Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barnás vérzés menses előtt

hzs76
Létrehozva: 2006. július 26. 10:32

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Tapasztalatokat szeretnék megtudni olyan lányoktól, akiknek volt ilyen problémájuk.

Most olvastam róla a neten, eddig nem is gondoltam rá, hogy ilyen oka lehet. Azt írják, hogy a menstruáció előtti barnás vérzés, folyás hormonzavarra, peteérés-problémára utal/hat/.

Pár nap múlva megyek orvoshoz, csak tapasztalatokat szeretnék. Már nagyon vágyunk egy babára, igaz, még csak most kezdtünk el próbálkozni, de ettől az információtól egy kicsit megijedtem.

Volt már valaki ilyen helyzetben? Tényleg minden esetben hormonális problémát jelent? Sokáig tart a kezelése?

Köszönöm a segítségeteket!

  1. 2015. október 29. 11:1171.

    Segitsegeteket kerem.


    Szeptember 18-ikan jot meg.23-ikan meg 26-ikan egyut voltunk a paromal,persze nem vedekeztunk.Oktober 7-iken nagyon furan ereztem magam,melegem volt es enyhe gorcseim.estere volt egy pici barnas folyasom es masnapra erosebb lett meg rozsaszines de estere az is elmult.10-iken reggel volt egy folt a tisztasagin.Ez lehetett a beagyazodas jele?Oktober 12-iken meg kellet volna jonie de meg mindig semi.Fajnak a meleim es meg nottek meg pufadok szerintetek lehetek terhes?

  2. 2007. március 26. 13:2570.

    Köszönöm szépen!

    Azért mondtam, hogy addig a legjobb neki, amíg bent van, hogy amíg el nem jön az ideje, magyarul a 40-ig hétig ott tud rendesen fejlődni. Persze kint is jó lesz, de csak utána, ha már mindene működőképes és tud önállóan létezni.
    Viszont a 40. hét után már nagyon fogom várni, hogy kibújjon!  

    De addig mégiscsak: ott van jó helyen, ahol van! 

     

    Kívánom Neked, hogy 3-4 év múlva Te is boldogan várd a Babátokat, azzal a férfival, akivel boldog vagy.
    És akkor jelentkezni ám! Lehet, hogy akkor én már a másodikat fogom várni...

    És persze addig sem "muszáj" eltűnni!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738691 (69)
    2007-03-26  13:18
  3. Torolt_felhasznalo_738691
    Torolt_felhasznalo_738691
    2007. március 26. 13:1869.
    Szia!
    Hú,ez igazán jó hír!Gratulálok Nektek,nagyon örülök hogy sikerült,és most pocaklakód van.
    Nagyon örülök annak is hogy a híresztelés,amit azóta sem tudom ki talált ki,tényleg csak butaság!Ez számomra is megnyugtató,amellett is,hogy én a dokim szavára 100%-osan adtam és adok is.

    Miért mondod hogy addig a legjobb neki,amíg bent van a csöppség?
    Biztos vagyok benne,hogy kint is ugyanolyan jó,ha nem jobb lesz neki,mint most a pocidban! : o)

    Nekem a babatéma nagyon nem aktuális még mindig.Még van egy évem (ha minden jól megy) a suliból is,másrészt még szinte magamat sem találtam meg,nem érzem érettnek magam babavállaláshoz..szóval téma ez tényleg csak 3-4 év múlva lesz. De akkor nagyon remélem...és azt is hogy azzal a férfivel akivel most vagyok,és remélem leszek akkor is.

    Nagyon nagyon boldog babavárást!!!





    előzmény:
    hzs76 (68)
    2007-03-26  10:54
  4. 2007. március 26. 10:5468.

    Szia Gwen!

    Nagyon örülök, hogy írtál! Már elég régóta készülök, hogy írok ide, de eddig valahogy nem jutottam idáig. Köszi, hogy megadtad az utolsó lökést!

