Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fülkürthurut

alida
Létrehozva: 2008. február 20. 13:22

Sziasztok!

Nátha szövődményeként fülkürthurutot állapított meg nekem a füldoki. Volt már valakinek ilyen? Meddig tart? Mivel lehet felgyorsítani a gyógyulást?

Alida

  1. 2016. október 31. 09:5010.

    Sziasztok. Par napja náthás vagyok es a jobb fulem pattog nyelesnel illetve ugy zúg, mint amikor haza mesz egy zenés helyről es a csendben hallod a zugast. Es egy kis nyomást is érzek meg a fulemben. Eleg zavaro ha pihenni vagy aludni szeretnek. 

  2. 2008. február 20. 15:289.

    Nekem nem fájt, csak a bal fülem el volt dugulva. Előtte voltam más orvosnál is, az meg rögtön meg akart műteni mondván hogy orrsövény ferdülésem van és ezért van eldugulva a fülem. de ezt úgy állapította meg, hogy csak belenézett a fülembe.  Míg a Balázs Boglárka minden lehetséges módon és alaposan megvizsgált. Én nem mondtam neki, hogy előtte más doki mit mondott, és ő egy szóval nem mondta hogy baj van az orrsövényemmel. Majd mondom felírt egy ilyen kutyult orrsprayt, és már másnap elmúlt.

    Egyébként később ha náthás vagy akkor használhatsz Nasivin Sanft orrsprayt, ez kimondottan fülkürthurut megelőzésére van. Itt el tudod olvasni a leírását:

    http://www.drinfo.eszcsm.hu/drinfo/pid/0/medici ne

    előzmény:
    alida (8)
    2008-02-20  14:39
  3. 2008. február 20. 14:398.

    Szia!

    Köszönöm az orvos nevét, ha nem múlik el pár napon belül, akkor felkeresem. Neked fájt a füled vagy csak be volt dugulva?

    előzmény:
    ablakzsiráf (7)
    2008-02-20  14:34
  4. 2008. február 20. 14:347.

    Szia!

    Nekem is volt ilyen, nátha után még hetekig az egyik fülemre nem hallottam, mert be volt dugulva. Aztán egy fülorvos felírt egy gyógyszertárban készített orrspray-t, és azzal másnapra elmúlt. De ez régen volt és az orrspray összetevőit sem tudom, de ha segít, és pesti vagy, akkor nekem Balázs Boglárka írta fel. Ő a János kórházban dolgozik. Egyébként szuper fül-orrg-égész 

    előzmény:
    alida (1)
    2008-02-20  13:22
  5. Torolt_felhasznalo_878521
    Torolt_felhasznalo_878521
    2008. február 20. 13:436.
    Minket megtanított egy idős dokinéni rendesen orrot fújni. Egyiket befogod, a másikkal fújsz és fordítva. Ezután befogod az orrod, veszel egy nagy levegőt és befogott orral próbálod kifújni a levegőt az orrodon keresztül és végül hirtelen elengeded az orrod. Mi csak "pukkantásnak" hívjuk. Már segítség nélkül i tudja csinálni a gyerek (7 éves) csak szólnom kell. És persze a melegítés.
    Viszont az inhalálás semmiképp nem jó erre!!!!!!
    előzmény:
    alida (1)
    2008-02-20  13:22
  6. 2008. február 20. 13:435.
    Én Szfváron a szemüveggel jártam így... Ráeröltette a gyerekre 9 hónaposan, csak mert koraszülött...
    Aztán a SOTE klinikán ki derült, hogy nem is kell.
    Amíg Velencén éltünk inkább fel hordtam a gyereket pestre, általában a Bethesdába. inkább utaztunk többet, mint a 20 km-el odébbi9 fehérváriba....
    Amúgy most nekünk is volt valami fül bibi, nálunk is a nátha ment rá, ilyen büdis szlötyi folyt belőle, Akkor is a Bethesdába vittem, ott egy tüneményes türelmes doki, ki tisztította neki, majd gyógyszeres vattát rakott bele (1 napig kellett benne lennie) majd ciloxán szemcseppet3X2 cseppet, meg canesten cseppet 3X2 cseppet, ugyanis gyanús volt, hogy a trutyiba fészkelt gomba (a szag végett volt a következtetés)
    előzmény:
    ritaanya (3)
    2008-02-20  13:36
  7. 2008. február 20. 13:424.

    Szia!

    Nekem is azt mondta a füldoki, hogy melegítsem, meg orrcseppet használjak, de egyelőre semmi javulás. Már kezdek aggódni!!!

    előzmény:
    kyrazs (2)
    2008-02-20  13:33
  8. 2008. február 20. 13:363.

    Szia!

    Az én fiamnak egy szövődmény miatt lett az egyik fülére halláskárosodása. Szfváron kapott készüléket stb, mert javasolták. Aztán 1 hete Pesten az Uzsokiban közölték, hogy nagy hülyeséget csináltak, mert folyamatos tisztulás kell neki és újból hallani fog készüléket elhagytuk....

    Fül hurutot nem ismerem.

    előzmény:
    alida (1)
    2008-02-20  13:22
  9. 2008. február 20. 13:332.

    Szia!

    Kisfiammal mióta ovis folyamatosan szenvedünk ilyen problémától. 

    Nekünk sokat segít, ha naponta többször melegítjük a fülét. Ez segíti a fül szellőzését és csökkenti a fülfájást is.

    előzmény:
    alida (1)
    2008-02-20  13:22

Címlap

top