Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ekcémára mit?

kiváncsi07
Létrehozva: 2009. március 16. 10:22

Sziasztok!

Gyerkőcöm ekcémás, már születése óta.
Most télen, annyira kiütéses lett, hogy semmi nem használ.

többször voltunk már bőrgyógyásznál, de a kevert krémektől csak rosszabbodott. Csak a karján van és a kéz fejére is átterjedt már.

Nagyon viszket neki és már tiszta seb.

Kíváncsi lennék, ti mit használtok, kinek mi vált be.
Később még benézek, előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat.

  1. 2012. március 9. 09:1852.

    Ahány hozzászólás, annyiféle bevált kence: én is írok egyet. 

    Kicsi fiamnak először is a gyógyszertári fürdetőkrémet kellett használni, mást nem lehetett - elég macerás, mert nehezen oldódik, de ezt biztosan ismered.

    Annak idején a Heim Pálba jártunk szakrendelésre, és elég sok kenőcsöt kipróbáltunk, semmi sem segített...aztán egyszer kínomban rákentem a Garnier száraz bőrre való testápolóját (narancssárga flakonos volt, és abban az időben még nem volt belőle ennyiféle, mint manapság, úgyhogy pontosan nem tudom, melyik), és láss csodát, használt!

    Szóval én is azt mondom, hogy lehet, hogy olyan segít, amit nem is gondol az ember.

    A szteroidos kenőcsökkel én óvatosan bánnék. 

    előzmény:
    kiváncsi07 (1)
    2009-03-16  10:22
  2. 2012. március 9. 09:0551.
    Jah, még annyit akartam írni, hogy baba koromban olyan krémet kaptam (sajnos a nevét nem tudom), amitől azóta is van egy barna pigmentfolt a lábamon.. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. március 9. 09:0250.

    Szia! Nekem kiskoromban volt ekcémám, majd egy időre kinőttem. Mostanában (22 éves vagyok) viszont újra előjött. Gondolom a stressz miatt. Egyszer a sok tisztítószer miatt "kiégett" a bőröm, voltam vele bőrgyógyásznál, megkérdezte, hogy volt-e valaha ekcémám, és mivel igennel válaszoltam, minden bőrbajomra rámondta, hogy ekcéma.. Felírt egy olyan (jó drága) gyógykrémet, amit végül nem mertem használni, annyi mellékhatása volt (pl bőrszárasság, sebek, szívleállás!?). Egy másik kencét is felírt, amit kikevert a gyógyszerész. Az szuper volt, de azóta se tudom a nevét.

     

    Időszakosan előjönnek a foltok, mindig mást haszálok rá. (pl holtengeri iszap szappant és most próbáltam az eXXema repairt, jó volt), de amin nagyon meglepődtem, hogy az egyszerű ISANA Szőlőzsír mennyire jó rá! Majd megbolondultam, annyira viszketett a lábam, és csak az volt kéznél.:) (Na, végülis az egészből ezt akartam kihozni.) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. január 21. 22:1549.
    Sziasztok!Párom fejbőrén van ekcéma,utóbbi időben már annyira viszketett a feje,hogy majdnem naponta többször megmosta,nagyon zavarta és fájt is neki!Volt bőrgyógyásznál,de sajnos nem segített semmi,mire rátaláltunk a megoldásra,egyik ismerősöm ajánlotta a termékeket,akinek pikkelysömöre volt és ettől múlt el.mondta,hogy belsőleg kell orvosolni a gondot a külső ápolás mellett,és igaza lett.Forevernek van 2 terméke + krém amit használunk,2 hét után a párom heti 2x mos hajat és egyáltalán nem viszket a feje.még piros,de legalább nem fáj neki és nem viszket.nem hittem a Foreverben,de ezek után én csak ajánlani tudom,gyereknek is bátran lehet adni.ha vkit érdekel szívesen segítek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. január 9. 22:2448.

    tanuljatok együtt relaxalni. az ekcemat a stressz aktivizalja es erösiti.

    gyermek pszichologus gyönyörü gyakorlarsort tud nektek tanitani. (igen, az is fontos, hogy te csinald. a gyerek ui. rad is reagal...)

     kellemes, jatekos, nagyszerü gyakorlatok, szeretik öket a gyerekek.