    Már csak azért is készültem az írásra, hogy ha valaki véletlenül hasonló problémával idetéved, akkor hátha tudunk egy kicsit segíteni neki, vagy megnyugtatni, mint anno Ti engem.

    Igen, valóban babakocsis a jelem, és nem véletlenül  
    Igaz, nemrég változtattam át, félig-meddig babonából. Az elején nem akartam még, de már betöltöttem a 23. hetet is, és kezdek megnyugodni. Július 21-re várjuk a babát, vagyis már 4 hónap sincs hátra, mostanában kezdtem a 6. hónapot.
    Eleinte nehezen viseltem, az első 16-18 hétben nagyon megviselt, ráadásul a "vélt" hormonjaim miatt aggódtam is kicsit, szóval hogy a barnázás nem tényleg hormonális problémák miatt volt-e.

    De hála Istennek semmi probléma nem volt, mostanra már szépen mocorog is a Kicsi.
    Nagyon várjuk már, de tudom, addig a legjobb Neki, amíg bent van  

    A "próbálkozásról " annyit, hogy azt hiszem, viszonylag gyorsan sikerült, a negyedik hónapban fogant meg a Kicsink, bár az első 3 hónap sikertelensége mindig megviselt kicsit, nem a türelmetlenség, hanem épp a barnázás miatt. De negyedszerre sikerült, és alig akartam elhinni, hogy két csík van a teszten.

    Köszönöm szépen Mindenkinek, aki megpróbált segíteni, és nyugtatni, nagyon örülünk, hogy sikerült "összehoznunk" egy babát, és persze ha megérkezik, meg is mutatom majd.

    Köszönöm Gwen, hogy érdeklődtél, emlékszem, akkoriban mekkora megnyugvást jelentettek a szavaid.
    Veled mi újsáj, jól vagy? Még mindig csak kb. 4 év múlva aktuális a baba?   

    Írj!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738691 (67)
    2007-03-23  16:05
  5. Torolt_felhasznalo_738691
    Torolt_felhasznalo_738691
    2007. március 23. 16:0567.
    Szia hzs!

    Rábukkantam újra az oldalra,és gondolkodtam,hogy írjak e.Előtte mondom megnézem,hogy mikor léptél be utoljára,és láttam hogy tegnap. : o)
    Ez még hagyján,de azt is láttam,hogy BABAKOCSIS A JELED!!!!??Tényleg?
    Hányadik hónapban vagy?Hogy vagy ?
    Úgy örülök!!

    Mesééélj!!
    előzmény:
    hzs76 (66)
    2006-08-29  18:49
  6. 2006. augusztus 29. 18:4966.

    Szia Mindenkinek!

    Jól vagytok? Mi újság Veletek?

    Én az újabb reménykedős időszakban vagyok   , bízom benne, hogy most hátha 

    Ha mégsem, akkor megyek hormonvizsgálatra, de úgy szeretném, ha nem lenne rá szükség! Nagyon-nagyon szeretném!

    További szép napot!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. augusztus 16. 20:0165.

    Köszönöm, kedves vagy  

    Remélem, én hamarabb tudok beszámolni arról, hogy hogy sikerült a baba. Mármint hogy kellett-e kezelni barnázás miatt.

    Most már próbálok nem aggódni feleslegesen, nem görcsölni. Hátha hamarabb jön a baba!

    Igen, kicsit megnyugtattál.

    Azért remélem, erre jársz néha, és írsz pár szót. Ne tűnj el teljesen, jó?  

        

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738691 (64)
    2006-08-16  19:44
  8. Torolt_felhasznalo_738691
    Torolt_felhasznalo_738691
    2006. augusztus 16. 19:4464.
    Én valóban megnyugodtam.
    Még mondjuk nálam nem is aktuális a baba-dolog,de örülök,hogy a végére jártam.5 év múlva jövök,és szólók,hogy sikerült-e a baba-dolog pecsételéssel,vagy anélkül.:-)
    De szerintem tényleg ne idegeskedj.Ez nem utal hormonproblémára,sem arra,hogy nem lenne peteérés ilyenkor.Normális!!
    Olyan sok stresszhatás ér minket,felesleges felesleges dolgokon izgulni.

