Keresés a fórumban

50-60-asok még(!) itt vagy (
1
 embernek tetszett)
Több Életmód topik »
»

Drága barátnőim, úgy gondoltam, legjobb lesz, ha "elölről" kezdünk mindent,  ha már egyszer az nlc rendszergazdái úgy gondolták, törlik az összes(!) hozzászólásunkat, akkor induljunk új lappal!

2001. dec. 31-én szólítottam meg először korosztályunkat -  itt a fórumon -  "50-60-asok hol vagytok?" címmel, legnagyobb meglepetésemre  néhány napon belül egy egész komoly kis társaság gyűlt egybe, leveleztünk, beszélgettünk, meséltünk egymásnak magunkról,  munkánkról, családunkról, gyermekeinkről, unokáinkról, s egy idő után már vágytunk arra, hogy személyesen is megismerjük egymást és 2002. ápr. 13.-án Bánhidán lezajlott az első találkozónk!  Azóta is rendszeresen tartunk összejöveteleket, pl.   Sopronban,  Pátyon,  Harcsafalván,  Gödön,  szervezünk közösen kirándulásokat, így jutottunk el Kolozsvárra, Prágába,   közös szinházlátogatásokon veszünk részt,  kiállításokra járunk, az utóbbi 2 évben pedig - egyik kedves  barátnőnk szervezésében - havonta találkozunk Pesten, hol ebben, hol abban a cukrászdában, beszélgetünk, fecsegünk, csevegünk, megosszuk egymással örömünket, bánatunkat.  Az 5 év alatt rengetegen megfordultak itt közöttünk, emberek jöttek, mentek,  örülünk minden új tagnak,  és szomorúan -  de tiszteletben tartva döntését -  vesszük tudomásul, ha egy kedves, régi tag  távozik csapatunkból! Szóval éljük mindennapi életünket, de nem  begubódzva, magunkba zárva, hanem igenis nyitottak vagyunk mindenre, mindenkire!

Tehát drága barátnőim, húzzunk bele, a 130870 hozzászólást mielőbb érjük el!/ismét/ 

1. 2014-08-30 14:0418872.

Szevasztok :-)

Hát ki lehet bírni az élemedettebb sorba lépést, habár én sem tapsikoltam neki, mint ahogy minden aug. 20-án rosszallóan nézek a naptárra.

Aztán eszembe jut mennyi előnyöm származik belőle.

Csak most nem jut eszembe semmi.

2. 2014-08-28 19:4318871.

Azért ennyire ne örülj, mi is kibírtuk

Mikor megyünk ingyen hajókázni?

2014-08-28  19:02
    - (18870)
    előzmény:
  3. 2014-08-28 19:0218870.

Hát igen, beléptem a sorba...

2014-08-27  22:52
    - (18869)
    előzmény:
  4. 2014-08-27 22:5218869.

Julika!

Csákányi Eszternek most is van önálló estje:

http://spinozahaz.hu/szinhaz.php?pid=419&show=reszletes

Szeptemberben a Zeneakadémiára megyek, októberre gondoltam ezt a programot. Szívesen veszek rá jegyet, ha gondoljátok, de most még csak a szeptemberi program van fent a Spinoza oldalán. Tényleg kevés a levegő, utoljára a Rose-t láttam, szerintem októberben már nem lesz meleg.

Kata!

Nincsenek képek a cicákról?

Lidika mától ingyen utazik.

Remélem megnézte a Facebook oldalát.

2014-08-24  22:32
    - (18867)
    előzmény:
  5. 2014-08-25 22:3018868.

Én kétszer mondom a fórum jóvoltából, Julika meg kilóméteres szünetet produkál. Egyiket se mi akartuk.

Már falun vagyunk, kutya hideg van kint , és fél 8 kor sötétedett, Egy vödör paradicsomot szedtem, amit az sok eső kirepesztett azt megfőzöm, ami ép , azt nyersen megesszük. Egy kis mosoly , beszélgettem Vahtang orvosával a nyaralásokról meg a falusi környezetről, és mondom neki , ott minden megvan ami kellhet 2 műtét között , a természet a jó levegő , állatok közelsége,és a sok sok vitamin , mondom a dokinak és néha megöleli a diófát , mert azt olvastam az energiát ad, mire a doki elneveti magát és azt mondja, inkább téged őleljen . Huh ez jól esett. Ja , a doki iskolatársam volt , egyel alattam járt általánosban.

