Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tajcsi, Csikung

Torolt_felhasznalo_818898
Torolt_felhasznalo_818898
Létrehozva: 2003. augusztus 12. 08:07
Sziasztok!

Valaki gyakorolja közületek a Tajcsit/Csikungot (nem tudom pontosan mi a különbség a kettő között)? Én mostanában kacérkodom a gondolattal, hogy ki kellene próbálni. Légyszí írjatok milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban. Esetleg kinél, hol érdemes elkezdeni?

Szép napot mindenkinek! Oxia
  1. Torolt_felhasznalo_452954
    Torolt_felhasznalo_452954
    2009. június 26. 12:3515.
    .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (14)
    2005-02-07  12:05
  2. Torolt_felhasznalo_998720
    Torolt_felhasznalo_998720
    2005. február 7. 12:0514.
    Sziasztok! Én tai chit oktatok már 7. éve lassan, nagyon élvezem, teljesen életformámmá vált és már sok nehézségen átsegített. A XI. ker. ben tanítok 2 csoportban, mindkettőben együtt vannak a kezdők és a haladók, szerintem így tudnak egymástól is tanulni, nemcsak tőlem. Ez annyit jelent, hogy folyamatosan veszek föl kezdőket.
    Mindkét edzés első fele csikung, mert szerintem nem lehet tai chit tanítani csikung nélkül, illetve az csak koreográfia és nem valódi tai chi. A kis csoportos oktatás híve vagyok, 8-10 főnél nem zsúfolok be több embert, inkább több edzés van.
    Nem tudom, milyen moderálási elvek vannak itt, mi számít reklámnak, mindenesetre ez talán még belefér: két barátom feltette a konkrét infókat a csoportjaimról, ez pedig Premanand és Teafa
    előzmény:
    zsuzska... (11)
     
  3. Torolt_felhasznalo_372032
    Torolt_felhasznalo_372032
    2005. február 4. 12:5313.
    Sziasztok!
    Ha erdekel valakit a csikung, tudok infot adni, priviben elkuldom a webcimet, ahol tovabbi infok vannak. 1ebkent havonta 1x vannak 1es szintu tanfolyamok. Heti 2-3 x kozos gyakorlas a tanfolyamot vegzetteknek. Arany Janos utcanal es Kaposztasmegyeren.
    Van nemi hasonlosag a csikung es a taichi kozott, de ez annyiban ki is merul hogy mindketto energiakkal foglalkozik. Csikungban is van valamennyi mozgas. En elsosorban a saolin csikungrol tudok beszelni, mert azt gyakorlom. Magyarorszagon ennek a neve Csung Jüan Csikung. Röviden vázolnám, hogy mivel is foglalkozik.
    Tehat az egeszsegmegorzes, az ongyogyitas a gondolkodasmod onmagunk es a vilag megismersenek osi, kinai mintegy 7000 evestudomanya, muveszete. Kapcsolatteremtes az informacio osforrasaval. Ez az iranyzat a magasabb szintu csikungok koze tartozik, az altala megvalositotttudas es modszerrendszer lehetove teszi a minden korabbinal melyebb onmegismerest, kulonleges emberi kepessegek aktivizalasat es birtokbavetelet, a vilag felepitesenek tanulmanyozasat es benne a sajat helyunk es feladatunk megtalalasat. Egyebkent a gyakorlatokat barki vegezheti az emberi eletkor felso hataraig. a gyarkorlok sresszmentesse valnak, belso egyensulyra es optimizmusra tesznek szert, es a mi a legfontosabb:egeszsegesek lesznek.
    nos ennyi roviden. Remelem kimerito valaszt adtam. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_248461
    Torolt_felhasznalo_248461
    2004. május 24. 10:3012.
    Sziasztok!

    Bár úgy látom ez egy alvó fórum, remélem sikerül feléleszteni egy kicsit. Remélem vagytok még itt tai csit kedvelő, gyakorló netezők!
    Nem régen kezdtem el érdeklődni a tai csi iránt. Tehát abszolút kezdőnek számítok. Viszont még a nyáron szeretném elkezdeni, de eddig még nem találtam olyan helyet, ahol ez lehetséges lenne.
    Tudnátok ajánlani valami jó helyet?
    Ami a mondjuk a körút közelében van, este 7 körül kezdődik az óra.
    Előre is köszönöm a segítséget!