    Remélem azért meg tudtalak kicsit nyugtatni Téged is!
    Őszintén kívánok minél előbbi babaáldást!


    előzmény:
    hzs76 (63)
    2006-08-16  19:24
  9. 2006. augusztus 16. 19:2463.

    Szia!

    Örülök, hogy hallok Rólad!

    Annyira szeretném, ha tényleg így lenne, ahogy az orvosod mondta!
    Lehet, hogy butaság, hogy ezt fújom, de annyi helyen olvastam-hallottam, hogy ez hormonproblémára utalHAT, hogy bennem azért itt van a kétség és egy kicsi félsz.
    Nekem sajnos már nincs időm arra, hogy hátha semmi baj, és hátha sikerül így is. Többen mondták, hogy így is sikerült a baba, ez bíztat.

    És bár nekem eddig mindig 1-2 napos volt, most volt először ilyen hosszú! Lehet, hogy valami baba-dolog lehetett benne? Ki tudja? Talán sose tudom meg.

     

    De azért, Gwen, örülök, hogy Téged megnyugtatott az orvosod, én is szeretném ezt hinni.
    És köszönöm, hogy írtál!

    Szia!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738691 (62)
    2006-08-16  19:09
  10. Torolt_felhasznalo_738691
    Torolt_felhasznalo_738691
    2006. augusztus 16. 19:0962.
    Sziasztok!

    Múlt héten írtam,hogy jelentkezem,ha voltam dokinál.
    Ma délelőtt voltam,és felvetettem neki ezt a dolgot.Azt mondta,hogy ez teljesen normális,sőt hogy EZ a normális!!1-2 napig barnás vérzés,pecsételés,aztán "rázendít".Mi csak 1-2 naposról beszéltünk,mert nálam így jelentkezik.
    SŐT!Azt mondta,hogy nagyon sok nőnek két menses között is van barnás pecsételése,és állítólag az is teljesen normális!!!

    Léna! Nem nagyon értem amit a dokid mondott.Peteérés környékén valóban semmi baj,ha van pecsételés.DE a peteérés nem a menses előtt van,hanem a két menses között!!Ahogy hzs írta : ha 28 napos a ciklusod,akkor 14 nappal a menses előtt/után van peteérésed!!!Márcsak ezért sem hiszem,hogy peteérés miatt lehetett a pecsételés.
    És ha azt mondta a doki,hogy semmi baj,az úgy van!!Vagy miért nem bízol benne?
    Majd jelentkezz,hogy végül mit mondott!!

    Sziasztok!
    előzmény:
    hzs76 (61)
    2006-08-16  15:13
  11. 2006. augusztus 16. 15:1361.

    Szia!

    Lehet, hogy "vizsgálatra" nincs semmi bajod, vagyis nem tapintott semmi rendelleneset. Én mindig azt mondom, amúgy meg nem lát belém, attól még lehet valami, bár nekem az UH-on sem volt semmi szerencsére.
    Nem hiszem,hogy hazudott volna, bár a peteérés miatt szerintem nem barnázhatna közvetlenül a vérzés előtt! Az 14 nappal előtte van!


    Ha úgyis mész holnap az orvoshoz, szerintem kérdezz rá, már csak a Magad megnyugtatása miatt is, de szerintem ha egyszer fordul elő, nem lehet nagy gond. Lehet egy pici "hormonmegingás" is.

    Arról fogalmam sincs, kinek lehet hinni. Sajnos 

    Jelentkezz, hogy mit mondott az orvos! Addig pedig próbálj megnyugodni, jó?