Julika , nekem tegnap mentek el a gyerekek, tudom , nem könnyű. De ahogy látom van programod , le tudod kötni magad . Holnap megyünk nagy cica felfedező útra, megnézzük a kicsiket, akik három kerttel mellettünk egy építkezésen születtek kb 4 hete. Mamájuk Pamut régi kosztosunk. Elvileg ha lenne türelmünk kivárni idehozná őket, eddig minden gyerekét elhozta, de mi most sokáig nem voltunk  talán megrendült a bizalma .

2014-08-24  22:32
    - (18867)
    előzmény:
  6. 2014-08-24 22:3218867.

Jutka drága, ha még van, nekem foglalnál egyet?

Utoljára olyan rosszul lettem a Spinozában hogy csak na. Rettentő kevés a levegő. Talán szept, már nem olyan meleg, próbáljuk ki!

Mennyi jó kabaréját, Gyabronkás felolvasó estjét élveztem azért ott végig! Nahy kár hpgy ilyen korán eelment szegény.

Kösz előre is!

Aug, 31-től szept 4-ig (úgy emlékszem) nem leszek itthon. Pár nap utónyaralás a szarvasi táborban, senioroknak! :-) Már voltam, remélem most is ugyanúgy fogom élvezni!

Mukka, mi lesz októbeerben a Csákányival??? Önálló estje lesz?

2014-08-20  11:28
    - (18856)
    előzmény:
  7. 2014-08-24 22:2518866.

Hát maga mindent kétszer mond, kétszer mond?

Örülök hogy jól sikerült a nyaralástok és jól éreztétek magatokat. Enyim gyerek holnap megy haza, volt két szép hete a Balatonnál, jól érezte magát. Volt mit kipihennie. V. hogy van, készül a műtétre lelkileg?

Volt némi előrehaladásom a másik lakással, talán alakul az is.

Nekem többek közt azért nem lesz új cicám, amiért Jutkáéknak kutyájuk. Meg az asztmám...

Nálam marad a fehér fal a nyerő, De csak a konyhát csináltatom meg és a kisszobát mellette. Nemcsak festés, hanem egy vadi uj konyha lesz, még nem döntöttem el. hogy IKEA-s vagy egyedi, ide gyártott. Állitólag sokkal olcsóbb az utóbbi. És könnyebb a saját igényemre szabni... a régi már darabokban marad a kezemben, a fiókokat hol kihúzni, hol visszatolni nem tudom, az ajtók lógnak, a zsanérok csavarjai kilazultak,... és úgy döntöttem, az újat pedig megérdemlem! Egy csomó cuccot a hátsó sorban csak hasmánt tudok megközeliteni, ez pedig már nem mindig megy az én koromban, jóga ide, jóga oda...

Hátra van még a műtét mindkét szememen, de előbb a konyha projektet szeretném végigcsinálni.

Jóéjt, én már orrabukom a fáradtságtól. Puszik!

2014-08-23  22:28
    - (18865)
    előzmény:
  8. 2014-08-23 22:2818865.

Sziasztok,

Megjöttünk Balatonról, szuper 10 napom volt a családdal, Flóráék, unoka, kutya . Két részletben nyaraltunk először meghívott vendégek voltunk egy nagyon kedves Panzióban,Sóstón,  aminek a legnagyobb előnye a közvetlen vízpart volt, de ott csak pár napot voltunk, aztán átköltöztünk az MTA üdülőbe Szabadiba . Ez nem vízparti, de elsétáltunk a szabadstradra,viszont ott félpanzión voltunk, élveztem, hogy nem kell 5 emberre főzni, és az asztaltól csak úgy fel lehet állni, majd leszedi és elmossa más. Jó vegyes időnk volt, de mi bizony még szemerkélő esőben is fürödtünk. Nekem nagy élmény volt a Balcsi, mert kb 6 éve voltam utoljára. És más , mint a falusi környezet is . este nagy fagyizások, az unokám egyre okosabb nagyon jó volt vele . Tegnap hazajüttünk, mi Blancéval elmentünk az állatkertbe. Nem tudom mit élveztem jobban, de talán inkább Blanca reakcióit meg ahogy beszélgettünk. Azért kettesben a legjobb.

Rozi fantasztikusan jól viselkedett, azon kívül, hogy fizetni kellett érte, mindenben állandóan velünk volt. A tüzijátéktól nem félt, igaz odáig a hangja nem jött el viszont ha vihar -égzengés volt akkor azonnal be az ágy alá, és nagyon nyüszített. Egyszer Blanca kihalászta, és befogta a fülét akkor nem sírt de azt se szerette nagyon. Blanca és Rozi a nagyszülőkkel volt egy szobában, már hiányoznak . 

