Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ekcéma? Pikkelysömör?

macimálna
Létrehozva: 2009. február 10. 09:18

Sziasztok!

 Már sok jó tanácsot kaptam tőletek itt, ezért fordulnék hozzátok megint

A problémám a következő lenne: bőröm mindig érzékeny volt, kezem ekcémás is, de a fejbőrömmel eddig sosem volt gondom.

Most van. Piros foltos, főleg a fülem mögötti részen és a tarkómon, olyan, mintha valamifajta gyulladás lenne, néha sebes is.

Két kérdésem lenne: tudtok ajánlani egy megbízható, kedves bőrgyógyászt, aki lehetőség szerint nem szteroidokkal esik neki rögtön a kezelésnek?

Illetve melyik sampon az, ami Nektek bevált erre a problémára?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Szép napot Nektek!

  1. 2015. Április 8. 15:0654.

    Igen...ha valaki más szavait az enyémként adom elő, akkor igen. Miért,szerinted nem?


    A mondanivalójával meg nem értek egyet, mi több az idézett résztől égnek állt a hajam. De ennek semmi köze az előző megjegyzésemhez.

    előzmény:
    g.szabofeketerenata (53)
    2015-04-08  11:32
  2. 2015. Április 8. 11:3253.

    Köszi odafigyelek, de valóban úgy érzed ez akkora hiba volt, hogy eltörpül a mondanivalója mellett?

    előzmény:
    eda-1952 (52)
    2015-04-08  11:19
  3. 2015. Április 8. 11:1952.

    Valószínűleg új vagy a neten, tehát elmondom, hogy ha valaki valahonnan idéz, akkor illik az idézőjelet használni és beírni a származási helyet.

    előzmény:
    g.szabofeketerenata (50)
    2015-04-08  10:45
  4. 2015. Április 8. 11:0051.

    "A tejkiütés arra utal, hogy valamit el kell elengednem ahhoz, hogy önmagam lehessek - az a valaki, akit eddig rejtegettem. Meg kell válnom bizonyos mentális sémáktól, hogy leszakadjak a múltamról, és azokra az elvégzendő dolgokra koncentrálhassak, amelyek lehetővé teszik önmagam megvalósítását. Olyannak kell magamat szeretnem és elfogadnom, amilyen vagyok. Amit én nem adok meg magamnak, azt mások sem tudják megadni nekem. Tudatosítom tehát a valódi igényeimet, és ezeknek megfelelően járok el. Megtanulom teljességében élvezni a jelent, és felismerni, hogy minden cselekedetem a holnapomat, a jövőmet alapozza meg. Bizalommal haladok előre az életemben."


    Mondjuk az idézet előtti részek se semmik, de itt konkrétan rákérdeznék: Ezt mind annak a szerencsétlen,  tejkiütéses babának mondod, tőle kérdezed, neki tanácsolod????! Hát csak ismételgesd annak a pár hetesnek, talán tanul belőle.

    előzmény:
    g.szabofeketerenata (50)
    2015-04-08  10:45
  5. 2015. Április 8. 10:4550.