    Szia  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820014 (60)
    2006-08-16  10:02
  12. Torolt_felhasznalo_820014
    Torolt_felhasznalo_820014
    2006. augusztus 16. 10:0260.

    Nekem is volt a mostani menzesz előtt ilyen barnázásom, a doki szerint a peteérés miatt, de napokig elhúzódott, aztán megjött, majd elmúlt és most egy nap kihagyással újra barnázik..

    Mi lehet? Holnap megyek dokihoz, de ha két hete megvizsgált és azt mondta, hogy semmi bajom, akkor? Hazudott? Magától csak nem barnázok. Eddig soha nem fordult elő.

    Nekem is hátrahajló méhem van, talán attól? Vagy méhszájsebtől? Azt is meg akarom csináltatni, de egyik doki szerint nem kell első terhesség előtt, másik szerint tök mindegy., Most kinek higgyek?

    előzmény:
    hzs76 (1)
    2006-07-26  10:32
  13. 2006. augusztus 14. 18:5359.

    Szia!

    Én is hasonló véleményen voltam, mármint hagyni akartam a p%csába, és szerencsére meg is jött. Időben, 30 napra, úgy, ahogy szokott.

    Vajon mit alkothatnak bent a hímivarsejtek??    Inkább igyekeznének a petéhez   Nekem is most először tartott ilyen sokáig. Vajon tényleg attól lenne?

    Köszönöm a drukkot, igyekszünk  

    Jelezni fogom a fejleményeket.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_445894 (58)
    2006-08-14  16:14
  14. Torolt_felhasznalo_445894
    Torolt_felhasznalo_445894
    2006. augusztus 14. 16:1458.
    Hzs!

    Szerintem hagyd a gyogyszert a p%csaba , meg fog jonni magatol, ha meg nem, akkor terhes leszel... Irtam korabban is, nekem is onnantol huzodott el a dolog 1-2 naprol 4-5, a vegen mar 1 hetes barnazassa, mikortol gyereket akartunk... egy ismerosom mondta, szerinte a himivarsejtek alkotnak valamit odabenn... hat, nem tudom, mindenesetre teny, hogy egybeesett a vedekezes nelkuli elet a hosszu-hosszu barnazasokkal. Ja, amikor 1 ev multan vegul terhes lettem, akkor is kezdodott volna valami, azt meg csak sargazasnak hivtam , a barnazas elott, aztan abbamaradt, illetve visszavaltott atlatszora, ami igen gyanus lett, mert olyan meg sosem volt. Harom tesztet csinaltam, mire elhittem, hogy terhes vagyok Amit Gwen irt a szekesfehervari doki velemenyerol, erdekes. Az volt az erzesem, mikor olvastam: vegre, egy ertelmes doki. Ja, nekem meg olyat is mondtak annak idejen, hogy a hatrahajlo mehem miatt is lehet ez a hosszu barnazasos bevezetes a mensihez.

    Sok szerencset a babahoz!

    előzmény:
    hzs76 (57)
    2006-08-10  14:49
  15. 2006. augusztus 10. 14:4957.

    Köszi!

    Majd jelentkezem! További szép napot!

    előzmény:
    Zsófi61 (56)
    2006-08-10  14:47
  16. 2006. augusztus 10. 14:4756.

    Ne aggódj!

    maximum babád lesz.... 

    Jól teszed, hogy vársz hétfőig a teszttel. Ha babád lesz, azt már akkor talán kimutatja!! Nagyon drukkolok!!!

    előzmény:
    hzs76 (55)
    2006-08-10  14:32
  17. 2006. augusztus 10. 14:3255.

    Ma tellik le a 30 nap. Illetve nem is, tegnap telt le, ma kellene megjönnie.

