Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kávézó

Torolt_felhasznalo_864732
Torolt_felhasznalo_864732
Létrehozva: 2003. február 27. 20:54
Kedves Mindenki!

Szeretném, ha ez a topic megtelne életvidám, nyitott emberekkel, akik:
-beszélgetni
-találkozni a barátjukkal
-kiírni magukból a problémájukat
-ismerkedni
-vagy csak egyszerűen olvasgatni
jönnének. Az egyetlen dolog, akit kérek, egy gyors bemutatkozás, a többit rátok bízom. :)
  1. Torolt_felhasznalo_592867
    Torolt_felhasznalo_592867
    2015. szeptember 19. 19:022412.

    Hát ez jó régen volt...

  2. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. december 15. 10:362411.

    Hát betévedtem ide!

    Sok a munka, szabadságolások, leépítések miatt. :-(

    Jövőhéttől szabin leszek, egy hét múlva vizsgám, muszáj tanulni, mert a 350 oldalas könyvet ki se nyitottam még. Jaj nekem..

    legközelebb január 9-én leszek, mert vizsgázgatok.

    Légy jó, Kellemes ünnepeket, és remélem anyukád jól fogja érezni magát az ünnepek alatt.

    pusz

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2410)
    2005-12-07  08:51
  3. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. december 7. 08:512410.
    Nekem sem volt Mikulásom - de megleptem magam egy marcipán Mikivel, szóval azért ha nem is mástól, de mégis járt nálam is a nagy szakállas Miki.
    Biztos Neked is hoz meglepit!

    Anyum CT vizsgálata megvolt, de eredmény még nincs. Tegnap több mint 1,5órát vártam az orvosra - de csak annyit mondott, hogy talán jó hír, hogy nem kapta meg még a felvételeket, mert ha gond lett volna, akkor biztos szólnak neki. Ma nincs bent, így holnap reggel telefonálok, s meglátjuk mi lesz.
    Azt mondta, hogy ha az eredmények nem indokolják a további kórházi kezelést, akkor már a héten visszakerül az otthonba. Ott talán egy kicsit nyugodtabb lesz, hiszen a megszokott környezetbe kerül vissza, az ápolók nem annyira túlhajtottak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2409)
    2005-12-06  13:30
  4. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. december 6. 13:302409.

    Hááát egyedül voltam tegnap este, nem volt értelme csizmát pucolni, a Miki máshol járt. Majd ma este megyek a páromhoz, talán az Ő Mikije meglep valamivel. Tőlem egy Mercis könyvet kap, amit már régóta szeretett volna, aztán egyszer megmutatta, hogy nézd csak le van árazva. Megvettem. Ott van az éjjeliszekrényem mellett nála, lefóliázva. Már nézegette, hogy hogyan tudná titkon megnézni, de nem lehet a fóliát észrevétlenül leszedni.   De már nem kell sokáig várnia rá.

     

    Hát nem tudom mi volt rossz a kajádban, tényleg diétás menü volt. Én ma kínai kaját ettem, de van még krumplistésztám is. Azért remélem jobban vagy már. A sok tea biztos jót tesz ha nem cukorral iszod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2408)
    2005-12-05  15:56
  5. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. december 5. 15:562408.

    Nekünk sincs hír a fizetésemelésről - jobban mondva annyi, hogy a talán a külföldi központ engedélyezi az inflációval azonos mértékű emelést. De amit én a jövő évi tervben láttam, az én fizetésemnáél ezt nem tükrözi :-(
    Biztos lesz megelpi a Mikulás ajándék miatt :-) Gondolom hugod is örül majd a csomagnak, hiszen egy kis meglepetésre mindenki vágyik.
    Nekem tegnap nagyon nem volt jó az estém/éjszakám - valamivel sikerült elrontani a gyomrom, csak azt nem tudom, hogy mivel -mert egy szelet húst ettem, párolt karfiollal, s egyik sem olyan, amitől gyomorrontást lehetne kapni. Mégis egész délután görcsölt a gyomrom, s este /éjjel sűrűn voltam vendége a legkisebb helyiségnek a lakásban. Ma a kajára nem bírtam ránézni, s teából is csak a második bögrénél tartok - pedig tudom, hogy legalább teát kellene innom, de valahogy azt sem kívánom.
    Azért remélem, holnapra már egy kicsit jobban leszek.

