Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ayurvéda

Riéna
Létrehozva: 2007. június 9. 21:18

Sziasztok

Mint ayurvédikus masszőr, érdekelne, hogy ki mennyit tud az Ayurvédáról és az ayurvédikus masszázsról!

Mit gondoltok, lehet e sikere hazánkban egy természetes anyagokra, gyógynövényekre épülő kezelésmenetnek.

Volt e bárkinek tapasztalata, kapott e már ayurvédikus testkezelést?

Várom hozzászólásaitokat!

Ria 

  1. 2014. december 27. 14:3255.

    1. nem is említettem rákot


    2. engem a megelőzés érdekel


    3. egyetértünk a kókler részében, de nem általánosítanék. 10-ből 9-et akarok elkerülni, amelyek a kóklerek. És az 1 maradék értelmeset keresem. De azt az 1-et nem kerülöm el.


    4. megoldást keresek, nem problémát

    előzmény:
    Amarynda (54)
    2014-12-27  06:36
  2. 2014. december 27. 06:3654.

    Ezzel nem gyoztel meg , ezeknek semmi koze a rak gyogyitasahoz. az egesz egy humbuk nagy penzekert, cask menj es fizess erte. de ahogy elnezem itt sincs tul sok rajongoja a dolognak.

    előzmény:
    McCsikizlek (52)
    2014-12-26  16:43
  3. 2014. december 26. 16:4753.

    jah, és nem érdekel sem a reklám, sem az antireklám, ezeken átnézek.


    Igazából a masszázs sem érdekel és nem is a jóga miatt jöttem.


     


    Gyógynövények és a testdiagnosztika érdekel ayurvédikus szemlélettel.

    előzmény:
    Amarynda (51)
    2014-12-25  11:53
  4. 2014. december 26. 16:4352.

    maga az ayurvéda és a megfigyeléseik (doshák) hihetetlenül működnek.


     


    Olyan alapvető dolgokat figyeltek meg, amit a nyugati szemlélet figyelmen kívül hagy akár csak a hétköznapi életvitel során is.


    Fázós embert hogy lehet felmelegíteni, mire figyeljen oda. Forró vérű ember gyulladásra hajlamos és dühös, hirtelen haragú. Őt hogy lehet lehűteni.


    Egy lomha, nagytestű embert hogy lehet élénkíteni. Ésatöbbi a végtelenségig.


    Mindenkinek a saját testi szélsőségeiből adódnak az előnyei és a betegségei is. Ők erre nagyon odafigyelnek a gyógyítás során is.


    Más kérdés, hogy rengeteg a kókler a szakmában. De attól még nem abból kell kiindulni. Legyél ennél kicsit körültekintőbb és ne húzz le valamit általánosítással.

    előzmény:
    Amarynda (51)
    2014-12-25  11:53
  5. 2014. december 25. 11:5351.

    Keruld el oket messzire ha nem akarsz kifosztva  illuzioidat lerombolva maradni.


    az egesz szemenszedett csalas itt mar jopar indiai "orvos" vegezte bortonben emiatt.


     


     

    előzmény:
    McCsikizlek (49)
    2014-12-25  11:34
  6. 2014. december 25. 11:5050.

    Nekem nem szimpatikus ez az olajban tocsogo es izzasztasos masszazs.


    en rendszeresen jarok masszorhoz meg physio therapiara  is de ez amit leirtal nem valami bizalomgerjeszto nekem.


    A rak gyogyitasara vonatkozo (hamis) megjegyzesed meg kifejezetten felhaborit mint gyogyult rakbeteget.


    rengeteg az olyan szemet sarlatan aki kihasznalja a rakosok ketsegbeesett gyogyulni akarasat es orult penzekert gyogyulast iger az ilyen dolgokkal mint ez a masszazs . eredmeny semmi a beteg annyit er el hogy elmegy a penze es ETTOL  biztosan nem fog meggyogyulni.


    nagyon merem remelni hogy te nem igy akarsz majd Mo on penzt keresni hogy atvered a gyogyulni vagyo sulyos betegeket.


    mellesleg Indiaban ha ezzel a dologgal gyogyitani lehetne nem pusztulna el annyi ember. Itt is vannak indiai orvosok soha nem mennek egyhez se kezelesre. a kepzesuk messze elmarad a nyugati szinvonaltol es a higeniai dolgokban meg a sajat testukre sem sokat adnak.

    előzmény:
    Riéna (9)
    2007-06-09  22:12
  7. 2014. december 25. 11:3449.

    sziasztok


    három kérdésem lenne:


    1. Tudtok jó szívvel ajánlatni ayurvéda orvost Bp-en, aki általános állapotfelmérést és konzultációt tart? (az önjelölt szélhámosokat messzire elkerülném)


    2. A gyógynövényjóga c. könyv mellékletén kívül ismertek olyan táblázatot, amelyikben még több keleti és nyugati gyógynövénynek a 3 doshára gyakorolt hatása szerepel?