    Tegnap betettem egy tampont, mert egész nap úton voltunk, és azon láttam a bordót. De tegnap estétől egy minimális barna folton kívül semmi.
    Kezdek aggódni. Tudom, még nem kéne, de el szeretném kerülni a Norcolutot. Azt hiszem, hétfőig várok. A teszttel pedig vasárnap vagy szintén hétffő reggelig.

    előzmény:
    Zsófi61 (54)
    2006-08-10  14:08
  18. 2006. augusztus 10. 14:0854.

    hát, a barátnőm esetéből kiindulva szerintem is lehet akár terhesség is. És őt is megvizsgálta a doki kézzel is UH val is, és nem látott, érzett babát, pedig akkor már ott volt, csak még rendkívül pici volt. Sőt akkor még a teszt sem mutatta ki, merthogy doki előtt csinált egy tesztet. Aztán két hét múlva az esélytelenek teljes nyugodalmával csinált egy másikat, miután ez volt az orvosi utasítás, és azzal a gondolattal, hogy végre beszedheti a norculutot, és végre újra indulhat egy ciklus, egy újabb próbálkozás. Háát, nagyon meg volt lepődve, mikor látta az eredményt. El sem akarta hinni. Előtte héten üzleti úton volt, körberepülte fél Európát. Esténként pezsgőt, bort ivott, szóval meg is volt ijedve, mikor meglátta a két csíkot.

    Azért még mindig bármi lehet, ha nincsenek meg az előjeleid.... mégha bordós is volt ma... mikor kellene megjönnie rendesen?

    előzmény:
    hzs76 (53)
    2006-08-10  13:32
  19. 2006. augusztus 10. 13:3253.

    Szoktak premenstruációs tüneteim lenni, érzem a hasam, a derekem fáj, ingerlékeny vagyoik, feszültebb, sírósabb, és meg tudnék enni egy tehenet  

    Érdekes módon most nem érzem annyira, de tegnap már bordósabb volt, szóval szerintem sajnos ez már az lesz. Így a gyógyszer hírére mondjuk nem is annyira sajnos, jobb lenne, ha magától megjönne, ha már muszáj.

    Amúgy azt nem értem, hogy tudja ilyen biztosan mondani, hogy nincs baba, mikor ilyen picit se tapintásra, se az UH-n nem látható. Attól még lehet! Vagy nem?

    előzmény:
    Zsófi61 (52)
    2006-08-10  12:35
  20. 2006. augusztus 10. 12:3552.

    Szia!

    Nekem is van 1-2 nappal előtte egy kevés barnázás. Reggel egy ici-pici csepp aztán egész nap semmi. De nekem is minden doki azt mondta, nem érdekes. Nem kell vele foglalkozni. De hogy az egy hetes barnázás vajon kezelést igényel-e, ha nem terhesség miatt van, azt nem tudom... De azért megjegyzem, az egyik ismerősőm is barnázott egy hétig vagy talán tovább is, amikor már mensi előtt állt, aztán a mensi mégsem érkezett, de ő azt gondolta, a barnázás volt az. Aztán a következő mensije már teljesen kimaradt, akkor csinált tesztet. Másnap dokihoz ment, és már 10 hetes volt a baba...  

    Úgyhogy, amíg piros vérzés nincs, van remény, mégha érzed is a hasadat.

    Szokott Neked lenni tipikus premenstruációs tüneted? (Fejfájás, puffadás, vízvisszatartás stb)?

    előzmény:
    hzs76 (50)
    2006-08-10  11:34
  21. 2006. augusztus 10. 11:4551.

    Én is elég sok helyen próbáltam utánanézni, de nekem a baba miatt elég rémisztő a hormonális probléma. Bár ilyet még sehol nem olvastam, hogy nem igényel külön kezelést. Sőt, pont az ellenkezője van mindenhol  
    Akkor most mi az igazság???

    Nekem általában 2, max. talán 3 napig szokott tartani előtte. Ilyen hosszú ideig most fordult elő először. Már 1 hete tart!