    BŐR - EKCÉMA Az ekcéma a bőr kóros elváltozása, vörös bőrpír formájában jelenhet meg gyermekeknél és felnőtteknél egyaránt. Ekcémásként, rendkívül érzékeny ember vagyok. Nem tanultam meg szeretni önmagamat, és mivel félek attól, hogy megsérülök, megbántanak, ezért inkább mások elvárásai szerint élek. Félek, hogy magamra hagynak. Valószínűleg egyszer már megéltem egy nagyon intenzív elszakadást, amely még a magzati koromhoz nyúlik vissza. Hajlamos vagyok arra, hogy olyan helyzeteket teremtsek, amelyekben ezt az elszakadást újra és újra megélhetem, főleg olyan emberekkel kapcsolatban, akiket szeretek. A bőr ekcémás elváltozásánál tudat alatt annak az embernek az érintése hiányzik nekem, akitől el kellett válnom. A bőröm érintkezett vele, s mivel ez a kontaktus megszűnt, a bőröm az érintés hiányát ekcéma formájában fejezi ki. Ez elszigeteltséghez vezet engem, magamba fordulok és alulértékelem önmagamat. Magamról teljesen elfeledkezem, másokról nem. Túl nagy jelentőséget tulajdonítok annak, hogy mások milyennek látnak engem. Nehezen tudok igazán önmagam lenni. Az a tény, hogy nem tudom, merre visz a „végzetem", nagy aggodalommal tölt el, és ez szorongást eredményez. A reménytelenség állapota gyorsan alakul át lázadássá és dühvé. Ez a forrongó reménytelenség hullámokban tör felszínre, frusztrációt és irritációt okozva. Elfelejtem számításba venni saját igényeimet, csak azért, hogy kivívjam mások szeretetét. Mások elvárásai szerint cselekszem ahelyett, hogy azt tenném, ami nekem tetszik. Elutasítom azt, aki vagyok. A rossz állapotban lévő bőröm, amit mindenki jól láthat, fizikálisan megmutatja azt, amilyennek én látom magam belülről. Minél inkább elutasítom magamat, és minél inkább olyan embereket vonzok magam köré, akikről azt gondolom, elutasítanak engem, a visszautasítástól, elutasítástól való félelmem annál jobban beigazolódik. Így végül a külső valóságtól elvágom, elhatárolom magam, pedig a lelkem mélyén pontosan ennek az ellenkezőjére, az emberekhez való közeledésre vágyom. Az ekcémával egyfajta fizikai korlátot emelek magam és mások közé azért, hogy ne sérülhessek meg. Egy csecsemőn akkor jelenik meg tejkiütés, amikor több melegségre és fizikai kontaktusra vágyik. Ha túlságosan elszigeteltnek érzem magam, akkor ekcémát „növesztek" azért, hogy közeledhessek mások felé. Figyelemre és szeretetre van szükségem. Egy gyermek esetében az érintés vágya a szó szoros értelmében a bőr bőrrel való érintkezését, nem takarón vagy ruhán keresztüli ölelést jelent. A tejkiütés arra utal, hogy valamit el kell elengednem ahhoz, hogy önmagam lehessek - az a valaki, akit eddig rejtegettem. Meg kell válnom bizonyos mentális sémáktól, hogy leszakadjak a múltamról, és azokra az elvégzendő dolgokra koncentrálhassak, amelyek lehetővé teszik önmagam megvalósítását. Olyannak kell magamat szeretnem és elfogadnom, amilyen vagyok. Amit én nem adok meg magamnak, azt mások sem tudják megadni nekem. Tudatosítom tehát a valódi igényeimet, és ezeknek megfelelően járok el. Megtanulom teljességében élvezni a jelent, és felismerni, hogy minden cselekedetem a holnapomat, a jövőmet alapozza meg. Bizalommal haladok előre az életemben.

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  6. 2011. augusztus 8. 10:4649.

    Sziasztok,

    gyermekkorom óta ekcémás vagyok. Szerecsére nagy részét kinőttem, viszot a kezemen megmaradt a betegség. Sajnos most rosszabb a helyzet, a bőrszárazság mellett piros foltok is megjelentek és felhólyagosodik itt ott a bőröm (pici hólyagok, közepe fehér). Volt már valakinek hasonló? Mit lehet ezzel kezdeni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. Április 21. 14:2048.
    Sziasztok! Kétgyermekes anyuka vagyok, és eddig csak a babakori ekcémával találkoztam. Remélem tudtok segíteni. A kézfejemen, az ujjaimon jellent meg a piros viszkető folt. Sokmindent kipróbáltam már, a gyermekemnek felírt kencéket is, de mindhiába, és hónapról hónapra terjed, nő a folt. A tapasztalatom az, hogy a bőrdokik csak tünetileg kezelnek. Szedtem tablettát és kentem szteroidos krémet is. Az okokat azonban sosem vizsgálták (egy allergiatesztem volt). Tudtok tanácsolni valamit, ahonnan elindulhatnék? Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. Április 18. 12:3647.
    Sziasztok! Tud nekem valaki abban segíteni, hogy mikortól beszélünk ekcémáról, s mi az amit még egy jobb fajta testápolóval lehet kezelgetni. Mert elég gyakran jelennek meg rajtam piros foltok, de jobbára még csak a bőröm szárazságával küzdök. Olvastam valahol, hogy az ekcémát szteroidos krémekkel kezelik. Ennek vannak mellékhatásai és ha igen milyenek. Köszönöm a segítséget előre is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. Április 5. 20:3046.
    A rozmaringolaj meggyógyítja a pikkelysömört!!! Van gyógymód a pikkelysömörre. A saját tapasztalatomat szeretném veletek megosztani. Véletlenül jöttem rá arra, hogy 3-4 csepp rozmaringolaj 1/3 dl olívaolajban elkeverve és hetente 1x-2x bekenve a beteg területet teljesen meggyógyítja a pikkelysömört 2-3 hét alatt. Nálam ennyi idő alatt múlt el. Addig kell kenni, amíg meg nem gyógyul. Jó gyógyulást mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2010. december 13. 10:5545.