- (0)
    előzmény:
  9. 2014-08-23 22:2818864.

Sziasztok,

Megjöttünk Balatonról, szuper 10 napom volt a családdal, Flóráék, unoka, kutya . Két részletben nyaraltunk először meghívott vendégek voltunk egy nagyon kedves Panzióban,Sóstón,  aminek a legnagyobb előnye a közvetlen vízpart volt, de ott csak pár napot voltunk, aztán átköltöztünk az MTA üdülőbe Szabadiba . Ez nem vízparti, de elsétáltunk a szabadstradra,viszont ott félpanzión voltunk, élveztem, hogy nem kell 5 emberre főzni, és az asztaltól csak úgy fel lehet állni, majd leszedi és elmossa más. Jó vegyes időnk volt, de mi bizony még szemerkélő esőben is fürödtünk. Nekem nagy élmény volt a Balcsi, mert kb 6 éve voltam utoljára. És más , mint a falusi környezet is . este nagy fagyizások, az unokám egyre okosabb nagyon jó volt vele . Tegnap hazajüttünk, mi Blancéval elmentünk az állatkertbe. Nem tudom mit élveztem jobban, de talán inkább Blanca reakcióit meg ahogy beszélgettünk. Azért kettesben a legjobb.

Rozi fantasztikusan jól viselkedett, azon kívül, hogy fizetni kellett érte, mindenben állandóan velünk volt. A tüzijátéktól nem félt, igaz odáig a hangja nem jött el viszont ha vihar -égzengés volt akkor azonnal be az ágy alá, és nagyon nyüszített. Egyszer Blanca kihalászta, és befogta a fülét akkor nem sírt de azt se szerette nagyon. Blanca és Rozi a nagyszülőkkel volt egy szobában, már hiányoznak . 

- (0)
    előzmény:
  10. 2014-08-21 13:0018863.

Igen Mipi, a kutyák szeretete nagyon hiányozna, remélem, még maradnak sokáig, de ha elmennek, nem lesz több kutya, mert nem tudom mi lesz velük, ha mi megyünk el hamarabb. Állítólag a pulik sokáig élnek, én azt mondom Robinak, addig maradnunk kell, amíg ők is élnek. Pötyi tulajdonképpen fizikailag rendben van, csak kicsit süket és vak. A lába is rendbe jött, az idén már a teraszra is könnyedén feljön, pedig két évig nem igazán tudott a lépcsőkön közlekedni. Sőt, az idén meglepetésünkre még a pincéből is fellépcsőzött, igaz, eléggé ki volt utána. Nem jutottunk szóhoz, mikor a nagy melegben nyitva volt a feljáró, és Pötyi megjelent a lépcső tetején.

- (0)
    előzmény:
  11. 2014-08-21 12:5218862.

Én is szeretem a sárgát, nálunk is halvány sárga szinte minden, a nappali és a háló halvány zöld és a mellék helységek plafonja fehér, mert végig csempézve vannak.
    Mi itthon voltunk tegnap, rettenetes idő volt, késő délutánra javult valamelyest. Tegnap előtt kint voltunk a gödi strandon, akkor még szép idő volt, elücsörögtünk a gyógyvizes medencében. Sőt, 19-én este itt nagy koncertek voltak, arra is kimentünk egy rövid időre.
    Lidiáéknak jó lesz Hajdúszoboszlón, én is nagyon szerettem, mikor még jártunk oda.

2014-08-20  21:51
    - (18861)
    előzmény:
  12. 2014-08-20 21:5118861.
    Micsoda tömeg van itt a topikon! Még a születésnapos is megjelent. Sok boldog születésnapot kívánok
    Jutka! Eddig is sárga volt a konyha, most is az marad. Nem festetetem át, halvány sárga most is, fehér konyhaszekrénnyel, amin sárgák a fogantyúk, nekem tetszik. Én meguntam a fehéret, a színes is ugyanannyiba kerül, nincs színkeverés, nagyon szép festékeket lehet kapni. Így ki se kell mennem, mégis színes az életem
    Szívesen mennék a Spinózába is, de elfogyott a keretem.
    Holnap orgonahangversenyre megyek a Bazilikába, aztán meg a Zeneakadémiára egy cselló estre, így a Bächer est sajnos már nem fér bele. Csákányi Esztert szeretném majd megnézni valamikor októberben. Van valakinek kedve eljönni?