    Neked jó Mikulást - kipucoltad a cipődet, hogy a Mikulás Neked is tegyen ajándékot?  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2407)
    2005-12-05  15:20
  6. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. december 5. 15:202407.

    Hát azt mondják, hogy a közalkalmazottak jövőre nem kapnak fizetésemelést.....

     

    Köszi, kettesével szedtem a Rinathiol cold-ot, jó volt, már csak rekedt vagyok, és néha fújom az orrom, de hát télen azt amúgy is szoktam ha hidegről melegre megyek, vagy fordítva.

    Lassan megyek haza, megyek a szüleimhez, megjön nekik a Mikulás.   Vettem nekik palacsintasütőt, mert a múltkor mutatta anyu, hogy milyen régi már az övéké, kellene venniük egy újat. A 29 éves húgomnak is csináltam mikuláscsomagot.

    Egyik évben anyu panaszkodott, hogy hozzá már nem jár a Mikulás, azóta veszek nekik ajándékot.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2406)
    2005-11-30  09:14
  7. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. november 30. 09:142406.

    Remélem, hogy ha lassan is, de múlik a megfázásod.
    A munkahelyi 'mizéria' miatt nem irigyellek - de legalább a Te munkahelyed megmaradt, még ha jóval több munka is vár rád/rátok. A több munka mennyivel jelent több fizetést (már ha jelent), mert sok munkahelyen hiába dolgozol többet, a fizetés nem változik vele.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2405)
    2005-11-29  13:46
  8. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. november 29. 13:462405.

    Szia!

    Köszi a teát, ez nagyon jól esik. A pogit is! Ezek olyan finomak még melegen.

    Már begyógyszereztem magam. A torkom még rekedt, de úgy érzem nem fáj. Szép is lenne, ha fájna, már ettem mebucaint, rinathiol cold-ot, grapefruitmagolajat, tegnap meg coldrexet meg strepsilst.

    Összeettem minden gyógyszert, mi?? De elfogyott a coldrex, a strepsilst nem szeretem igazán, így váltottam ma. Nem egyszerre kaptam be az összeset. :-))))

    Áááá, már tudjuk kiket építenek le.

    A köznép megnyugodhat, csökken a közszféra létszáma. Csak a köznép elfelejti, hogy a végkielégítésekre, felmentési időre járó bérekre elmegy több százmillió forint, amiből dolgozhattak volna ezek az emberek évekig. Neeeem baj, most egyszerre kell kifizetni mindet!!!! Ez ám a politika!!!! Aztán ezek az emberek úgyis visszajönnek dolgozni nyugdíjasként aki teheti. Aztán tőlük már nem vonják a nyugdíjjárulékot, szóval egyre kevesebb pénz lesz nyugdíjfizetésre.

    Én maradok, de felére csökken a könyvelés létszáma, a munka meg marad. Köszönjük szépen!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2404)
    2005-11-29  07:44
  9. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. november 29. 07:442404.

    Nekem is volt olyan munkahelyem, ahova hasonlóan sokat kellett utazni Budapest egyik végéről a másikra. De most szerencsére csak kb fél óra, s beérek meg hazaérek.
    Godnolom mennyire fárasztó ez a sok utazás - csak hát itt legalább van munkahelyed (bár mondtad, hogy leépítések lesznek, s nem tudjátok, kiket ér el). Gondolom, otthon nehéz (ha nem lehetetlen) elhelyezkedni.
    Hoztam finom forró erdeigyümölcsös teát és pékségben vett krumplis pogit (még langyos   ) - egészségünkre!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2403)
    2005-11-28  13:21
  10. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. november 28. 13:212403.

    Hát jó régen nem jártam erre!

    Köszi a forró teát utólag is, most is jól esik, mert picikét fáj a torkom. Nagyon hideg volt a hálószobában. Nekem kevés az a 18 fok....

    Jó sokat dolgozol, én már attól elfáradok, ha arra gondolok, hogy estig benn kell ülni. De ha még jobban belegondolok, rájövök, hogy napi 12 órát töltök munkával én is, mert azért az is beleszámít, hogy kb. 3,5 órát utazok. Ezidő alatt is lehetne mást csinálni. Óóóó mennyi mindent!!!