    3. Hol lehet értesülni arról, ha Mo-ra jön Indiából egy ottani neves orvos bemutatót/ személyes konzultációt tartani? Esetleg van egy közösség vagy hírlevél, ahonnan értesülni lehet? Tudom ez a hírlevél nem túl életszagú kérés :)


     


    Köszönöm

  8. 2007. július 14. 12:0548.
    Köszönöm a jókívánságokat, és is  sok sikert és öremet kívánok a munkádhoz!      
    előzmény:
    Riéna (47)
    2007-07-12  08:56
  9. 2007. július 12. 08:5647.

    ezt a porlasztást, örlést, gyógynövényes feldolgozást én is itthon csinálom.

    Ami az Ayurvéda másik nagyszerű arca ,az a betegségek lelki kezelése. Az Ayurvéda szerint a lélek és a test elválaszthatatlan. A lélek zavarai a testben manifesztálódnak.

    Sajnos sokan, akik ayurvédás masszázst csinálnak és konkrét testi problémával keresik fel őket, nem mutatnak rá a betegségek lelki okára. Pedig a betegségeket a forrásnál kell kezelni. A masszázsok, diéták, gyógyszerek mindig csak a tüneti kezelésre szolgálnak!

    Jó egészséget kívánok az édesanyádnak!

     

    előzmény:
    telkesk (46)
    2007-07-09  21:28
  10. 2007. július 9. 21:2846.

    A laborjukban készítenek mindent, úgy tudom az alapanyagokat Indiából és más országokból hozatja. A laborban maguk dolgozzák fel, őrlik, porítják stb az alapanyagokat. 

    A klinika bentfekvéses is. Anyu pl. még nem feküdt bent, tartja az igen szigorú diétát, szedi a rengeteg készítményt, és igen jó állapotban van. Gondolom, ha a doktor elérkezettnek látja az időt, akkor  neki is be kell feküdni.

    Neked is szép napot, minden jót kívánok! 

    Szerencsés vagy, hogy olyan munkából élsz, amit szeretsz! Sajnos keveseknek adatik meg! 

    előzmény:
    Riéna (45)
    2007-07-09  08:49
  11. 2007. július 9. 08:4945.

    Milyen készítményeket használ? Eredeti indiai készítményeket, vagy ő maga csinálja esetleg őket?

    Ez egy bentfekvéses klinika?

    Legyen szép napotok! 

     

    előzmény:
    telkesk (44)
    2007-07-08  08:10
  12. 2007. július 8. 08:1044.

    Szia!

     

    Anyukámat kezeli, elég komoly problémával. Nagyon jók a készítményei ( saját laborja van ), korrekt, nagytudású orvos.

    Az egész klinika hangulat igen kellemes benyomást áraszt, segítőkészek, kedvesek az ott dolgozók.

    Tényleg csak jót tudok mondani, órákig tudnék zengedezni róluk, nem csak a sját tapasztalataimat, hanem amit ismerősöktől hallottam. 

    előzmény:
    Riéna (43)
    2007-07-07  23:22
  13. 2007. július 7. 23:2243.

    Szia

    Igen, köszönöm, olvastam már róluk a honlapjukon

    Te voltál náluk kezelésen? Milyen benyomásaid vannak,voltak?

     

    előzmény:
    telkesk (42)
    2007-07-05  21:03
  14. 2007. július 5. 21:0342.

    Szia!

    Végigolvastam a topikot, s csak szeretném megosztani veled, bár lehet hogy ismered:

    Az egyetlen mo-i ayurvéda klinika Siófokon működik Dr. Dmitrij Szkopincev vezetésével. Mi közvetlen kapcsolatban vagyunk vele, minden elismerésem az övé.

    Ha érdekel elküldöm a honlap címét. Idecsatolni nem merem, nehogy reklámnak gondolja bárki is. 

    előzmény:
    Riéna (1)
    2007-06-09  21:18
  15. 2007. június 13. 12:5441.

    Van itt valaki még?

    Várom a véleményeiteket!

    Szép napot!

    Ria

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. június 11. 09:3540.

    Szép jó reggelt !

    Érdekelnének még a véleméyneitek, tehát mit gondoltok az Ayurvédáról, az ayurvédikus masszázsról, volt e benne részetek, miylen hit él bennetek róla?

