Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Agyrázkódás

szjklari
Létrehozva: 2008. december 26. 13:55

Nem túl szívderítő téma, amiben érdeklődnék, elsősorban olyanoktól, akik eü.-ben jártasak, ill. olyanoktól, akiknek volt már hasonló sajnálatos tapasztalatuk.

Szóval: tegnap múlt 1 hete, hogy balesetet szenvedtem, most a részletek nem lényegesek, a lényeges az, hogy többek közt agyrázkódásom is volt. A kezdeti hányás és fejfájás már elmúlt, de aggaszt, hogy így, 1 hét után is néha szédülök kicsit, ill. a fejem bal oldala (ott ért az ütés) olyan, mintha zsibbadt lenne: ha pl. hozzáérek, érzéketlen.

Ez természetes? És ha igen, kb. meddig tart?

  1. 2017. május 18. 09:1514.

    Sziasztok! 


    Nekem múlt hét szombatom történt a baleset, agyrázkódásom lett és 3napig kóráhzban voltam. Már itthon vagyok. Most csütörtök van, 6napja történt. Még mindig fáj a fejem és néha szédülök is. Puklim nem volt, eszméletvesztés, hányás sem. A vizsgálatok eredménye mind jó volt. Meddig marad a fejfájas és a szédülés? Nem kellett volna már elmúlnia?? 😭 Nektek volt hasonló??? 


    Barbi


     

  2. 2008. december 26. 21:0013.
    Köszi mindenkinek a jótanácsokat, valójában egyet nem írtam le nektek: persze, hogy voltam dokinál, azaz egyből kórházba vittek, lévén autó ütött el, és az eszméletemet is elvesztettem egy kis időre. Utána pedig 4 napig kórházban voltam, persze főleg térdszalag problémák miatt, de hát orvosi felügyelet alatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_990305
    Torolt_felhasznalo_990305
    2008. december 26. 16:2012.

    Boldog Karácsonyt!

    Sajnállak, ismerem amiről beszélsz!

    Tűrelem, nekem kb7.8 hónapig volt ilyen gondom. A szédülés, hányinger, ez vele jár.

    Viszont a zsibbadás,,,, azt valóban nézesd meg!  Figyelj magadra, RÓLAD van szó!

    Kívánom, hogy minél előbb tünet mentes legyél.

    És itt valaki nagyon okosan írta! Pihenni pihenni és kifeküdni.

    előzmény:
    szjklari (1)
    2008-12-26  13:55
  4. 2008. december 26. 15:1811.
    Nekem volt (mindegy mitől) és bő egy hétig olyan zúgó/feszítő érzés volt az ütés helyén. Szintén érintésre érzéketlen, de belül fájt. Fejfájáscsillapítót is hiába szedtem rá. Aztán elmúlt.
    előzmény:
    szjklari (1)
    2008-12-26  13:55
  5. 2008. december 26. 15:1210.

    Nekem eddig 3x volt agyrázkódásom, egyszer súlyos (autóbaleset). Az enyhéknél is legalább 2 hétig lábadoztam, hetekig szédültem. A súlyos után kb. fél év telt el, mire teljesen rendbe jöttem.

    Nekem csináltak CT-t akkor azonnal és 1 hónapra rá, hála az égnek semmi gondom nem volt.

     

    Szóval szerintem 1 hét még nem nagy idő, normális,hogy még szédülsz. Ez nem egy karcolás.

    előzmény:
    szjklari (1)
    2008-12-26  13:55
  6. rae
    rae
    2008. december 26. 15:059.

    zsjk-nak igaza van.Menj neurológushoz.Vidd el az előző CT és rtg leletedet is!!!!Ha az ideggyógyász indokoltnak látja, sürgősséggel is tud képalkotó vizsgálatot kérni ,emiatt ne aggódj.....

    Egy szövődmény nélkül gyógyuló agyrázkódás is sokáig okozhat kellemetlen panaszokat,mint pl fejfájás,de annak megitélése,hogy van -e valami akut teendő  az a neurológus dolga.

     

     

    Igyál sok-sok folyadékot és menj minnél elöbb orvoshoz!

     

    előzmény:
    szjklari (1)
    2008-12-26  13:55
  7. Torolt_felhasznalo_337832
    Torolt_felhasznalo_337832
    2008. december 26. 15:008.

