Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Töredező hajvégre mit?

elisca
Létrehozva: 2009. május 16. 11:16

Sziasztok!

 

Ti mit használtok töredező hajvégekre?

Eddig mindig ha észrevettem, hogy töredezik, elmentem fodrászhoz, és vágattam a hajam végéből néhány centit, de most növesztem, és nem szeretném levágatni, hanem inkább magamnak szeretném rendbe rakni. Milyen termékeket használtok, vagy milyen praktikáitok vannak?

Kíváncsi vagyok..

  1. Torolt_felhasznalo_264109
    Torolt_felhasznalo_264109
    2009. május 16. 16:1015.

    szia! igazából mindent leírtak már, amit akartam. ha nem vágatod le a töredezettet, tovább- és letörik, felhasad, ráadásul nem tud lélegezni, így aztán nem is nő... szerintem megérné elmenni fodrászhoz, utána pedig már "csak" nagyon kell rá vigyázni! :)

     

    zsebordog!

    amit te használsz fa hajkefét, az olyan, mint amit pl. dm-ben, rossmanban lehet kapni, tehát "fa hatású", vagy valóban fa?

    előzmény:
    zsebordog (13)
    2009-05-16  14:27
  2. 2009. május 16. 15:5514.
    Vágás után hajvégápoló! Én is a gliss kur-ra szavazok! A legjobb amit probáltam. A fodrász barátnöm ajánlotta a Serical -Crema all latte hajpakolást amitől nagyon gyorsan nő a hajam és töredezésre is jó!
    előzmény:
    elisca (1)
    2009-05-16  11:16
  3. 2009. május 16. 14:2713.

    Szia!

     

    Derékig ér a hajam (fenékig érőből vágattam le nemrég), és van pár rítusom, amit évek óta követek.

     

    Nem szárítom a hajam, hanem hajmosás után kb 10 percig törülközőbe csavarva tartom, aztán kiengedem, megrázom, és egész hamar megszárad, ha nincs a haj tincsekbe tapadva.

     

    Fa hajkefét használok, aminek tompa végű fogai vannak, nem karcolja szét a hajam, mint a műanyag vagy a fém.

     

    DM 2 perces hajpakolás nagyon jó (lila színű), azt minden hajmosás után használom. A mézes-olívás pakolást is szereti a száraz hajvég. A kifésülőpermetek nagyon jók, nem zsírosítják a hajat, én Lorealt használok.

     

    Soha nem volt festve, sütve, dauerolva stb. 

    előzmény:
    elisca (1)
    2009-05-16  11:16
  4. 2009. május 16. 13:5012.

    Nem olvastam el, ki mit tanácsolt, mert már mennem is kell , de ehhez hozzászólnék:

    fodrásztanulóként annyit tudok a hajtöredezettségről, hogy a legjobb gyógyír az OLLÓ. Ha a hajvég sérült, az már nem lesz egészséges, és ha be van repedve, egyre tovább fog roncsolódni, aztán nem fél centit kell levágni, hanem ötöt.  Mindenkinek ajánlom a havi utánavágást, nem kell centiket lecsapatni belőle,viszont sokkal szebb lesz maga a haj. Aki próbálta, az biztosan tudja, igaz, amit mondok. Volt már sok modellem, akinek éppen csak a végéből vágtam, viszont rengeteget dobott a haj kinézetén.

    előzmény:
    elisca (1)
    2009-05-16  11:16
  5. Torolt_felhasznalo_982657
    Torolt_felhasznalo_982657
    2009. május 16. 12:5611.
    Mondhat bárki bármit, szerintem nincs az a hajápoló szer, ami "összeragasztja" a feltöredezett hajvégeket... Én inkább levágatnám azt a pár centit, és inkább a megelözésre koncentrálnék(revalid, stb.), és a megelözö ápolásra.Szarból nem lehet várat épiteni.
    előzmény:
    elisca (1)
    2009-05-16  11:16
  6. 2009. május 16. 12:0110.

    Szia!

     

    Én is növesztem a hajam (már a hátam közepénél tartok ) és engem is a száraz töredező hajvég problémája zavart. De most már nem, mert végre rátaláltam a megfelelő termékre.

     

    Vettem Gliss Kur-tól olajos 1 perces pakolást, na ezt használom hajbalzsamként. Nekem szép lesz tőle a hajam nagyon. Ja és nem kell többször hajat mosnom tőle, tehát nem zsírosít.

