Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felfázás

pirosmasni
Létrehozva: 2003. augusztus 16. 10:30
Kedves Mindenki!
Gyakran vagyok felfázva, igaz van gyógyszer, amitől elmúlik, de szerintem nem normális dolog ez.
Háziorvos szerint a nők húgycsöve rövid és könnyen megfázik. Tényleg?
Általában akkor fordul ez velem elő, ha a barátoméknál alszom és ott nagyon meleg van. Nekünk meg kertes a ház és jóval hűvösebb és ha haza megyek aludni, másnap reggel már csíp a "pisi":)
Szóval, lehet, hogy mindennek okozója a két lakás hőmérsékletkülönbsége?
Anyu szerint a megoldás, nem alszom ott többet:)
Esetleg vmi ötlet?Amúgy mindig betakarózva alszom, direkt sort-os a pizsim is, hogy védjen.
Másnak is vannak/voltak már ilyen jellegű gondjai és tényleg fogadjam el, hogy ez a gyakori felfázás természetes?Előre is köszi!
  1. Torolt_felhasznalo_898176
    Torolt_felhasznalo_898176
    2006. szeptember 27. 14:4289.

    Sziasztok! 

    Szeretném újra feléleszteni ezt a topikot, mert én átolvastam az egészet és haszons infórmációkat kaptam belelőle. Érdemes végigolvasni. Tehát mindenkinek aki eddig írt vagy most fog írni köszönöm. Jó volna tudni, hogy akik évekkel ezelött írtak, vajon hogy álnak ezzel a betegséggel. Sok sorstást találtam itt, mert én is úgyanezeket élem át nap mint nap. Az én betegségem már 20 éve tart, az E-coli okozza. Már minden gyógymodot kipróbáltam, de csak ideig óráig használt. Ebben a harcban mindig az inmunkrendszerem maradt alul a baktérummal szemben. Így vajon érdemes kipróbálnom az Uro-Vaxont, ami legyengitett bacikat tartalmaz, vagy csak többet ártana?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. február 28. 19:4288.
    A kutya meg a macska rugja meg! Most latom, hogy mar jo 2-3 eve inditottak ezt a topicot. Jo hulye vagyok! Legkozelebb elobb olvasom el hogy mikor lett inditva a topic, csak utana olvasom el a topikindito hozzaszolast. Szoval az elozo hsz-om sztornozva.
    előzmény:
    silviHemel (87)
    2006-02-28  19:40
  3. 2006. február 28. 19:4087.
    Szia. Szerencsere en eleg ritkan vagyok felfazva, de amig igen, akkor segit a zsurlofutea, eleg sokat kell meginni. De nem tudom hogy sulyosabb esetekben mennyire segitenek a gyogynovenyek, meg mint mar irtam szerencsere nekem eleg ritkan van ilyen bajom, ezert nem vagyok abban annyira okos/tapasztalt, hogy mivel lehetne elmulasztani. Az igaz, hogy aki sokszor felfazik ,esetleg meddove valhat? Engem kicsi koromban is mindig ezzel ijesztgettek... A masik meg, ha jol tudom, akkor minel tobbszor fazol fel, annal konnyebben ter vissza es vigyazni kell vele nagyon, nehogy vesemedence-gyulladast kapj. Soha ne ulj le padlora, vagy hideg szekre, tegyel oda vmi parnat, meg ne legyen ki a derekad, ejszaka sem mikor alszol, meg napkozben az utcan sem.
    előzmény:
    pirosmasni (1)
    2003-08-16  10:30
  4. Torolt_felhasznalo_566857
    Torolt_felhasznalo_566857
    2006. február 28. 19:1686.
    Sziasztok!Ma délután meglátogattam az urológust, mivel egyre gyakrabban kellett pisilnem.Minden negatív, vizelet tiszta.Mostanra már minden bajom van, még jó, hogy volt itthon pár szem antibiotikum, nekem csak ez segít sajnos.Holnap menjek vissza az orvoshoz, mit tegyek?3 éven belül ez a 7-8. felfázásom, szerintem sok egy kicsit. Félek, nehogy valami bajom legyen belőle a későbbiekben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. november 6. 18:1985.
    Szerbusztok!Felfázáskor a hugyhólyagban bakrériumok szaporodnak el ezért savanyitani kell a vizeletet olymódon hogy sok C-vitamint viszünk a szervezetbe,500-as,1000-es.Ezenkivül melegben lenni ugyanis ezek a baktériumok a hidegben szaporodnak, a cickafarkfüs ülőfürdő nagyon jó hatásu.Az antibiotikum azért csak végső megoldás mert tönkre teszi a hüvely flóráját és akkor irány a nőgyógyászat!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. november 6. 17:5684.
    De ne csak kezet mosson, és ne csak a fiú hanem Te is! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_490101 (80)
    2005-11-06  00:10
  7. 2005. november 6. 17:5083.
    Szia! mintha magamat olvastam volna. Életemben egyszer voltam felvázva tavaly nyáron, addig nem tudtam miről beszélnek a nők amikor ettől félnek. Na, az olyan borzasztó volt, hogy azóta parázok, és szerintem én is pszichésen mindenféle nyomást érzek időnként, és olyat is hogy pisilés után, mintha rögtön kellene.. De én is azt gondolom, hogy idegi alapon van...
    előzmény:
    lucika_ (77)
    2005-11-05  12:56
  8. 2005. november 6. 17:3782.

