Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Escapelle után

Torolt_felhasznalo_831714
Torolt_felhasznalo_831714
Létrehozva: 2007. november 25. 17:51
Escapelle tablettát kellett bevennem nem túl rég, azóta egyszer megjött, tehát terhes nem vagyok. De már a következő menstruációm nem jött meg, teljesen kimaradt. Tesztet csináltam, negatív. Gondolom, ez a rendellenesség a tabletta mellékhatása lehet. Vett már be itt valaki esemény utáni fog.gátlót? Ha igen, a bevétel után voltak-e menstruációs rendellenességek? Ha igen, mennyi idő után állt vissza a ciklus?
  1. 2015. március 4. 18:4633.

    Sziasztok!


    Olyan problčmŕm lenne hogy abba kellett hagynom a fogamzŕsgŕtlň szedčsčt.Eltelt 2 hčt čs a pŕrommal včdekeztünk is ,viszont az óvszer ki szakadt,így mčg aznap elmentünk a sürgőssčgire ahol kčt elčg mogorva nő azt mondta "Szombati nap volt" hogy ők nem írjŕk ki hanem hčtfőn menjek el egy nőgyógyŕszhoz.El is mentem,az orvos mondta hogy hogy legetnek ilyen hülyčk stb..a lenyeg hogy felírt egy 72 órŕs gyógyszer amit rögtön be is vettem.a gyógyszer bevčtele utŕn 6 nappal meg is jött a menzeszem,viszont mŕr 12 napja meg van.A nőgyógyŕszom meg kčrdeztem hogy mikor kezdhetnčm el szedni újra a fogamzŕs gŕtlót amit szüneteltettem ugyebŕr.ő azt mondta hogy amikor legközelebb megjön a menzeszem,szóval mŕr szedem a tablettŕt.a kčrdčsem az lenne hogy mitöl lehet szerintetek ennyi ideje meg čs hogy nem e csinálok e hülyesčget!?

  2. 2014. augusztus 5. 17:1432.
    Sziasztok! Multhet hetfon kezdtem szedni a fogamzasgatlo tablettakat. Kedden viszont felirtak antibiotikumot egy torokgyulladasra, valojaban 2 felet szedtem, es elfelejtkeztem, hogy kiuti a fog. gatlo hatasat. Vasarnap ejjel parommal nyugodt lelekkel egyutt voltunk abban a hitben, hogy mar ved a tabletta. Rajottem a ket fele gyogyszer hatasara es ma bevettem az escapelle-t. 72 oran belul voltam, csak az a kerdes, hogy ma este folytassam-e a novynett szedeset vagy sem? verzes jelentkezett mar az escapelle utan.....
  3. 2012. december 16. 15:0631.
    egy hete bevettem a postinor tablettat, most lettem beteg, holott 2 het mulva kellett volna. elakarom kezdeni szedni a fogamzasgatlot, csak nem tudom, most ezt szabad-e?
  4. 2011. augusztus 26. 11:5730.

    Sziasztok!

    Egy kis véleménykuataást tartanék, mit gondoltok van-e esély a terhességre..?

    Hónap elején votl a menstruácium ezt követően kb 2napra történt az aktus (kivevéses) (péntek hajnalban történt) vasárnap délelött vettem be az escapelle nevű tabletát. Több esetben olvastam h a tabletta bevétele után újra vérezni kezdtek, nálam ez nem történt meg. Az étvágyam viszont megnőtt, ez lehet a tabletta mellékhatása? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2010. július 13. 23:1229.

    sziasztok!

     

    látom már rég írtak ide, de azért remélem tud valaki segíteni.

    múlt hónapban escapelle tablettát kellett bevennem, akkor meg is jött rendesen a menstruációm, viszon most nem akar....semmi jelét nem érzem, pedig 2napja kellett volna. Lehet ez még a tabletta hatása? láttam, h kérdeztek már ilyet, de választ nem találtam rá. azóta voltam együtt barátommal, csk az elején nem védekeztünk 1-2percig menstruáció utáni napokban, úgyhogy elvileg nem lehetne gond.

    tud valaki valami bíztatót???nagyon aggódom!!

    kösszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. május 26. 12:2428.
    Megjott a menstruaciom mar 3 napja,minden rendben van..    Remelem h soha tobbe nem lessz ilyen stresszben reszem,es h legkozelebb mar en tervezem be es orulhetek neki....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. május 17. 18:5427.