    És még valami: szerintetek a modern, nyugati orvoslás mellett elfogadnátok e egy ilyen természetes gyógymódot, ha létezne nálunk Ayurvéda klinika? Mennyire valószínü, hogy inkább fordulnátok az Ayurvéda, mint a nyugati gyógymódok felé?

    Legyen szép napotok!

    Ria

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. június 10. 12:2039.
    Akkor ez a Csi-kunggal is rokon, mert a Csikung is  az Élet csodálatos  megélésének művészete.  És annak megtanulása.
    Több fokozatban.

    Örülök topikodnak, és félre érthető volt az előző hsz.-em.
    előzmény:
    Riéna (37)
    2007-06-10  11:53
  18. 2007. június 10. 11:5738.

    Kedves Anikó!

    Mindig vannak ,voltak, és lesznek olyanok, akik bele akarnak magyarázni valami mást olyanba, amely mentes minden hazugságtól és csalitól.

    Nem ismersz engem, aki ismern, például a vendégeim, azok tudják, hogy mennyit szoktam áradozni nekik az Ayurvéda gyógymódról és nem azért, mert meg akarom őket fogni, hanem mert ténylegesen is csodálom ezt a nagy tudást.

    A topic célja az ismeretszerzés volt. Azért, hogy tisztábban láthassam az emberek elvárásait, eszméit, hitét az Ayurvédáról. Nekem ez nagyon fontos, mert éppen egy tanfolyamot szervezek és tanítani fogom az Ayurvédát.

    Hidd el, hogy nem kell mindig meglátni másokban a számítást, te is boldogabb lennél, ha bíznál és hinnél abban, hogy másokat a jó szándék vezérel.

    előzmény:
    Ókina54 (35)
    2007-06-10  09:51
  19. 2007. június 10. 11:5337.

    Szia csodaváró!

    Az Ayurvéda két szóból áll össze.

    Ayu és véda.

    Ayu= Élet

    Veda= tudás.

    Ayu+véda= az életről való tudás.

    Már tegnap is akartam írni, csak elfelejtettem, hogy az Ayurvéda nem csak masszázst jelent, sokkal többet annál! Ez egy életmód. Biztosan hallottatok már az ayurvédikus táplálkozásról, emellett a jóga és a lélek ápolása is szerves része eme tudománynak.

    előzmény:
    csodaváró (34)
    2007-06-10  09:30
  20. 2007. június 10. 11:5136.

    Szia

    Nagyon szépen köszönöm a jókívánságodat!

    Érdekelne barátnőd hol tanulta a masszázst vagy mit tanult pontosan, tudsz erről írni?

    Köszi!!

    Ria

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886483 (33)
    2007-06-10  08:17
  21. 2007. június 10. 09:5135.
    Látod, ennél a hsz.-nél ugrott csak be, hogy a topik indítód a "csali". Beetetés.
    És valójában nem csak a tévhit eloszlatása a cél, hanem új kuncsaftok megszerzése.

    Amint látom sikerült is. Végülis nekem semmi kivetni valóm nincs abban, amit te csinálsz. Sőt! Egy tudással, ismeretttel gazdagabb lettem. Ám az etikai része az nlcafenak, az amit sértesz ezzel.
    Hiszen fizetős az ilyen reklám.

    És már többször fejem koppant, amikor beleestem ebbe a csapdába én is, és szerettem volna megismertetni társaimmal valamit, amit esetleg még nem ismernek.

    Kívánok munkádhoz sok kedves és gyógyulni vágyó emberkét!
    Szeretettel: Anikó
    előzmény:
    Riéna (28)
    2007-06-09  22:54
  22. 2007. június 10. 09:3034.
    És mit jelent maga a szó, hogy Ayurvéda?
    előzmény:
    Riéna (1)
    2007-06-09  21:18
  23. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2007. június 10. 08:1733.
    Félve nyitottam ki a topikot, végigolvastam és megnyugodtam, hogy végre nem a szokásosk parasztvakítást adja elő valaki "Ayurveda" cimke alatt, hanem autentikus forrásból, tényleg azt adja amit igér. Ez sajnos nagyon ritka. Én is voltam már többször igazi - Keralában tanult barátnőm által végzett - és ayurvédikusnak mondott masszázson is, hát a különbség hihetetlenül nagy! Szerintem a gyógymasszázsok közül a legélvezetesebb az ayurvédikus és a kínai masszázsokkal azonos a hatékonysága, de azok sokkal kevésbé kellemesek. Köszönöm, hogy az oldaladat megnézhettem. Gratulálok a kitartásodhoz!
    előzmény:
    Riéna (32)
    2007-06-09  23:20
  24. 2007. június 9. 23:2032.
    Szuper! Én is örülök, hogy meghallgattatok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_764223 (30)
    2007-06-09  23:11

Címlap

top