Mipi! Jó hogy írtál egy kicsit többet is. A kutyusok nagyon aranyosak lehetnek. Én nagyon remélem, hogy Lotti cica is velem marad még sokáig.
    Julika! Nem akarsz egy új cicát?

2014-08-20  17:33
    - (18859)
    előzmény:
  13. 2014-08-20 18:2218860.
    Sziasztok, szsép estét!
    Hogy telt az ünnepnap? Kíváncsi vagyok, elmossa-e a tűzijátékot a vihar?
    Nem tervezem nézni, legfeljebb a TV-ben...
    Igen, Jutka, 73 körül vagyunk, 1959-ben érettségiztünk. Jó rég volt. Még él a volt osztályfőnökünk, a talira nemjótt el, már nagyon törtékeny, de megvan, jól van, tudunk róla. Matekot tanított.

Nekem is nagyon hiányzik a régvolt négylábúm, de mit van mit tenni - ő már odaát nyervákol, túl a szivárványhídon.
    2014-08-20  17:33
    - (18859)
    előzmény:
  14. 2014-08-20 17:3318859.
    Szevasztok, itt az elveszettnek hitt topictárs!

Változatlanul jól vagyunk. Én pár napja jöttem haza a jól sikerült éves 
    felújításomról, hogy egy héttel uána menjek a Mária utcai szemkinikára. Úgy tűnik, hogy nagyon jól sikerült a szürkehályogom levétele, pill. szemüveg nélkül ütöm, mit ütöm simogatom a kis csoda laptopomat, amit kedvenc gyermekemtől kaptam,  mikor itthon volt
    Nagyon sajnálom, hogy Csopakékhoz nem tudtam menni, talán legközelebb.
    Olvasni mindig szoktam benneteket, téma híján nem tudok mit mondani. Legközelebb  csak csupán beköszönök,hogy tudjátok, még élek..

Mindenkiknek csak csupa jót és szépen kívánva maradok a régi
    Cic

- (0)
    előzmény:
  15. 2014-08-20 13:2018858.
    Fanny már írja a második könyvét,gondolom azt is nehéz lesz letenni.
    Abban már lesz "szerelem",ami most kezd kibontakozni.

Kutyáknál is sokat számít a kor.
    Jutka a TI  kutyátok,mióta megvannak a kertetekben
    KÉT ÉLETRE VALÓT  futkároztak.
    Kívánom,hogy még sok örömötök legyen bennük,mert
    nagyon híányozna a szeretetük,amit kapunk TŐLÜK!
    Riczki foxterrier, 14 éves
    Gabo  uszkár     13 éves
    2014-08-20  11:28
    - (18856)
    előzmény:
  16. 2014-08-20 11:3118857.
    Magdi, hajrá, azért szerintem ne legyen rikító sárga, én megtörném egy kis fehérrel. Ahhoz jobban lehet színeket választani.
    Most írtam egy hétre valót, ahogy a topic aktivitását elnézem.
    2014-08-16  23:13
    - (18850)
    előzmény:
  17. 2014-08-20 11:2818856.
    Sajnálom Julika, ha jól számolom 73 év körüliek vagytok az osztálytársaiddal, és már csak ilyen kevesen. Nem szabad hagyni eluralkodni magunkon a depressziót és önsajnálatot, ami még van ki kell hozni az életből. Kellenek a célok és a magunkkal való törődés.
    Erről jut eszembe, most olvastam ki Fanny könyvét, a Te döntesz-t. Két nap alatt, mert nem tudtam letenni. Féltem tőle, hogy lehangol, azért is vártam az elolvasásával. De erről szó sem volt, nem szomorított el, ellenkezőleg, áradt belőle az energia és az életöröm,  ez engem is feltöltött és nagyon jó volt. Csodálatos lány, szellemes, ötletes, kreatív.
    Nekünk Mipi már nehezebb a séta a kutyákkal. Pötyi 15 éves, elég rosszul lát, süket is szegényke, menni is nehezen megy, de azért elballagnak Robival minden nap egy kisebb körre. Panka nehezen viseli a bandukolást, a 12 évével olyan mint egy szeles bakfis, a labda ki nem kerül a szájából és séta közben is mindenkivel kikezd, akiben labda partnert vél felfedezni. Pedig most Matyi sokat labdázott vele, nem lehetett oka panaszra.
    A hajózáshoz nem tudok hozzászólni. Viszont szept. 9-én van a Spinózában a Bächer kabaré, már foglaltunk rá jegyet. Remélem nem lesz túl meleg, bár félek, hogy a szeptember sem lesz jobb, mint a nyár, és ez a veszély nem fenyeget. Akit esetleg érdekel  foglalok neki is, ha van még jegy.

