Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Xanax helyett?

Gigi1975
Létrehozva: 2008. június 11. 15:40
Sziasztok! Jelenleg 2x0.5 mg Xanaxot szedek, de erről le kell szoknom. Azt mondta a pszichiáter, aki annak idején felírta, hogy három napig szedjek fél dózist, majd hagyjam abba. Ezt nem hiszem, hogy ilyen könnyen menne. Tudtok esetleg ajánlani valami olyan szert, ami terhesség alatt is szedhető? Homeopátiás szer, vagy valami gyógynövény, gyógyhatású készítmény? Jöhet privibe is. Köszönöm előre is!
  1. 2015. január 31. 13:3641.

    én kb 10 éve szedem és semmilyen természetes szerre nemtudtam eddig áttérni sajnos csak a sanax segít de  ugyanakkor szép lassan egyre  depresszióssá tesz golgotalevél -katangkóró- levendula keverék álítólag ami még segíthet de legalább fél év mire ezek a teák rendesen hatnak kb a 10ede ill kapható melanight gyógyhatású tabletta kb 1700ft 100szem 0,5mg sanax kb 4szem ilyennek felel meg de 1db az ajánlatos abból ahoz legalább 1 év kell ,hogy hasson aki sanaxról  melanight re tér rá hirtelen annak biztos nemsegít 


     


    zoli

    előzmény:
    semiramis (35)
    2008-06-11  16:59
  2. 2008. június 12. 09:5440.
    És mi van akkor, ha én félek a függőségtől, ha azt hiszem, egy gyógyszer nem oldja meg a kiváltó problémát, csak mérgez, ha jobban szeretném mindenféle alternatív módon kezelni a gondjaimat?! Igazából attól félek, hogy ma már sztem a dokik is olyanok, hogy belédtöm 2-3 dilibogyót, aztán maradj a seggeden, gyere heti 3x, egyébként meg élj, ahogy tudsz! Miközben itt igazi emberekről van szó valós problémákkal! Én elfogadom, hogy ha a diagnózis indokolja, akkor a tüneteket mégiscsak jobb így kezelni, de ki tudja, hogy az a diagnózis helytálló-e?! A megcsömörlött sztk-pszichiáter?! A mindenkit lehúzó magánorvos?! Ki az, aki tényleg az emberrel törődik, és akarja, hogy meggyógyuljon?! Sztem, ma már, ha vki lába alól kicsúszott a talaj, és nem képes egyedül összeszedni magát, lehúzhatja magát a wc-n. Nem?
    előzmény:
    semiramis (28)
    2008-06-11  16:31
  3. 2008. június 12. 08:1439.

    Az elhagyásnál a fokozatosság a fontos, miután a Xanax kábítószerhez hasonlóan működik. Természetes anyag csak valódi kábítószer lenne, de azért azt mégsem ajánlanám. Ilyen homeopátiás szer nem létezik.

    Amit viszont nagyon ajánlanék, néhány pszichoterápiás űlés, amely nem csak a leszokást segítené, hanem megoldaná az alap problémádat is.

    Ha kérsz további infót, priviben szívesen adok.  

    előzmény:
    Gigi1975 (1)
    2008-06-11  15:40
  4. 2008. június 11. 21:1938.
    Egyszer én is szedtem nyugtatót,Atarax a neve.Gyenge,de nagyon jó.Én félelemtől zsibbadtam.Nem okozott álmosságot a gyógyszer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_146315
    Torolt_felhasznalo_146315
    2008. június 11. 18:1137.

    Nem akarlak megbántani,de egészen biztosan bele akarsz vágni a gyerekvállalásba ÍGY?????

    Én voltam pánikbeteg,meg voltak problémáim,gyógyszer nélkül kihúztam magam belőle.Szerintem csak akkor vállalj gyereket,ha mentálisan rendben vagy...... 

    előzmény:
    Gigi1975 (1)
    2008-06-11  15:40
  6. 2008. június 11. 17:1436.
    Azt hiszem, előállt a szokásos helyzet, az mindenkinek érthető lenne, ha pl. inzulinra lenne szüksége valakinek, nem mondanák,hogy szórakozásból szedi.Évekig kaptam Rivotrilt, nagy dózisban és abba tudtam hagyni, most Xanaxot kapok,mert újra rosszabbul lettem, mellé még mást is szedek, de mióta kijöttem a kórházból csak este szedem.A terhességeim alatt menta, citromfű, levendula teákat ittam,jó volt vhányás ellen is, meg segített a pihenésben, megbeszéltem az orvossal, azt mondta nem árt,és a terhesrendelésen írtak Valeriana, későbbSeduxen tablettát bár én akkor nem volta depressziós, csak fáradt és hányós.Mindenképp jó lenne, ha beállított állapotban, lehetőleg gyógyszer nélkül várnád a babát, de van,mikor nagyobb veszély a gyógyszer elhagyása,mint a gyógyszer,egy komolyabb állapotromlás legalább olyan veszélyes lehet a babára,mindenképp tudjon róla az orvosod,hogy babát szeretnél
    előzmény:
    Gigi1975 (1)
    2008-06-11  15:40
  7. 2008. június 11. 16:5935.

