Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fura szívverés, szívszúrás

Veréna
Létrehozva: 2007. Április 3. 11:47

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hátha valakinek ismerősek ezek a tünetek.

A szívem néha "félrever", kimarad, aztán hatalmasat dobban, és begyorsul annyira, hogy majdnem kiszakad a helyéről...és olyankor furcsán is érzem magam pár másodpercig. Máskormeg egyszerűen felmegy a pulzusom, sokszor este vagy éjszaka, mikor aludnom kellene...nagyon gyorsan ver, szinte ijesztő...:-/ szokott néha, nagy stressz esetén belenyilallni is, az szörnyű, levegőt semtudok venni sokáig és nagyon fáj. szóval sokféle probléma fordul elő.

Hová érdemes fordulni ezzel, tudtok ajánlani valakit? Nem látok rémeket, de azért szeretnék egy kivizsgálást...

Köszönöm! 

  1. 2017. május 8. 10:4639.

    Tisztel Dr.nő!


    Azzal a problémával fordulok Önhöz,h szúr a szívemnél és szédülök is néha nem tudom mi a baj van hogy gyorsabban ver a szívem a kelleténél általában akkor fordul elő ez amikor hirtelen felállok ülő vagy fekvő helyzetből.


    milyen gyógyszert javasol? vagy esetleg vitamin hiány is okozhatja ezt?


    válaszát előre is köszönöm!


    Határvölgyi Anita

  2. 2007. Április 5. 21:0338.

    Szia Veréna!

     

    Szinte minden embernek az élete során van jóindulatú ritmuszavara, ezekt extrasystolénak hívjuk...mindenki másképp éli meg, va aki észre sem veszi, van aki bepánikol tőle..

    Persze más kérdés, hogy mi tekinthető jóindulatúnek és normálisnak..

    én egy kardiológiai intézetben dolgozom és szerintem ide egy beutalót kérni semmiség...kivizsgálnának és akkor te is megnyugodnál....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. Április 3. 19:1237.
    SZIASZTOK!Nekem is ugyan ezek a tüneteim.Már voltam vérvételen meg ekg.n minden jó volt.Holnap megyek szív uh-ra.Remélem minden rendben lesz. Valameik nap voltam tüdőszűrőn ott azt mondták,hogy a tüdőm szép tiszta viszont jobb oldali szívnagyobbodásom van Nekem is szúr fáj a szívem,alig kapok levegőt főleg este jön rám lefekvéskor,erős szívdobogást érzek és szokott zsibadni a kezem. Anyukámnak is ezek a tünetei vannak és neki is szívnagyobbodása van.De az én gyanúm meg az is ,hogy van egy kis pánikbeztegségem is.Majd holnap talán okosabb leszek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. Április 3. 14:1436.
    szia!
    akár én is írhattam volna. csináltak mindenféle vizsgálatot és azt mondták, hogy semmi bajom, csökkentsem az idegeskedést...
    előzmény:
    Veréna (1)
    2007-04-03  11:47
  5. 2007. Április 3. 14:0935.
    ja, pajzsmirigy is rendben!
    előzmény:
    axika (34)
    2007-04-03  14:06
  6. 2007. Április 3. 14:0634.
    Nekem csináltak EKG-t, szívUH-t, szívkatéterezést, és nem találtak semmit, vagyis azt mondták stressz! Rossz érzés, nekem is főleg este lefekvésnél van, ritkábban napközben.
    előzmény:
    Veréna (1)
    2007-04-03  11:47
  7. 2007. Április 3. 13:5033.
    Szia!
    Meglepődve olvastam a tüneteid. A páromnak ugyanezek voltak.
    Nem egy ideges típus, sőt... Már évek óta nem dohányzik, inni egyáltalán nem iszik. Régebben szúrogatott neki, de rövid ideig és nem foglalkozott vele. Most a múlt hónapba nagyon felerősödött neki, és tényleg fontolgattuk az ügyeletet is hétvégén. Bár rajta múlik és férfiból van. Viszont mondtam neki, hogy ez nem játék, tessék orvoshoz menni. Labor és EKG rendben. Persze akkor nem volt semmi gáz.
    Éppen Roacutant szedett, de nem hisszük, hogy attól, mert már a szedés utolsó 1-2 hetében voltak ezek a nagyon erős tünetek, nem az előző hónapokban.
    Megkért, hogy ne főzzek neki kávét. Először 3:1-bent, vagy koffeinmentest ittunk, de végül azt is elhagytuk. Most kakaózunk reggelente.
    Akkor is fájt.

    Aztán közbe anyós közölte, hogy neki is van szívritmus zavara. Meg hogy kérdezzük meg a nagymamámat, hogy nincs e Valerianaja, mert a páromnak biztos nyugtató kell.

