Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fejfájás ambulancia

boszim
Létrehozva: 2003. október 18. 16:59
Sziasztok!
A következő problémával fordulok hozzátok:
Vőlegényem 1 éve kínzó fejfájással küszködik. Már jártunk CT-n, MRI-n, EEG-n, alvásmegvonásos EEG-n, szemészeten, fülészeten, fogászaton, de nem találtak semmit. Most a SOTE fejfájás ambulanciát ostromolom, de ismerős nélkül egyszerűen nem kapunk időpontot. Nem tudja valaki, hogy hol van még ilyen ambulancia, illetve hogyan juthatunk be a SOTE-ra? Van valami tippetek, hogy milyen orvoshoz menjünk még? Előre is köszi a segítséget!
  1. 2013. Április 24. 13:3936.
    Tudom, de mivel még nem tudok küldeni privátot és láttam hogy aktiv a felhasználo, ezért irtam.És ha belép akkor látni fogja hogy jött neki üzenete tehát tud is rá válaszolni!
    előzmény:
    dixan (35)
    2013-04-24  13:31
  2. 2013. Április 24. 13:3135.

    Szia!

    Ha megnézed a dátumot, egy 10 évvel ezelőtti hozzászólásra válaszoltál.  

     

    De ahogy látom a felhasználó még mindig aktív, sztem jobban jársz, ha priviben írsz neki! 

    előzmény:
    cintia09192012 (34)
    2013-04-24  13:21
  3. 2013. Április 24. 13:2134.

    Szia

    Olvastam a bejegyzésed!

    Kérlek küld nekem el privátban a doktornő címét akihez a lányodat vitted el, mert már olyan szinten megkeseríti az életemet a fejfájás, hogy azt el nem tudom mondani.Semmi nem segít:(

    Nagyon köszönöm 

    előzmény:
    coryk (14)
    2003-10-19  09:11
  4. 2012. november 23. 17:3033.
    Sziasztok!Én nagyjából 5 éve küzdök a migrénnel, most jelenleg 4. éves főiskolás hallgató vagyok és a migrént választottam szakdolgozatom témájaként. Evvel kapcsolatban készítettem egy kérdőívet. Kitöltenétek nekem ha szépen megkérlek benneteket? Nem sok időt vesz igénybe max 5 perc, de nekem hatalmas segítség lenne :) Nagyon szépen köszönöm a segítséget: ÁgiA kérdőív itt található: http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/601038794/
  5. 2006. február 5. 21:4232.

    Sziasztok!

    Nekem nyár óta csak 2x fájt a fejem, előtte azonban gyakran hetente is gyógyszert szedtem be rá. Tulajdonképpen ezt annak köszönhetem, hogy megismerkedtem a mátgneses ékszerekkel, s miután nekem bevált, elkezdtem forgalmazni is. Azóta nagyon sok pozitív visszajelzés érkezett, hogy tényleg hatásos. Ha valakit érdekel, nézze meg a honlapom, szerintem nagyon szépek.

    www.gportal.hu/joma1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. október 7. 12:3931.

    Azért ott van a ha. . .

    És amikor hat a görcsoldó azzal mag is gyógyul? Soha többé nem is lesz görcs?

    Én nem a tünet megszűntetéséről beszéltem, hanem a gyógyulásról.

    Sok sikert! pikpik

    előzmény:
    globoid (30)
    2005-10-07  10:03
  7. 2005. október 7. 10:0330.
    Nekem nem erdménytelen a görcsoldó, ha akkor veszem be, amikor kezdem érezni a feszítést, akkor nem jönnek ki a görcsök, és semmi bajom
    S ez nem fejfájás, hanem érgörcs. Egyébként meg egy ilyen szaktudású és elismert neurológus szavait nem kérdőjelezném meg... Hívják a világ minden részére konferenciát tartani, most volt Egyiptomban is. Azt gondolom -és tapasztaltam is-, hogy ért a szakmához. Mellesleg ő is nő, és sok mindent kitapasztalt magán.
    előzmény:
    pikpik (29)
    2005-10-07  08:21
  8. 2005. október 7. 08:2129.

    A PMS (menses előtti) migrén az esetek döntő többségében lelki eredetű. Nem tévesztendő össze s fejfájással, annak ellenére, hogy szinte mindig együtt jelentkeznek. Még kevesen ismerték fel, hogy az agyi hírmolekulák működésével van kapcsolatban.

    A fájdalomcsillapító, vagy görcsoldó ritkán eredményes, és NEM GYÓGYÍT!

