Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

desztillált víz ivás

harmony001
Létrehozva: 2009. március 25. 16:52

sziasztok!

 

tapasztalatokat várok a desztillált vízzel kapcsolatban. Aki itta, issza olyan írjon. 

 

miért isszátok, mit gondoltok róla, tényleg ez a legjobb víz ivásra???

 

nekem természetgyógyász ajánlotta....

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. június 30. 19:32166.

    De jól bemutattad magad meg a tánciskoládat/faiskoládat ahová jártál! Kötve hiszem, hogy akár csak  8 osztályt is elvégeztél.

    előzmény:
    pisti75 (163)
    2017-06-29  21:56
  2. 2017. június 30. 17:21165.

    Volt ebben a témában egy hozzászólás /Rák, rák/, amiben Dr.Boross László professzor kifejti - aki a kaliforniai Rákkutató Intézet tudományos munkatársa - hogy a fehérjeszintézisnél a deutériumos víz torz fehérjemolekulákat generál. Ennek következtében idővel mutáns sejtek alakulhatnak ki, amik rákos folyamatokat indíthatnak el. Ezért azután itatják a beteg emberekkel a desztillált vizet - persze az a körülmény, hogy alakulhat, még nem jelenti azt, hogy alakul is. Másrészt, ha az "utánpótlás" elakad, még nem jelenti azt, hogy a rákos góc magától megszűnik, stb. Így végiggondolva kevés sikerrel kecsegtet a desztillált víz ivása - és ekkor még nem beszéltünk arról, hogy a közölt, és elöadásban publikáltakban félreértés is lehet.


    Én sem a "pi" vízben, sem a desztillált vízben nem hiszek. 

  3. 2017. június 30. 16:30164.

    Idd csak bátran, hadd működjék a természetes szelekció! 


    Kell az alapanyag a tudománynak! 

    előzmény:
    pisti75 (163)
    2017-06-29  21:56
  4. 2017. június 29. 21:56163.

    sajnos az általános iskolában tanítottak egy része butaság! Lásd: piramisok építése, nagy Magyarország, a tiszta víz fogalma stb. Az ott "tanítók" alulfizetett, s ezáltal alulmotivált, és -szerintem- ROSSZUL képzett emberek. Magyarul: az ált.iskolai tanárok az "értelmiség" alja.


    Nem mélyedtem el még kellő alapossággal a deszt.vizes témában, de látok rációt a fogyasztásában.


    Egy biztos: az ásványvíz jótékony hatásaival történő népbutitás HATALMAS üzlet! Számolj utánna!


    Az ásv.víz kitermelőhelyek tulajdonosai szerencséje, hogy a nép kellően buta és tájékozatlan, valamint mértéktelenül érdektelen. Bármilyen fórum hozzászólásait olvasva szégyellem, hogy ehhez a buta néphez tartozom!!

    előzmény:
    Francisk@ (123)
    2009-03-29  11:51
  5. 2012. július 18. 10:11162.

    Sőt még egyes helyeken azt monják, hogy a szervetlen ásvány nem hogy nem hasznosul, hanem még kárt is okoz. Pl: A jódozott sónál is.

     

     

    Ásványi anyag/A szervezet napi szükséglete/Szervetlen anyag 1 l ásványvízben/Szerves ásványi anyag 100g termékben

    Kalcium/1000 mg/45-220 mg/Sajt 1200 mg

    Kálium/2000 mg/90 mg/Szója 2000 mg

    Magnézium/300 mg/50 mg/Dió 250 mg

    Vas/19 mg/3 mg/Búzakorpa 13 mg

    Cink/12 mg/2 mg/Korpakenyér 2 mg

    Nátrium/2000 mg/150 mg/Sajt 1300 mg

    előzmény:
    Quakes (161)
    2012-07-17  15:22
  6. 2012. július 17. 15:22161.