    Az orvosi vizsgálat óta kérdezgetem minden nap, de azt mondja semmi. Kipp-kopp!
    előzmény:
    Veréna (1)
    2007-04-03  11:47
  8. 2007. Április 3. 13:4732.
    Veréna kedves ez kifejezett szivritmus zavar, mert nekem is ilyen tüneteim vannak, sőt magas nagyon a vérnyomásom az alsó és a per érték is és a pulzusszám viszont néha 45 néha meg 110, majd ki pukkad úgy érzem és száraz a szám, és folytogat valami. Most megyünk fel 11.-én a kardiológiára mert a Páromnak mennie kell, ő már évek óta odajár, mivel őt nem müthetik meg,és 4 infarktusa volt már és egy francia kisérleti gyógyszert kap amivel el kell számolni, meg naplót is kell irnia, aztán kapja helyette az uj adagot meg a naplót, meg mellette egy csomó mást vérnyomáscsökkentőt, meg szivgyógyszereket. Most hogy nekem is ilyen gondom volt épp a rehab kórházban voltam, ők azt mondták kisebb agyvérzés lehetősége állt fenn, de a háziorvos a fent leirtakat mondta, és a Párom elmondta a profnak. és azt mondta okvetlen én is menjek, mert valószinü ez a probléma, no ha már ketten mondták, akkor nem tudom mi lesz, lehet, hogy benntfognak kivizsgáláson, az nagyon jó lesz, mert közben tegnap a másik betegségem miatt meg Esztergomban voltam a prof.-om utódjánál és ő azt mondta, hogy olyan károsodás van a papirok alapján a szervezetemben, hogy mindenképpen kell a SM miatt egy alapos kivizsgálás gerinclubálás stb. 1-2 hétig be kell feküdnöm. Na alig vártam a jó időt, hogy a kertbe valahogy ki tudjak menni és egy kicsit hol ezt, hol azt ültetgetni, mármint virágot, nem kornyhakertet, mert azt nem birnánk és már bujnak ki szépen a virágok és megint úgy lesz, mint tavaly nyáron, hogy a párom lefényképezte őket, hogy lássam milyen gyönyörüek. Kicsit mos szomorkás a hangulatom ezért.lili
    előzmény:
    Veréna (1)
    2007-04-03  11:47
  9. 2007. Április 3. 13:2431.
    Köszi mindenkinek az eddigi hozzászólásokat! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. Április 3. 12:5430.

    Pajzsmirigy alul- vagy felulmukodesnek teljesen kulonbozo tunetei vannak. Nalunk anyut es a noveremet mutottek pajzsmiriggyel, naluk szivdobogas, hajhullas, ok nelkuli idegesseg, magas vernyomas, elhizas voltak a tunetek.

    Egy egyszeru vervetellel meg lehet nezetni a hormonszinteket, abbol ki fog derulni.

    előzmény:
    Veréna (28)
    2007-04-03  12:47
  11. Torolt_felhasznalo_741939
    Torolt_felhasznalo_741939
    2007. Április 3. 12:5429.
    nem vagyok pajzsmirigy beteg, de úgy tudom, a hirtelen nagy mértékű fogyás vagy hízás is a tünetei közé tartozik. egyszerű vérvételből meg tudják állapítani, megfelelő-e a pajzsmirigy hormonod vagy nem. amennyiben nem az adott tól-ig határba van benne, akkor az endokrinológiára küldenek újabb vérvételre, ahol még részletesebben elemzik ki. ha beleesik a határértékbe, akkor nem küldenek endokrinológiára.
    előzmény:
    Veréna (28)
    2007-04-03  12:47
  12. 2007. Április 3. 12:4728.

    A pajzsmirigy-betegségnek más, felismerhető tünete is van?

    Nem vagyok hipochonder, de azért érdekelne...

    előzmény:
    bretagne22 (24)
    2007-04-03  12:38
  13. 2007. Április 3. 12:4627.

    Körzeti orvoshoz menj van remek gyógyszer ami csak a szivre hat én is azt szedem rendezni fogja a pulzust, mert elfárad a sziv ezzel nem jó játszani.

    Elötte biztos labor EKg stb.

    Figyelnek Neked kell magadra és menj mindig ha nem érzed jól magad.Elöbb-utóbb előjön a pajzsmirigybetegség sajnos.

     

    előzmény:
    Veréna (1)
    2007-04-03  11:47
  14. 2007. Április 3. 12:4526.

    Hát igen...napi 5 óra alvás elég? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_162487 (23)
    2007-04-03  12:29
  15. Torolt_felhasznalo_375334
    Torolt_felhasznalo_375334
    2007. Április 3. 12:4325.

    Ez a szívritmus-zavar időnként nekem is előjön, aztán elmúlik. Tipikus tünet, hogy fél ütemet kihagy, aztán egy nagyot ver, és ez elég kellemetlen érzettel jár együtt.

