Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Látásjavító szemüveg

szdorca
Létrehozva: 2008. Április 3. 08:24

SZiasztok,

 

Hallott már valaki ezzel kapcsolatosan valamit?Tényleg létezik ilyen szemüveg? Amit én láttam az ilyen fekete műanyag az egész és apró lyukak vannak az üveg részénél. Ez is csak kamu mint sok más, vagy lehet benne valami....???

 

Esetleg nincs vkinek tapasztalata is?

 

Köszi előre is.

  1. Torolt_felhasznalo_833625
    Torolt_felhasznalo_833625
    2015. október 7. 21:1846.

    Néztem, hogy többfélét lehet kapni, piramis lyukút, egyenletes lyukút, te melyiket használtad?

    előzmény:
    FB#561827703964734 (45)
    2015-10-04  21:53
  2. 2015. október 4. 21:5345.

    Kurva jó, hogy a 44 hozzászólóból 1 (tehát egy) akadt, aki kipróbálta ezt a fajta szemüveget, de azért a többi 43 is buzgón osztja az észt a szemtrénerrel kapcsolatban.


    Nekem van egy VAF típus, és igen, javult a látásom. 2 hónapig hordtam, de nem vettem észre semmi különöset, csak akkor éreztem a hatást, mikor már kezdett múlni. Egyre nehezebben tudtam targoncát vezetni sötétebb helyeken, ezért most újra elkezdtem hordani.  

  3. 2009. március 21. 18:4844.
    Erre én is kíváncsi lennék, hogy van-e vkinek tapasztalata, valóban jelentős javulás érhető-e el egy ilyen szemüveggel? Én ma próbáltam ki a fősulin, amikor egy csoporttársam elhozta az övét és amikor felvettem, láttam a táblát! Pedig a -3-as dioptriás szemüvegem (ill. kontaktlencsém) nélkül csak foltokat látok. Vajon a szemüveg rendszeres használata segít vmit? Mert a lézeres szemműtét azért nekem elég félelmetesnek tűnik... Jobb lenne vmi egyszerűbb, és olcsóbb megoldás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_211536
    Torolt_felhasznalo_211536
    2008. Április 3. 12:2943.
    nagyon jó, de ne csodát várj tőle. fizikai magyarázata van, hogy pici lyukon átnézve szemüveg nélkül is képes lehetsz olvasni... a soklyukas szemüveg tornásztatja a szemmozgató izmokat is így napi többszöri 10-20 perces használat valóban jó hatású lehet...
    előzmény:
    szdorca (1)
    2008-04-03  08:24
  5. 2008. Április 3. 11:5942.

    Azt, hogy biztosan attól romlik-e, azt nem szerintem, de tény, hogy nem használ a szemnek ha egész nap kénytelen a monitort nézni.

     

    Vannak jó védőszemüvegek, sokszor jó a műkönny, szemspray, ezek segítenek kivédeni a káros hatásokat. 

    előzmény:
    szdorca (41)
    2008-04-03  11:15
  6. 2008. Április 3. 11:1541.

    Meg lehet egyértelműen állapitani vhogy , hogy az embernek a számitógéptől romlik e a szeme?

    Gondolom nem...

     

    előzmény:
    kutyinca (40)
    2008-04-03  11:07
  7. 2008. Április 3. 11:0740.
    A műtét megoldás lehet, bár nem mindegy mi az alapprobléma, és mint minden műtétnek, ennek is van némi kockázata.
    előzmény:
    szdorca (37)
    2008-04-03  11:03
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 3. 11:0739.

    én nem ismerem a szemüveget, de '80-ban a héven egy bácsi mesélte nekem, hogy ő ezt feltatálta.  És hogy próbáljak a tenyeremen a kisújj tövénél lévő lukon kinézni, és élesebb lesz a kép.

     

    előzmény:
    szdorca (1)
    2008-04-03  08:24
  9. 2008. Április 3. 11:0638.

    Kékeszöld,

     

    Most nem akarlak megbántani, de nincs neked kicsit feltünési mániád? Ki a vihar kiváncsi az "extra poénos" beszolásaidra?