    10000x nagyon eltúloztam de találtam róla infót:

    http://www.creston.hu/index.php?workSpace=vizdeszt_desztilaltviz&parent=76

    előzmény:
    Quakes (160)
    2012-07-17  14:04
  7. 2012. július 17. 14:04160.

    Üdv.

    Mindenki ugyanazt írja azaz hogy a desztvíztől kiürülnek a szervezetből az ásványi anyagok.

     

     Az ételekben lévő ásványi anyagok nem pótolják ezeket?

     

    A vízben lévő ásványi anyag szervetlen formában van, a szervezet meg jobban a szerves formában lévőt tudja hasznosítani.

     

    Hisz kb 1 liter normál vízben lévő ásványi anyag meg sem közelíti mondjuk 1 adag szilárd ételben lévő ásványi anyag tartalmát.

    Sőtt gondolom min 10000x szer több van 1etlen pl csirkecombban mint 1 liter csapvízben.

     

    Habár én úgy tervezem hogy 1 liter desztvízbe kb fél liter házilag turmixolt vegyes gyümölcs/zöldség levet öntök (Esetleg még egy két kiskanál hidegen sajtolt olajat, konyhasót).

    Szerintem ezzel minimum 3 legyet ütök egy csapásra:

    - vitaminokat viszek be.

    - ásványi anyagot szerves formába

    - mentes káros anyagoktól

     

    Válaszokat előre is köszönöm! Szép napot!

    előzmény:
    harmony001 (1)
    2009-03-25  16:52
  8. Torolt_felhasznalo_746370
    Torolt_felhasznalo_746370
    2009. június 23. 15:56159.
     

    Kód: NokLapjaForumDvizVitaNyiltLevel090623b2

     

     

    Folytatás (Tejfalussy András hozzászólása a desztillált víz ivással kapcsolatos vitához, 3/2. rész):

     

    3/2. rész

     

    A nem desztillált ivóvizek kiváló minőségéről az ÁNTSZ által terjesztett zavaros legendák mérési dokumentumok alapján is cáfolhatók. Például az Állami Számvevőszék 1997-es jelentése szerint sokáig rákkeltő anyag, diklóretilén is volt a szekszárdi vezetékes vízben és egyre szennyezettebbek a vezetékes vizek, egyre kevésbé ellenőrzik azokat, azt is dokumentálja az ezen ÁSZ jelentése, hogy (még manapság is) kb. 1,3 millió magyar kénytelen arzénnel túlszennyezett vezetékes vizet fogyasztani! Bizonyított, hogy 1988-ban az jelentették egy Környezetvédelmi ENSZ Konferenciának, 1988-as hivatalos KÖJÁL mérési adatokat bemutatva, hogy Budapesten éves átlagban 9,1%-ban voltak kifogásolható (szabványsértő) szennyezettségűek az ivóvíz-minták, miközben pl. Pest Megyében kb. 50%-ban, s országos átlagban is, kb. 50%-ban!

     

    Lehetséges, hogy a vízmű cégek kevésbé tudnának hozzájutni a tényleges vezetékes víz előállítási önköltségük (ami kb. csak 50 Ft/köbméter?) több mint tízszeresét kitevő vízdíjhoz, amelyet ráadásul önkormányzati adóként is be lehet hajtani (adóként egy nem önkormányzati cég extraprofitját!), ha nem innánk tovább a jóízű vírusokat és jóízű ürüléklevet, növényvédőszereket stb. méretlenül véletlenszerűen tartalmazó csapvizeket, hanem helyette a desztillált vizet (szűrt esővizet, vagy az otthoni kutak, saját háztartási desztillálókkal, otthon megtisztított vizét) inná a magyarok többsége?!