     

     

    A leirt tünetegyüttes IGY AHOGY LEIRTAD valoban letezik, valoban ez a kombinacio kell hozza (bar a betablokkolo elvben hathatna a magas vernyomasodra is!)

     

    tiszteletre melto, hogy probalkozol. megis azt mondanam, keress egy terapeutat. nagyon nagy a különbseg az öngyogyitas es a hozzaertö KÜLSÖ terapeuta közt. VAnnak modszerek, pl. a progressziv izomrelaxacio, az autogen trening, a meditacio es meg kismillio mas, amit jol es adaptalva CSAK trapeutaval szabad megtanulni, elsajatitasa utan viszont egyedül is csinalhatod. KIcsit hosszabb, de megeri: kognitiv viselkedesterapia.

     

    az elet minösegeröl van szo. gondold at, hogyan talalhatnal megis valakit.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852408 (33)
    2008-06-11  16:52
  8. 2008. június 11. 16:5834.

    Jártál (jársz) terápiára a szorongással? Hogy állsz most? Mit mond az orvos?

    Szerintem, ha nem múlt még el a gond, akkor várjatok a babaprojekttel. Nem vagyok szakértő, nem tudom, hogy ki lehet-e gyógyulni a szorongásból, de gondolom igen. Ha meggyógyulsz, leállhatsz a gyógyszerrel szép fokozatosan, orvosi felügyelet mellett, és jöhet a baba.

    Szerintem ne homeoz, vagy gyógyteázz, mert azzal nem múlik el a probléma, ami miatt nyugtató kell szedned.

    Én ezt tenném a helyedben.

    előzmény:
    Gigi1975 (24)
    2008-06-11  16:23
  9. Torolt_felhasznalo_852408
    Torolt_felhasznalo_852408
    2008. június 11. 16:5233.

    Bétablokkolót és xanax-ot szedek, tehát mindkettőt. Érdekes, hogy nem vagyok soha kábult tőlük, sem álmos. Nem is érzem, hogy szedem, bezzeg azt igen, ha - nem. Itt nincs pszichoterápia sajnos a közelben. Az orvosom szerint ez egy alapvető labilitás a vegetatív idegrendszerem részéről, érzékenység....Szerinte mindig is szednem kell....De ez nekem nem nagyon tetszik. Nem akarok függeni egy-két bogyótól. Nem jó érzés. Az érzelmeimen elég jól tudok uralkodni, viszont a testi tünetek megviselnek, s ebből bogyók előtt kialakult egy állandó magas vérnyomás, aminek örömére harmadik szerként még vérnyomáscsökkentőt is kell szedni. Erre mondták, hogy ne akarjam letenni, mert akkor a vérnyomásommal lesz baj, s abból sokkal keményebb gubancok adódhatnak, mint a gyógyszerekből.........Hát ki tudja???

     

     

    Szívesen kipróbálnám a pszichés módszereket, ha lehetne....Egyelőre egyedül teszem, amire képes vagyok. /relaxáció, elemzése egyes kellemetlen periódusoknak, direkt belemenés félelmes helyzetekbe - s akkor oldódik idővel sok tünet.......próbálkozom egyedül/ 

    előzmény:
    semiramis (31)
    2008-06-11  16:43
  10. 2008. június 11. 16:4532.
    Hű,de jó neved van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361619 (21)
    2008-06-11  16:21
  11. 2008. június 11. 16:4331.

    Oriasi szerencsed volt.

     

    A leirt tünetekre kivaloan lehetett volna betablokkolot is adni - de az is art a babanak... Baromi szerencsed volt, adj halat Istennek.

     

     A XAnax függöseget okoz, tehat nemcsak az adagot nem kellene emelni, hanem le is kellene rola szokni.

     

     Az elmitett tüneteket mint emlitettem, betablokkoloval remekül el lehet latni. Emellett  megfelelö pszichoterapia. (Viselkedes-terapia, relax, stb, rengeteg nagyon jo modszer van, ki kell öket probalni)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852408 (27)
    2008-06-11  16:29
  12. 2008. június 11. 16:3730.

