Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

aqua fittness???

drobek
Létrehozva: 2003. augusztus 30. 21:41
Sziasztok, unokahúgomnak gerincproblémája van, viszont nagyon duci, egy kis mozgás ráférne. A szülőkkel együtt az aqua fittnessre gondoltunk. Igazából, én is régóta kacérkodok az aqua fittnessel, de az alapdolgokon kívül, semmit nem tudok róla.
Van tapasztalatotok, hogy hová érdemes járni (unokahúg: Dél-Pest, én Dél Buda)?
Hogy zajlik egy foglalkozás, milyen érzés utána? Van, aki fogyott vagy karcsúsodott tőle?
  1. 2009. október 29. 14:5015.

    sziasztok!

     

    friss tapasztalatokra lenne szükségem:)

    én is szemezgetek az aqua fittnessel,de még nem mertem kipróbálni:).elsősorban alakformálás miatt érdekelne..egyik régebbi hozzászólásokban ovastam,h nem fogyaszt csak feszesít.vkinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata?volt már olyan,aki ezzel a módszerrel lefogyott?

    a felszereléssel kapcsolatban az lenne a kérdésem, h úszosapkát kötelező-e viselni?nagyon utálom,uh. remélem nem szükséges.

    azok akik ilyen órákra jártak miben mentek?fürdőruhában?bikiniben?vagy ez teljesen mindegy?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_452954
    Torolt_felhasznalo_452954
    2009. június 26. 12:3914.
    .
    előzmény:
    drobek (1)
    2003-08-30  21:41
  3. 2005. Április 3. 23:0613.
    http://www. aquafitt. hu/aquafitness/

    http://hofeherfoka. hu/
    Címünk: 1222 Budapest, Nagytétényi út 31-33. /Campona mellett/

    http://aquagym. uw. hu/aqua1/index. html
    Újlak utcai Uszoda XVII. ker 1173 Budapest, Uszoda u. 2

    Nyéki Imre Uszoda – (Kondorosi Uszoda) XI. ker.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. január 27. 12:5012.
    Sziasztok!

    Ki tudná megmondani, hol lehetne felszerelést venni egyéni aqua fitnessezéshez? (Derékbigyó, lábtyű, súlyzó)

    Kösszépen! ;o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. január 27. 12:5011.
    Sziasztok!

    Ki tudná megmondani, hol lehetne felszerelést venni egyéni aqua fitnessezéshez? (Derékbigyó, lábtyű, súlyzó)

    Kösszépen! ;o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. augusztus 31. 19:5010.
    Szia!
    Én tavaly jártam Pribélyi Péterhez a Komjádiba. De nem csak itt vannak óráik, hanem elég sok helyen. Személyes tapasztalatom, hogy figyel az újakra, a kezdőkre, és külön azokra is, akiknek valamilyen problémájuk van. Nálunk pl. néha voltak kismamák is, és ők néhány gyakorlatot máshogy csináltak.
    Ez egyébként a mélyvízben volt, én imádtam, csak most nem fér össze az órabeosztásuk az én időbeosztásommal :-(

    Nagyon kellemes, jóleső fáradtság volt. Az első óra ingyenes, és mindig be kell jelentkezni, mert bizonyos időpontokra nagy a túljelentkezés!

    Ja, itt találsz róla infot:
    www. extra. hu/aquafitt

    szóközök nélkül
    előzmény:
    drobek (9)
     
  7. 2003. augusztus 31. 19:109.
    Nagyon köszönöm a tippeket. A Kondorosi nem is lenne rossz. . . a feszesítés is sokat ér, ám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_106969
    Torolt_felhasznalo_106969
    2003. augusztus 31. 17:198.
    na hát
    kihagytam:
    f) a szezonról
    G) a fazonról
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_106969 (7)
     
  9. Torolt_felhasznalo_106969
    Torolt_felhasznalo_106969
    2003. augusztus 31. 16:457.
    no most megin tudatlan maradok:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_106969 (6)
     
  10. Torolt_felhasznalo_106969
    Torolt_felhasznalo_106969
    2003. augusztus 31. 16:086.
    hmm szerinted én melyikről írtam?
    a) a vizitornáról
    b) az aquafitnessről
    c) Sóbertnorbertről
    d) egyikrőlse
    e) mindháromról :))
    előzmény:
    pinokio (5)
     
  11. 2003. augusztus 31. 16:005.
    Sziasztok!