    Már ki kellene találni valami mást, utálok hajnalban kelni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2402)
    2005-11-22  07:29
  11. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. november 22. 07:292402.
    Tegnap nem engedett be a nlc@fé, mikor próbálkoztam vele még délelőtt - aztán meg annyi munka jött össze, hogy nem is volt időm megnézni, hogy megy-e vagy sem.
    Hát a hétvége eltelt - szombaton egy kicsit jobb volt anyum hangulata, vasárnap már viszont ez nem volt igaz. Veszekedett, kiabált, semmi nem volt jó neki. De azt hiszem, sajnos ez már nem lesz jobb. Ma megint megyek hozzá - ahogy valamelyik kollégám beér, indulok is. Szóval kéretik szépen szorítani, hogy egy kicsit jobb hangulatban találjam.
    Azt hiszem én nem tudnék csirkét kopasztani - igaz még nem próbáltam. De arra emlékszem, hogy még gyerekkoromban vett nagymamám egy libát, amit nekem kellett kibeleznem - s hát három-négy napig mindenben a libaszagot éreztem. Ez volt az igazi fogyókúra :-), bár akkor sem volt rá szükségem.
    Na megyek vissza a unkához, hogy a kieső idő, amit ma nem leszek bent, mégse legyen annyira kieső - mert nem akarok este nagyon sokáig itt lenni, kell(ene) egy ksi pihenés is.
    Forró tea már ott gőzölög a géped mellett - én is most kortyolom  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2401)
    2005-11-21  13:26
  12. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. november 21. 13:262401.

    Ezt a microsoftos e-mailt én is megkaptam úgy százszor már. Ki is töröltem. Hülyeség.

    Mi volt hétvégén?

    Én lekopasztottam 10 csirkét.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2400)
    2005-11-18  11:23
  13. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. november 18. 11:232400.
    Nyami-nyami - ez az egyik kedvenc teám  , köszönöm!
    A második forduló csak anyni volt, hogy most elrendelte a bíróság, hogy orvosszakértő menjen ki anyumhoz az otthonba. De ez még jó esetben decemberben, de inkább csak januárban lesz. Szóval a bíróság malmai lassan őrölnek - de hát sok az ügy, kevés az ember  
    Sajnálom, hogy nálatok leépítések lesznek - így gondolom nagy a bizonytalanság, hiszen senki nem érezheti biztonságban magát, hogy jövőre is lesz munkája. Tudtok már valamit, hogy a ti részlegeteket mennyire érinti, van már híretek arról, hogy ki lesz az, akinek esetleg mennie kell? Vagy marad a bizonytalanság?

    Az ilyen 'küldd tovább' maileket én sem szeretem - egyedül csak akkor küldöm tovább pár embernek, ha szép kép van benne, vagy szép gondolatok, de akkor is általában kitörlöm a továbbküldésre 'felhívó' részt.
    Most olyan mail-lel bombáznak folyamatosan, hogy majd a Microsoft utal át x euro-t, ha továbbküldöm a mailt, mert most tesztelik az Ourlook Express Beta verzióját és ha a mailt továbbkülödm, akkor címenként x euro-t kapok.
    De ez hülyeség - mert
    1/ nem BETA verzió fut a gépeken (tehát jó esetben azoknak fizetnének, akik azt a programot tesztelik)
    2/ honnan tujda a Microsoft, hogy kinek küldöm tovább, valós-e a mail cím vagy sem
    Szóval csak becsapás az egész
    Így nekem is tele a szemetesem ilyen okos levelekkel - de ezeket nap végén törlöm, így legalább nem terhelik a postaládámat

    Ha nem jönnék ma többet - mert megint 3 ember vagyok egyszerre - akkor legyen szép hétvégéd és maradjon még ez a napsütéses (ugyan kicsit hideg) idő.
    Holnap és vasárnap gondolj rám, mert megyek anyumhoz és mostanában nagyon rossz passzban volt, amikor nála voltam :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2399)
    2005-11-18  09:53
  14. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. november 18. 09:532399.

    Szia!