    No és tudni kell, hogy hiába volt a kezdet kezdetén negatív a CT. A fejsérülések nem mindig villantják fel azonnal az összes következményüket!

     Vannak szövődmények, amik hónapokkal később képesek tünetekkel jelentkezni!

     

     

    Az viszont már baj, ha a beteg kéri a vizsgálatot...mint a boltban...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337832 (6)
    2008-12-26  14:57
  8. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2008. december 26. 14:577.

    Szia,menj dokihoz es nezesd meg!Kontroll ct biztos nem art.Feküdtel korhazban megfigyeles miatt?

    A szedüles lehet normalis,en hetekig szedültem a balesetem-es az abbol eredö agyrazkodas miatt.Igaz,en megjartam utana a ct-t es a neurologust is.Aprilisban volt a baleset es ugy nagyjabol szeptemberre jöttem nagyjabol rendbe.Fejileg is meg a többi serüles is.

    előzmény:
    szjklari (1)
    2008-12-26  13:55
  9. Torolt_felhasznalo_337832
    Torolt_felhasznalo_337832
    2008. december 26. 14:576.

    Én is mindjárt azzal kezdeném, hogy mihamarabb keresd fel az agyrázkódást diagnosztizáló neurológust. (Ideggyógyászt)

    Úgy sejtem, hogy az ingerszegény környezet és a pihenés így karácsony táján elmaradt, ami szintén megnehezíti/ lehetetlenné teszi a teljes gyógyulást.

     

    ... elindultál már? Még nem? 

     

    Mivel ez minden, amit balesetedről és panaszaidról tudok és nem vagy itt az orrom előtt:

     

    Hess orvoshoz!

    előzmény:
    szjklari (1)
    2008-12-26  13:55
  10. 2008. december 26. 14:325.

    Ha eléggé beütötted, egy hematómának is lehet ilyen következménye, aminek azért 3-7 nap alatt el kellene múlnia, nem tudom, mennyire lila/véres a hámfelszín - tehát mennyire hematóma az valójában.

    Ha nincs külsérelmi nyom, akkor gyanúsabb a dolog.

     

    Mindenesetre egy fejsérülés igen veszélyes, és a röntgenen egy egyszerű, pár milliméteres vérrög abszolút nem látszik, viszont halálos is lehet.

    Ilyesmivel akármelyik ügyeleti ambulanciára be lehet menni, persze ct meg mri-re a hazai egészségügyben várni kell, viszont általában a baleseti ambulanciákon sok ilyet látnak. Nekem volt egy korcsolyabalesetem, szintén enyhe agyrázkódással, és hasonló tünetek mellett az ambulancián egy tucat egyensúlyi és egyéb reflexvizsgálattal zárták ki a komolyabb sérülést.

     

    Egyébként a tévé- és olvasástilalmat mindenképp be kell tartani, mert a szem terhelése nagyon árt a gyógyulásnak, szóval ne ülj sokat a gép előtt. Tudom, hogy bazi unalmas feküdni, de próbálj meg inkább nyugalomban csak zenét, rádiót, meséket hallgatni, az nem káros.

     

    És én benéznék az ügyeletre, aggódás helyett...

    előzmény:
    szjklari (1)
    2008-12-26  13:55
  11. 2008. december 26. 14:214.

    Feltetlenul kerjel CT t

    Feltetlenul.

    Ha van ra lehetoseged, akkor MRIt is.

    + fel ev mulva is kerjed mindezt es hivatkozzal az esesedre es a fejserulesedre.

    Ki kell zarni a kartyakbol, hogy  valami extra tartos serulest szenvedtel.

    Udv.

    előzmény:
    szjklari (1)
    2008-12-26  13:55
  12. 2008. december 26. 14:203.
    Röntgen és ct. Különösebb gondot nem mutatott egyik sem.
    előzmény:
    kékvyrág. (2)
    2008-12-26  14:17
  13. 2008. december 26. 14:172.
    Szia ez nem természetes .Készitettek rtg-ét?Vagy valami más vizsgálat volt e?
    előzmény:
    szjklari (1)
    2008-12-26  13:55

Címlap

top