     

    Valószínűsítem, hogy a sokasodó szennycsatornák útján vírusos ürülékkel fertőzött, műtrágyákkal, növényvédőszerekkel mérgezett folyóknak a vizéből csupán mechanikus szűrés + klórozás útján előállított vezetékes ivóvíz + a fiziológiástól durván eltérő konyhasó- és káliumevés, a nagymértékben csökkentett nátrium-, s a nagymértékben növelt kálium-beviteli ajánlások (az ún. RDA-k nemzetközi) hamissága következtében fogyatkozik elsősorban a magyar lakosság évente kb. 50.000 fővel. Önök tudták azt, hogy az ivóvíz klórozása valójában nem képes elpusztítani a fertőző vírusok többségét? Például a kalici vírus miatt nemrég lezajlott miskolci tömeges járványnál is, a szokásos tízszeresére növelt klórdózissal sem tudták kipusztítani az ivóvízvezetékekből a vírusokat!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_746370
    Torolt_felhasznalo_746370
    2009. június 23. 15:50158.
     

    Kód: NokLapjaForumDvizVitaNyiltLevel090623b1

     

    Tejfalussy András hozzászólása a desztillált víz ivással kapcsolatos vitához, 3/1. rész:

     

    NEM CSAK LEGENDA A DESZTILLÁLT VÍZ IVÁS JELENTŐS ÉLETHOSSZABBÍTÓ, ÁLTALÁNOS ERŐNLÉTET JAVÍTÓ, EGÉSZSÉGVÉDŐ ÉS GYÓGYÍTÓ HATÁSA.

     

    Kedves Lányok és Asszonyok (és Többiek)!

     

    Kérem engedjék meg, hogy kutatómérnök méréstani szakértőként a jelen nyílt levél formájában ezúton hozzászólhassak a Nők Lapja Fórumán a desztillált vízzel kapcsolatban kibontakozott vitához az alábbiakkal:

     

    3/1. rész

     

    Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat a biztosan teljesen tiszta, mérgektől és fertőző élőlényektől biztosan mentes („holt”) vízről azt írja a honlapján, hogy érdemesebb helyette arzénnel túlszennyezett vezetékes vizet inni, s az étkezési célra árusított desztillált vízre pedig – egy gyártója,

    Balogh László személyes elmondása szerint szerint – az ÁNTSZ íratta rá azt, a forgalomba hozatal engedélyezése feltételeként, hogy azt valamely túlszennyezett vízhez kell ivás előtt hozzákeverni. Az ÁNTSZ honlap életveszélyes vízmérgezést okozó hatásúnak is feltünteti a desztillált víz ivását. Ugyanez a honlapjuk, a fentiekkel teljes ellentmondásában, azt is előadja, hogy a tiszta desztillált víz kifogástalan ivóvíz a WHO (= Egészségügyi Világszervezet) hivatalos jelenlegi állásfoglalása szerint szerint, amennyiben az egyéb (ásványi) anyagok bejutnak a normális élelmiszerekkel is, s ezáltal kellően pótlódnak.

     

    Én, miután egy természetgyógyász ismerősöm (Ferencsik István) megismertetett a rák stb. ellen is hatékony orvosi desztilláltvíz-kúra gyógymóddal (lásd: www.ivovizjavitas.fw.hu), majd elolvastam a Bibliában (Mózes II. 23. 20-33) és a Talmudban (Taanith 10a. lap és Baba Kamma 93b. lap) azt, hogy élethosszabbító és gyógyító hatású a desztillált víz ivása, ha konyhasóval erősen sózott kenyér (tészta) fogyasztáshoz társítjuk, elkezdtem desztillálni az ivóvizet és ivóvízként lehetőleg csakis azt fogyasztom, mintegy 15 éve, s azt tapasztalom, hogy csak jót tett. Azóta szinte gyógyszer nélkül élek, s amióta a desztillált víz ivás mellett a teljesen tiszta (mérgező kálisótól mentes) gyógyszertári NaCl-dal, konyhasóval erőteljesebben sózom a (vegetáriánus) ételeimet, lecsökkent a vérnyomásom is. Korábban magas volt, most inkább alacsony.

