Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Norprolac, Bromocriptin

Gigi1975
Létrehozva: 2008. Április 8. 09:24

Sziasztok! Magas prolaktin szint miatt a nőgyógyászom Bromocriptint írt fel, de aznap, mikor az első szemet bevettem, nagyon rosszul voltam, valószínűleg attól. Most Norprolacot írt fel, de nem mertem még bevenni. A tájékoztatóban ugyanazokat a mellékhatásokat írják, ami nekem volt a Bromocriptintől. Van valakinek a Norprolaccal kapcsolatban tapasztalata? Köszi előre is!

  1. 2014. szeptember 12. 18:5720.
    Szia!

    Szeretném megkérdezni, hogy sikerült-e teherbe esned azóta? Látom, Te is Norprolacot szedsz. Én is és ha tudnál tanácsot adni nagyon megköszöném. Nekem 4 éve derült ki, hogy hípofízis tumorom van és ennek következtében magas prolactin szintem, amin javított a Norprolac. Babát szeretnénk, de semmilyen infonk nincs. Csak azt tudjuk, hogy kizárólag gyógyszer mellett lehet teherbe esni. Remélem van már kisbabád és szívesen segítenél nekem a tanácsaiddal!
    ElQre is köszönöm!!!
    előzmény:
    Kicsiboszi (19)
    2010-06-16  09:31
  2. 2010. június 16. 09:3119.

    Sziasztok!

     

    Nekem hipofízis adenóma miatt magas a prolaktin szintem és én is szedtem Bromo-t, de olyan alacsony volt a vérnyomásom (jó, ha a 100-at elérte), hogy muszáj volt abbahagynom. Egyébként nekem is székrekedésem lett tőle és én is egyfolytában a megoldást kerestem és most végre megtaláltam. Én vagy a szűztea kapszulát szedem, vagy a normogast tablettát. Minden nap csodát tesz!

    Én januárban abbahagytam a Bromo-t és azóta a norprolac tablettát szedem és semmi, de semmi bajom nincs (a székrekedést leszámítva). Minden hónapban megyek vérvételre és lássam kordában tudom-e tartani a prolactin szintemet.

     

    Nektek hogyan derült ki, hogy magas a prolaktin szintetek?

     

    Szép napot!

     

    Eszter

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942798 (18)
    2010-02-17  13:23
  3. Torolt_felhasznalo_942798
    Torolt_felhasznalo_942798
    2010. február 17. 13:2318.

    Sziasztok!

     

    Én 2 hónapja szedem a Bromo-t, magas prolaktin szintre. Nekem mindennapi székrekedést és némi fejfájást okoz. Kávézok, ez jó megoldása az alacsony vérnyomás miatti fejfájásnak. De a székrekedésre tuti megoldásom eddig még nem volt.

     

     

     

     

    előzmény:
    Gigi1975 (1)
    2008-04-08  09:24
  4. Torolt_felhasznalo_319815
    Torolt_felhasznalo_319815
    2010. február 14. 14:5817.

    Sziasztok!

    Én fél éve kezdtem szedni magas prolaktin szintre a Bromocriptint,elöszőr 2x 1-et majd csökkentette 2x fél-re és aztán 1x fél-re.Kb egy hétig hánytam,szédültem egész nap,émelyegtem,székrekedésem volt,sokat aludtam.Aztán lassan a tünetek elmúltak.

    Viszont a rendszeres ellenőrzések ellenére sem ment le 6 hónap alatt a prolaktin szint,így most nemrég felírta a doki a norprolacot.Megijedtem mikor megláttam mennyibe kerül,de kb a 3-dik naptól kezdődtek a mellékhatások,amik közel se olyanok,mint az előző gyógyszerrel,csupán szédülök.Talán azért nincs annyi mellékhatás,mert már megszokta a szervezetem ezt a fajta gyógyszert,nem tudom.Hogy segít e,még azt sem tudom,csak remélni lehet,mivel nem vagyok orvos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. Április 8. 15:4516.
    Szia Melissa! Szinte ugyanezek a tüneteim nekem is, de eddig minden doki azt mondta, hogy idegi alapon van, és én is arra tippeltem, mert kb. akkor kezdődtek, amikor nagyon rossz idegállapotban voltam. Bár azt is olvastam valahol, hogy a stressz is növelheti a prolaktint, lehet, hogy ezzel is összefüggésben van, de lehet, hogy csak már belemagyarázom. Többen kérdezték, hogy elküldtek-e CT-re a prolaktin miatt, de nekem nem mondta egyik doki sem, ti voltatok ilyen vizsgálaton?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989588 (14)
    2008-04-08  12:19
  6. 2008. Április 8. 12:2115.