    Mi volt a második fordulón?

    Sajnos nem tudtam bejönni ide, alig voltam a munkahelyemen. Helyszínen ellenőriztünk, aztán szabin voltam, mert vízórát jöttek cserélni, iskolába voltam, stb.

    A kedvem ma nagyon rossz, már reggel hallottam a híreket a létszámleépítésünkről, és fel vagyok háborodva. De ezt nem részletezem itt.

    Az e-mailem is megzavarodott. Tele a hócipőm ezekkel a "külddtovább5embernek,különbenszerencsétlenleszelegészélete dben" típusú baromságokkal, mindig leterhelik a gépem, és mindent húszszor kapok meg miattuk, mert akkora kiterjesztésű fájlok. Sosem küldöm tovább ezeket, olvasatlanul kitörlöm. Nem hiszek benne, meg minek fárasztják ezekkel az embert??

    Te hogy vagy ezekkel?

    Hoztam fahéjas-almás teát, igyunk egyet erre a mai reggelre.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2398)
    2005-11-09  11:38
  15. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. november 9. 11:382398.
    Küldök Neked egy nagy bögre finom meleg kávét   .
    Én most inkább teázom - valahogy most nem kívánom még a kávé illatát sem.
    Holnap lesz anyum tárgyallásának második fordulója - szóval 1/2 10kor kéretik szépen gondolni rám. Bár most sem fog törtnni semi - de remélem a bíróság végre már elhatározza, hogy az orvosszakértőnek ki kell mennie, mert ő nem tud járni, így se a bíróságra, se orvoshoz elmenni nem tud.
    Tegnap is elszomorított, mert mindet összebeszélt - hogy ellopták a szemüvegjét (le volt esve a földre), meg háromszor kellett megmutatnom neki, hogy elttem azt a hálóinget, amit ki kell majd mosnom. Mindig azt mondta, hogy egy emelettel feljebb van (holott az épület csak 2 emeletes és az ő szobája a második emeleten van)
    Szóval kicsit tartok a holnaptól, meg aztán attól, hogy hogyan is fogad majd szombaton és vasárnap. Néha m ár nagyon fáradtnak érzem magam, s nem tudom, hogy mikor tudok majd pihenni - hiszen anyum várja a heti látogatásokat. Tegnap is mikor csak elköszöntem tőle, akkor rákérdezett, hogy szombaton megyek-e. Mikor modntam, hogy persze, hiszen mindig megyek azt modnta, hogy de mivel nem modntam, úgy gondolta, hogy akkor nem megyek. SZóval néha olyan mint egy kis gyerek, akinek mindent el kell mondani pontosan, s csak azt fogadja el, azt érti meg (már ha megérti)
    Na lassan itt az ebédidő - át kellene mennem enni valamit, mert kell az energia, sok a munka, sok az idegeskedés - és félek, hogy a végén tényleg elfogyok :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2397)
    2005-11-09  09:59
  16. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. november 9. 09:592397.

    Nagyon érdekes, hogy este 8-kor már alig tudom nyitva tartani a szemem, aztán ha lefekszem, nem bírok elaludni. Tegnap este 8-kor lefeküdtem, aztán fél 10-kor még forgolódtam. Reggelre meg ugyanolyan kába vagyok, mint két nappal ezelőtt.

    De már azt veszem észre, hogy nagyon igénybe vesz a hajnali 5,10-kor történő kelés több, mint 8 éve. Egyszerűen egész délelőtt kábának és nyűgösnek érzem magam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2396)
    2005-11-07  14:55
  17. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. november 7. 14:552396.
    Sajnos anyum szombaton még jobban elkeserített - azt mondta, hogy ott van az ikertesóm már péntek óta. (Ő 1991-ben meghalt :-( ). Én annyit mondtam csak, hogy 'Én nem találkoztam vele', mert tudtam, hogy meggyőzni úgysem tudom arról, hogy ez csak az ő képzelete.
    Tegnap meg az volt a gond, hogy elbontották az erkélyt, s akkor ő hogy fog kimenni a virágjaihoz. Az egész épületen nincs erkély - aztán csak azt mondta, hogy a lakásában igeis van erkély. Ez igaz - csak az ágya még nem is az rkély ajtó mellett van otthon. Szóval nagon zavart volt ezen a két napon :-(
    A héten csütörtökön lesz a tárgyalás második fordulja, de eredményt ez sem fog hozni - hiszen anyum nem tud járni, nem tud megjelenni, így majd kirendelik az orvosszakértőt, s ebből jövő év elejénél hamarabb persze nem lesz semmi.
    Szóval nem volt túl jó a hétvégém - de azért remélem, hogy holnap ha megyek anyumhoz annyira azért nem fog elkeseríteni.
    Neked jó alvást  
    Hédi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2395)
    2005-11-07  13:12
  18. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. november 7. 13:122395.