    Ez nem az én véleményem, ez az FDA - az amerikai gyógyszerhatóság - figyelmeztetése. Ilyen botrányt még nem sok cég engedett meg magának (például, hogy be sem engedték az FDA-t az üzembe).

     

    A hivatkozások:

    FDA 

    pinch

     

    Ebből látható, hogy Téged is becsaptak. A helyedben inkább felháborodnék, és nem védeném őket - kivéve persze, ha szereted, ha becsapnak. 

     

    Továbbra is bámulatosnak tartom, hogy ilyen cég a piacon lehet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2010-08-02  08:25
  11. Torolt_felhasznalo_744652
    Torolt_felhasznalo_744652
    2010. augusztus 18. 11:5544.
    A Psorioderm termékcsalád tényleg nagyon hatékony készítmény az ekcémára, pikkelysömörre, szeborreara. A mindennapos tisztálkodás során segít megszabadulni a bőrproblémáktól, tusfürdője, testápolója, samponja és krémje napi gyakorisággal használható akár naponta többször is. Nem tartalmaz egyik termék sem szteroidot, csak természetes összetevőket, vitaminokat.
    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  12. 2010. július 28. 12:0543.

    Szia!

    Ha pesten vagy,akkor Dr.Galbats Gabriellat ajanlom.Borgyogyasz ,plasztikai sebesz.Nagyon jo szakember, es kedves!/maganrendeles/tel:+361 375 50 47, www.galbatsplasztika.hu

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  13. 2010. július 28. 11:5542.
    A Skin-Cap-et gyártó Cheminova cég ellen több tucat per indult, mert kiderült, hogy szteroidot tartalmaznak a készítményei, méghozzá viszonylag nagy mennyiségben. Több országben betiltották a készítményeket, az FDA (az amerikai gyógyszerhatóság) vizsgálatot indított ellenük, de egyszerűen nem engedték be őket, emiatt minden termékük tiltólistán van az USA-ban. Bámulatos, hogy ennek ellenére a piacon vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2010-07-16  11:29
  14. 2010. július 17. 11:5041.

    Helló,

     

    megnéztem Diprosalic oldat. Ez elmulasztotta somán, nem kellett semmi extra sampont használnia (sima avon használ)

     

    Egyébként a bőrgyógyász ajánlott egy termék családot is, de azt nem próbáltuk: Psorioderm 

    előzmény:
    lopiciG (40)
    2010-07-16  12:27
  15. 2010. július 16. 12:2740.

    Szia ,

    Páromnak ugyan ez volt problémáj, csak a tarkójánál, nagy bőrdarabok váltak le, piros volt, sebe, és nagyon viszketett.

    Kb egy hét alatt elmúlt az egész, bőrgyógyász írt fel valami cseppeket.

    Sajnos fejből nem tudom a nevét, otthon majd megnézem és megírom, nyugi tök egyszerűen elmulasztja  Sima háziorvos is felírhatja 

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  16. 2009. június 26. 22:5639.
    és nekünk tudsz segíteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_728175 (37)
    2009-06-26  20:34
  17. 2009. június 26. 22:5638.

    Szia!

     

    nem voltam még nála,de nézz vissza később,mert még nem voltam nála, ugyanis tegnap kaptam választ!!!

    Ha elmentem mindenképpen megírom mi történt,hogy kuruzsló vagy hatásos szere van rá!!

    előzmény:
    marti38 (36)
    2009-06-26  19:48
  18. Torolt_felhasznalo_728175
    Torolt_felhasznalo_728175
    2009. június 26. 20:3437.

    Szia!

     

    Keress meg, szerintem tudok segíteni! 

     

     

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  19. 2009. június 26. 19:4836.

    Szia!

     

    Mennyibe került egy kezelés illetve vizsgálat?