     

    hajra! :-) 

     

    előzmény:
    kiváncsi07 (1)
    2009-03-16  10:22
  6. 2009. Április 9. 04:4347.

    En is Elocommal kenem a kislanyom boret, amikor  nagyon kritikus az ekcemaja, bar corticosteroid es nem nagyon ajanlgatjak az orvosok, de  kiirtak, amikor semmi mas nem segitett. Este szoktam bekenni,  a kremnek valamiert reakcioja van a napfennyel, nem tudom miert, nem is erdekel, szoval  akkor szoktam bekenni, amikor nem megy napra

    Minden jot

    előzmény:
    irenehavas (46)
    2009-04-09  03:12
  7. 2009. Április 9. 03:1246.
    elocom  krem.   BEST LUCK.
    előzmény:
    kiváncsi07 (1)
    2009-03-16  10:22
  8. Torolt_felhasznalo_927772
    Torolt_felhasznalo_927772
    2009. Április 8. 23:2345.

    Egy barátnőmnek a Flucinar krém segített...hátha

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. március 17. 18:1844.

    Hello!

     

    Az én kisfiam 3 éves lesz, 1.5 éve derült ki az atópiás dermatitis.

    Kaptunk gyógyszertári kutyulós krémeket, aztán a Babé omega tusfürdőt + testápolót is használtuk (sztem ez elég jó). Kb 2 hete a bokája piros és száraz, nagyon viszketett neki ma voltunk Protopic kenőcsöt kaptunk, meg 2 féle kutyult krémet.

    Lehet h ezt a Sanatopicot is ki kellene próbálni!

    Sok sikert nektek, ha találsz vmi jó krémet, írd meg nekünk!

    előzmény:
    kiváncsi07 (1)
    2009-03-16  10:22
  10. 2009. március 16. 12:3243.

    Elhiszem, de legalább használ. És nem kell örökké használni, csak amíg elmúlik az ekcéma. Én is nagyon utálok mindent, ami nem természetes, de néha muszáj. És még mindig jobb, mintha állandóan viszket szegénynek, és véresre vakarja.

     

    Évekkel ezelőtt használtuk, és azóta sem jött vissza. Pedig az én lányom is állapotából fakadóan hajlamos rá. 

    előzmény:
    kiváncsi07 (39)
    2009-03-16  11:47
  11. 2009. március 16. 12:1142.

    Igen vannak a krémeknek veszélyei, ezért mi is nagyon utánamegyünk mindennek. A mai krémek már sokkal jobbak, mint amikkel pl. engem kentek a szüleim. Az elocomnak van gyerekeknek való, jóval kisebb hatóanyagtartalmú változata, plussz amit még lehet tenni az az, hogy mosdókrémmel higítod. (Nekem az a tapasztalatom, hogy van olyan helyzet, ahol nincs mit tenni, és be kell kenni  a bőrét, de akkor legalább úgy, hogy az ember nyugodt.)

    Ezt is írta már valaki, de tényleg célszerű kerülni minden tartósító, színező, és illatanyagot.

    előzmény:
    kiváncsi07 (39)
    2009-03-16  11:47
  12. 2009. március 16. 12:0341.

    Amíg nem találod meg a megfelelő krémet, nagyon tudom ajánlani: egy tasak szódabikarbóna a fürdővizébe+egy löttyintés olaj, ha lehet oliva( én a legolcsóbb metrósat használom).  Gyerek beleül, lefürdetem, így még játszani is tud egy kis ideig, nem kell rögtön kikapni...

    a szódabikarbóna helyreállítja a bőr ph-ját, az oliva meg a puhaságát. Sokkal olcsóbb megoldás, mint az ezerféle kenőcs, hosszútávon jól beválik. Nálunk már évek óta nem ütötte fel a fejét az ekcéma, ezt a fürdőt hetente 1x alkalmazom már csak. Az is igaz, hogy télen "csak" minden másnap fürdenek.

