Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Térd

Torolt_felhasznalo_898626
Torolt_felhasznalo_898626
Létrehozva: 2007. augusztus 14. 20:26
Tudja valaki hová lehet fordulni térdfájdalommal Óbudán? Állítólag lassacskán műteni kéne a térdemet, csak nem tudom hová menjek? Már túlvagyok egy csomó fizikoterápiás kezelésen, kencézésen, injekciókon, unom az egészet. Ha elkezdek valami kis sportot, rögtön jobban fáj mint előtte, dagadt az egész, fáj, nem tudok leülni, stb.stb.
  1. 2017. július 9. 08:3415.

    szervusztok


    Megirnád,hol lehet kapni ilyen iszapot?


    köszönöm

    előzmény:
    castaneasativa46 (13)
    2017-07-09  06:48
  2. 2017. július 9. 07:1014.

    Sajnos az úgy működik, hogy ha elégedetlen vagy addig kell menni és orvost keresni, amíg meg nem leszel elégedve. Műtét után csodát ne várj, főleg ha már középkorú vagy. És az orvosoktól se, sajnos tapasztalom, hogy mogorvák, túlterheltek, magánrendelésen pedig jobb ha egy zsák pénzzel jelensz meg. Szerintem nem a legjobb hyaluronsavas injekciót kaptad, ma már vannak korszerűbbek, de többek visszajelzéséből és a saját tapasztalatomból állítom, hogy nagyon sokszor semmit nem ér. Ja...és örülj, hogy eddig csak 76 ezerbe van a térded. Ennek majd tízszeresébe van a térdem és a derekam. És nem tökéletes.

    előzmény:
    Bikali (10)
    2017-07-09  06:09
  3. 2017. július 9. 06:4813.

    Az előző hozzászólónak igaza lehet, mindenesetre szomorú, hogy kis hazánkban - talán máshol is - a kárvallottnak kell remegnie azért, mert leírják a velük történteket, hogy más ne járjon így. 


    A térdeimmel nekem is problémáim vannak, a körzetes kezelőorvos az én esetemben sem volt egészen korrekt. Az iszapkezelés, amit végül felírt, drága volt ugyan, de csodát művelt. Most házilagosan kezelem meleg iszappal a térdem, remekül bevált, és nem drága /1.000 ft/kg/ nem kell rendelésre járni, a 30.000 ft-os kúrát kiiratni, veszekedni a fürdőmesterekkel, hogy a 20 perc kezelés az tényleg húsz perc legyen stb.


    Az elsavasodásos leírás figyelemre méltó, ezek szerint sok húst fogyasztunk. Mások szerint a szénhidrát fogyasztását kellene mérsékelnünk, ami a cukorbetegséget okozza. 

    előzmény:
    Bikali (10)
    2017-07-09  06:09
  4. 2017. július 9. 06:4212.

    Legyszives ujraolvasni a felhasznalasi feltetelek "Tilos" pontjaban az "l" paragrafust.... Epp most irtad ala=elfogadtad a feltetelt es az elfogadott feltetelnek koszonheted, hogy itt resztvehetsz...

    előzmény:
    Bikali (10)
    2017-07-09  06:09
  5. 2017. július 9. 06:3311.

    Azt hiszem, hogy ilyen vadaskodasok es rossz hirnev keltese miatt meg bortonben is vegezheted...mindenesetre tobb birsagot rohat rad a birosag, mint amennyit orvosra koltottel...


    Azt tanacsolom , hogy kerjed a moderaciotol ennek a rosszindulatu/megbosszulo hozzaszolasnak a torleset

    előzmény:
    Bikali (10)
    2017-07-09  06:09
  6. 2017. július 9. 06:0910.

    2015-ben kezdodtek a meniszkusz problemaim a jobb terdemmel.


    2016-ban megmutottek a Tatai Kastelypark Klinikan. A mutetet Dr. Magos Krisztian vegezte. Nem mondhatom, hogy a szakma csucsat kepviseli, mert azota sem tudom nagyobb terhelesnek (turazas) kitenni a mutott terdem.


    2017-ben egy kifordult terdkalacs (bal) problemammal fordultam Dr. Beres Gyorgyhoz - Tatai Kastelypark Klinika (Budapest Szuglo u.10 maganrendelo)


    A tortenesek:


    - vizsgalat konzervativ eszkozokkel (12.000,-HUF)


    - MRI vizsgalat (20.000,-HUF)


    - kiertekeles, diagnozis semmi


    - ezt kovetoen felirtak egy receptet (5 db. Injekcio 29.000,-HUF) HYALGAN 20 mg/2ml oldatos injekció előretöltött fecskendőben


    - az injekciok beadasanak koltsege 15.000,-HUF


    - ezt kovetoen Dr. Beres a kezelest befezettnek tekintette


    Utolag e-mailben kertem tolle egy zarojelentest.


    Megkaptam.


    A zarojelentes tartalma megegyezett a fent emlitett betegseg kortortenettel. A kifordult terdkalacsom allapotarol, annak orvosi diagnozisarol, a gyogyitas tovabbi mikentjerol emlitest sem tett (feltetelezem, hogy igy akar menekulni az orvosi felelossegvallalas elol).


    A tenyek:


    - ekoltottem a gyogyulasomra 76.000,-HUF


    - a kezelesrol nem kaptam szamlat, de meg egy tisztesseges zarojelentest sem


    - a terdem allapota egy fikarcnyit sem javult, azota is fokozatosan romlik.


    - most egy masik orvost keresek


    A fenti tortenetet azert osztottam meg az internetet olvasokkal, hogy aki akarja kovetkezteteseket vonhasson le a maga szamara, amennyiben a ket orvossal szeretne gyogyittatni magat.