    Az oki kezelésre van megfelelő gyógynövény, vagy gyógyszer, és lelki kezeléssel (a neve: szuggesztív presszúra, a neten megtalálhat&oacute gyorsan és vélegesen megszűntethető.

    előzmény:
    globoid (27)
    2005-10-05  18:33
  9. 2005. október 5. 18:3928.
    Bocs, azt elfelejtettem írni, hogy egyik ismerősöm homeopátiás kezelésen vett részt, és ő is teljesen tünetmentessé vált.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. október 5. 18:3327.
    A migrénnek vigyázni kell, nekem "véletlenül" kétszer is meg CT-zték a fejemet, mert mindkét rosszullét alkalmával azt hitték az orvosok, hogy daganat lehet. Előzőleg évekig nem jöttek rá, hogy migrén a betegség. Mondtak mindenfélét, az egyik neurológus még azt is mondta, hogy "még egy évem van" kb. Ekkor a háziorvosom javaslatára kerestem fel a Fejfájás ambulanciát, de sajnos a migrén nem minden esetben gyógyítható. Tulajdonképpen egy agyérgörcs, ami valaminek a hatására ciklikusan kijön. A legjobb rá a görcsoldó, NEM FÁJDALOMCSILLAPÍTÓ, hanem görcsoldó. Kinek mi az igénye, nekem az elég erős Cataflan 40 mg jó, de pl. a nővérem egy menstruációs görcsre bevette és elájult tőle. Neki erős volt.
    Az okot nem mindig lehet megtalálni, csak feltételezni. Az én esetemben a havi ciklushoz kötődik, és azzal nem nagyon tudok mit tenni. Állítólag majd csillapodik szülés után. Ja, a fogamzásgátló tabletták rendszeresen okoznak ilyen betegséget, amit aztán nagyon nehéz kikezelni. Nekem egyenesen megtiltották a kezelés előtt.
    Szerintem akinek migrénes tünetei vannak (fényérzékenység, jobb kisagynál görcsös fájdalmak, hangérzékenység, hideg igénye) az mindenképpen forduljon a fejfájás ambulanciára. Ugyanis a neurológusok nem minden esetben jönnek rá erre a betegségre
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. október 5. 18:0326.
    Szia!

    A Szent Imre Kórházban van fejfájás ambulancia, Dr. Dobos Enikő a főorvos, nyugaodtan forduljatok hozzá, engem egy éve kezel. Nagyon jó orvos. Időpontot kell kérni.
    (XI. ker. Tétényi út Tel: 464-8600)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_273214
    Torolt_felhasznalo_273214
    2005. október 5. 17:3525.

    Sziasztok!

    Én már gyerek korom óta küzdök migrénnel. Átestem minden vizsgálaton, semmi szervi bajom sincs. Jártam már természetgyógyásznál, próbáltam a ,editációt, a mozgást, a diétát.  

    Azt hallottam,hogy van migrén-ambulancia a Bártfai utcában, meg a Szent Imre kórházban is. Nem tudjátok hogy lehet náluk időpontot kérni? Amit én tudok számot, azon nem lehet elérni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. szeptember 13. 15:3924.

    Sziasztok!

    Nem tudtok egy nagyon jó dokit, aki teljes kivizsgálást csinál egy fejfájás ambulancián?

    Előre is köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. július 20. 09:1623.
    Olvasd el "Bástyai Frigyes: A fejfájás gyógyítása" c. füzetet (ha nemtalálod könyvtárban, lehet hogy van még az ELIXÍR könyvesboltban), és ha tetszik, keresd meg a szerzőt.
    előzmény:
    _Bishop (21)
     
  15. 2005. július 14. 17:3022.
    Sziasztok!
    Már nagyon régen nem jártam erre, az ok az volt részben, hogy nagyon sokan elkérték a dr. -nő címét amit nagyon szívesen meg is adtam, de arra a kérésemre, hogy jellezzenek vissza, hogy használt vagy nem senki sem válaszolt.
    Nekem semmi érdekem nem fűzödik ahhoz, hogy hirdessem Őt. Segíteni szerettem volna azoknak akik szintén olyan kálváriát járnak be mint az én lányom. Nem mondom, hogy soha nem fáj a feje, de ha ifáj akkor tudja már gyógyszerrel vagy egy emlékeztető akupunkturával kezelni.
    Élhatő életet él. Most diplomázott le és most már évek óta nem fordul elő, hogy a munkahelyéről nekem kell hazahoznom, mert úgy fáj a feje.
    Át tudom érezni azoknak a baját akik ebben szenvednek.
    Én is fejfájos voltam vagyok, de csak ritkán és már kézben tudom tartani. Ismerem az első jeleket és akkor nincs semmi baj, ha időben gyógyszert veszek be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. december 2. 19:3221.
    Szia !
    Légy szíves küldd el az általad említett akupunktúrás doktornő címét !
    A lányodnak migrénes fejfájása volt?
    előzmény:
    coryk (14)
     
