyed szemes csökkentés a megfelelô. Most ezzel próbálkozom, de félek. Jó lenne megerôsítést kapni valakitôl, akinek sikerült...

    előzmény:
    kószáló (2)
    2009-08-16  18:49
  12. 2009. augusztus 16. 18:543.

    Nagyon kérlek, menj orvoshoz. vele beszéld meg a leszokást. A pszihés függés nagyon súlyos lehet. Nem szedsz akkora adagot ami ezt indokolná.

    Valamiért nagyon erős benned a segitség iránt, ez a gyógyszer függésben jelenik meg. Peddig ilyen kis adagnál nem lehetsz az.

     

    üdv. Anonimusné

    előzmény:
    lutakkr (1)
    2009-08-16  18:44
  13. 2009. augusztus 16. 18:492.

    csak pszichiáter segítségével próbálkozz, ne a magad szakállára TEEEEE!!! Ez a gyógyszer a leggyakrabban úgy alakít ki függőséget, hogy össze-vissza szedik "leszokommagam" alapon, aztán elvonási tünet miatt bekapkodja mégis, aztán megint megpróbálja letenni... ez a tutibiztos út a függőséghez!

     

    Pszichiáter megmondja, milyen tempóban (nagyonnagyon lassan) lehet letenni, és hát nyilván kapod valamire, érdemes lenne helyette valami mással csökkenteni a szorongást, vagy ideje lenne az okokat is kezelni, pszichoterápiával nem tudom, kezelnek-e.

    előzmény:
    lutakkr (1)
    2009-08-16  18:44

Címlap

top