     

    Egyébként a szervezet elektrolit háztartásáról szóló könyvek szerint nem a desztillált víz ivás, hanem az egyidejű hiányos konyhasó pótlása okozhat csak vízmérgezést, az is csak akkor, ha valaki (egy felnőtt) napi 15 liternél (!) is több desztillált vizet inna.

     

    Szeretném megemlíteni, hogy én ma már a desztillált vizet érzem a legjobb ízű ivóvíznek, s minden vele készült étel azért is jobb ízű a csapvízzel készítettnél, mivel a desztillált víz, az általános oldóképessége folytán, jobban engedi érvényesülni a természetes élelmiszer-alapanyagok eredeti ásványi- stb. anyag arányai. (Az USA hadihajók tengerészei is desztillált ivóvizet kapnak, és külföldön egyébként is sokan régóta isszák (a saját maguk által otthon előállított) desztillált vizet!)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. március 30. 20:41157.
    Ez a viz lágyitott viz..
    már páran irtuk. nem érti.

    a desztviz ihatatlanul rossz.
    én kóstóltam
    ő tuti nem.

    egyébként  a magas ásványi anyag tartalmú vizek a legjobbak.  úgy hivják őket ásványviz.  
    és egyben a legegészségesebbek is.
    én meg kizárólag itthon tudom meginni a csapvizet. sehol máshol nem izlik.
    magas a vas -mangántartalma. ettől olyan finom. (nekem)
    (és még vizmüben is jártam.... párszor.
    előzmény:
    Télapó*** (155)
    2009-03-30  20:27
  11. 2009. március 30. 20:29156.
    Nem. De nem lehet meggyőzni, hogy ne tegye....((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2009-03-30  20:12
  12. 2009. március 30. 20:27155.
    Nem lehet, hogy az a víz, amelyet iszol nem deszt.víz, hanem lágyított víz??? Házilag hogyan lehet desztillálni?? Ahhoz elég nagy eszközök szükségesek,nem???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. március 30. 20:20154.
    Miféle természetgyógyász az - egyáltalán normális ember??? - aki folyamatos fogyasztásra javasolja a deszt.vizet?:-((((((
    előzmény:
    harmony001 (1)
    2009-03-25  16:52
  14. 2009. március 30. 20:05153.
    Hááát...én nem tudnám meginni. Egyáltalán nem érdekelnek az ismertetők? A szöveg sem, amit betettem, a linkjét meg valahol előbb beraktam---egyáltalán nem "hivatalos" oldal.De tudod azért még ha mostanában nem is szokás orvosoknak hinni, ha valamire azt mondják, ez így ártalmas, nem állandó fogyasztásra való, azért azt el lehetne hinni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487187 (152)
    2009-03-30  19:56
  15. Torolt_felhasznalo_487187
    Torolt_felhasznalo_487187
    2009. március 30. 19:56152.

    A jómodorra? Azzal, aki azt akarja megmagyarázni, hogy amit iszok nem is az, ami? Persze, azok után, hogy több 10 hsz.-en keresztül vitatta, hogy mennyi idős is vagyok, mit várjak. Én leírtam, hogy mennyi vagyok, és ő hosszan ecsetelte, hogy márpedig miért is nem vagyok annyi. Egy ilyentől nem is várhatnék mást...

     

    Egyébként, amíg nem volt itthon desztillálóm, addig a gyógyszertárban vettem. Csak úgy nagyon drága.

    előzmény:
    eda-1952 (151)
    2009-03-30  19:12
  16. 2009. március 30. 19:12151.
    Egészségedre. Remélem, nincs kisgyerek a családban, akivel itatod. A desztillált víz rossz, ihatatlan és hosszabb ideig való fogyasztása veszélyes---mint a mellékelt példád bizonyítja, rossz hatással van pl a jómodorra is. Ha el tudtad olvasni a tanúsítványt, amit a gépedre nyomtattak, el tudod olvasni azt a néhány linket és szöveget, ami a topikban van. Nem veszekedésből lettek berakva, hanem figyelmeztetésül. Ittam én már olyan vizet, ami a csapra szerelt szerkezeten át folyva egy a szennyeződésektől, egyebektől megtisztított, iható, egészséges  ivóvizet eredményezett. Nem desztillált vizet természetesen.
    Ha te úgy gondolod, a deszt. vized iható, akkor vegyél már a gyógyszertárban egy decit és hasonlítsd össze.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487187 (148)
    2009-03-30  16:05
  17. 2009. március 30. 19:07150.

