Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Aviva Módszer- tapasztalat

vavsze
Létrehozva: 2008. december 6. 11:42

Sziasztok!

 

Párommal nagyon szeretnénk babát, ennek érdekében abbahagytam a gyógyszer szedését májusban.

Ezen idő alatt alig jött meg a menszeszem, ezek közül volt hogy az is orvos által gyógyszeres rásegítéssel.

Az orvosom azt mondta hogy türelmesnek kell lennem míg normálisan rendeződik.

Folyamatosan olvasgatok a témáról, módszerekrő, főleg a peteéréssel kapcsolatban.

Így jutottam az Aviva módszerig is.

Valakinek valami tapasztalata? Ki mit hallott róla?

Nagyon megköszönném ha írnátok, főleg akik voltak hasonló helyzetben.

Januárban megyek vissza dokihoz, de addig is próbálkozom, a gyógyszert szertném kikerülni ha lehet

 

Előre is köszönöm

  1. 2008. december 6. 17:5917.

    Sziasztok!

     

    Végre megjöttem, csak muszály volt egy pár dolgot elintéznem.

    Látom hogy egy páran válaszoltatok, a tippeket köszönöm.

    Eldöntöttem, hogy  lehet a jövő héten megkérdezem ezt az órát, és ha kell felmegyek Pestre.

    A könyvet meg sikerült megkapnom, úgyhogy megvan, folyamatosan átnézegetem, és holnap megpróbálom.

    Gyógyszert én is eldöntöttem soha többé azt biztos.

    Bár ez is mindenkinél másképp alakul, mert az egyik ismerősöm is szedte évekig, abbahagyta, és utána ugyanúgy pontosan megjött neki, és azóta is.

    Nekem általában semmivel sincs szerencsém, de ez vagyok én.

    Bocsi ha egy kicsit most magam alatt  vagyok, nem szokott ez mindig így lenni, csak most nagyon elhatalmasodott ez az érzés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. december 6. 14:5716.

    http://www.avivamodszer.hu/f-konyv.html

     

    Komolyan 2200 Ft-ot nem ér meg, hogy megvegyed?

  3. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2008. december 6. 14:0515.

    Szia!

     

    Én soha többet nem fogok fogamzásgátlót szedni, szerintem az tette tönkre az én peteérésemet is. Az első babánk Clostilbegyt-tel jött össze (a férjemnek is volt problémája, azt egy kis műtéttel megoldották) az első gyógyszeres hónapban, és mivel most megint nem akar természetes úton jönni, hát most is szedtem ebben a hónapban és nagyon reménykedem a hatásban. 

    Egy kérdésem volna, hátha valaki tud segíteni: 

    a gyógyszer hatása lehetett természetesen, hogy a 14.napon nagggggyon meg volt duzzadva a méhem, érzékeny volt még leülésnél is. Jó jelnek vettem, volt peteérésem. A kérdésem az, hogy ez a duzzadt állapot a peteérés inkább vagy a tüszőrepedés szerintetek? 

    Fontos lenne tudnom, mert ugyan a spermiumok több napig is elélhetnek, de ha nem olyan jó minőségűek, akkor lehet, hogy nem élnek sokáig és akkor pont a jó időben kell együtt lenni....bár egy 2,5 éves gyerek mellett ez sem olyan egyszerű

    Ja, és mindenképp javaslom a párok vizsgálását is, mert nálunk neki komolyabb volt a baj, mint az én gyógyszerrel egyszerűen megoldható peteérés-problémám.

    Az Aviva módszert nekem is javasolta a dokim, de egyszerűbb volt a gyógyszer - sajnos, úgyhogy  megpróbálom én is letölteni, amit itt javasolt Panka. Köszi!

    előzmény:
    vavsze (1)
    2008-12-06  11:42
  4. Torolt_felhasznalo_633548
    Torolt_felhasznalo_633548
    2008. december 6. 13:5314.

     

    Szia!

     

    Hónapokig nem jött meg, és a nőgyógyász már gyógyszert akart adni, de szerencsére,-már tudom- egy nagyon kedves barátnőm elküldte nekem az Aviva tornát, és kifejezetten ezt a részt csináltam meg.Kétszer tornáztam ,és megjött tőle a havim..Nem hittem volna el,hogy van ilyen,de mivel magam tapasztaltam, muszáj hinnem benne!

     

     

    A baba dolog ,pedig tudom miről beszélsz,átérzem,mert évekig vágytunk mi is babára, és mikor már  azt hittük,hogy nem jön össze, akkor jelentkezett  a drága pocaklakónk! Itt van velünk, és minden rossz, sikertelenség tovatünt, csak maradt az öröm..

    Kivánom,hogy hozzátok is beköltözzön hamarosan a baba!!