     

    Keressél valami "dedo 2008" topicot, aztán éljed ki ott magad!!!

    előzmény:
    kékeszöld (36)
    2008-04-03  10:56
  10. 2008. Április 3. 11:0337.

    Szóval nincs semmi ami ténylegesen a szem romlását imegállithatja lletve javulást idézhet elő? 

     

     ....  Csak a műtét segit rajta?

    előzmény:
    kutyinca (35)
    2008-04-03  10:54
  11. 2008. Április 3. 10:5636.

    Azt is MLM-ügynöktől vetted?   Vagy miért lenne az csodaszer?????

    Sporteszköz.

    előzmény:
    Milu (31)
    2008-04-03  10:44
  12. 2008. Április 3. 10:5435.

    Ez szerintem olyan mint ami a gyógyszeriparban is szokásos. Kell azért néhány szakvélemény mellette is, gondolom nem ingyen adja az orvos. Mivel tudja, hogy nem ártalmas, nem sokat kockáztat, max a szakma némi rosszallását.

     

    Mi sem szoktuk lebeszélni azt aki nagyon akar ilyet venni, vegyen aztán majd megtapasztalja a dolgokat. De tény, hogy optikákban nem kapható.

     

    A szemtorna nem árt, de szerintem max abban segít, hogy a szemmozgató izmok erősödnek, esetleg a szem alkalmazkodóképessége javul, így kicsit későbbre tolódhat az időskori látásromlás. Ennyi. 

    előzmény:
    szdorca (33)
    2008-04-03  10:46
  13. 2008. Április 3. 10:4934.

    Ok, köszi hogy a tésztaszürős tapasztalatodat megosztottad velünk. Akkor mostmár tovább is pályázhatsz.

     

    Leirtad amit akartál, most hagyj minket tovább naivkodni. Csá...

    előzmény:
    kékeszöld (32)
    2008-04-03  10:46
  14. 2008. Április 3. 10:4633.

    És a szemtorna? Az se ér semmit?

    Szerinted erről a szemüvegről megoszlanak avélemények optikusok és szemészek között? Csak mert olvastam egy szemész véleményét is, és neki más a meglátása. Ha ennyire egyértelmű hogy nem hat, miért oszlanak meg a vélemények? Föleg a használok körében?

    előzmény:
    kutyinca (28)
    2008-04-03  10:43
  15. 2008. Április 3. 10:4632.
    előzmény:
    kutyinca (28)
    2008-04-03  10:43
  16. 2008. Április 3. 10:4431.
    Még jó, hogy tudod, hogy milyen típus vagyok... Akkor a szobabiciklit is csodaszernek tartod?
    előzmény:
    kékeszöld (25)
    2008-04-03  10:41
  17. 2008. Április 3. 10:4330.
    Van! Kipróbáltam tésztaszűrőn keresztül a nézést - pontosan ugyanez az eredmény.  
    előzmény:
    szdorca (26)
    2008-04-03  10:42
  18. 2008. Április 3. 10:4329.
    Milu, te mit gondolsz róla? Van tapasztalatod?
    előzmény:
    szdorca (1)
    2008-04-03  08:24
  19. 2008. Április 3. 10:4328.

    Sziasztok!

     

    Én optikus vagyok. Nekem aztán teljesen mindegy lenne, hogy áruljam-e vagy nem. Időnként valamiért többen keresik, de az az igazság, hogy nem árt, de nem is használ.

     

    Ha egy szűk keresztmetszetű csövön keresztül néz valaki akkor is élesen lát.

     

    A fénytörési hibáknak általában anatómiai okai vannak, nem ott van az éleslátás helye ahol kellene. Attól, hogy valaki használ ilyen eszközt nem fog megváltozni a szemgolyója alakja. De ártani sem árt,nem akarok senkit lebeszélni róla, de valószínűleg nem fogja utána eldobni a szemüvegét.

    előzmény:
    szdorca (23)
    2008-04-03  10:37
  20. 2008. Április 3. 10:4227.