     

    Steroidos krémet soha nem használtam.

     

    Jobbulást kívánok

    előzmény:
    kiváncsi07 (1)
    2009-03-16  10:22
  13. Torolt_felhasznalo_671902
    Torolt_felhasznalo_671902
    2009. március 16. 11:5440.
    Nekem se használt más, csak az elocom. Nálam is gyerekkoromban kezdődött, apukámtól örököltem a hajlamot. Igaz csak télen jött elő, egy ideje viszont már nincs ilyen problémám. Az elocom tényleg szteroidos, de néhányszor elég volt bekenni vele a bőrt és el is múlt. Úgy tudom, gyereknél is használható, persze orvos kell hozzá.
    előzmény:
    kiváncsi07 (1)
    2009-03-16  10:22
  14. 2009. március 16. 11:4739.

    Szia!

    Mi is kaptunk egyszer ilyen krémet, elolvatam mennyire veszélyes és inkább nem használtuk.  

    előzmény:
    Vitosa (11)
    2009-03-16  10:36
  15. 2009. március 16. 11:3938.

    Szia!

    eddig már többféle gyógyszerész által összevert kenőcsöt kaptunk, meg testápolót, de valamelyik összetevője nem lehet jó, mert teljesen bevörösödött tőle. sajna a nevét nem tudom.

    Egy fürdető krémet is kapott most, nagyon tubusos, ez nem árt neki, de úgy látom, nem is használ. 

     

    De bármilyen ötletnek örülnék...

    Köszi!

    előzmény:
    dancsa09 (3)
    2009-03-16  10:28
  16. 2009. március 16. 11:3837.
    Hamár kalcium potlás akkor gyereknek a calcimuscot irasd fel és ne a tej és tejtermékekkel kisérletezz mert az is lehet allergizáló.
    előzmény:
    kiváncsi07 (34)
    2009-03-16  11:30
  17. 2009. március 16. 11:3436.
    Szia! ha kevés tejet iszik talán tényleg próbáld meg a kalciumot! Lehet, hogy nála is ebből van kevés. A sós víz szerintem is jó. Nekünk egy orvos azt javasolta, hogy egy kád vízbe minimum 1 kg tengeri sót szórjunk!
    előzmény:
    kiváncsi07 (34)
    2009-03-16  11:30
  18. Torolt_felhasznalo_811505
    Torolt_felhasznalo_811505
    2009. március 16. 11:3335.

    Amit még tudok ajánlani. A kádban való fürdés helyett térjetek át a zuhanyozásra. Kádban fürdése havi 2-3 alkalommal tengeri fürdősós vízben.

    Belső kezelésként mi végigcsináltunk egy 2 hónapos bélflóra (normaflore) kúrát, naponta kétszer adtam neki. Azóta is ha látom, hogy vakarózik elkezdtem neki adni. Most áttértünk a Bonolact probiotikumra. Állítólag ez hosszabb távon is jól kifejti a hatását.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. március 16. 11:3034.

    Sziasztok!

    Mennyi segítő hozzászólás!!!

    Nagyon rendesek vagytok.

     Nem is tudtam, hogy ennyi féle ekcéma van.

    Megpróbálok mindenkinek válaszolni:

     

    nyáron igen, elmúlik, szinte teljesen letisztul a bőre. Viszont ősztől tavaszik szenved vele.
    Laktóz probléma nem hiszem, hogy lehet, mert nagyon ritkán iszik tejet (havi egy-két alkalom).

    Eddig elvoltunk, de most nagyon nem akar elmúlni.