    Sajnálom, ami anyukáddal történik. Még jó, hogy a nővérek ilyen türelmesek és segítőkészek, és Te is sokszor be tudsz menni hozzá.

    Én ma úúúúgy elaludtam! Egész éjjel csak forgolódtam, még éjjel 3-kor is beszélgettünk a párommal, aztán hajnalban aludtunk el. El is késtem melóból, de a szemem ég egész nap a kialvatlanságtól.

    Hoztam kávét Neked is, de nekem már ez sem segít. Hazamegyek, aztán bedőlök az ágyba.

    Ehhh.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2394)
    2005-11-04  11:42
  19. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. november 4. 11:422394.
    Irgyellek ezért - akkor most aztán nagyon feltöltődsz energiával, hiszen ennyi pihenés azért már majdnem túlzás :-)
    Anyum megint nagyon másutt járt, mikor hétvégén és kedden voltam nála. Tudom, hogy ezt ő nem tudja, de mégis olyan elszomorító:-( Szombaton még úgy-ahogy jó volt, de mikor vasárnap mentem hozzá, akkor veszekedett, megint gyanusított mindenkit, hogy ellopták tőle a süteményt, amit előző nap vittem - holott az érintetlenül ott volt az éjjeliszekrényén. csak hát mivel még arra sem fordult, így nem látta, s a kezével, ahogy tapogatott, nem ért hozzá, így nem vette észre, hogy ott van.
    Kedden anyum azzal fogadott, hogy előző nap végig ideges volt, merthogy nem mentem hozzá, bár kedden szoktam menni. Egyszerűen nem tudtam meggyőzni,hogy ő nem tudta, hogy milyen nap van. Aztán bejött az egyik nővér, s ő is mondta, hogy de hát aznap van kedd. De anyu közölte, hogy őt mindenki be akarja csapni. Hát inkább nem próbáltam tovább győzködni, hogy milyen nap is van.
    Aztán meg az volt a gond, hogy milyen gyümölcsöt vittem, mert vasárnap még szerette a körtét, de kedden már közölte, hogy ő körtét soa nem evett, mert azt nem szereti.
    De hát sajnos ez már nem lesz jobb :-(
    Jövő csütörtökön lesz a következő tárgyalás, de hát az sem fog még jelenteni semmit, hiszen akkor max annyit dönt a bíróság, hogy igazsságügyi szakértő vizsgálja meg anyumat, hogy indokolt-e a gondokság alá helyezés vagy sem. Szóval az időhúzás tart tovább :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2393)
    2005-11-03  19:31
  20. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. november 3. 19:312393.

    Szabadságon vagyok ezen a héten. Nagyon élvezem a semmittevést.

    Anyukád hogy van a héten?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2392)
    2005-10-26  09:04
  21. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. október 26. 09:042392.
    Köszönöm a teát - van mellé finom krumplis pogácsa. Igaz, hogynem én sütöttem - hanem pékségi áru, de tényleg finom, még langyos volt, mikor vettem.
    A Karácsonyt most én is tudnám feledni :-( Főleg most, hogy anyummal ez a helyzet, s amúgy is nehéz ajándékot venni mindenkinek kedve szerint, s most azért a pénztárcám is elég vékony, így azt hiszem zömében magam alkotta ajándékok lesznek, meg sütemények.