- (0)
    előzmény:
  18. 2014-08-20 11:1118855.
    Itt voltak az unokák, Matyi folyamatosan majdnem két hétig, Ádám is gyakran, nagyon jól érezték magukat. Voltunk az Eleven park játszóházban, voltunk moziban, megnéztük A galaxis őrzőit, kétszer a dunai szabad strandon, sokat játszottunk, szép napok voltak. A számítógépet mindig lefoglalták, ha itthon voltunk, de azért társas játékra vagy kártyapartira rá lehetett őket beszélni.

- (0)
    előzmény:
  19. 2014-08-19 22:0418854.
    Érezzétek jól magatokat, ne dolgozzatok sokat, csak amit muszáj.
    Mi szept 06- án megyünk 1 hétre Hajdúszoboszlóra, majd 09.20- án találkozóm lesz, potom 45 éve végeztem az ápolónőképzőben.
    2014-08-18  17:13
    - (18853)
    előzmény:
  20. 2014-08-18 17:1318853.
    nálunk is tisztasági festés volt, minden fehér, nem cifráztuk. tavaly az emelet volt meg a 2 fürdőszoba felújítás, az idén a földszint ( nem is tudom melyik volt a nehezebb), a mázolást a festő nem vállalta ( nem is ragaszkodtunk hozzá).
    A héten lemegyünk Füredre, ott is van egy rakat munka, és majd szeptemberre jövünk haza. Bár vettem mobil netet a laptophoz, de biztosan keveset leszek.

Szombaton csináltam Csopak Jutka féle padlizsánkrémet, jól sikerült, ízlett a Lacinak is.

- (0)
    előzmény:
  21. 2014-08-17 09:2218852.
    Kellemes ébredést!
    Már nagyot sétáltunk a két négylábúval!
    További szép napot mindenkinek!

- (0)
    előzmény:
  22. 2014-08-16 23:1618851.
    Voltunk bennt Gödöllőn, szép idő volt, sokan voltak a kastély parkjában, nagyot sétáltunk,  a sütit is kiérdemeltem.
    Ezt a filmet én is kinéztem magamnak.
    Nyulukám, hajrá, kellenek a célok-kihívások ez élteti az embert.
    A hajózásról: most nekünk leghamarabb a hónap vége lenne a jó, munka, vendégek....
    2014-08-16  20:57
    - (18848)
    előzmény:
  23. 2014-08-16 23:1318850.
    Igazad van Julikám! Én elkezdtem dolgozni az Önkéntes Központ Alapítványnál, meg valószínűleg heti 1 nap telefonos ügyeletet tartok az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesületnél, és persze elvégzek egy fogyasztóvédelmi tanfolyamot. Hátha van még 10-15 évem
    A szomszéd a jövő héten fogja kifesteni a konyhámat, aztán jön a hálószoba. Csak egy tisztasági festés lesz. A konyha sárga marad, még nem tudom, hogy felhasználom-e a mostani festéket, ez egy kicsit "nagyon" sárga, lehet, hogy kicsit bekevertetem, mert nálam amerikai konyha van, és így majd a nappalit is ugyanolyan sárgára kell festeni. Én a napsárgát szeretem, amitől minden vidámabb. A festék nárcisz színű, az előszoba már ilyen, nem is rossz. Szóval Julika, hajrá!
    2014-08-16  22:50
    - (18849)
    előzmény:
  24. 2014-08-16 22:5018849.
    Óóóó. Elfelejtettem az előbb megosztani egy megrázó élményemet. 55. érettségi talim volt a héten. 9-en voltunk már csak. Minden ujabb talira jut egy újabb halott.
    Ennyi süket vénasszonyt egy rakáson! És mit vihogtunk össze!
    Te ide ülj, mert én ezen a fülemen nem hallok. Én meg a másikon. Meg beszéltük a műfogsor témát is alaposan, és mindenkinek az aktuális betegségét.
    Ami tényleg borzasztó, hogy sokan már "minek arra a kis időre"? hangulatban nem terveznek semmit. Majd mindenki özvegy, elvált, egyedül él. Egy már csak bottal jár, azzal is nehezen. És vidékről jött fel a talira!