     

    Illetve még használom a Gliss Kur olajos spriccelős ne mosd ki balzsamot alkalmankét. Kb. 1 héten kétszer a már száraz hajamra.

     

    Szóval nekem ez vált be, bár sok jó hallottam a lentebb említett Alfaparf-os hajvégápolóról is, dem még nem próbáltam.

     

    Katus

    előzmény:
    elisca (1)
    2009-05-16  11:16
  7. 2009. május 16. 12:019.

    Azt a hajvéget, ami már eltört, nem lehet megragasztani, le kell vágatni, mert előbb-utóbb magától is letörik, addig meg csúnya.

     

    A levágatás után pedig próbálni kell megőrizni az egészséges hajvégeket: tilos a festetés, dauerolás, meleg levegős hajszárítás, a hajvasalás, a kemény csattal/gumival való összefogás - kötelező ellenben a hajbalzsam és a hajvégápoló rendszeres használata.

     

    Ennyi a praktika. 

    előzmény:
    elisca (1)
    2009-05-16  11:16
  8. Torolt_felhasznalo_607290
    Torolt_felhasznalo_607290
    2009. május 16. 11:518.

    A legjobb trükk: kevéske olívaolajat langyíts meg és hajmosás előtt masszírozd be a hajvégekbe, kb. félórát hagyd rajta majd moss hajat a szokásos módon.

     

    A kész kencék közül az egyik legjobb termék szerintem a Gliss Kur hajvégápolója (1.200,- Ft körül van). De jókat mondanak a DM saját termékéről, a Balea ribizlis-búzaproteines hajvégápolójáról is, ez feleannyiba kerül. És ha hajlamos a hajad a töredezésre, a legjobb ha nem használsz forró hajszárítót. Ez az amivel a legtöbbet árthatunk a hajunknak...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. május 16. 11:477.

    A töredezett hajvégre csak az olló jó,vágás után persze ápolhatod hajvégápoloval.

    Ha nem vágatsz akkor csak egyre feljebb törik és akkor már sokat kell majd vágni.

    előzmény:
    elisca (1)
    2009-05-16  11:16
  10. Torolt_felhasznalo_900584
    Torolt_felhasznalo_900584
    2009. május 16. 11:476.
    Szia! Nekem is nagyon töredzett  a hajvégem a sok hajvasalástól. Nekem ami eddig a legjobban bevált az az Alfaparf hajvégápolója, legalább fél évig elég, isteni illata van, és tényleg jó nagyon.Igaz nem olcsó 3500 körül van de nagyon sokági elég.
    előzmény:
    elisca (1)
    2009-05-16  11:16
  11. 2009. május 16. 11:455.
    Gliss Kur hajvégápoló! De önmagában is nagyon jó a Gliss Kur ne mosd ki regeneráló balzsam, az a spricnis.
    előzmény:
    elisca (1)
    2009-05-16  11:16
  12. 2009. május 16. 11:444.

    Szia!

     

     

     

    Én is növesztem most a hajam, de fodrászok azt mondták nekem (egyik a rokonom is) hogy kb 3-4 havonta nő a haj összesen minimum 4 centit és ebből egyet kell levágni, tehát 3 még marad...tudom nem túl bíztató :( de a töredezett végeket felesleges meghagyni, mert maguktól le fognak esni, sőt még csúnyák is...

     

    minden hajmosáskor balzsam, pakolás a hajra. ill. hővédő spray. Nekem ezeket javasolták.

     

     

     

    előzmény:
    jofej*csaj (2)
    2009-05-16  11:27
  13. Torolt_felhasznalo_256143
    Torolt_felhasznalo_256143
    2009. május 16. 11:433.

    Szia!

     

    Nekem a fenekem közepéig ér a hajam, egy évben egyszer vágatom a végeit.Nem azért mert töredezett, csak frissítés miatt.Szerintem a legfontosabb, hogy szabadon száradjon meg, mert a hajszárító elégeti a végeit.Mivel ez a hosszúság nem szárad meg reggelre rászárítok, de csak a tövére, a vége száraz.Méz sampont és balzsamot használok.

    Üdv:Kata.

    előzmény:
    elisca (1)
    2009-05-16  11:16
  14. 2009. május 16. 11:272.

    szia

     

    az avonban vannak kifejezetten ilyen hajvégápoló cuccok, de sztem nem sokat érnek...

     

    én pl. a dm-ben vettem HAJEGYENESITŐS sampont, másnap reggel tiszta göndör voltam...

    előzmény:
    elisca (1)
    2009-05-16  11:16

Címlap

top