Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csontkovács-jó vagy rossz?

momito
Létrehozva: 2009. május 26. 14:25

Én most először voltam (egy ajánlott és elismert) csontkovácsnál és vegyesek az érzéseim ezzel az egésszel kapcsolatban. A szakemberrel semmi bajom nem volt, szerintem is jól dolgozik, de a módszer ....

 

Szerintetek tényleg kell? Nem elég a rendszeres torna? Tényleg hasznos ha az ember nyakát időnkét kitekerik?

 

Hát én egy kicsit elbizonytalanodtam. Elég brutálisnak és durvának tűnt az egész.

 

Nem fájt semmi és nem okozott később sem problémát, csak felmerült bennem a kérdés, hogy ez tényleg kell?

 

Ott van a jóga, a különböző gerinctornák, nyújtó gyakorlatok, stb. amelyek kevésbé veszélyesek.

 

Mi a véleményetek?

  1. 2017. január 4. 00:0411.

    Saz ki

    előzmény:
    sternglass (6)
    2009-05-26  14:53
  2. 2009. május 27. 10:3210.

    Veronika 25!

     

    Én 4000 Ft-ot fizettem egy 45 perces kezelésért.

     

    Csutak51!

     

    Tényleg senki semkötelezett rá, csak javasolták hogy jót tesz és menjek mert szükséges ahhoz hogy rendben legyenek a csontjaim. Senki nem állt a hátam mögött pisztollyal hogy akkor most mennem kell különben ...

     

    Babianya!

     

    Én eddig azt hittem hogy a csontkovács elegánsan mondva manuál terapeuta. Ezek szerint van különbség a kettő között!? 

     

     

    Többen is írtátok, hogy a jó csontkovács így meg úgy, de honnan lehet tudni hogy az akihez megyek az képzett-e, jó-e? Mondjuk én ajánlásra mentem, de ettől még nem tudom hogy képzett csontkovács-e az illető vagy sem.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. május 26. 15:329.

    Szia!

     

    Az első találkozás elég sokkos, elismerem

    De az eredmény magáért beszél, hogy igen, kell.

    Én orvoshoz járok időnként, aki csontkovács is többek között.

    Nem félek tőle jobban, mint mondjuk az ortopéd orvostól, hogy esetleg agyonüt a 220 a fizikós gépen

    És lehet, hogy nem lenne rá szükség, ha minden nap tornáznék, jógáznék, erősítenék és nyújtanék, de mivel nem teszem, marad ő. Úgy 3 évente egyszer, mert kb. addig ok vagyok.

    előzmény:
    momito (1)
    2009-05-26  14:25
  4. 2009. május 26. 15:228.
    Voltam (már kinomban, mert hagyományos eü semmit sem tudott segiteni, csak loadag fájdalomcsillapitoval tudtam élni) kiropraktornál, Angliában 3 éves föiskolát vegzett, szoval nem koklernél.  Elsö alkalommal jo volt, akkor még ki is tudott roppantani, aztán már tudtam mi jön s befeszitettem. Összzességében nekem nem használt.

    Ami viszont igen, az manuálterepauta, gyogytornász alapjáraton, nem ropogtat csak kicsavargat ropogás nélkül. Utána honapokig tudok helyesen állni, tartani magam, nincs nagy S kanyar gerincemben.
    előzmény:
    momito (1)
    2009-05-26  14:25
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 26. 15:077.
    A csontkovácsolás alapvetöen egyáltalán nem veszélyes! Nagyon nagy multra tekint vissza ez az alternativ orvoslás. Olvass utána. (De egy képzetlen "csontkovács" nagyon veszélyes lehet!
    előzmény:
    momito (1)
    2009-05-26  14:25
  6. 2009. május 26. 14:536.
    Nekem időnként a szomszédomban lakó csontkovács 1 perc alatt helyrerakja a nyaki csigolyáimat, és azonnal megszünnek hosszú időre a nyaki fájdalmaim.
    előzmény:
    momito (1)
    2009-05-26  14:25
  7. 2009. május 26. 14:415.
    szerintem vannak olyan dolgok, amiket tornával sem tudsz helyre tenni. Persze nem mindenkinek van olyan jellegű problémája. Akin nem segit a torna, jóga, ortopéd szakember, annak jól jöhet egy csontkovács. Túl gyakran biztosan nem érdemes csontkovácshoz járni, de alkalmanként csodát tehet. :)
    előzmény:
    momito (1)
    2009-05-26  14:25
  8. 2009. május 26. 14:334.

    "Szerintetek tényleg kell?"

    Ugyan, miért kellene? Senki sem kötelezett rá, hogy menj csontkovácshoz, Te magad mentél, ugye?

    előzmény:
    momito (1)
    2009-05-26  14:25
  9. 2009. május 26. 14:333.

    Véleményem: Szerintem szükségtelen. Ha baj van, akkor van ortopédia, gerincorvos, gyógytorna, uszoda, gyógymasszázs.

     

    Nekem a csontkovácsok amolyan "sarlatánnak"tünnek....

    előzmény:
    momito (1)
    2009-05-26  14:25
  10. 2009. május 26. 14:322.

    szia!

     

    én még sosem voltam csontkovácsnál de szeretnék elmenni, mert sokszor érzem úgy, hogy vm nincs a helyén..pl a csípőmnél úgy érzem olyan jól esne ha ki tudnám "kattintani", de nem tudom. amúgy a nyakam ujjaim rendszeresen ropogtatom, bár azt hiszem ez nem lehet túl egészséges..

    kiváncsi vagyok a jobban hozzáértők véleményére

    amúgy drága volt a csontkovács?

    előzmény:
    momito (1)
    2009-05-26  14:25

Címlap

top