Nekem vannak terveim: konkrétan a konyha felújítása! Nem tudom ugyan, hogy meddig fogom élvezni, de nem tervezem feldobni a pacskert egyhamar. Nagyanyám és nagynéném is nyolcvan-sok évesen halt meg (Már aki megérte...)  Hátha nekem is jut még 10 jó év? Reménykedem...
    2014-08-16  20:57
    - (18848)
    előzmény:
  25. 2014-08-16 20:5718848.
    Én is emlékszem erre, én szívesen megyek, ha visszajön a jó idő. Én ma moziban voltam, nagyon jó a film: http://puskinmozi.hu/filmek/az-elet-izei
    Az élet ízei a címe. Nézzétek meg, ha tudjátok.
    Én jól vagyok, csak ne kapnék rossz híreket, sajnos megint temetésre megyek.
    Vigyázzatok Magatokra!
    2014-08-16  13:33
    - (18846)
    előzmény:
  26. 2014-08-16 13:5918847.
    Végre, Lidikám, megtörted a hallgatást! Hol vannak a többiek?
    Velem semmi különös nem történik. Nem túl jól vagyok.
    Jó sétálást a parkban, talán a szél is enyhül majd! Errefeelé kifejezetten hűvös és nagyon fúj.
    Vigyázzatok magatokra!
    2014-08-16  13:33
    - (18846)
    előzmény:
  27. 2014-08-16 13:3318846.
    Ismét jól eltüntetek, hol jártok?
    Itt kint éjszaka ismét zuhogott az eső, most 20fok körül van, de erős szél fúj. Délután bemegyünk Gödöllőre sétálunk egy nagyot a kastély parkjában, lehet, hogy meghívatom magamat egy sütire is.
    Apropó! Tavaly volt róla szó, hogy közös kirándulást teszünk a menetrendszerinti hajóval, de az árvíz közbeszólt.  Ebből az idén sem lesz már semmi?

- (0)
    előzmény:
  28. 2014-08-11 12:0018845.
    Fanny képét Dániában rakták ki, a Rubik kocka Európa Bajnokságon.
  29. 2014-08-09 16:4818844.
    Jöhetsz előbb is, csak legyünk jól. Ez az időjárás nagyon megvisel minket, engem is, de Robit nagyon. Ma reggel eltettem ecetes szilvát üvegekbe, meg lecsót is a mélyhűtőbe, Robi segített pucolni, aztán megcsináltam az ebédet, nem volt nagy menű, aztán azóta csak pihegek, pihegünk. Hol meleg, hol monszun, iszonyú pára, nem nekünk való.

2014-08-05  21:53
    venca (18841)
    előzmény:
  30. 2014-08-07 21:4518843.
    Lidikám én rácáfolok, nálunk tegnapra virradóra órákig ömlött, azután szünet végül síma eső, de órákig.........közben nincs hideg, ez kész monszun. Most azt mondják szárazabb idő jön a hét végére. Jó lenne, mert Peti holnaptól lemegy a lányokhoz Balatonra, 3 napot ő lesz velük.  Éjjelre be kell csukni az ablakot, mert hideg pára jön be.  Fura egy időjárás, még jó hogy az utcánk hegyi oldalán lakunk. Az ősgyepet megint kéne vágni, 2 hete még frissen vágva olyan szép volt...........
    2014-08-07  20:18
    lidika49 (18842)
    előzmény:
  31. 2014-08-07 20:1818842.
    Szép estét!
    Na, ma eddig még megúsztuk, az égiáldást, de bezzeg tegnap! Ilyet még nem láttam, 2 óra hosszáig, szó szerint ömlött az eső, dörgöt, villámlot. Az a jó, hogy mi ilyen magasan vagyunk.
    Aztán abbahagyta, de hajnalban ismét esett. Az " ősgyep" megcsak nő....nő
  32. 2014-08-05 21:5318841.
    Mindig az utolsó...

Nna, ki ez? Hát persze, a venca!

Nehezen esik megköszönni valamit. Megköszönni valamit a Háziasszonynak, nameg a Háziúrnak.

Nem igaz, hogy egész nap csak ettünk.

Naa, már megint hoztál valamit? De minek? Már semmi se fér le a torkunkon!

(érdekes, hová lett a krumplisaláta?)

Jutka, Robi, mikor jöhetek legközelebb? Csak jövőre? Kár...
  33. 2014-08-04 22:4518840.
    Bizony itt sárgulok, és irígykedem, mert a képek alapján is meg a régi tapasztalataim alapján is tudom, hogy nagyon nagyszerű napotok volt. Ott kellett volna lennem , de sajnos most nem volt megoldható. Vahtang egyre jobban van de kihasználja a helyzetet és még jobban itt tart maga mellett.Arról se lehetett volna szó, hogy 2 napra hazaszaladok. Pedig Flóra lányom is ma utazott el, igaz 1 hetet velünk is volt itt, de kikísérni őt se tudtam .
    Az idő is kegyes volt megvárta amíg mindenki hazamegy aztán lett csak vihar 

34. 2014-08-04 22:3618839.
    Sziasztok!