    NAmost ugyi ott kezdödik a dolog,hogy CSAK Xanaxtol NEM mulik el a szorongasod. HA marcius eleje ota terapiara IS jarnal, mar közel lennel az elhagyhatosaghoz.

     

    "Gyogyhatasu keszitmeny" letezhet  (ketlem, mert a vegetativ idegrendszerre, vagyis a sima izmokra hat, azt nem lehet csak ugy gyogynövenyekkel vasalgatni) - ORVOST kerdezz.

     

     

    (HA masfel hete mar feleztel, nyugodtan felezheted a nappalit - de BESZELD MEG AZ ORVOSSAL!!!!!!!)

    előzmény:
    Gigi1975 (24)
    2008-06-11  16:23
  13. Torolt_felhasznalo_852408
    Torolt_felhasznalo_852408
    2008. június 11. 16:3229.
    A lényeget kihagytam, a baba egészségesen született, s nagyon okos kisfiú. De nem ajánlom ezt senkinek, ez kényszer-helyzet volt. Az orvos igen alaposan utánanézett az akkori irodalomban, mit tegyünk, a végén azt mondta, hogy szedjem tovább....Önfejűen nem döntöttem ebben semmit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852408 (27)
    2008-06-11  16:29
  14. 2008. június 11. 16:3128.

    Igen, segit. Akkor, ha a diagnozis indokolja. Söt., ha indokolja, nelküle gyakorlatilag feldobod a talpad. Vagy a talpad Teged.

     

    Ezzel szemben a tapasztalat az, hogy a Xanaxot mindenfelere felirjak, mert ez a legegyszerübb. Teny, hogy a felirtak min.50%-a massal is megoldhato lett volna...

     

    Topikindito, beszelj meg egyszer az orvosoddal. kerd meg, hogy magyarazza el a leszokas SZERVI menetet. HA bizonytalan vagy, beszeljetek meg egy ovatosabb csökkentest. De MINDENKEPP orvosi ellenörzes mellett tedd!

     

     

    Vinnie! A Xanax nem trauma-gyogyszer.

    előzmény:
    VinnieJ (23)
    2008-06-11  16:22
  15. Torolt_felhasznalo_852408
    Torolt_felhasznalo_852408
    2008. június 11. 16:2927.

    Ezt én is hallottam, hogy akár halál is lehet az azonnali abbahagyástól. Orvos mondta, nem szóbeszéd volt. Én is szedem sajnos sok éve, igaz, nem kellett növelni a dózist, a lehető legkevesebbet szedem.

     

    8 éve terhes lettem védekezés mellett, s akkor is szedtem már, nem vetettem el a babát, s a terhesség alatt végig szedtem a xanax-ot, mivel a leszokás olyan állapotban az orvos szerint még több kárt okozott volna. Nekem vérnyomás-kiugrásokra, szapora szivműködésre, vagyis vegetatív labilitásra adták ereditleg a xanax-ot, s anélkül sajnos ezek a tünetek előjönnek, elég egy hasmenés, vagy hasonló, csökken bennem a vérkoncentrációja, s előjön egy-két tünet. Ijesztőőőő......

     

    Én is szeretnék enélkül élni, de az orvosom szerint ezzel jóval kevesebb kárt okozok magamnak, mintha nem szedném, csak az adagot soha ne növeljem. Ennyi.

     

    Vélemény? 

    előzmény:
    semiramis (20)
    2008-06-11  16:20
  16. 2008. június 11. 16:2726.

    Szia!

     

     Én is szedtem alvászavarra xanaxot, leakartam szokni, ekkor a homeőpátiás cuccot szedtem. Semmit sem ért...

     Megtettem egy nagy lépést, otthagytam a melómat, teljesen más munkába vágtam bele. Fáradt és elégedett vagyok.

     8 hónapja nem bogyózom.

     

    Szerintem ne itt kérj tanácsot, mert mindenkinek más válik be, főleg  új gyógyszert ne szedj . Mindenképpen az orvosoddal konzultálj.

     Zöldalga, zöldcsigaszar, zöldalma pedig nem segít:-)

     

     Sok sikert, le lehet tenni (könnyebb, mint a bagót)

     

    Panka

    előzmény:
    Gigi1975 (1)
    2008-06-11  15:40
  17. Torolt_felhasznalo_165569
    Torolt_felhasznalo_165569
    2008. június 11. 16:2425.

    Mennyire felháborodottat? Isten őrizz, hogy felháborodjak, az orvosom árgus szemekkel figyeli a vérnyomásomat. Inkább csak meglepődtem, hogy ilyenek is vannak, hogy kismamaként vagy leendő kismamaként önhatalmúlag kisérletezgetni szeretne...