    Attól, hogy nincs káros hatása, miért bizonyos, hogy van hasznos hatása....????????

     

    A legtöbb "csodaszer" pontosan ilyen. Cél: minél több ember zsebéből minél több pénzt kihúzni.

     

    Erről szól a történet.

    előzmény:
    szdorca (23)
    2008-04-03  10:37
  21. 2008. Április 3. 10:4226.

    Ok, köszi hogy ezt ide beraktad, de én most nem ellenkampány céljából inditottam a topicot, ugyhogy köszi az infot, de nem kell több.

     

    Ha viszont van SAJÁT tapasztalatod, az más.

     

    Esetleg van?????????

    előzmény:
    kékeszöld (24)
    2008-04-03  10:39
  22. 2008. Április 3. 10:4125.
    A te típusodat imádják az MLM-esek. Aki minden szir-sz.rt kipróbál, gondolkodás nélkül.
    előzmény:
    Milu (22)
    2008-04-03  10:35
  23. 2008. Április 3. 10:3924.

    Tessék, itt egy szakember részletes leírása. Benne ott van, hol az átverés:

     

    http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9026705&go=17838482

     

    Ez a Hányinger-féle lyukszemüveg azon alapszik, amit az egyik optikában jeleskedő fizikus már régen kitalált (rövid az eszem) és mindegyik fényképezőgében megtalálható, mint rekesz ill. rekesznyílás, aminek szűkítése köztudottan javít a kép élességén, a mélységélességen... Ha egy nagyon kicsi lyukon átnézek, akkor még az én -8-as körüli szemeimmel is jól látom az ébresztőórám számait, de ettől sosem javul meg a látásom... Mások véleményéről információt jelenthet az alábbi - rendkívül visszafogott hangvételű - cikk...

    "Megjelent az Optikai magazin 2000 áprilisi számában

     

    Gondolatok, vélemények a Bálinger-féle lyukszemüvegről és a rácsszemüvegről

     

    Nemcsak a szemészeket - optometristákat és a szakembereket foglalkoztatja, hogy mi is az igazság a címbeli szemüvegek körül, hanem az egyszerű szemüvegviselők is felteszik a kérdést, mi a valóság?

    Előszóként csak annyit, hogy az emberek többsége mindent elhisz, ha jól adják elő, egy jó reklámban is gondolkodás nélkül megbízik. Mit mondjunk mi szakemberek annak a páciensnek, aki rákérdez, valóban olyan jó a lyukszemüveg, mint a hirdetése?

    A reklámban azt ígérik a gyártói, hogy minden hibát megjavít. A szakemberek válasza sokkal felelősségteljesebb, mint gondolnánk, tehát csak korrekt, megalapozott, és túlzás nélküli választ szabad adni. Használni csak igen rövid ideig lehet, s hogy későbbi hatása van-e a látásunkra, az külön fejezetet érdemel.

    Először is vizsgáljuk meg magát az eszközt, mert látásjavító szemüvegnek nem nevezhető.

    Megdöbbentő az első találkozás, mert valóban igen nagyfokú látáshibánál is éles képet ad az eszköz, persze csak abban az esetben, ha a szemen nincs egyéb komoly hiba (szürkehályog - Retinitis pigmentosa - sclerosis mul­tiplex, stb.). Rögtön ide kívánkozik, hogy szemüvegen ugyanilyen, vagy még jobb látás érhető el, sokkal nagyobb látótérrel, nincs látótér beszűkülés, jobb fényerősebb és tisztább képpel és teljes használati értékkel. Nincs csőlátás, és közlekedni is lehet a szemüveggel. Mindezt a lyukszemüveg nem tudja, egyetlen ígérete van, ha naponta félórát tréningezik vele viselője, szeme megjavul, a vakok is látni tanulnak, netán látást is ígér? Az ígéretből mi valósul meg, az kérdéses, ígérni könnyű, s ha mégsem lesz erredmény, egyszerű a forgalmazók válasza, nem tartotta be az előírt tréninget!