    A hólyaghurutnak sem kell mindig fájni. Én biztosan megnézetném orvosnál amiatt a furcsa nyomás miatt. Ha felfázásra gyanakszol, ne ülj meleg vízbe, mert nem tesz jót neki, inkább fokozza.

    Egy jógaoktatótól hallottam, hogy amikor hólyaghurutja van, akkor ülőfürdőt vesz: lábbal egy lavór forró vízben, egyidőben vele másik lavórban fenékkel hidegvízben. Csak kb. 30-40 másodpercig. Még nem próbáltam, de szerinte használ.

    Az kismedencei gyulladásokra (ez már saját tapasztalat) nagyon jó a cickafarkfű teás ülőfürdő. És inni is lehet, ha bírod az ízét.

     

    előzmény:
    lucika_ (77)
    2005-11-05  12:56
  9. 2005. november 6. 01:0981.

    Sziasztok!

    Ugyan ebben a cipőben járok én is!!

    Szinte 2-3 havonta tuti, hogy lesz egy hólyaghurutom! Ifjú házasok betegségének is nevezik...! Ez tök hülyeség, mert mi már 10 éve együtt vagyunk és mégis!! Az orvosok szerint összefüggésben van a szexel a dolog. Én úgy tapasztaltam, ha kétszer egymás után vagyunk együtt a párommal, akkor jön elő.

    Most találtam egy készítményt, ami pont a gyakori felfázás ellen van, megelőzésként kell szedni.

    Uro-Vaxon a neve, sajnos elég húzós az ára.

    Állítólag gyengített kórokozókkal erősítik fel az immunrendszert a gyakori felfázással szemben.

    Én már megvettem, de még nem próbáltam ki!

    Ha valaki ismeri estleg már szedte is, legyenszíves írjon nekem!!

    Sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_490101 (80)
    2005-11-06  00:10
  10. Torolt_felhasznalo_490101
    Torolt_felhasznalo_490101
    2005. november 6. 00:1080.

    Sziasztok!