     

  7. Torolt_felhasznalo_273273
    Torolt_felhasznalo_273273
    2007. augusztus 15. 21:369.

    SZia! Nagyon is lehet összefüggés! A mai táplálkozás főleg fehérjét tartalmaz ami elsavasítja a szervezetet.

    A szervezetben keletkező savak a vérbe kerülnek. Ha a vér pufferrendszere (nátriumhidrogén-karbonát, szódabikarbóna) kimerül, a savfelesleg a kötőszövetekben tárolódik. Ha a sav-bázis egyensúly helyreáll, a savak a kötőszöveti raktárakból ismét a véráramba kerülnek, és a szervezet elvégzi közömbösítésüket, majd kiválasztásukat. Ha erre nem kerül sor, és a kötőszöveti raktárak is telítődnek, a savak savas sók formájában lerakódnak az ízületekben és heveny vagy idült gyulladást okoznak. Ilyen az artrózis, amit a szervezet saját fehérjével, a véralvadásban is szerepet játszó fibrinnel igyekszik ellensúlyozni. Így azonban a kötőszövet rugalmatlanná válik, megjelennek a ráncok, kialakul a cellulitisz, majd később krónikus gyulladások, állandó fájdalmak jelentkeznek.
    Az elsavasodás károsítja a vörösvértesteket is, amelyek így elveszítik rugalmasságukat, és nem jutnak el a sejtekhez, hanem eltömik a kapillárisokat.
    Érdekes a sav-bázis vonatkozásában a gyomor szerepe. A gyomorsav szintetizálásához konyhasó, szén-dioxid és víz szükséges. A gyomorsav sósav, ugyanakkor a jelen lévő nitrogénből, szénből, nátriumból és oxigénből szódabikarbóna, illetve nátriumhidrogén-karbonát keletkezik. Kevés bázistartalék esetén több konyhasót bont a szervezet szódabikarbóna előállítására, amivel párhuzamosan felesleges mennyiségű gyomorsav is termelődik, ami gyomorégést, majd fekélyt okozhat.

    előzmény:
    miszisz (8)
    2007-08-14  23:12
  8. 2007. augusztus 14. 23:128.
    Engem a húsmentes táplálkozás hozott rendbe, azt hiszem. :-)
    Lehet hogy véletlen volt az egybe esés, de azóta, bár visszatértem a mérsékelt húsfogyasztásra nincs semmi baja a térdemnek.
    Én is ugy voltam hogy biciklizni az bármennyit, csak ne kelljen járni.

    Anno egy csontkovács ajánlotta ezt a terápiát. Az én térdem viszont nem volt bedagadva, csak rettenetesen fájt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898626 (1)
    2007-08-14  20:26
  9. 2007. augusztus 14. 22:487.
    van egy jó ismerősöm, priviben megírtam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. augusztus 14. 22:276.

    Ugyan nem Óbuda, de nagyon jó:

    Ortopédiai Klinika, Bp, XI.ker Karolina út. Dr Bartha Lajos

    Szuper orvos, nelem is rendbehozta  a térdem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898626 (1)
    2007-08-14  20:26
  11. Torolt_felhasznalo_273273
    Torolt_felhasznalo_273273
    2007. augusztus 14. 22:025.
    Orvost nem tudok ajánlani csak amit a férjem nagymamája szed a fájdalomra. Nem gyógyszer! Injekcióban is adják izületi problémákra szintén fájdalomcsillapítónak és nagyon hatékony csak úgy nagyon drága.
    A nygainak olyan fájdalami voltak már, hogy azt mondta nem is akar így élni tovább. Iszonyú volt az hallgatni tőle, hogy meg a akar halni. Aztán megvettük neki azt az étrendkiegészítőt és azóta sokkal jobban van simán le tud jönni a lépcsőn és az életkedve is visszatért! Azért nem arom ki nyilvánosan a nevét, mert nem akarom reklámozni, de priviben szívesen megadom alinket ahol rendeltük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898626 (1)
    2007-08-14  20:26
  12. 2007. augusztus 14. 21:484.
    Szia! Megkérdezhetem, hogy mi baja volt a térdednek Fülöp főorvos szerint?
    köszi
    előzmény:
    pipogizi (3)
    2007-08-14  21:02
  13. 2007. augusztus 14. 21:023.
    Szia! Át tudom érezni a problémádat, mert ezt 8 hónapig csinálta, mire megtaláltam a megfelelő dokit. Voltm minden lehetséges helyen kaptam ezer féle kezelést, de csak dagadt, és már lassan egyáltalán nem tudtam behajlítani. Véletlenül elkerültem a Merényi kórház rendelőjébe FÜLÖP főorvoshoz, aki csináltatott azonnal egy MR-t, és meggyógyított!!! Azóta minden rendben. Szóval, ha kell, Merényi k. rendelőintézete, Gyáli út, Fülöp f.orvos. Elötte telefonálj, és kérj időpontot, vagy vigyél beutalót. Ja, és borítékba állítólag 2000Ft. szoktak adni. Én is ennyit adtam, és nagyon jó fej volt. Ja és a rendelő nagyon lepukkant, de az orvos szuper. Én voltam Tatán a Béres prof magánkórházában is /10000 Ft/, és annyit is ért... Remélem tudtam segíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898626 (1)
    2007-08-14  20:26
  14. 2007. augusztus 14. 20:522.
    Jaj Te szegény! Én is hasonlóval küszködök, de még csendben vagyok, gyalogolni nem tudok, de biciklivel elmegyek a világ végére is, mert úgy nincs akkora terhelés rajta. Nekem is egy betokosodott porcot kéne kivetetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898626 (1)
    2007-08-14  20:26

Címlap

top