Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pikkelysömör

zseti
Létrehozva: 2004. január 7. 12:59
Sziasztok!
Ha valaki tud valami hatásos gyógymódot szívesen várom a válaszát.
  1. Torolt_felhasznalo_211269
    Torolt_felhasznalo_211269
    2005. december 30. 13:0595.

    Szia Zseti,

    Remélem, hogy még olvasod ezt a rovatot, én voltam pontosan 12 éve Pécsett szerintem ennél az orvosnál, akkor bevásáróltunk ebből az olajból és ennyi, sajna én se tudok róla semmit, ha megtudok szólok, neked hol van pikkelysömöröd?

     

    szia

    Rita

    előzmény:
    zseti (91)
    2004-04-01  12:56
  2. Torolt_felhasznalo_443858
    Torolt_felhasznalo_443858
    2005. június 30. 22:5294.
    19 éve van pikkelysömöröm. 2 évig jártam minden nap PUVA kezelésre, ami majdnem másfél hónapig(!) tünetmentessé tett. Később Tomesa kezelésekre jártam, jól éreztem ott magam, mert az ott dolgozók mindenkivel kedvesek voltak, ráadásul az egyébként 19-es vércukrom mindig "leesett" 6-7 egységgel, a vérnyomásom is normalizálódott. A kezelések befejezése után maximum 2-3 nappal azonban, minden visszaállt a régi kerékvágásba. Nyaranta eljutottam Berekfürdőre (Karcag mellett 8 km), ahol 1 hét fürdés és a földből feltörő gyógyvíz ivása után itthon 1 hónapig tünetmentes voltam! Ez nekem már nagy eredménynek számított! Egy orvos, amikor meglátott, azt mondta, hogy "vagy elmúlik 20 éven belül, vagy imádkozzon sűrűn"!
    Nem igazán tudott feldobni. Étkeztem húsmentesen évekig, aztán tojás menetesen, sajt mentesen és semmi eredmény.
    Tartós eredményt (teljes tünetmentességet) jógalégzés gyakorlásával értem el. A jógából pusztán csak ennyi érdekelt, de ezt komolyan is vettem. Egy éves (napi 3*2 perc étkezések előtt félórával) gyakorlás után már csak enyhe színfoltok jelezték a bőrömön a betegség helyeit. Nekem ezzel kapcsolatban pozitív tapasztalataim vannak az igen makacs betegségem ellenére is. És ha az ember nem vigyáz, mindezt el lehet rontani egy-két korty alkohollal, néhány csokoládéval, egy kis feketekávézással, vagy narancs evéssel. Ez az egyszerű kis gyakorlás még a stressz elviseléséhez is nagy segítséget tud nyújtani.
    Bocsánat, ha hosszan írtam le amit akartam, de hátha ezek a tapasztalatok adalékok lehetnek más gyógyulásához is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2004. december 1. 22:3693.
    2 hónapja szedem. A régi sebek szépen múlnak/gyógyulnak, új hólyagok nem jönnek :o)) Szal használ!:o)) Nekem legalábbis!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2004. október 4. 21:4492.
    Sziasztok! Jó rég nem járt erre senki, de azért megkérdezném sorstársaimtól: ismeri-e valaki a lótej kapszulát (equilac)? Használt valakinek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. Április 1. 12:5691.
    Sziasztok!
    Nem volt valaki véletlenül közületek kb. 15-20 éve egy pécsi "feltalálónál", vagy nem is tudom hogy nevezzem. Engem a szüleim vittek el hozzá és tőle kaptunk ill. vettünk egy gyógynövényekből előállított olajos készítményt amitől hosszú évekre tünetmentessé váltam. Sajnos ez a férfi gyorsan eltűnt a köztudatból valamilyen oknál fogva, pedig tényleg többekről is tudok akiknek használt a terméke. Szóval őt szeretném felkutatni, mert nálam is újra előjöttek a tüneteim.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. Április 1. 11:5990.
    Sziasztok! Én elég régóta tünetmentes voltam, de most újra előjöttek :( Eddig jó volt rá az Elocom hígított változata, de most már hiába kenem, megint előjöttek. . Remélem hogy csak a stressz, mert abból van bőven mostanában. Vagy váltsak vmi másra? A Dr. Michaels termékek elég sok embernek beváltak, tud vki kb-i árat mondani, hogy mégis mennyibe kerülnek? Simán hozzá lehet jutni, vény nélkül kapható?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_374093
    Torolt_felhasznalo_374093
    2004. március 26. 23:3389.
    Szia Sheepy

    Mi újság? Hogy haladsz a kezelésekkel?
    Én még mindig nem jutottam el a bőr. dokihoz, pedig lassan már leesik az egész arcom. Tudom hogy a stressz miatt van, de tenni ellene nem tudok semmi. A térdeim is nagyon fájnak, pláne időváltozás idején/ a hideget nagyon nem bírják/. Kíváncsi leszek nekem mit fog javasolni.
    Majd beszéljük meg mi volt! Jó lenne más tapasztalatait is tudni, a kezelésekkel kapcsolatban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650309 (87)
     