    Twinnie: nagyon sajnálom A dokidat kellene megkérdezni, hogy meddig kell szedni. Ha alapból magas a prolaktin, akkor nem szabad abbahagyni, mert visszaugorhat a prolaktinszint. A Te eseteben nem tudom, hogy működik ez...

     

    Andi: nekem pl. semmilyen jele nem volt a magas prolaktinnak.

    Különben az egyik legfontosabb hatása, hogy megakadályozhatja a peteérést, vagy ha az van, akkor sárgatest elégtelenséget okozhat (ez beágyazódási problémákat, vetélést okozhat)

    Utalhat magas prolaktinszintre a menzesz előtti, több napig tartó "barnázás" is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 8. 12:1914.

    Igen a norprolacból van egy kezdő adag, s ha nincsenek "komoly" mellékhatások akkor felírja a következő turnust.

    Nekem voltak mellékhatásai, de nem olyan mértékben mint a bromonál, így azt jobban szerettem, de mire a kezdő adag utáni doboz feléhez jutottam, kiderült hogy terhes vagyok.

     

    Egyébként a magas prolaktin szintnek nekem a köv. tünetei voltak:

    - fejfájás (elől-homlokom) 

    - szédülés

    - hányinger

    Pedig nem volt magas, de egyre nőtt, kb fél év alatt 3x-ra (32-ről, 110 körülire), a gyógyszerek s az aloe levitte 60 körülire (ez a terhesség előtti utolsó vérvétel eredménye-kb 2-3 héttel előtte történt)

     

     A gyomorfájás lehetséges, hogy idegi alapon van, nekem az nem jelentkezett.

     

    Nyugodj meg, a norprolacnak nincsenek olyan intenzív mellékhatásai mint a bromonak, és hatásos, eleinte maradnak a tünetek, mert egyből nem viszi le s szintet, türelem és nyugi! 

    előzmény:
    Gigi1975 (11)
    2008-04-08  11:55
  8. 2008. Április 8. 12:1313.

    Sziasztok!

     

    Én is magas prolactin miatt kaptam a Bomot, mert nem estem teherbe majdnem fél évig kellett szednem,de nálam nem volt semmilyen mellékhatása (szerencsére!)  úgyhogy mos csodálkozva nézem ,amiket írtok! Nekem 1.én volt 21 hós a lányom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. Április 8. 12:0712.

    Sziasztok!

     

    Nekem is hasonló okok miatt kellett szednem, de most már van két gyönyörű kisfiam 5 és 3 évesek.

     

    Amiért irok: Nektek is van érezhető hatása a magas prolaktin szintnek? Mirigyes kemény mell, mensi előtt fájdalmas mellfeszülés, esetleg nőgyogyi problémák, ciszták, jóindulatú daganat?

     

    Válaszotokat előre is köszönöm

    Andi

    előzmény:
    Gigi1975 (1)
    2008-04-08  09:24
  10. 2008. Április 8. 11:5511.

    Szia!

     

    A Norprolacot három dózisban írta fel a doki.

    Neked mindkettőtől voltak mellékhatások?

    Nekem az is a bajom, hogy alapból, ezek nélkül is sokat szédülök mostanában, sokszor fáj a gyomrom és hányingerem van. Azt mondják, hogy ez idegi alapon van. Ezek miatt is nagyon nehezen merem elkezdeni szedni a Norprolacot.

     

    Gigi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989588 (9)
    2008-04-08  11:40
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 8. 11:5410.

    Sziasztok!

     

    Megakadt a szemem ezen a topikon! Én is ezt a gyógyszert szedem, de teljesen más miatt! 1 hónapja volt egy nagy missed ab-m (17 hetes), és azért kaptam hogy ne legyen tejem. 

    Napi 2x1-et szedek az első perctől kezdve.  Néha szédülök és az elején álmos voltam, de  ezen kívül nincs más mellékhatása. 

    Most fog elfogyni, abbahagyhatom egyik napról a másikra? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 8. 11:409.

    Szia!

     

    Én is szedtem mindkettőt, fokozatosan kell hozzászoktatnod magad, először én is bevettem egyet, s be is ájultam tőle zuhanyzópucolás közben.

    Nekem a dokim azt mondta, hogy 3 naponta duplázzam az adagot, kezdjem negyeddel, még attól is szédelegtem eleinte, de aztán most 40. hetes terhes vagyok.

     

    Próbáltam a norprolacot is, végülis mindegy, csak a norprolac drágább, meg nehezebben írják fel.