  17. 2004. november 18. 13:3320.
    segítség! coryk írta, higy elvitte a lányát egy belgyógyász doktornőhöz akupunktúrás kezelésre. szeretném a nevét, címét, mert súlyos migrénes rohamaim vannak, 3 napig tart, lassan belepusztulok, és eddig semmi nem segített. gyógyszert nem tudok bevenni, mert hányok 3 napig, állandó ügyeletre járás, ahogy mondod, de már az sem hat igazán.
    nem tudom, hogy tudod megadni a nevet, címet, de nagy szükségem lenne rá.
    előzmény:
    coryk (14)
     
  18. 2004. szeptember 25. 19:4419.
    Én is a Szent István kórházban voltam a Fejfájás-ambulancián és több mint egy hónapot kellett várnom, amíg bejutottam. Nem sok mindent csináltak velem: készítettek egy CT-t(ami negatív volt), és azt mondták, hogy tenziós fejfájás, attól függetlenül, hogy valamikor annyira fáj a fejem, hogy képtelen vagyok bármit csinálni, és szinte mindennap fáj valamennyire. Korábban elküldtek pszihiáterhez, és felírtak egy Anafranil nevű szorongáscsökkentőt, és utána kb. 3 évig csak ritkán fájt. Aztán sajnos már nem hatott a gyógyszer, és már a sokadik gyógyszerrel próbákozik a pszihiáter(hasraütésre).
    előzmény:
    gerdamama (13)
     
  19. 2003. október 19. 14:3618.
    Akkor miért beszélsz róla úgy mintha uaz lenne?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_294325 (17)
     
  20. Torolt_felhasznalo_294325
    Torolt_felhasznalo_294325
    2003. október 19. 12:5117.
    természetesen tudom mi a különbség a kettő között. Foglalkozom kezelésekkel én is. - szeretettel:zen
    előzmény:
    bébi (9)
     
  21. 2003. október 19. 10:5916.
    Azt hittem a gyógyik csak rám voltak ilyen hatással, hogy híztam három hét alatt 6 kilót, pedig nem is ettem, csak szinte egyfolytában aludtam tőle, ja és azóta se tudtam megszabadulni ezektől a kilóktól :(
    Vigyázzatok mit vesztek be :(((
    előzmény:
    coryk (14)
     
  22. 2003. október 19. 10:2115.
    Én is ettől félek, hogyha nincs konkrét szervi baj, akkor nem jutunk semmire. . .
    előzmény:
    gerdamama (13)
     
  23. 2003. október 19. 09:1114.
    Szia!
    Én a lányommal jártam a Honvéd kórház fejfájás ambulanciájára. 3x3 hónapos gyógyszeres kúrát csinált végig. Az egyiktől meghizott a másiktól lefogyott, csak a fejfájása jött újra elő amikor abbahagyta és persze közben is.
    Minden vizsgálatot végig csináltak, nincs semi szervi oka.
    Ekkor egy ismerősöm tanácsára elvittem egy belgyógyász doktornőhöz aki akupunkturás kezeléssel 98%-an megszüntette a fejfájását.
    Ez azt jelenti, hogy időnként előjön a fejfájás, jóval kisebb fájdalommmal.
    Regényt tudnék irni róla, hogy hányszor kellett érte menni a munkahelyére, éjjel ügyeletre stb.
    Ha érdekel priviben megirom a nevét, cimét.
    Azóta évenként 1-2-szer visszamegy emlékeztető kezelésre.
    Ez 4 óra az egész évből, mig előtte, orvostól orvosig, gyógyszertől-gyógyszerig élte az életét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. október 19. 07:5513.
    Szia!
    "Jó" hír: a Szent István Kórházban is van fejfájás-ambulancia. Természetesen ide is időpontot kell kérni (2-3 hét).
    "Rossz" hír: ezeket a vizsgálatokat csinálják végig, amiket felsoroltál. Ha nem találnak szervi okot - ez persze öröm -, akkor elbeszélget veled a lélekbúvár, végül megszületik a szokásos, "valamitől szorong" diagnózis.
    Vagyis ott vagy a végén, ahonnan elindultál. :-(
    előzmény:
    boszim (1)
     

Címlap

top