     

    Nekem igazából nem tudom h ekcéma vagy pikkelysömör van-e.

    előzmény:
    bukmor (34)
    2009-06-26  13:28
  20. 2009. június 26. 13:4235.
    a topic szerintem meg arról szól,hogy mindenki úgy segít ahogy csak tud,majd mindenki azt az eszközt választja amelyik szimpi...lehet valakinek a reiki segít ,valakinek a szteroid,vagy a háztartási ecet....de hogy csak  leépít és aki meg mindenhez negatívan áll hozzá az sosem fog tünetmentes lenni.Nincsenek csodák,de mindent azért írnak ide,hogy segítsenek.
    előzmény:
    bukmor (34)
    2009-06-26  13:28
  21. 2009. június 26. 13:2834.
    2009/6/26 Kulcsár Krisztina
    Szia Hajnalka!

    Bocs, hogy csak most válaszolok, de annyian érdeklődnek azóta, hogy
    folyamatosan levelekre válaszolok... :-) Meg köszönőleveleket is kapok azoktól, akik
    elmentek azóta az orvoshoz, és folyamatosan beszámolnak a gyógyulásukról.
    Most van időm válaszolni neked.
    Az orvost Dr. Kelemen  Péternek hívják, az asseizisztensénél lehet bejelentkezni a
    rendelésére, a 06-20-97-49-737-es telefonszámon.
    Nekem 2-hetente kellett mennem, mindig szombat délelőtt.
    Az orvos mindig odaadta a 2-heti gyógyszeradagot, és az utasításai szerint
    kellett szednem.
    Ezen kívül csak néhány táplálkozási tanácsot adott, külső kezelés nem kellett.
    Már az első 2 hétben éreztem, hogy kezdek gyógyulni - elmúlt a viszketésem...
    Aztán elkezdett gyógyulni a sebes bőröm, majd új bőr nőtt, sebek nélkül!
    Ez az én tapasztalatom, lehet, hogy másnál más ütemben zajlik ez az egész.

    Remélem azért neked is segít!
    Én annyira boldog voltam, hogy évek után végre segített valaki, hogy elmúljanak
    a tüneteim! Azért is írtam fel a fórumra -mert "csak szájhagyomány" útján terjed
    ennek az orvosnak a híre - én az egyik ismerősömtől hallottam róla.

    Jobbulást, és jó egészséget kívánok!

    üdv,
    Kriszti

    Szia!


    Pikkelysömörben szenvedek már 10 éve ,folyamatosan terjed, már több testájékomon megjelent.
    olvastam egy fórumon,hogy ismersz egy kutatóorvost aki Pesten tud hatékony belső kezelést a sömörre.Szeretném az elérhetőségét tőled elkérni, hogy felkereshessem.

    Üdvözlettel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. június 26. 13:2533.
    ez egy jó alternatíva szerintem is ,bár már mindenki mond mindent.Viszont az elsavasodás nem csak az oka a söminek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (31)
    2009-06-26  10:57
  23. 2009. június 26. 13:2232.

    Emberek! válaszoltak az emailre!!!!!

    Elmegyek hozzá,már csak azért is,mer t belsőleg kezeli, ad gyógyszert.

    Még mindig jobb elmenni hozzá,mint otthon kapargatni ezt a szart. Ha kuruzsló majd kiderül ,ha nem megyek nem fog.Állítólag annyian írnak ennek,hogy én is 2 hetet vártam a válasszal!!!!

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 26. 10:5731.

    Altalanosan szolnek hozza, akit erint talan tudja hasznositani, aki csak fujolni szeretne, az...

     

    Egyszoval a bör reakcioja valasz a szervezet allapotara. (Egyfajta mergezesnek is tekinthetö) Ez kortol es nemtöl függetlenül barmikor bekövetkezhet. Oka nagyon nagy valoszinuseggel a szervezet sav-lug bazis egyensulyanak megbomlasa. Szervezetunk az eletmod hatasara a savasba tolodik, mikozben ezzel "mergezzük" magunkat. Aki veszi a faradtsagot es lugositja szervezetet (nem bonyolulut dolog!), az azt fogja eszrevenni, hogy minden kulonosebb es draga gyogyszer nelkul elmulnak a borreakciok, fertozesek, gombak, stb. (Nem csak a bör felületeröl, de pl. a hüvelygomba is ide tartozik) 

    Nem kell irni a freemailemre, es penzt sem kerek a tanacsert. :)

     

    Ajanlom: www.savtalanitas.lap.hu

     

    Udv mindenkinek: P. 

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18

Címlap

top