Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gerinccsavarodás

Summersun
Létrehozva: 2009. február 7. 11:19

Sziasztok!

Szívesen cserélnék tapasztalatokat azokkal, akik ismerik, vagy hordozzák is ezt a betegséget.

 

Nálam kamaszkoromban fedezték fel, gyógytornák, kezelések hosszú sora után 18 éves koromban azt mondta a doki, hogy mivel befejeztem a növekedést, se rosszabb se jobb nem lesz. És boldog életet kívánt.

Csak a bökkenő, hogy pár hónapja egy kisebb balesetben pont azt a részt ütöttem meg, és azóta is fájdogál néha, sőt mintha még rosszabb is lenne... Vissza kell mennem a dokhoz..

  1. 2016. szeptember 25. 17:0110.

    Szép jó napot!Nekem van egy 18éves lányom és sajnos nekünk már odáig fajult ez az egész dolog,hogy nyomja a kislány szivét,tüdejét a gerincecsak szeretném elkérni az elérhetőséget arra a kinai gyógymódra.Előre is kőszőnőm,egy kétségbe esett Édesanya

    előzmény:
    joejonas0501 (9)
    2015-01-25  20:30
  2. 2015. január 25. 20:309.

    Nekem most derült ki hogy megcsavarodott a gerincem egy esés miatt . Ma már van rá gyógy mód helyre tudják rakni fájdalom nélkül . Kínai gyógyászat ezzel foglalkozik és sokat segít az ember testén nem sokan foglalkoznak ezzel de jó ha utána keresel mert nagyon sokat segít.

    előzmény:
    Summersun (1)
    2009-02-07  11:19
  3. Torolt_felhasznalo_737203
    Torolt_felhasznalo_737203
    2009. március 12. 12:098.

    A lányomnak is ez a betegsége: scoliosis. 14 éves, fűzőt hord éjjel- nappal és gyógytornázik. Mindezek mellett úszóversenyző, de már nem erősíthet, csak gyógytornázhat és hajnalban sem jár már.

    A gyógytornából igazán csak a Schrott terápia segít, mert az egyéni célzott kezelés. Én ismerek egy terapeutát, ahová jár a lányom, nagyon jó gyakorlatokat tanít neki, és meg is maszírozza minden alkalommal. Nem olcsó, de megéri! 5 alkalmas bérlet 27 000Ft, de alkalmanként is lehet.

    Első alkalommal, megnézi a hátat, jó, ha vannak gerincfelvételek (én is kikértem a kórházból). Álló helyzetben lévő gyakorlatok is vannak, de a legtöbb tükör előtt bordásfalnál, nagy labda segítségével. Én most szereltetek be a lakásba egy bordásfalat, mert kell hozzá.

    Ezek asszimetrikus gyakorlatok.Amelyik oldal gyengébb ott erősíteni kell a másikon nyújtani, s mindezt egyszerre. Ő begyakoroltatja veled, leírja és lerajzolja, te meg otthon gyakorolod. Ha még érdekel valami, szívesen válaszolok és megadom a terapeuta nevét, címét.

    előzmény:
    Summersun (1)
    2009-02-07  11:19
  4. 2009. február 7. 15:347.
    én gerincferdülésre gondoltam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447987 (6)
    2009-02-07  14:51
  5. Torolt_felhasznalo_447987
    Torolt_felhasznalo_447987
    2009. február 7. 14:516.

    Szia!

     

      A "gerinccsavarodás" nem valami pontos diagnosis, és abból hogy "pont azt a részt ütötted meg", végképp nem lehet tudni, hogy mi van veled most. Így ne kérj és ne fogadj el laikus tanácsokat.

    Fordulj orvoshoz.

    A gerinc egy bizonyos szakaszán, vagy néhány csigolyán lévő torsió (csavarodás) pedig nagyon sok embernek van, nekem is, de önmagában semmilyen problémát, tünetet nem okoz.

    Sérülés után, kivizsgálás nélkül semmiképp ne fordulj csontkovácshoz, mert ha elrepedt a csigolyád, okozhat nagyobb kárt is. (Egyébként aki "kiroppantja a csigolyákat" még nem biztos hogy csontkovács, Magyarországon nincs is ilyen képzés, csak külföldön, 5 év alatt lehet megtanulni.)

    Gyógymasszőrként válaszoltam.

     

    előzmény:
    Summersun (1)
    2009-02-07  11:19
  6. 2009. február 7. 14:515.

    Laikusként de gerincproblémákkal élőként, saját tapasztalatból tanácsolhatom az élethosszig tartó gyógytornát. Nekem segített kicsit javítani a helyzeten, gyógyszerre sincs szükségem.

    Egyébként azt gondolom, hogy ahol beütötted a hátad, ott a fájdalom miatt megfeszültek az izmok és ezek tovább  feszítették a gerincedet rossz irányban. Izomlazító krémekkel, tornával biztosan javítható, érdemes lenne fizikotherápiás kezelésre elmenned. Jobbulást kívánok!

    előzmény:
    Summersun (1)
    2009-02-07  11:19
  7. 2009. február 7. 14:014.

    Az orvosok nem jó szemmel nézik a csontkovácsokat, pedig már nem egy sikeres reumatológust ismerek, aki tudományos módszerrel tanulmányozta a manuál terápiát, és csontkovács módszerekkel műfogásokkal gyógyít.

     

    Nekem is van gericproblémám, nem egy CT, MRI felvételt készítettek már, és gyógytornász is foglalkozott velem, rengeteg elektromos kezelést kaptam. Egyik sem olyan eredményes, mint amikor elmegyek a közelembe lévő csontkovácshoz, és 5 perc alatt helyrerakja a csigolyáimat.

     

    Félelmetes dolog, én is szorongva megyek, mert füllel hallhatóan ropogtat, de utána azonnal érezhető a fájdalom megszűnése.

    előzmény:
    Summersun (3)
    2009-02-07  12:04
  8. 2009. február 7. 12:043.

    Szia!

    Kértek a férjedtől röntgent vagy egyéb leleteket?

    Ne érts félre, nem akarom leírni őket ismeretlenül, csak annyi mindent próbáltam már, és a legtöbb helyen majdnem hogy "bemutatkozás" nélkül nekiestek ropogtatni a gerincem, és hát az kicsit úgy elgondolkodtató volt. Vagy lehet röntgen szemei voltak a csontkovácsnak ?

    előzmény:
    bmonci (2)
    2009-02-07  11:44
  9. 2009. február 7. 11:442.

    szia!

    próbáld meg a dorn terápiát.  keress rá neten. a férjem most volt, és az elcsúszott csigolyáit helyükre rakta. 

    előzmény:
    Summersun (1)
    2009-02-07  11:19

Címlap

top