    És tévedsz, elolvastam a topicindítót, leszokást segító homeobogyót vagy gyógynövényes készítményt szeretne.

    Homeo-s cuccokat nem tesztelik kismamákon, gyógynövényekből nagyon sok fajtát nem használhatnak terhesek.

    Na itt a problémám.

    Illetve nekem nem probléma, a topicindító felelőssége, csak gondoltam hátha észbekap, hogy talán nem itt kellene a jószándékú, ámde véleményem szerint legalább ennyire veszélyes jótanácsokat gyűjtögetni.

    előzmény:
    Barbec (18)
    2008-06-11  16:07
  18. 2008. június 11. 16:2324.

    Szia!

     

    Március eleje óta szedem a xanaxot. Sokszor szédültem, sokat fájt a fejem, azt mondták, hogy szorongástól van, ezért kaptam. Nem vagyok terhes, Kaáli intézetbe vagyunk utalva, ezért kell abbahagyni a xanaxot. A leszokást szerettem volna megkönnyíteni valami gyógyhatású készítménnyel. Természetesen semmi képpen sem vágok bele addig a baba projektbe, amíg nem tudom abbahagyni a gyógyszert, addigra mindenképpen "tisztának" kell lennem. Már az esti adagot elfeleztem kb. másfél hete, így szeretnék továbbra is haladni. Korábban a Xanax SR-t szedtem én is, arról is így szoktam le, fokozatosan, de az már kb. 4 éve volt, de most kicsit nehezebben megy. Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget!

    előzmény:
    Mononoke (15)
    2008-06-11  16:01
  19. 2008. június 11. 16:2223.

    Hát én ugyan nem tudok hozzászólni, de érdekelne, hogy milyen állapot az, amikor vkinek rendszeresen nyugtatót kell szednie? És ezt most nem cikizésből írom, tényleg érdekel!

    Velem is történt pár traumás dolog az elmúlt években, ami időnként rendesen kifektetett, de segít ez egyáltalán? De most komolyan!!! 

    előzmény:
    Gigi1975 (1)
    2008-06-11  15:40
  20. 2008. június 11. 16:2222.
    Te meg gondold vegig JOZAN PARASzTI ESSZEL, s egyböl rajössz, Szabrincsnak bizony 1000%-ig igaza van.
    előzmény:
    Barbec (18)
    2008-06-11  16:07
  21. Torolt_felhasznalo_361619
    Torolt_felhasznalo_361619
    2008. június 11. 16:2121.

    Szia!

     

    Én azt mondom, hogy úgy próbálj leszokni róla, ahogy még elviselhető, az elvonási tünetek elég szarok lehetnek..:S Szóval sztem Lassan próbálj leszokni én előszőr csak egy negyeddel csökkenteném az adagot ezt tartanám egy ideig aztán megint egy negyeddel és érezni fogod, hogy megy a dolog...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. június 11. 16:2020.

    NEM ismered a problemat, csak UGY GONDOLOD.

     

    Tudsz rola, hogy effele felelötlenseggel akar a kerdezö halalat is okozhatod? Dehogy tudsz rola.

     

    Az, hogy EGY EMBER MELLETT VOLTAL, amig leszokott, NEM JELENTI, HOGY KIISMERED MAGAD, PLANE NEM, HOGY ERTESZ HOZZA.

     

    ALLITSD LE MAGAD!!!

     

     

    topikindito! A kezelöorvos elmondta, hogyan csinald. Gondolod, hogy ITT HOZZANEMERTÖKTÖL jobb, pontosabb tanacsot kaphatsz?!

     

    CSak tudd: adott esetben VALOBAN az eleteddel jatszol - de tedd, ha jonak latod.

     

     

    MEg megjegyzem: az ALGA NEM helyettesiti (meg megközelitöleg SEM) a Xanax hatoanyagat.

    előzmény:
    nemo6972 (5)
    2008-06-11  15:49
  23. 2008. június 11. 16:1819.

    Hova. Bödös, minta dög. Van egy másik homeós bogyó is, de nem jut eszembe a neve.

    Elmész a gyógyszertárba elmondod "bánatod" szakszerűbben fognak neked segíteni, mint itt mi mindannyian.

    Csak ügyesen.

    előzmény:
    Gigi1975 (1)
    2008-06-11  15:40
  24. 2008. június 11. 16:0718.
    "Na nemár", hogy ennyire felháborodott hsz-t írsz te ITT, NLC-n anélkül, hogy végigolvasnád, hogy mit szeretne a topicindító.......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_165569 (8)
    2008-06-11  15:50

Címlap

top