    Nem tudom, ezzel segítek-e valakinek, de nekem mindkétszer, amikor hólyaghurutom lett, az volt az oka, hogy nem tiszta körülmények között szeretkeztem. Valószínűleg a fiú kezéről vagy egyéb testrészéről olyan és annyi kórokozó került rám (ráadásul mosakodni sem tudtam utána - az egyik a Szigeten volt, a másik egy vízitúrán), hogy azt már nem bírta az immunrendszerem. Szóval azóta odafigyelek rá, hogy a barátom lehetőleg kezet mosson, mielőtt akciózunk. Ez nagyon fontos, sok nőgyógyászati probléma is megelőzhető vele. Persze kissé illúzióromboló a vad egymásnakesés közben érzékien belesuttogni a pasi fülébe, hogy édesem, moss kezet; de megéri... Aki már volt csúnyán felfázva, az tudja, mi a fájdalom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. november 5. 13:1579.
    Ja igen és a lényeg! Szex után pisilés azonnal!!!!Tuti összefüggésben van. Meg nem szabad sokáig tartogatni a pisit ugy napközben. 2óránként minimum pisilés és sok-sok folyadék!
    előzmény:
    zeneca (78)
    2005-11-05  13:13
  12. 2005. november 5. 13:1378.
    Én egy időben, szinte fél évig folyamatosan szenvedtem a hólyaghuruttól, de úgy, hogy el sem múlt!Végső megoldásként, beszedtem a létező legerősebb antibiotikumot( Persze minden csodaszeren túl voltam már és vizsgálaton is) és láss csodát! Ennek két és fél éve és azóta 3szor tért vissza a nyavaja, épp, hogy futólag!A gyogyó a Tavanic 500mg-os! Lórúgás, de hatásos!
    előzmény:
    pirosmasni (1)
    2003-08-16  10:30
  13. 2005. november 5. 12:5677.

    Ja a lényeget persze nem írtam. Tehát én olyat éreztem néha napján, hogy mintha valami nyomná az alhasam. Gyakrabban járok pisilni, mint egyébként, de nem fáj. Olyan furcsa érzés az alhasba. De aztán elmúlik mindig. Azt szoktam, hogy forró vízbe ülök. De ez mi lehet? Mert a felfázás, azaz a hólyaghurut, az az, hogy már fáj is, nem? Akkor ez mi?

    De gyanakszom arra is hogy idegi alapon volt ilyenem, mert egyfolytában azon paráztam, mikor egy kicsit elkezdtem fázni, hogy jaj felfázok, jaj felfázok, és már éreztem azt a nyomást. Ennyi.

    Ilyenje volt már valakinek?

    előzmény:
    lucika_ (76)
    2005-11-05  12:53
  14. 2005. november 5. 12:5376.

    Szia!

    Én szedem a Cran C-t. Most azt nem tudom írni, hogy jó, mert én megelőzésre használom. Pisilés felfázástól még nem fájt. De anyukámnak gyakran volt hólyaghurutja, és amióta ezt szedi, azóta nincsen neki. Én meg megelőzésként szedem, úgy fogom fel mintha C vitamint szednék. 2 havit szoktam venni az 2400 Ft.

    A másik írtad hogy szex után hétvégén nem mentél pisilni és itt a következménye. Azért mert egyszer nem mentél el pisilni már ennyi bajod lesz???,

    Én szex után mindig megyek, márcsak azért is mert kell. Én ilyen "húgyos" vagyok, sokat járok pisilni. De ez idegi alapon van, meg rengeteget iszok egy nap. De legalább tisztulok. Tehát nem szándékosan iszok sokat, hanem mert szomjas vagyok mindig.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_154335 (74)
    2005-11-05  12:37
  15. Torolt_felhasznalo_393424
    Torolt_felhasznalo_393424
    2005. november 5. 12:5275.
    Igyál sok kamillateát!
    Nálam is előfordul ilyen fertőzés! Ha idejében elkezdem inni, jó erőset és jó sokat, akkor gyógyszer nélkül is megúszom!
    Az áfonya-kivonat pedig tényleg nagyon jó! Én is iszom hasonló készítményt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_154335 (74)
    2005-11-05  12:37
  16. Torolt_felhasznalo_154335
    Torolt_felhasznalo_154335
    2005. november 5. 12:3774.
    voltam dokinál. Minden lehetséges eredmény pozitiv a vizeletemben. Nagyon rámijesztettek. Még kórház is lehet belőle. Persze szedem a gyógyszert és reménykedem. már a hasam is fáj...
    De hallottam egy táplálék kigészítőről a CRAN_C ről. ezt lehet gyógyszerek mellett is szedni, antioxidánsokat és áfonya kivonatot tartalmaz és ilyen fertőzésekre van. Én most kipróbálom, sokan esküsznek rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566857 (73)
    2005-11-04  21:18
  17. Torolt_felhasznalo_566857
    Torolt_felhasznalo_566857
    2005. november 4. 21:1873.