Röstellem, de nagyon régen jártam erre.alig igazodok el, hogy is van ez az egész. 

Jééé.. Mártika is volt Gödön?? 

Örülök, jó páran el tudtatok menni. Lidika szólt a találkozóról, de jelen körülményeink nem teszik lehetővé az utazásokat. gondolom Lidika elmondta..

Egyébként jól vagyunk, azon kell rimánkodni ne  essen már eső!!! Persze töredéke volt annak - szerencsére- , amiket híradókban mutogatnak. 

Jó volt olvasgatni a hozzászólásokat a talákozóról. Igyekszem időnként be-benézni.

Puszi Mindenkinek  Kriszti

2014-08-04  22:04
    mártika (18838)
    előzmény:
  35. 2014-08-04 22:0418838.
    Kedves Mindnyájan! Drága Jutka és Robi! Köszönjük a kedves vendéglátást, a végén jó sokáig maradtunk, nagyon elment az idő. Igen voltak akik hiányoztak, na majd mlegközelebb...............összefogom írni papírra, hogy kitől mit szeretnék kérdezni:-))) Nagyon jó volt veletek!
  36. 2014-08-04 19:5518837.
    Végül, de nem utolsó sorban és elég  sokára, de:
    én is nagyon sszépen köszönöm Jutkának és Robinak a csodás vendéglátást, mindnyájatoknak a kellemes társaságot! Nagyon jól éreztem magam, szóval....lájk, lájk és lájk.
    Mindig jó veletek találkozni! És mennyi mindenről nem is beszélgettünk. Van ami csak ma jutott eszembe, hogy meg kellett volna kérdezni...
    De hát, az idő tényleg nem nyomtalanul múlik, felettem legalábbis...  vagy fogjuk egy Alzheimer lightra?
    Mindenesetre maradt még jó sok beszélgetnivaló a Dumaparkba is, meg más alkalmakra!
    Akik nem jöttek el, azok nagyon hiányoztak nekeem is.
    2014-08-04  18:43
    otven6 (18836)
    előzmény:
  37. 2014-08-04 18:4318836.
    Na, kiváncsi vagyok, megjellenek-e a képek, amit feltettem ide!
    2014-08-04  18:38
    otven6 (18835)
    előzmény:
  38. 2014-08-04 18:3818835.
    Kedves Juditkám és Robi, nagyon szépen köszönjük  nektek a szép fogadtatást és a csodálatos vendéglátást, amiben részesítettek bennünket. Nagyon jó volt  újra együtt lenni veletek, jó volt egymással beszélgetni, felidézve a "régi, szép időket" sajnos, nagyon gyorsan telt az idő, sok mindenről nem is tudtunk beszélgetni,  csak kerültünk, fordultunk és máris este lett, aztán már rohanhattunk ki  a 6.20-as buszhoz, amivel aztán simán elértem a Déliből induló 8.20-as vonatot, fél 10-re már itthon is voltam.
    Itt nálunk sem éjszaka, sem ma nem esett az eső, a délutáni fűnyírás után jól meglocsoltam mindent, aztán ha éjszaka mégis lenne egy kis zuhé, azt is elnyelnék a virágaim, a fűről már nem is beszélve!
    2014-08-04  12:55
    csopak (18834)
    előzmény:
  39. 2014-08-04 12:5518834.
    Nagyon örülök, hogy jól éreztétek magatokat, én is nagyon örültem nektek. Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, én már nagyon megbecsülöm ezeket a pillanatokat, napokat. Hiába nem érzem lélekben 67 évesnek magam, a testem azért sokszor már nem engedelmeskedik úgy, mint régen. Sok minden már nem megy, ami évekkel ezelőtt nem okozott problémát, bár szeretném visszatartani az idő múlását, nem lehet. Jó beszélgetni, együtt lenni, télen folytatjuk a Dunaparkban a találkozókat. Nagyon hiányoztak tegnap is akik nem jöttek el.
    Iszonyatos idő volt az éjjel, akkora vihar, villámlás, dörgés, Panka kutya majdnem az ágyunkban landolt, (na még csak az hiányzott volna), aztán ott remegett Robi mellett órákig. Egész délelőtt ömlött, most állt el. A kinti cserepes virágokat védett helyre menekítettem, bár gyanítom későn, minden rohad el. Állítólag most egy ideig vége van a monszunnak, de már nem hiszek a meteorológiának.