    Igen, sajna elégggé stresszes is, ez ellen sajna nem tudok tenni egyenlőre, bár egy kineziológus szerintem is jót tenne neki.

    Az akupunktúrában én is hiszek, sajna a környékünkön nem foglalkozik senki ilyennel.

    Régebben a térdhajlatban is jelentkeztek a sebek, foltok, de most már ez elmúlt, ott már kenni sem kell, ezért nem gondoltam allergiára.

    Az orvos is javasolta a tengert, mert az a víz és a páratartalom jót tesz a bőrének...

    Az elocomról már hallottam, kipróbáljuk.

    Mégegyszer örök hála a sok kedves hozzászólásért!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. március 16. 11:2033.

    Szia!

     

    Az én 20 hónapos kisfiam is ekcémás. Szerencsére csak ritkán jön ki rajta, de akkor az egész hasa, karja, lába tele van ezekkel a csúnya piros foltokkal.

     

    Mi is elocomot kaptunk, amit mondjuk aggasztónak tartottam ilyen nagy felületen (gyakorlatilag az egész testén) alkalmazni...  Nem mulasztotta el, de halványította a foltjait, az tény. 

     

    Utána kölcsönkértem egy bioptron lámpát és egy hét alatt eltűnt. Napi 2X lámpáztam 6-7 percig. PErsze nem mernék megesküdni rá, hogy a lámpa volt, mert lehet, hogy magától is elmúlt volna...

     

    Neki az első ilyen ekcémás rohama pont egy éve volt, akkor azt mondták, hogy tejallergiás. Azóta totál tejmentesen étkezünk, mégis előjött... Szóval most már azt sem hiszem, hogy tényleg tejallergiás.

     

    Mosószert nem használok, ölblítőt szintén nem.  MÉg arra is figyelek, hogy a kádat ne tisztítószerezzem... Csak pamut és csak fehér alsóneműt kap, ennek ellenére kijött az ekcémája, úgyhogy túl okos sajnos én sem vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. március 16. 11:1832.
    Ja, igen! Csak megerősíteni tudom, amit már írt valaki előttem: a kálciumot, az is nagyon jó. főleg, ha kimutathatóan allergia is fennáll!
    előzmény:
    kiváncsi07 (1)
    2009-03-16  10:22
  22. 2009. március 16. 11:1731.

    Rövidnek rövid volt, de nem dühös!

    Felőlem mindenki azt gondol amit akar!

    Én is végigcsináltam a kálváriát két gyerekkel, és már akkor rémesen néztek ki mikor még "csak" szoptak!

     

    És örülök, hogy nem kentem őket mindenféle szteroidos szarral és nem hittem abban, hogy majd kinövi!

    előzmény:
    szaszo71 (21)
    2009-03-16  11:01
  23. 2009. március 16. 11:1730.
    Az én ekcémám egyáltalán nem szimetrikus. Nem is babakoromban jött ki, de kezd a sírba tenni. A Szteroidos krémektől nagyon idegenkedek. Szerintem több a káruk, mint a hasznuk. Tüneti kezelés, de aztán minden kezdődik előről. A dokik meg szarnak az ember fejére. Nekem is sokat jár az agyam, hogy mi okozhatja. Utoljára bennem is felmerült a fémallergia. Erre ajánlottak egy olyan helyet, ahol huszonixezerért megszűrnek fém allergiára. Akkor mi a nyavalyára fizetem a tb-t? Valóban csak magánpraxisban van ilyen vizsgálat?
    előzmény:
    Tóbirózsi (23)
    2009-03-16  11:06
  24. Torolt_felhasznalo_811505
    Torolt_felhasznalo_811505
    2009. március 16. 11:1629.

    Azt kifelejtettem, hogy teljesen átálltam a folyékony mosószerre és a sensitive öblítőkre. A mosógépet pedig dupla öblítőprogrammal indítom el, nem túl víztakarékos módon.Előtérben a gyerek érdeke.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top