    Ma bevettem egy escapelle-t,a 32oratol a sexualis kontaktus utan,ha 5 napon belul nem jon meg a menstruaciom,milyen mas gyogyszerrel probalkozhatom?Es hany nap utan mutatja ki a teszt ha terhes vagyok?Nagyon kettsegbe vagyok esve,18eves vagyok,foiskolara szeretnek menni,es imadom a gyerekeket,nem a sajatom szeretnem megolni.Mindenfele kepeket neztem,a magzat fejlodeserol....

    Nem lennek kepes elvetetni,es a jovom menne ra!

    Jobban kelett van figyelnem.Remelem minnel hamarabb valaszt kapok a kerdeseimre.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_176840
    Torolt_felhasznalo_176840
    2009. december 19. 12:4726.

    Sziasztok!

     

      Vettem egy Escapelle tablettát ma, mert fenáll a veszélye a "balesetnek" (de kicsi az esély: használtunk fogamzásgátló hüvelykúpot, meg gumit is, mégis kicsit kétkedek, mert a 2. fordulónál már nem használtuk, igaz orgazmus sem volt ).

    De nem merem bevenni a gyógyszert (még sosem használtam ilyet), ezért ha valakinek kell, szívesen átadom! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886338 (25)
    2009-10-23  20:54
  9. Torolt_felhasznalo_886338
    Torolt_felhasznalo_886338
    2009. október 23. 20:5425.

    Nálam is ez a helyzet!

     

    Ez mit jelent? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441223 (24)
    2009-07-12  17:02
  10. Torolt_felhasznalo_441223
    Torolt_felhasznalo_441223
    2009. július 12. 17:0224.

    Sziasztok!

    Az normális lehet, hogy kb egy héttel az escapelle bevétele után megjott a mensesem, holott normalisan még lenne addig kb két hetem (nem mindig pontos, átlagban 35 napokra jon meg, most meg 17-en vagyok).

    Nézegettem honlapokat, fórumokat, van ahol teljesen természetesnek mondják, van akik szerint ennek nem kéne így lennie. Szerintetek.

     

    Prsze tevezem, hogy elmegyek az orvosomhoz, de sajnos ez egy hétig még nem fog osszejonni, ezért kérdezem meg, mert nagyon aggódom, hogy ez valami rendellenes mellékhatás. Ja meg a kiváltáskor a gyógyszerész kérdezte, hogy megbeszéltem-e a doktor úrral, hogy pecsételo erzés esetén vissza kell jonni, de nekem ilyet az orvos nem mondott. Surgos eset volt, szóval nem a saját orvosom írta fel, és nem is szívesen mennék vissya ehhez a másikhoz, mert nem volt túl szimpi.

    Koszi elore is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_966976
    Torolt_felhasznalo_966976
    2009. június 2. 08:3223.

    Sziasztok!

     

    Egy kis megnyugtatásra lenne szükségem! K. 1,5 hónapja escapelle tablettát kellett bevennem, utána rendesen, időben megjött a menzeszem, erre a mostanira, tehát a tabi bevételét követő másodikra viszont hiába várok... Másokkal is előfordult ez? Légyszi válaszoljon valaki, hogy egy kicsit megnyugodjak! tesztet csináltam, negatív, tehát nem lehet baj! előre is köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. augusztus 18. 16:2622.

    Szia kpallsi!

     

    Írtam privit!

     

    Üdv:  k_kinga 

    előzmény:
    kpallsi (21)
    2008-08-15  14:17
  13. 2008. augusztus 15. 14:1721.

    sziasztok!

     

    két hónapja escapelet kellett bevennem. miután bevettem, megjött rendes idejében a menszim, vagyis kicsit csúszott, késett 5 napot. most viszont, hogy a második menszimet várom a tabletta után, nem jön... Már 11 napot késett. Szerintetek lehet ez a tabi mellékhatása, vagy esetleg teherbe eshettem még akkor, vagy azóta? Azóta is gumit használunk, és tudtunkkal nem volt semmi baj... előre is köszi a segítséget!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_652615
    Torolt_felhasznalo_652615
    2008. július 23. 22:0120.

    Szia kávéivó! Köszönöm a válaszodat!