    Délután megyünk Pestre a háziorvoshoz gyógyszert iratni, ma jön meg a szabadságáról, gondolom millióan lesznek. De a gyógyszer sajnos kell.
  40. 2014-08-04 11:4218833.
    Mi is köszönjük a vendéglátást, jó volt találkozni veletek, ilyen hosszú kihagyás után. Remélem a többiekkel is majd sikerül a találka.
    Jutka fantasztikus vendéglátó.
    Éjjel nálunk is nagy égiháború volt, most legalább 3 napig nem kell locsolni.
  41. 2014-08-04 11:3118832.
    Csatlakozva az előbbihez, mi is nagyon jól éreztük magunkat tegnap.  Mindenkit aki valamiért nem tudott jönni hiányoltam, többekközt MaNé - t és  sokKatát is.
    Itt hajnalnan nagyon erős zivatar keletkezett, dörgött, villámlott, szakadt az eső, még most is csepereg.
  42. 2014-08-04 10:5818831.
    Kedves Jutka és Robi!
    Nagyon köszönöm a vendéglátást.
    Csodásan sikerült a találkozó. A sok evés-ivás után az időjárás gondoskodott egy kis mozgásról is
    Örülök, hogy ilyen sokan összejöttünk, meglepetés is volt, Mártika is csatlakozott hozzánk. Mipi sajnos nem jött, talán majd legközelebb.
    Szép hetet, kevesebb esőt mindenkinek!
  43. 2014-08-02 19:1918830.
    Ez  ba kérdés nem zrikálás akart lenni...... nálam a köret a több.
    2014-08-02  15:16
    csopak (18829)
    előzmény:
  44. 2014-08-02 15:1618829.
    Én tarhonyát szoktam főzni bele. Jobban szeretjük, mint rizzsel. Krumplival, nokkedlival még nem csináltam, szeretem tojással is, de Robi úgy nem eszi meg. Ha valaki nagyon nem szereti, délutánra csináltunk stefánia vagdaltat, ehet azt.
    2014-08-02  14:09
    lidika49 (18826)
    előzmény:
  45. 2014-08-02 15:0218828.
    Robival felhívattam a Volánt, minden óra 20-kor jön busz Gödre a munkaszüneti napokon. Az átszállásra Dunakeszin azt mondták, hogy a horányi kompra vonatkozik. Tehát nyugodtan gyertek a 10.20-assal, vagy a 9.20-assal, bár az Katinak biztos korán van.
  46. 2014-08-02 14:3818827.
    Nagyon örülök, hogy szaporodik a létszám, még igy sem leszünk sokan, hol vannak már a régi nagy találkozások. Venca, Kati, nagyon örülök nektek, és persze Julinak is, de reméltem, hogy ő eljön. Ha nincs más programja, talán a lánykáját is megismerjük.
    Megnéztem a menetrendet, ilyen túlbonyolítottat még nem láttam, minden esetre a 10.20-as busszal a Gárdonyi utcába jöttök minden átszállás nélkül. 10.56-ra vagytok Gödön. Állítólag jó meleg lesz, de a legrosszabb a pára. Majd délután levonulunk a kertbe, ott hűvösebb van.
    Igen Mipi, jobb lenne, ha nemcsak lélekben, de testben is velünk lennél.
  47. 2014-08-02 14:0918826.
    Úgy látom alakul a kis csapat, mi Veresről jövünk, hisz a hétvégéimet ( péntektől - htfő estig ) itt  töltöm én is.
    Igyekszünk odaérni.
    Ma sem fázunk itt 30 fok van.
    A lecsóhoz mit kapunk ? : burgonyát vagy nokedlit?
    2014-08-02  13:28
    ny62 (18825)
    előzmény:
  48. 2014-08-02 13:2818825.
    Gyere inkább személyesen! Jobb mint gondolatban...
    2014-08-02  13:12
    Mipike (18823)
    előzmény:
  49. 2014-08-02 13:2718824.
    Mukka, legkésőbb háromnegyedkor, mert 10 előtt pár perccel indul a busz! Vagy egy teljes órát kell  a következőre várni! Azt az időt már inkább tartogassuk Gödre, az árnyékos steraszra!
    2014-08-01  20:34
    mukka (18821)
    előzmény: