Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Aneurizma

Torolt_felhasznalo_509021
Torolt_felhasznalo_509021
Létrehozva: 2009. március 23. 09:39

Sziasztok,

 

tapasztalatokat szeretnék kérni. Anyukámat kell műteni aneurizmával minél előbb. 51 éves, novemberben volt egy enyhe stroke-szerű rohama, annak kapcsán kezdték el vizsgálgatni, és MR-en, majd érfestéssel állapították meg az aneurizmát. Régóta magas vérnyomása volt, időnként hirtelen, kiugró is, évek óta gyógyszert szedett, ezzel ez most megszűnhet.

 

A műtét röviden úgy néz ki, hogy egy háromszög alakú darabot kivágnak a koponyájából a homlok és a haj találkozásánál, kivágják az érből az aneurizmát és lezárják a helyét. Utána csövön kell távoznia a műtéti területről folyadéknak, gondolom vérnek is. A koponya állítólag összeforr. Egy hét kórházi fekvést és hat hét táppénzt írnak elő. Kockázatról annyit mondtak, hogy előfordulhat pár nap kóma, plusz az agyérműtét egyéb kockázatai.

 

Akinek, vagy akinek a családjában volt már ilyen műtét, kérlek írjatok tapasztalatokat, hogy ki hogy viselte, milyen nehézségek, esetleg szövődmények adódtak, hogy gyógyult, hogy épült fel, utána mire kell számítani, mire kell vigyázni?

 

Nem orvosi tanácsokat kérek, mielőtt kikapnék, hogy itt nem szakemberek vannak :)

 

Köszönöm!

  1. 2017. február 23. 07:1614.

    azert regisztraltal hogy ezt  ide be hazudhasd? hulyenek nezel mindenkit?


     

    előzmény:
    FB#1254564727952851 (13)
    2017-02-22  20:49
  2. 2017. február 22. 20:4913.

    Kedves  fňrumozosok.! 


    Most nyŕron a 12éves fiam agyvérzést kapott és sajnos  azóta  mŕr 2-szer  volt agyi  Aneurysmăja  és  most  lesz még egy  műtét.... Pėcsen  voltunk  MI is  ės csak děcsěrni  tudom kaposvár sehol sincs se tudĺsbňl sem  emberileg!!! 

  3. Torolt_felhasznalo_854272
    Torolt_felhasznalo_854272
    2009. október 18. 19:4212.

    Kedves Fórumozók!

     

     

    Tudna valaki olyan orvost ajánlani az Amerikai úton, aki nyílt koponyaműtéttel műtött meg valakit közületek, vagy rokont, ismerőst agyi aneurizmával?!Természetesen sikeresen.

     

    Sürgős lenne az info.

     

     

    Nagyon köszönöm.

     

    Egy aggódó hozzátartozó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_205276
    Torolt_felhasznalo_205276
    2009. március 27. 15:0111.

    Sziasztok! Gaabee tudnál mondani részleteket is arról hogy mi volt a bajod ami miatt műtöttek? Aneurizma vagy más? A comb verőerén mentek fel? Csak azért lenne jó tudni, mert nekem is lesz műtétem az Amerikai úton áprilisban, a dátumot még nem tudom, egy érfejlődési rendellenesség miatt (van egy tök fölösleges érhálózat az agyamban), ami nyomja az arcidegemet, a kisagyamban helyezkedik el, és az agytörzset is nyomja. Engem sem fognak altatni, és beszélni fognak hozzám, és a comb verőerén keresztül műtenek meg. Na szóval nagyon be vagyok rezelve, a harmincas éveimben levő nő vagyok, és én még családot akartam alapítani, és nem a műtőasztalon ottmaradni. Csak azért Gaabeet kérdeztem mert az utólagos mellékhatásaid a kisagyra utalnak, szédülés stb vagy agytörzs? Nem vagyok szakértő csak utánaolvastam. Bár jobb egy ilyen műtétnek tudatlanul nekirugaszkodni, de az ember nem állja meg hogy ne nézzen utána...

    Szegény anyukád, skoda81, nagyon sajnálom.. nem tudták volna a szemideget kikerülni?  Légyszi mindent mondjatok el amit tudtok róla! Köszönettel: BiginJapan

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. március 23. 17:5810.
    Nagyon szépen köszönöm!
    előzmény:
    dagadtbagoly (9)
    2009-03-23  10:45
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 23. 10:459.

    Szia!

    Érdemben nem tudok hozzászólni,de Anyukádnak sikeres műtétet,mielőbbi gyógyulást kívánok.Minden jót.  üdv.Bagoly

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (1)
    2009-03-23  09:39
  7. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. március 23. 10:318.

    Dió nagyságú? Jesszus... Anyunak 2 mm. Neki a látóideg és a rágóideg között van, és sajnos a helyzete miatt nem műthető a katéteres módszerrel, pedig szerettük volna.

     

    Nektek mondták az öröklést?

     

    Utánaolvastam, azt találtam, hogy a lakosság körében 7% az előfordulás, de ahol már volt a családban, ott 11%, de volt olyan család is, ahol 42%. A 7 és 11% közti különbség még nem lenne olyan nagy, azért nem is szűrik alapvetően, mert 100 embert kéne megvizsgálni 7-11 találatért, de a 42% már durván hangzik, és honnan tudjuk, hogy nem pont mi vagyunk az a család, pláne hogy valószínűsítik, hogy már anyukám is örökölhette az apjától. 

     

    Anyukámat egyébként Kaposváron műtik.

    előzmény:
    skoda81 (7)
    2009-03-23  10:14
  8. 2009. március 23. 10:147.

    Szia,

     

    az én anyukáma 3 éve műtötték aneurizmával, de sehol az országban nem vállalták, egyedül Pécsen vállalták a műtétet, mert akkora volt az aneurizmája.

     

    Neki nem nyílt koponyával, hanem verőeren keresztül csinálták, azt mondták, hogy a koponyás sokkal veszélyesebb, mint a comb verőerén keresztül való felmenetel.

     

     

    Hát igazából a műtét sikerült, csak műtéti komplikáció következtében az egyik szemére megvakult a másikra gyengén látó lett. Az aneurizma pont a két látóideg összeérkezésénél volt, így sajnos az egyik szem idege elhalt, a másik viszont "csak" sérült.

     

    De legalább megmentették az életét, mert Győrben teljesen lemondtak ról az orvosok, azt mondták, hogy ekkorát, dió nagyságú volt, nem tudják műteni, vagy felszívódik, vagy eldurranik, ami egyenlő a halállal, vagy élete végéig ezzel kell élnie, kíméletes életmódba, azaz nem hajolni, nem emelni, nem idegeskedni.

     

    Mi azért nagyon örültünk neki, hogy találtunk egy kórházat ahol megműtötték.

     Nem altatták, nem kapott fájdalomcsillapítót sem, de azt mondta, nem érzett semmit, folyamatosan kérdezgettek tőle, hogy magánál van -e

     

    Jobbulást anyukádnak!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (1)
    2009-03-23  09:39
  9. 2009. március 23. 10:086.

    kontrollon is itt voltam Auban. azt irták a leletre, hogy minden rendben, persze láthato mütéti "heg"...gondolom ennek köszönhetem a ´"mellékhatásokat".

    (én az egyensulyerzetemet vesztettem el, mindig szédülök, a bal oldalam kissé ügyetlen. de ebböl kivülállok semmit nemlátnak. csak én érzem. csak én tudom)

    előzmény:
    Gaabee (5)
    2009-03-23  10:04
  10. 2009. március 23. 10:045.

    az én lánykám most nyáron született, nála se nézték meg, hogy örökölte-e tölem. azt mondták, hogy nem az aneorizmát örökli, esetleg az esélyét, hogy van neki... hát nem nyugtattak meg....

     

    mellesleg nem tudok rola, hogy felmenöimnek lett volna ilyen.

    s azt se tudták megmondani, hogy ezzel születttem, vagy idöközben kialakult rendellenességröl van-e szo.

     

    a mütetem az Amerikai uton volt, a  lánykám meg Bécsben született. majd utána járok, hogy otthon megnézték volna-e a kiscisbe fejecskéjét...itt nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621832 (4)
    2009-03-23  09:56
  11. Torolt_felhasznalo_621832
    Torolt_felhasznalo_621832
    2009. március 23. 09:564.
    Nem, minket a tesómmal nem néztek meg. De akkor majd utánajárok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (3)
    2009-03-23  09:50
  12. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2009. március 23. 09:503.

    Köszi szépen!

     

    Arról tudsz, hogy örökletes, vagy ennek mennyi az esélye? Utólag, tünetek alapján nekem a nagyapám ebbe halhatott bele (89 évesen) és nekünk (nekem és tesóimnak) is javasolták, hogy nézessük meg magunkat MR-en. Téged megnéztek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621832 (2)
    2009-03-23  09:48
  13. Torolt_felhasznalo_621832
    Torolt_felhasznalo_621832
    2009. március 23. 09:482.

    Szia!

     

    Apukámat 11 éve műtötték az Amerikai úton.

    Nagyon jó szakemberek voltak, sokat köszönhetünk nekik.

     

    Apunál véletlenül derült ki (neki születése óta volt, csak panaszmentes volt, mígnem egyszer elájult) - MR-re júliusra kapott időpontot, és épp a dokinál volt kontrollon, (április), mikor megüresedett egy időpont, így a doki gyorsan megcsináláltatta - ott is fogták a kórházban, másnap műtötték. Nem volt kómában, altatás után felébredt. A természete annyiban változott meg, hogy türelmetlenebb lett (persze, ez írható arra is, hogy öregszik), az időjárásváltozást jobban megérzi. Egyébként azóta jól van, panaszmentes.

     

    Gyógyulást kívánok Anyukádnak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (1)
    2009-03-23  09:39

Címlap

top