    Én pl. megfigyeltem, hogy valamilyen légúti betegség, baci elő szokta hozni. Egyszer, mire oda eljutottam volna, hogy elmegyek kardiológushoz, már meg is volt beszélve, elmúlt. Úgyhogy aztán nem mentem...

    előzmény:
    Veréna (1)
    2007-04-03  11:47
  16. 2007. Április 3. 12:3824.
    Szia!
    En is pajzsmirigybetegségre tippelnék. Ilyen fajta szivdobogàsom nekem is sokszor volt . Voltam vele dokinàl, csinàltak egy EKG-t, nem talàltak semmit. Evek teltek el, mire kiderült a pajzsmirigybetegségem, és a dokim akkor màr ezzel hozta összefüggésbe a tulzott szivdobogàsomat.
    (Szoval ezt a lehetöséget se zàrd ki, amikor a betegséged okàt keresed...)
    előzmény:
    Veréna (1)
    2007-04-03  11:47
  17. Torolt_felhasznalo_162487
    Torolt_felhasznalo_162487
    2007. Április 3. 12:2923.

    Na, hát ez nekem is van, legutoljára tegnap volt, a melegfrontot éreztem meg ennyire - és még kb. 3-an a közvetlen környezetemben. Felerősíti a tüneteket a fáradtság, a stressz is.

    Ami bevált: sok-sok alvás, sok-sok víz bevitele, illetve a Béres Antifront tabletta.

     

    előzmény:
    Veréna (1)
    2007-04-03  11:47
  18. 2007. Április 3. 12:2822.

    Én kb egy hónapja tapasztalatm ilyet, napokig tartott és nagyon szúrt, fájt a szívem, nehezen kaptam levegőt és a fájdalom a hátamra is átsugárzott. Nagyon megijedtem. Mentem orvoshoz, EKG, röntgen, vérvétel, azt mondták minden ok. Ezek után nem maradt más következtetés, minthogy kimerült vagyok. Pár napig otthon maradtam, azóta minden rendben.

    Szerintem menj el dokihoz, már csak azért is, hogy megnyugodj, nincs bajod, vagy ha van, időben kezeljék.

    És szerintem maradj otthon te is kicsit pihenni. Az ember azt hiszi, megáll nélküle az élet, pedig nem :-)

     

    előzmény:
    Veréna (1)
    2007-04-03  11:47
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 3. 12:2721.

    A gyógyszert sokáig kell szedni, de nem örökké. Fokozatosan csökkentve az adagot, az orvos utasításai szerint "le lehet jönni a szerről"   Ez ne tartson vissza a dokitól!!!

    Egyébként írta már valaki, hogy pajzsmirigy rendellenesség is okozhat ilyet.  De ha elmész egy belgyógyászhoz, az biztosan tudni fogja...

    előzmény:
    Veréna (15)
    2007-04-03  12:15
  20. 2007. Április 3. 12:2220.
    Ilyen bogyot en is kerek!!!   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362871 (18)
    2007-04-03  12:17
  21. 2007. Április 3. 12:2119.
    Ha mas panaszod nincs, akkor nem hiszem hogy panikbetegseg lenne. Szerintem stressz, kimerultseg. Megnyugtatasul : a kardiologus szerint, aki anno engem ezzel kivizsgalt, a sziv nem faj... csak a korulotte levo izmok, idegek. Nekem szivizomgyulladas okozott komoly fajdalmakat, a szivritmuszavart pedig az idegesseg csinalja. Mindenkeppen ki kene magad vizsgaltatnod, de addig is probalj meg bevenni ilyenkor egy valerianat, ha csak az idegessegtol van, akkor segit. Nezzd meg ne tul eroset vegyel es csak valeriana legyen benne. Esetleg egy enyhen nyugtato gyogytea is segithet.
    előzmény:
    Veréna (7)
    2007-04-03  12:07
  22. Torolt_felhasznalo_362871
    Torolt_felhasznalo_362871
    2007. Április 3. 12:1718.

    Nézesd meg, hogy nincs-e pajzsmirigy problémád vagy szervi szívbetegséged.

    Ha nincs, akkor idegi alapon van és ne hagyd, hogy a dokik betegségtudatot alakítsanak ki benned! Ne szedj dilibogyókat sem, mert nem lesz jó vége. Legfeljebb valami gyógynövényt.

     

    Rajtam a stresszes napokon csak a Fukitol segít!  --------------->

     

    (Fuck it all!)

    előzmény:
    Veréna (1)
    2007-04-03  11:47
  23. 2007. Április 3. 12:1717.
    Hát igen, ez a nagy problémám, hogy állítólag igen. Bár én szeretném abbahagyni, de nem merem. Talán majd megpróbálom csökkenteni az adagot.
    előzmény:
    Veréna (15)
    2007-04-03  12:15
  24. 2007. Április 3. 12:1516.
    Köszönöm! 
    előzmény:
    delima (14)
    2007-04-03  12:14

Címlap

top