    Szerencsére a nővérek 'edzettek', s anyumat, meg a többi hasonló lakót is tudják 'kezelni' - mikor a nővér mesélte, hogy anyum éjjel reklamálta, hogy nem friss a kenyér, ami az ágya mellett van, ő azt mondta, hogy majd reggel elmegy a boltba, s hoz frisset - s így sikerült anyumat megnyugtatni, s aztán reggel nem is reklamálta a kenyeret (szerintem arra el is felejtette, hogy mit tett az éjjel)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2391)
    2005-10-26  09:00
  22. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. október 26. 09:002391.

    Karácsony????? Hol van az még!

    Megőrülök attól, hogy a boltokban már tele vannak a polcok csokimikulással. Már a húgom is azzal idegesít, hogy mit kérek karácsonyra. Ő már tudja, hogy mit szeretne, sőt anyuéknak is kitalálta, hogy mit vegyünk. Biztos időmilliomos, hogy ilyeneken gondolkodik.

    Ámbár a jövőhéten november. Brrrr. Nincs kedvem a télhez, a hideghez. Gyorsan hoztam is egy forró narancsos teát.

    Ja tényleg! Kipróbáltam azt a fűszeres-narancs teát. Tényleg nagyon finom! De ez most sima narancsos.

    Igyunk!

    A nővérek elég türelmesek anyukádhoz? Hallod azért nekik is nagy türelem kell..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2390)
    2005-10-25  16:32
  23. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. október 25. 16:322390.

    De jó Neked - így már tényleg rövid ez a hét is :-) A szabid alatt meg azért ne csak tanulj, hanem pihenj is.
    Én a Fény utcai piac mellett lakom - így az a kényelmes, ha odamegyek. Bár nem mindig jó a kínálat, de hát most nincs időm máshova eljárni.
    Anyum ma egy kicsit beszédesebb kedvében volt - de azért a legfontosabb dolog az volt neki, hogy milyen gyümölcsöt vittem, hol a tiszta hálóingje, s persze kétszer kellett megmutatnom, hogy eltettem a piszkos konyharuhát, hogy hazavigyem kimosni
    A nővér ma mondta, hogy tegnap éjjel nagyon zavart volt, mindent az ágyába a fejéhez rakott, ami az éjjeliszekrényen volt, mondva, hogy a kenyér az nem friss és az elrontja a többi dolgot. De az a helyzet, hogy kenyér nem is volt az éjjeliszekrényen, mert éjjelre nem hagynak ott ilyet, s a pohár, teás üveg, szemüveg, rádió, zsebkendő és ki tudja még mi minden nem 'fertőződik meg' a régi kenyértől sem.
    Aztán meg azt relamálta, hogy az újságból, amit ma vittem neki ellopták az ingyen termékmintát (ami szerinte egy ksztyű volt) - mondtam neki, hogy ma semmilyen termékminta nem volt az újságban, s még nem is olvasta, hát honnan tudja. Erre azt mondta, hogy járt nála az újságos és mondta, hogy figyeljen erre. Hát lezártam azzal, hogy ha újra jön, akkor kérjen tőle egy kesztyűt, mert biztos marad vissza újság, s vele együtt kesztyű is. Úgy tűnt, mintha ezt elfogadta volna. Bár oda újságos nem jár - mindig a lakók hozzátartozói, vagy az otthonból kijáró lakók vesznek újságot, vagy esetleg a nővérek.
    De legalább ma is megúsztam veszekedés nélkül.
    Ha esetleg megint elszaladnánk egymás mellett a virtuális kávéházban - akkor kívánom, hogy nagyon jól teljen a szabadságod (s lassan már készülődni kell a Karácsonyra is)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2389)
    2005-10-25  11:07
  24. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. október 25. 11:072389.

    Egy lakatlan sziget nekem is jól jönne. Vinném a párom, egy-két könyvet, úszócuccot. Telefont is vinnék, de csak akkor kapcsolnám be, ha anyuékat akarom hívni. De lehet, hogy ott nem is lenne térerő. :-))))

    Jövőhéten szabira megyek. Csak két napot kell kiírnom, és egész héten otthon dekkolok majd. Ugyanis péntek-szombat sulinap, szerződésem alapján elmehetek. :-))))

     

    Melyik piacra szoktál járni? Én nagyon szerettem a Lehel piacot, de ahogy elköltöztünk, olyan messze esik, hogy nem megyek oda már.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2388)
    2005-10-21  18:27

Címlap

top