     

    Voltam vérvételen, nődokinál is, minden rendben volt. Igaz, az a vérzésem az Escapelle miatt volt, mégis aggódtam, hogy bezavarhat a vérképbe. Szerencsére minden rendben volt. :) A fogigátlót meg el fogom kezdeni szedni, amint megjön, de egyenlőre késlekedik a dolog.

    előzmény:
    kávéivó (19)
    2008-07-19  17:06
  15. 2008. július 19. 17:0619.

    Szia! Személyes véleményem, hogy nyugodtan elmehetsz vérvételre, csak a dokid aki kérte, tudjon róla, hogy mit vettél be. Az eredmény miatt, amit esetlen (valószínűleg, ha hormon miatt küldött vérvételre) megváltoztat az escapelle. ha nem hormont néznek, akkor semmi köze egymáshoz a két dolognak.

    A másik, hogy ha megjön a rendes vérzés, én elkezdeném nyugodtan a fogigátlót, az legalább rendet csinál a picit felbolydult szervezetedben:) TErmészetesen ha tudsz beszélni a nődokival a legegyszerűbb, ha rákérdezel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652615 (18)
    2008-07-03  21:20
  16. Torolt_felhasznalo_652615
    Torolt_felhasznalo_652615
    2008. július 3. 21:2018.

    Feldobom mégegyszer a topicot, hátha erre jár valaki...

     

    Újabb kérdésem lenne, remélem tud valaki segíteni. Ha a nőgyógyász elküldött vérvételre (SGOT, SGPT, GGT, Össz. bilirubin) de az Escapelle-től erős köztes vérzésem lett, elmehetek- e a vérvételre, amíg vérzek? 

     

    Még egy kérdés: elkezdhetem- e rendes fogamzásgátlót, ha megjön a rendes vérzésem?

     

    Örülnék, ha erre járna valaki és segítene.

     

    Köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_652615
    Torolt_felhasznalo_652615
    2008. június 29. 18:2017.

    Szia Lilith_!

     

    Köszönöm a válaszodat! Valójában én is így gondoltam, hogy nem lehet baj, de gondoltam kikérem mások véleményét is.

    Fogamázásgátlót majd a következő hónaptól fogok szedni. Nem tudod, tudja valaki véletlenül, hogy a fogamzásgátlóknak mennyi a felszívódási ideje? Hasonló okokból kérdem, mint az előző hozzászólásomban.

    előzmény:
    Lilith_ (16)
    2008-06-29  17:21
  18. 2008. június 29. 17:2116.
    Másfél nap az másfél nap, nem 3 óraNe aggódj. Az alkohol se számít, a betegtájékoztatón sincs kiemelve, és a "sima" fogamzásgátlókra sincs hatással..ráadásul azt is jóval később ittad!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652615 (15)
    2008-06-29  15:27
  19. Torolt_felhasznalo_652615
    Torolt_felhasznalo_652615
    2008. június 29. 15:2715.

    Sziasztok!

    Kedves Topicnyitó! Ne haragudj, hogy bepofátlankodok a topicodba. Egyenlőre még nincs annyi hozzászólásom, hogy nyissak egyet. Konkréten ez az első beírásom.  Kérdésem eléggé összetett, mégis remélem tudtok segíteni!

    Nos az történt, hogy a napokban mikor együtt voltam a párommal, elszakadt az óvszer. Másnap a nőgyógyász felírta nekem ezt a bizonyos Escapelle tablettát. A betegtájékoztató szerint, a gyógyszer beszedését követő 3 órában nem szabad hányni, mert még nem szívódott fel a tabletta. Kérdésem az lenne, hogy ha a tabletta bevétele után másfél nappal a rendes végtermék (ugye értitek, tehát nagy wc...) mellett híg végtermék is lett (nem hasmenés, csak jött híg lé is a rendes mellé), jelent-e gondot. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nálam ilyen szokott lenni egy rendes "szertartás".

    Mit gondoltok, lehet ennek következménye? Ha a tabletta utáni napon ittam egy kevés alkoholt, az baj lehet?

    Elnézést a pikáns kérdésért, de itt az NLC-n még mindig könnyebb kérdezni, mint élőben.

     

    Köszönöm a segítségeteket! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_462655
    Torolt_felhasznalo_462655
    2008. május 27. 22:4714.
    Escapelle tablettát kellett bevennem nem túl rég, azóta egyszer megjött, tehát terhes nem vagyok. De már a következő menstruációm nem jött meg, teljesen kimaradt. Tesztet csináltam, negatív. Gondolom, ez a rendellenesség a tabletta mellékhatása lehet. Vett már be itt valaki esemény utáni fog.gátlót? Ha igen, a bevétel után voltak-e menstruációs rendellenességek? Ha igen, mennyi idő után állt vissza a ciklus?
    idézet:
    1rútkiskacsa (1)
    2007-11-25 17:51:40

    Sziasztok! Én is Escapelle tablettára szorultam 2 héttel ezelőtt egy szakadt óvszernek köszönhetően. 3 napos depresszió követte, 2 hét szünet (ciklus közepén voltam pont). Egy ismerősöm kölcsönadott egy könyvet, ami a Luna-jógáról szól. Adjunk egy esélyt alapon végigcsináltam a gyakorlatot (4 egymást követő napon 1 órát kell rászánni, nem túl nehéz és élvezetes gyakorlat), és az 5. napon megjött a menstruációm időben, fájdalmak nélkül, normális lefolyással. (Ugyanez a gyakorlat máshogy végezve hat a petesejt beágyazódása ellen és annak megsegítésére is.)

    A Luna-jógát megtámogattam gyógynövény-teával: pásztortáskafű, zsálya, citromfű és rozmaring.

    Csak azért regisztráltam a NLC-n, hogy ezt megírhassam nőtársaimnak, akiket kétségbe ejtenek a tabletták. Hogy tudjatok róla, vannak kíméletesebb és hatásos módszerek. Sőt, a nőiesség megélésében is segít - legalább töltünk önmagunkkal pár órát.

    Minden jót nektek! Ursula minor 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_831714 (1)
    2007-11-25  17:51
  21. Torolt_felhasznalo_801220
    Torolt_felhasznalo_801220
    2008. Április 7. 20:4313.

    sziasztok :) múlthét vasárnap volt egy felelőtlen együttlétem a barátommal  lehet, hogy enm történ semmi, mert odafigyelt, de másnap elmentünk nőgyógyászhoz 

    és adott nekem escapelle tablettát, amit 24 órával az aktus  után be is vettem. 

    jövőhét hétfőn kell megjönnie, de húzó dnak a melleim és néha fáj alul a hasam..

    szerintetek hatni  fog? megbízható? köszi előre is 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_706065
    Torolt_felhasznalo_706065
    2008. február 17. 17:5112.
    Úristen! Szerintem nem kellene így játszani a 72 órás tabikkal renibaba! Ez nem veszélytelen, nem olyan mint az óvszer, hogy minden szexhez lehet alkalmazni!!! És ha mindig szokott lenni otthon egy-egy, akkor biztosan tudod hogy kell beszerezni, a nőgyógyász meg nem hiszem h állandóan felírna. Nagyon felborítja a hormonháztartást, én másfél éve vettem be, és pl az utánavaló mensi nagyon erős volt, meg több szőr kezdett el nőni rajtam. Szóval nem ajánlom senkinek, előbb kell gondolkozni! Ja és egy évben max 1x lehet alkalmazni azt hiszem.
    előzmény:
    renibaba85 (8)
    2007-11-27  14:41
  23. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2008. február 17. 17:2311.
    Szerintem ebben a ciklusban a következő menstruációig csak helyi fogamzásgátlás alkalmazandó. Amennyiben a menstruáció rendben megjön, lehet a tablettát alkalmazni.
    előzmény:
    civi80 (10)
    2008-02-15  19:39
  24. 2008. február 15. 19:3910.

    Sziasztok!

    Én ma vettem be az Escapelle-t, mert későn kezdtem szedni a "sima" havi bogyókat, és az orvos szerint éppen ezek, az elsők a legfontosabbak. A doki viszont nem mondta, és a gyógyszer leírásában sem szerepel egyértelműen, hogy folytatni kell-e a szokásos fogamzásgátló szedését az adott hónapban?

    Ezzel kapcsolatban várnám a segítségeteket, azaz folytassam az Escapelle beszedése után a "sima" tabletták szedését a következő menstruációig?

    Köszi! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top