    Szép, békés, jó hangulatú napot Mindenkinek!

    Chris

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. szeptember 24. 22:3911.
    Sziasztok, engem is nagyon érdekelne egy tai-chi oktatás, ha lehet akkor az alapoktól mert totál kezdő vagyok : ). Légyszi értesítsetek engem is, ha indul valahol. Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. szeptember 22. 10:3610.
    szia Su! sajnos most egy kis szünet van thai chi téren, mert a tanárnak átmenetileg más dolgokkal kell foglalkoznia. de azt igérte, hogy hamarosan ujra indul. amint ez bekövetkezik, szólok, ha az még jó úgy neked.
    előzmény:
    Su (9)
     
  7. Su
    Su
    2003. szeptember 5. 10:349.
    Az jó lesz, köszi:-))
    előzmény:
    pamó (8)
     
  8. 2003. szeptember 5. 10:198.
    helló Su! én, ahogy irtam egy gimibe jártam a körúton heti egyszer, egy tuti thai chi tanárhoz :)) még nem kezdődött el, de hétvégén találkozom vele a suliban és megérdeklődöm, hogy mi a helyzet, mikor kezdünk. majd jelzem, hogy mit mondott.
    előzmény:
    Su (7)
     
  9. Su
    Su
    2003. szeptember 4. 17:107.
    Pamó! Ez kellemes meglepi:-))))Örülök neked, hoyg itt látlak viszont. Szóval hol lehet a thai chi-t tanulni?
    előzmény:
    pamó (4)
     
  10. 2003. augusztus 12. 16:186.
    Kedves Gaba!Az én tanárom eredetileg Tökölről származik és ott van is egy egyesületük. Az talán dél-pestbe még bele is fér, nem? ;-)
    Én mondjuk itt a belvárosban, egy gimnázium tornatermében járok hozzá, Tökölön nem tudom, hogy vannak az órák.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949794 (5)
     
  11. Torolt_felhasznalo_949794
    Torolt_felhasznalo_949794
    2003. augusztus 12. 16:085.
    Szia Pamó! Engem is érdekelne a thai chi, de nem tudom, hogy Budapesten hol lehet utána érdeklődni? A legjobb lenne, ha valahol dél-pesten sikerülne találni egyesületet vagy tanárt. Tudtok ajánlani valakit? Előre is köszönöm!
    előzmény:
    pamó (4)
     
  12. 2003. augusztus 12. 13:484.
    szia Oxia! Én tavaly szeptemberben kezdtem el a thai chit, és szivemből ajánlom mindenkinek, mert nagyon jó hatással van az egészségre, energiaállapotra, kiegyensúlyozottságra és még sorolhatnám. :-) A chi kungot mi a thai chi gyakorlatok előtt szoktuk végezni, mintegy ráhangolódás, energiagyűjtés, harmonizálás céljából. A thai chi egy gyönyörű mozdulatokból álló lassú gyakorlatsor -mint egy koreográfia a modern korban- (mi eddig a huszonnégyest tanultuk meg és a negyvennégyest kezdtük el a nyár előtt), ahol a gyakorlatra koncentrálással együtt, hogy minél tökéletesebbek legyenek a mozdulataid, szabályozod a légzésedet, szivverésedet és "agyadat" is. Rengeteg energiám szokott lenni utána, nagyon sokat fel lehet venni ezáltal az univerzumból. Egyszerűen fantasztikus!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818898 (1)
     
  13. 2003. augusztus 12. 09:053.
    Szia Oxia!
    Engem is érdekel a dolog, és tudok egy helyet, ami szerintem megbízható lesz, bár még nem jártam ott, csak beszéltem telefonon egy ottani mesterrel. A XIII. kerületben van a Magyar Kung-Fu Akadémia, edzések vannak minden nap, de csi kung nem tudom pontosan, melyik napokon. Kínai mesterek tanítanak.
    Az elérhetőségük a következő:
    06-30-381-1360
    06-1-239-1666
    Victor Hugo utca 12.
    Kíváncsi vagyok, hogy tetszik-e majd.
    Üdv:
    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. augusztus 12. 09:052.
    Heló!
    Engem is érdekelne, de Győrben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818898 (1)
     

Címlap

top