    További vizsgálattal megállapítható, hogy fenti eszköz hatása alapján már Leonardo da Vinci a középkor híres feltalálója, a művész polihisztor, CAMERA-OBSCURA ja is a fenti elven működő eszközként a fényképezés őseként lett ismert, és a fény egyenes vonalú terjedését igazoló szerkezetként vonult be a tudományba.

    Mint gyakorló látszerész-optometrista több neves szemészt, szemészprofesszort kérdeztem meg, mi a véleménye a lyukszemüvegről - mosolyogva kérdeztek vissza: remélik, nemcsak a szakemberek, de a szemüveget viselők nagy tábora sem hisz ennek a nevetséges hirdetésnek, ígérgetésnek, mivel eleve nem lehet tökéletes az, ami a létező összes szemhibára javulást ígér. A televízióban és a rádióban neves szemészek és optometristák is negatívan értékelték a lyukszemüveget.

    Több szemüveget viselő régi páciensem megkért arra, hogy a lyukszemüveggel végzett tréning betartása után vizsgáljam meg, hogy van-e javulás látásában. Kérésüknek eleget téve, három rövidlátó és két hypermetrop pácienst három-három alkalommal, havonta újra mérve. Látásukkal kapcsolatban a következő eredmény született.

    Visusuk nem javult, korrekciós lencséjük továbbra is az eredeti mérték szerint maradt. Egy páciensnél észleltem csak igen kisfokú, szubjektív látásjavulást, mely esetben valószínűleg vagy túlkorrigált myop astigmia, vagy pszichés placebo hatással magyarázható, de ez a javulás is csak -0,25 D cyl-ként mutatkozott meg. Egy másik páciensnél viszont -0,25 Sph-val emelni kellett a szemüveg korrekcióját, itt viszont valószínűleg az előző szemüvege lehetett alulkorrigált.

    Adódik a kérdés, vajon, félnünk kell-e, hogy a lyukszemüvegek egyre erősödő reklámja miatt kevesebb lesz a munkánk? A válaszom nem, mint ahogy egy levélíró - kinek levelét a Metró újság szó szerint közölte, - tette fel a kérdést a gyártóknak: vajon visszafelé halad-e a technika és a tudomány? Mert szerinte miért is lenne szükség egy olyan egyszerű eszközre, melynek a primitívsége mellett egy sokkal szebb, kényelmesebb, tökéletesebb, és egyre tökéletesedő szemüvegkapható.

    Tovább vizsgálva a kérdést, ilyen lyukszemüveggel senkit nem láttam sem közlekedni, sem tartósan olvasni, vagy nézni. A primitívsége mellett csak azért tudják eladni, mert jó a reklámja. -Csak addig, míg a hiszékenyek tábora nem fogy el, kik nem igénylik a szakemberek véleményét. Valamint, míg a piac nem telítődik, mivel az eszköz körbejár, s kik kudarcot vallottak, továbbadják. Az egyre tökéletesebb és jobb minőségű szemüveg mellett, football nyelven mondva, labdába sem rúghat ez a primitív eszköz.

    Végezetül ide kívánkozik a dicséret a látszerészipar és -szakma összes kiválóságának - Magyarországon több ezer szakembert foglal magába -, mert igazi szaküzletben sehol sem forgalmazzák.

    Azért mégsem teljesen haszontalan, mivel egy igen jópofa kísérlet és játék tárgya lehet. Azonban az is igaz, hogy játéknak drága, viszont az előállítónak óriási haszon.

     

    Egy gyakorló látszerész-optometrista"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. Április 3. 10:3723.

    Mondjuk nekem az a furcsa hogy ilyen szinten támadják az optikusok, noha káros hatása nincs. Lehet állás nélkül maradnának, ha nem venne senki szemüveget???  

     

     

    Milu, neked mi a tapasztalatod? ...én azért még reménykedek hogy vki meggyőz az ellenkeződéről és veszek egyet....

    "veszett már több is."

    előzmény:
    szdorca (1)
    2008-04-03  08:24

Címlap

top