    Én úgy tudom, hogy a hormonvizsgálat vérvétellel történik, a ciklus bizonyos napján.
    Hogy mennyi más jele is van, azt nem tudom, kérdezte a doki tőlem is, nem volt-e elhízás. Hát nem vagyok éppen sovány, sőt egyáltalán nem, de pl. kóros szőrnövekedést nem vettem észre. Pedig biztos van más jele is. Igazad van. De lehet, hogy nem olyan? Szóval nem tudom.

    Köszönöm a drukkot! Nagyon ránk fér minden!

    Aztán szólj, hogy mit mondott a doki! Majd én is jelzem a változásokat!

       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738691 (49)
    2006-08-09  23:28
  22. 2006. augusztus 10. 11:3450.

    Szia!

    Én is pont ezeket gondoltam, csak tegnap már olyan fáradt voltam, hogy nem volt kedvem végig leírni, csak amit mindenképpen leakartam.

    Nem értettem, minek a gyógyszer, mikor nem az a gondom, hogy nem jön meg, és ha nem is jön meg, miért ne lehetne baba miatt. Hiszen a vastag nyálkahártya akár terhességre is utalhat.
    Én is úgy döntöttem, hogy várok még, és teszt előtt semmiképpen nem kezdem el a gyógyszert, bár mondjuk amúgy sem nagyon rajongok az ötletért.

    Nem tudom, ha gond lenne a progeszteronnal, akkor tényleg nem lenne ilyen vastag a nyálkahártyám??? Erre eddig nem is gondoltam...  
    De akkor mitől van mindig a barnázás?

    Sajnos azt hiszem, most nincs baba, inkább már azért drukkolok, hogy megjöjjön magától. Nem akarok gyógyszert!
    És teszt nélkül nem is fogom elkezdeni. De két hetet sem tudok várni, de szerintem a teszt hamarabb is jelezné.

    Mindenképpen jelzem, mi történt. 

    előzmény:
    Zsófi61 (47)
    2006-08-09  22:44
  23. Torolt_felhasznalo_738691
    Torolt_felhasznalo_738691
    2006. augusztus 9. 23:2849.
    Köszi,hogy válaszoltál!
    Kicsit utána néztem ennek a dolognak,de semmi rémisztőt nem olvastam a témával kapcsolatban.Egy fórumot olvastam legutóbb,amin szakértő válaszolt a feltett kérdésekre.
    A választ ide átmásolom : "A sötét barnás folyás úgy a meginduló vérzésre, mint az elmúlás idejére jellemző lehet, hátterében a hormonális változások és a méhnyálkahártya reakcióképességének eltérései állnak. Önmagában általában nem igényel külön kezelést."
    Ezt a székesfehérvári Család és Nővédelmi Központ vezető főorvosa írta ugyanilyen "probléma" felvetésére.

    Hát nem tudom...kicsit azért elbizonytalanodtam.De mivel jövő hét szerdán úgyis megyek nődokihoz,felvetem azt a dolgot.Hátha tud valami okosat mondani: megnyugtatni,vagy méginkább megijeszteni.
    Neked mennyi ideig szokott tartani ez a menses előtt?Több napig?Vagy csak 1-2-ig?

    Heila!Most butát fogok kérdezni,de hogyan zajlik a hormonviszgálat?Tényleg nem tudom...Vérvétel,vizelet?Vagy valami teljesen másról van szó?
    Ha valaki mondjuk hormonzavaros szerintem millióegy más jel is van,ami ilyesmire utal.Akár elhízás,akár sok szőr...ilyesmi...Vagy tévedek?

    hzs!Remélem hamarosan lesz pocaklakód!!
    Drukkolok!!
    előzmény:
    hzs76 (45)
    2006-08-09  22:05
  24. 2006. augusztus 9. 22:4748.
    Ja, és természetesen két hét múlva pozitív lett a barátnőm tesztje, csak amikor a doki nézte uh-val még nem látta, csak a vastag nyh-t.
    előzmény:
    Zsófi61 (47)
    2006-08-09  22:44

Címlap

top