    Ne keverjétek össze a vizitornát az aquafittnesszel!!! strandokon előbbi megy, amikor gimnasztika és aerobikgyakorlatok zalanak 20 percig térdig vagy derékig érő vízben. Utóbbi mélyvízben, uszodákban megszokott, és nélkülözhetetlenek hozzá az eszközök. Ízületi és gerinproblémákkal küszködőknek éppazért ajánlják, mert lebegsz a mellény segítségével a vizen és nem terheli súly a fenti testrészeidet. Ezek az órák 60 percig tartanak, 1000-1200 Ft ba kerülnek általában, ebben benne van az eszközhasználat is. Kb. 15-20 embert fogadnak egyszerre, gyakran be kell jeletkezni, hogy ne legyenek többen, mert nincs több eszköz illetve kell a hely a mozgáshoz. Ha a startlap. hu-n beütitek a keresőbe az aquafittnesst, kiad egy csomó uszodát ahol van (Komjádi, BVSC, Kispesti, stb. )De van a Krisztina Fittnessben és a Kleopátra ház uszodájában, a Hotel heliában és egyre több szállodában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_106969
    Torolt_felhasznalo_106969
    2003. augusztus 31. 15:424.
    szia drobek
    én vizitornára járok, nem tudom az ugyanaz e mint az aquafitness
    de ha igen akkor érdemes kipróbálni mert nagyon jó
    kell hozzá felszerelés(mentőöv lábtyű meg súlyzó) de azt adnak nem muszáj megvenni, de meg is veheted
    egészen más mint az úszás még úszni sem kell tudni hozzá mert a mentőöv fenntart
    többnyire függőleges testhelyzetben kell végezni a gyakorlatokat szóval lógsz a vízben:)
    csoportos és van egy edző aki a partról dirigálja mit kell csinálni
    kb négy alkalom után már egész jól megy
    a Kondorosi úti usziban egy órás a foglalkozás, lehet bérletet venni és nem kell hozzá uszodabelépő
    önmagában nem fogyaszt szerintem legfeljebb ha mindennap csinálod, vagy diétázol is mellette
    de klasszul tömörödsz:)feszesebbek lesznek az izmok és erősít ráadásul nem fáradsz el annyira mint a szárazföldi tornánál és nincs utána izomlázad
    sokkal jobb lesz az erőnléted és a közérzeted
    és a parton éhes és kiváncsi férfiszemek követik minden mozdulatod:))
    szóval csak ajánlani tudom
    a csoportban egyébként van minden korosztály sőt fiúk is vannak bár nem sok
    és van köztük aki alig tudott mozogni(idősebb és fiatalabb) és ma már kb egy év után teljesen jól van szóval csak ajánlani tudom
    hétvégén szo 10 h vas 10 és 11h kor van
    hétközben van mindennap vagy reggel 7től vagy 14h vagy 19 egy alkalomra is lehet jegyet venni ha csak kipróbálni akarod, de meg fogod szeretni
    előzmény:
    drobek (1)
     
  13. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. augusztus 31. 08:403.
    Egyébként szerintem a sima úszás is (amennyiben rendszeresen és hatékonyan csinálja) áldásos lehet gerinc+túlsúly problémákra, nem kell rögtön ugrálással kezdeni, azt lehet akkor, ha már megfelelő erőnlétre hozta föl magát az úszással és van mire építeni.
    előzmény:
    drobek (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. augusztus 31. 08:382.
    A Margitszigeten, a Palatinus strandon hétvégenként egyfajta ingyenes szolgáltatásként az élménymedencében szoktak úgy 2-3 óránként 15-20 perces aquafitnesst tartani. Szerintem nézzetek el oda és próbáljátok ki, hogy egyáltalán tetszik-e. Az órákat tartó kislánnyal pedig utána talán meg is beszélhetitek, hogy mikor hová kihez érdemes járni és egyáltalán mennyibe kerül.

    Mi múlt hétvégén tévedtünk ki a strandra tökvéletlenül, és a férjem állt be tornázni, mondta, hogy comb-csípő az dolgozik, mintállat (t. i. a víz alatt nagyobb ellenállást kell legyőznie az egyszerű lépésekhez is), az én meglátásom szerint (9 hónapos pocakkal addig a medence szélén pancsikoltam) pedig a felső törzsizomzatot is jelentősen megdolgoztatja.

    hajrá!

    Nem tudom, hogy ősszel is van-e még ilyen szolgáltatásuk, esetleg telefonáljatok oda megkérdezni.
    előzmény:
    drobek (1)
     

Címlap

top