    Sziasztok!

    Nekem is nemrég volt ilyen problémám, ráadásul gombával is küszködök egyjó ideje...szerintetek a kettőnek van köze egymáshoz?Tehát attól is lehet hurutom, hogy miután együttvoltunk vagy előtte nem mentem el pisilni?Érdekes...ráadásul én fél óra alatt kész vagyok, hidegrázás, az a kegyetlenül fájó pisilés+még eléggé véres is...remélem nem lesz többet, mert már nagyon unom ezt a sok antit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_154335
    Torolt_felhasznalo_154335
    2005. november 4. 17:3072.
    Szia.
    Nekem két napja van vmi fertőzésem. Tegnap még csak enyhén csípett de ma már fájt és véres is volt a vizeletem. 2 éve már ez előfordult kétszer, azt mondták fertőzés, kaptam antibiotikumot. Utálok erős gyógyszereket szedni. Szerinted van más megoldás?
    Persze 2 éve az is kiderült, hogy elkerülhetem ezeket, ha szex után elmegyek pisilni. Azóta így teszek és semmi bajom nem volt. De ez a hétvégén elmaradt és tessék itt az eredménye.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789428 (52)
    2004-04-02  14:15
  19. 2005. Április 1. 12:0771.
    Bizony! Előtte és utána is el kell menni pisilni. Teli hólyaggal kifejezetten egészségtelen és kellemetlen is szeretkezni! Egyszer próbáltam, másnap hólyaghurut! Szerintem is menj orvoshoz, kapsz valami gyógyszert és elmúlik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260332 (69)
     
  20. 2005. Április 1. 10:5070.
    Szia Babymaci!

    Igen, előző éjjel együtt voltam a pasimmal és másnap napközben éreztem hogy valami nem o. k. , aztán rázott a hideg és kb. egy órát ültem a wc-n, mert úgy éreztem hogy pisilnem kell de nem jött már semmi. nagyon rossz volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_260332
    Torolt_felhasznalo_260332
    2005. Április 1. 10:1769.
    Szia!

    Nem akarlak elkeseríteni, de nem hiszem hogy ez felfázás lenne. Akkor jön elő rendszerint mikor a barátodtól hazamész? Ilyen gondjaim nekem is voltak. Húgyholyaghurut nemi érintkezés után is kijöhet. Szeretkezés előtt és után pisilni kell ( ezt urológus mondta nekem), mert az aktus során baktériumok vándorolhatnak be a rövid húgycsőbe. Az óvszerrel való védekezés segíthet.
    előzmény:
    pirosmasni (1)
     
  22. 2005. Április 1. 08:4968.
    Sziasztok, mindenkinek aki ezzel a problémával küzd, jo szivvel tudom javasolni a Berri Nektárt, tözeg áfony tartalma, pont ennek a gondnak a megoldására szolgál.
    előzmény:
    zigóta (67)
     
  23. 2005. Április 1. 08:2167.
    Nem olvastam végig a topikot. Felfázásra nagyon bevált az Urogin. Gyógynövények keveréke, teába kell keverni és meginni. Én a DM-ben vettem, de patikában és gyógynövényesnél is kapható. 3 napig kell 3x2 kávéskanállal szedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. március 31. 18:0766.
    Szia!
    Nekem is nagyon sokszor van felfázásom. Amik eddig bejöttek azok: csalántea és az eukaliptusz. Eukaliptusz=Strepsils cukorka, eukaliptusz ízű. De lehet illóolaj formájában párologtatni és belélegezni, vagy a hólyagod fölé a hasadra "dunsztolni".
    A csalántea azért jó, mert vízhajtó és vesetisztító. Olyan melegen idd, ahogyan csak bírod, mert akkor hat a legjobban. Az íze nem a legjobb, de gondolj a gyógyulásra.
    Jobbulást kívánok neked! :))
    előzmény:
    Camparis (65)
     

Címlap

top