  8. ppp
    ppp
    2004. március 18. 11:5088.
    De, bőrgyógyász vagyok. És szerintem ha "pozitív" lett volna az eredmény (ami valószínűleg a reuma-faktort jelenti itt), azzal SOKKAL rosszabbul jártál volna. Így végül is egy betegséged van, úgy meg kettő lenne. A psoriasisos ízületi gyulladás egyébként is sokkal kevésbé károsítja az ízületeket, mint a "másik" ízületi gyulladás, ami neked szerencsére nincs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650309 (87)
     
  9. Torolt_felhasznalo_650309
    Torolt_felhasznalo_650309
    2004. március 18. 10:2987.
    Sziasztok,

    sajnos rossz hírrel szolgálhatok. . . az immunológiai vérvizsgálat eredménye negatív lett, ami azt jelenti, hogy a psoriasisom okozza a rheumatológiai elváltozást. . . tegnap nagyon szar kedvem volt emiatt, bár a dokinéni azt mondta, hogy nem tudja ő sem ezt a tényt 100%-an bebizonyítnai. Igazából csak reménykedhetem abban, hogy bár most 29 éves vagyok 40 évesen majd még tudok járni és nem támadja meg más izületemet idő előtt, ha van ilyen. . .
    Terápia: fizikoterápia, hotemin kapszula és flector tapasz estére. . .
    Küzdött már valamelyikőtök hasonló izületi problémával?? Próbáltatok már valami alternatív terápiás módszert?

    Puszi nektek:
    S. aki :(((

    (ppp te nem bőrgyógyász vagy?)
    előzmény:
    arbitrázs (86)
     
  10. Torolt_felhasznalo_374093
    Torolt_felhasznalo_374093
    2004. március 16. 20:0686.
    PPP

    szerintem pedig az lenne a legjobb, ha semmi betegsége nem lenne.
    Jobbulást Sheepy!!! Jelezd, hogyan tovább az orvos után?!

    előzmény:
    ppp (85)
     
  11. ppp
    ppp
    2004. március 16. 14:4185.
    Szerintem az lenne a jobb, ha csak egy betegséged lenne (a psoriasis).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650309 (84)
     
  12. Torolt_felhasznalo_650309
    Torolt_felhasznalo_650309
    2004. március 16. 12:4784.
    Szia Arbitrázs és PPP,

    igen azért csinálták. . . azt vizsgálják most nálam, hogy valóban a psoriasis mellékhatása e a lábamon lévő izületi gyulladás, vagy esetleg más eredetű. Ebből kifolyólag voltam már alhasi ultrahangon, nőgyógyinál, és normál vérizsgálaton is. Holnap telefonálok a dokinéninek mi az eredmény, és hogyan folytassuk a kezelést. . . de nem örülnék neki, ha kiderülne, hogy valóban a psoriasis okozza a kettős izületi gyulladásomat. . . :(((

    Sziasztok:
    S.
    előzmény:
    ppp (83)
     
  13. ppp
    ppp
    2004. március 12. 19:3883.
    Szerintem a vérvizsgálatot azért csinálták, hogy nem MÁS eredetű ízületi panasza van-e.
    előzmény:
    arbitrázs (82)
     
  14. Torolt_felhasznalo_374093
    Torolt_felhasznalo_374093
    2004. március 12. 17:0182.
    Szia Sheepy

    Még nem is hallottam ilyen tipusú vérvizsgálatról, valami extra? Kellett előtte valamit készülnöd, vagy csak levették a vért aztán vizsgálgatják.
    Ha meg van az eredményed azért jelezd, kíváncsi vagyok!!
    Fényterápia csak a javaslat szintjéig jutott, talán a közeljövőben lesz belőle valami.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650309 (75)
     
  15. Torolt_felhasznalo_503171
    Torolt_felhasznalo_503171
    2004. március 11. 20:3781.
    Szióka!Igen ez a M. Treben féle gyógytea. A hozzávalókat bármelyik nagyobb bioboltban megveheted, csak vigyázz mert néhány gyógynövény nem olyan grammra van kimérve, mint amennyi a keverékhez kell. . pl nekem körömvirágból két zacsival kellett vennem. . a Nagymező utcában van a Naturemart biobolt, ott is lehet venni gyógynövényfüveket, valamint az 1-es villamos vonalán a Hős utca megállóban is van egy baromi nagy biobolt diszkont na ott is mindent be lehet szerezni!
    Remélem tudtam segíteni:)szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650309 (77)
     
  16. 2004. március 11. 14:4080.
    Igen, ez az a recept, ami M. Treben irt. Nagyon ugy tunik, hogy hat, bar szerepel nehany meghaladott nezet a betegsegrol a konyvben.
    Az alapanyagokat megvasarolhatod barmilyen gyogynovenyboltban vagy nagyobb patikaban.
    En a dietat nem tartom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650309 (77)
     