     

     

    előzmény:
    vavsze (1)
    2008-12-06  11:42
  5. 2008. december 6. 13:2713.
    előzmény:
    vavsze (1)
    2008-12-06  11:42
  6. Torolt_felhasznalo_670426
    Torolt_felhasznalo_670426
    2008. december 6. 13:2712.
    Aviva módszer s.o.s. nőknek a címe spirálkötéses és valóban elsőt érdemes megvenni. Én is gondolkodtam hogy fel kellene utaznom elvégezni a tanfolyamot könyvből szerintem kicsit nehéz, de jobb mint a semmi. Jázmin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_691065 (4)
    2008-12-06  12:25
  7. 2008. december 6. 13:2611.

     Nekem megvan a könyv pdf filében. Szivesen átküldöm.

     

     

    előzmény:
    vavsze (1)
    2008-12-06  11:42
  8. 2008. december 6. 13:1710.
    Most mennem kell, de később leszek. Köszi a válaszokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. december 6. 13:139.
    Nem tudnád megmondani hogy milyen időközönként tartja a foglakozásokat, és ezek általában hétköznap vannak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. december 6. 13:098.

    Szia!

    nekem más jellegű problémám volt, de az Aviva-torna megoldotta. Két oldali petefészek-ciszta, össze-vissza mentstruációs ciklus, alhasi fájdalmak. Voltam a Líviánál a négy órás tanfolyamon, utána kétnaponta csináltam, most pedig hetente kétszer. Már a rákövetkező ciklusom rendben volt.

    Sok sikert

    előzmény:
    vavsze (1)
    2008-12-06  11:42
  11. 2008. december 6. 12:567.

    Ha lenne Pesten ilyen jellegű foglalkozás, gondolkoztam rajta szívesen elmennék.

    Rászánnám az időt és felutaznék.

    Olvasgattam hogy 4 órás foglakozás, ahol pontosan megtanítják a gyakorlatokat. Biztos könnyebb lenne..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. december 6. 12:506.

    Nagyon nehéz mert úgy érzem hogy ebbe a nagy karácsonyi hangulatban még inkább rámtört és el vagyok keseredve.

    tudom nen szabad ennyire rágörcsölni, de NEHÉZ.

    Azt is tudom nem lehet ennyire előre tudatosan tervezni, mert jön a csalódás, de  tavaly ilyenkor úgy gondoltam hogy most ilyenkorra már legalább ott lesz a pocakomban valaki.

    De még várni kell...

    Ráadásul  a barátnőm babát vár, eljöttek a héten, olyan szép nagy pocija van. Örülök az ő boldogságuknak nagyon, minden rendben van szerncsére, DE... nagyon nehéz mégis.

    Tudom azt is hogy nem kellene most emiatt itt sírnom egyedül, ezért mostmár szeretnék tenni érte.

    Na és mikor úton-útfélen azt kérdezik az ismerősök, hogy nem lesz még baba? nyelek egyet... és mondom hogy egyenlőre még nem .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. december 6. 12:375.

    Szia!

    az alexandra könyvesházban pár napja láttam a könyvet, két kötet. címe, meglepő módon az Aviva módszer... :)

    spirlálkötésű, az enyém 2200 volt, csak az egyik van meg, elég azt megvenni, amelyik épp a te problémáddal foglalkozik

    sok sikert

    R

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_691065 (4)
    2008-12-06  12:25
  14. Torolt_felhasznalo_691065
    Torolt_felhasznalo_691065
    2008. december 6. 12:254.

    Szia Jázmin!

     

    Meg tudnád adni nekem a könyv címét, mert én csak tanfolyam jellegű tornáról hallotam, és cikkeket találtam .

    Előre is köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_691065
    Torolt_felhasznalo_691065
    2008. december 6. 12:233.

    Szia!

     

    Nagyon hasonló cipőben járok, mint Te. Én sem szedem tavasz óta a gyógyszert ,és sajnos ugyan ott tartok, ahol előtte 4 év gyógyszeres kezelés után.

    Nemrég hallottam - illetve a párom hívta fel a figyelmemet-  az Aviva módszerre, és egy kicsit utána olvstam.

    Amit  találtam az alapján úgy tűnik elég jók a tapasztalatok, bár én egy kicsit szkeptikus vagyok.

    Örültem a topicnak, hátha akad olyan, aki már személyesen kipróbálta... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_670426
    Torolt_felhasznalo_670426
    2008. december 6. 12:222.
    Nekem meg van a könyv de nem szoktam alkalmazni pedig szükségem lenne rá nekem is.. Talán majd jön valakim és mond valami okosat is..
    előzmény:
    vavsze (1)
    2008-12-06  11:42

Címlap

top