    Ezt iszod?Mióta,és miért?Főzéshez is ezt a vizet használod?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487187 (148)
    2009-03-30  16:05
  18. 2009. március 30. 16:09149.
    Ezt egy olcsóbb módszerrel is meg leeht csinálni. Egyszerű vízforralás az egész.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487187 (148)
    2009-03-30  16:05
  19. Torolt_felhasznalo_487187
    Torolt_felhasznalo_487187
    2009. március 30. 16:05148.
    Szerintem te teljesen hülye vagy, már bocsánat. Ez egy vízdesztilláló, ez a működési elve:

    "...A desztilláló gép ugyanezt az elvet követi. Működés közben növekszik a víz hőmérséklete, és az eközben kilépő illékony gázok egy kis nyíláson át kivezetődnek.

    Majd a víz hőmérséklete eléri a 100 fokot, és elpusztítja baktériumokat, vírusokat és egyéb csírákat.

    Ha a forró víz elpárolog, a kemikáliák minden fajtája, (pl. peszticidek, gyógyszermaradványok, hormonok, stb.) a vírusok, a sók, és az egyéb szennyeződések visszamaradnak a forraló edényben.

    A vízgőz felfelé haladva bekerül a gép fenti részében kígyózó hűtőberendezésbe, ott lehűl és legmagasabb tisztasági fokú desztillált vízzé csapódik le..."

     

    Tehát, ami ezzel a géppel készül, az a desztillált víz.

    Amit pedig én megiszok.

     

    Nem tisztított, vagy ioncserélt, vagy akármit. Mondd már, te tényleg ENNYIRE nehéz felfogású vagy?

    Egyszerűen hihetetlen... ha nem olvasnálak, nem hinném el.

     

    Esetleg betűzzem a szavakat, úgy jobban eljutnak hozzád, vagy mit csináljak még? Általános iskola első osztály az olvasás, és a szavak értelmezése, sajnos neked még ezzel is komoly gondjaid vannak.

    előzmény:
    Lillaréka (140)
    2009-03-29  17:38
  20. 2009. március 30. 06:36147.
    Nekem is az a másik "kedvencem"
    Van még pár ilyen. az aloetól kezdve a bioptron lámpáig. .. ja a lábkádot is "szeretem"
    előzmény:
    Francisk@ (146)
    2009-03-29  23:27
  21. 2009. március 29. 23:27146.

    Egyébként a természetgyógyászt felelősség nem terheli veszélyes tanácsok osztogatása miatt?

    Á,különben nem is értem,ezt a sok term.gyógyászati okosságot.

    Nálam még a savasodás ami kicsapja a biztosítékot.

    előzmény:
    semiramis (144)
    2009-03-29  22:24
  22. 2009. március 29. 22:26145.
    Jó. Akkor mégis értett hozzá a kutatóvegyész édesanyám. Köszi, már majdnem meghasonlottam.
    előzmény:
    semiramis (144)
    2009-03-29  22:24
  23. 2009. március 29. 22:24144.

    Szerintem a halal eleg artalmas dolog, igen.  (persze nezöpont kerdese. az elet szempontjabol az.)

    előzmény:
    Sün (143)
    2009-03-29  22:22
  24. 2009. március 29. 22:22143.
    A desztillált víz nagy mennyiségben inkább árt, nem???
    előzmény:
    harmony001 (1)
    2009-03-25  16:52

Címlap

top