  17. 2004. március 11. 14:3779.
    A zolddiohej az enyembol is kimaradt, mert kivontak a forgalombol, nem lehet kapni. Ugy tudom, mergezo anyagot (talan ciant?) tartalmazhat, ez az oka. Allitolag nem is igazan hianyzik belole, es latod, igy is hat!
    A dietat egyaltalan nem tartom, mert gyakorlatilag azokat a dolgokat vonna meg tolem, amiket minden nap eszem es imadok. Eleg sok aldozatot hoztam az elmult 20 ev alatt, de erre nem vagyok hajlando :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503171 (76)
     
  18. Torolt_felhasznalo_650309
    Torolt_felhasznalo_650309
    2004. március 11. 09:2578.
    Szia,

    mi ez a tea?? Csak nem Maria Treben könyvből van? Ha igen, az alapanyagokat hol szerzed be és mennyire használ? A diétát is csinálod mellé?

    Köszi, szia:
    S.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503171 (76)
     
  19. Torolt_felhasznalo_650309
    Torolt_felhasznalo_650309
    2004. március 11. 09:2577.
    Szia,

    mi ez a tea?? Csak nem Maria Treben könyvből van? Ha igen, az alapanyagokat hol szerzed be és mennyire használ? A diétát is csinálod mellé?

    Köszi, szia:
    S.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503171 (76)
     
  20. Torolt_felhasznalo_503171
    Torolt_felhasznalo_503171
    2004. március 10. 19:1376.
    Szia!
    Örülök, hogy használt, én is már lassan három hete iszogatom ezt a teát, de nem mondom, ma reggel már hányingerem volt tőle. . . :(de azért ki lehet bírni, főleg ha látjuk az eredményét!Te zölddióhéjat honnan szereztél bele?Mert azt nem lehet kapni. . így az enyémből ki is maradt. . és még az lenne a kérdésem, hogy a diétát mellette mennyire tartod be?Eszel pl friss gyümölcsöt?
    előzmény:
    navyblueh (71)
     
  21. Torolt_felhasznalo_650309
    Torolt_felhasznalo_650309
    2004. március 10. 14:3775.
    Szia Arbitrázs,

    egy immunológiai vérvizsgálaton voltam az ORFI-ban 1 hete, az eredmény jövő hétre lesz meg. Akkora talán tudok valamit mondani, vagyis a főorvos asszony.
    Milyen fényterápiára jársz?

    Szia:
    S.
    előzmény:
    arbitrázs (74)
     
  22. Torolt_felhasznalo_374093
    Torolt_felhasznalo_374093
    2004. március 9. 18:2974.
    Kedves Sheepy

    én szintén hasonló tünetektől szenvedek, ráadásul elég távol Bp-től
    Sajnos az én orvosom még nem ajánlott a fényterápián kívül semmit a hajasfejbőrre, tehát nincs megoldva a dolog.
    Kíváncsi lennék az izületi vizsgálataid eredményére, meg tudják állapítani milyen eredetű?
    Ha van valami hasznos tanácsod szívesen vennék
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650309 (73)
     
  23. Torolt_felhasznalo_650309
    Torolt_felhasznalo_650309
    2004. március 9. 16:0973.
    Még valami:

    1 éve van sokizületi gyulladásom, most folyik a kivizsgálásom az ORFI-ban, vajon a ps. mellékhatása -e. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_650309
    Torolt_felhasznalo_650309
    2004. március 9. 16:0672.
    Sziasztok,

    én 3 éve szenvedek a psoriasis-tól. . . . nekem 5 bőrgyógyászomba és 2 természetgyógyászomba került, mire egyáltalán rájöttek miről is van szó. (Ugyanis nekem fejbőr viszektéssel kezdődött és azt hitték tetves vagyok. . . és ezzel is kezeltek úgy, hogy nem találtak sem tetvet, sem petét a hajamon. . . ) Végül én magam kezdtem el a neten keresgélni és akadtam rá erre a betegségre és a Magyar Psoriasis Alapítványra. Berecz doktornőről már láttam, hogy írtatok, valami tündér aranyosdoktornő! Náluk veszem meg a Dr. Michaels termékeket, és így fele annyiba kerül, mint a patikában. Sajnos nekem a fejbőrőm 100%-an beteg, arra még nem használt eddig semmi, de a testem jelentősen javult a Michaels-féle termékektől. Azt mondják, Ausztráliában e mellé a vércsoport diétát kell alkalmazni, és akkor valóban szép eredményeket lehet elérni. Nekem nem vált be. . . én ORH+ vagyok, ez a húsevő vércsoport, én meg vega vagyok. . . :))))
    Ellenben most fedeztem fel az Ómega3 zsírsavakat tartalmazó kapszulát és komolyan mondom tök jó. A kisebb pikkelyek a lábamon, hasamon, karomon sokkal szebbek lettek és kezdenek elhalványulni! Szedem még a Ligetszépe-olaj kapszulát, ami enyhíti a viszketést.
    Ti próbáltátok már az Ómega3-at? Mivel mossátok a hajat? Nekem arra semmi nem vált be eddig. . .
    Sziasztok:
    S.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top