     

    Viszont ajánlom a Forever aloe vera termékeket is, semmi mellékhatás.  Nagyon jó a Royal Jelly, Multi Maca, meg a Berry nectar, ezeket is szedtem mellette.

     

    Ezeket szedve (norprolac, aloe) egy hónappal később már kiderült, hogy babát várok.

     

    Sok sikert! 

    előzmény:
    Gigi1975 (1)
    2008-04-08  09:24
  13. 2008. Április 8. 11:218.

    Szia,

     

    Én mindkettőt szedtem.

    Jól mondják a többiek, mindkettőnél fokozatosan kell szedni!!!

    pár napig 1x negyed, autána 2x negyed pár napig, utána fél, és így, kb 1-2 hét alatt ráállni a 2x1 mennyiségre. Még így sem zökkenő mentes. 

    Én nem ájuldoztam tőle, de tény, hogy állandóan forgott a gyomrom.

    A Norprolac egyébként tényleg sokkal jobb mint a bromocriptin, azzal jóval kevesebbet voltam rosszul.

    Azért ne ijedj el tőle szerintem.

     

    Szia

    Kristza 

    előzmény:
    Gigi1975 (1)
    2008-04-08  09:24
  14. 2008. Április 8. 11:117.

    Szia! 

     

    Hú, de jó neked!!!!!

    Gratulálok a kiskrepekhoz!

    De ha már egy 1/4 szemtől összeestél, hogy tudtad utána beszedni a többit? Én utána egyet sem mertem bevenni. Nekem endometriózisom is van, ezért is kezdtünk most egy meddőségi kivizsgálást, májusban lesz egy laparoszkópiám is. Nekem is azt mondta a doki, hogy amíg ilyen magas a prolaktin, addig nem tudok teherbe esni. 33 éves leszek ebben a hónapban, az idő is sürget!

    előzmény:
    szonóra (6)
    2008-04-08  11:04
  15. 2008. Április 8. 11:046.

    Szia!

     

    Én is bromocriptint kaptam kb 2 éve. Nekem azért kellett, mert a magas prolaktin szint miatt nem tudtam teherbe esni... Majdnem úgy jártam, mint te, mert a doki azt mondta, 2x1 szem. A helyi gyógyszertárban egy volt osztálytársam hívta fel a figyelmemet, hogy vigyázzak vele. Én 1/4-től is összeestem és elvesztettem az eszméletem... Fokozatosan szedtem, 1,5 hét után tudtam a 2x1-re ráállni, utána semmi bajom sem volt...

     

    Most van egy 3 hónapos fiam...

     

    előzmény:
    Gigi1975 (1)
    2008-04-08  09:24
  16. 2008. Április 8. 11:025.

    A dokik általában elfelejtik figyelmeztetni a pácienst a fokozatosságra és a mellékhatásokra...

    A helyedben a Norprolac-kal ugyanígy - fokozatosan - próbálkoznék.

    Én 2xfél Bromot szedek, és abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy helyből ment ez a mennyiség. (Nekem sem mondta a doki, hogy kevesebbel kezdjem…)

    Mennyire magas a prolaktinod?

    előzmény:
    Gigi1975 (4)
    2008-04-08  10:48
  17. 2008. Április 8. 10:484.

    Szia Szezso!

     

    Igen, ebben én vagyok a ludas, mert mikor visszaértem a dokitól, rögtön bevettem egy szemet a munkahelyemen, és nem olvastam el előtte a tájékoztatót. Úgy vittek haza délelőtt 11-kor, annyira rosszul voltam. Azért a doki is mondhatott volna valamit, csak annyit mondtott, hogy 2x1-et szedjek belőle.

    előzmény:
    Szezso (3)
    2008-04-08  09:46
  18. 2008. Április 8. 09:463.

    Szia!

    Azt el is hiszem, hogy így hirtelen 1 Bromo kiütött.

    A Bromot fokozatosan szabad csak elkezdeni szedni. Ez azt jelenti, hogy 1-2 hét alatt éred el az előírt adagot (ahogy bírod), ez idő alatt fokozatosan növelve a naponta beszedett mennyiséget.

    Így elkerülhetők a durva mellékhatások.

    Akár napi negyeddel is lehet kezdeni, aztán ha hozzászoksz, növelni félre.

    A napi adagot - ha lehet - 2 részletben kell bevenni, így a délelőtti mellékhatások feleződnek, az esti adag után meg úgyis lefekszel aludni…

    Szezso

    előzmény:
    Gigi1975 (1)
    2008-04-08  09:24
  19. 2008. Április 8. 09:432.
    Írtam privit!
    előzmény:
    Gigi1975 (1)
    2008-04-08  09:24

Címlap

top