Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő probléma: anyagiak

Torolt_felhasznalo_768430
Torolt_felhasznalo_768430
Létrehozva: 2005. január 15. 09:08
Szeretnénk babát, ezért elhatároztuk, hogy ősszel indulhat a babaproject:))) Ez szuper, csak a baj, hogy még nem házasodtunk össze, én pedig esküvő előtt nem szeretnék babát! Nyár végén, ősz elején jó lenne megtartani az esküvőt, de a probléma ott kezdődik, hogy az esküvő sokba kerül, még ha igyekszünk is olcsón kihozni; mert hogy azért kb. 40-50 embert szeretnénk hívni a lagziba. Az én családom ki tudja gazdálkodni az összeget, de az övé... :(
Szerintem még évek múlva sem lenne a párom anyukájának annyi pénze, amennyi kéne neki. Az én szüleimre meg persze nem háríthat minden költséget! Most hogy oldjuk meg, hogy az esküvő is meglehessen, és a két család is meg tudjon egyezni? Tehát ne kelljen tőlünk kölcsönkérni? Segítsetek ötletet adni!:(
  1. 2012. december 17. 12:27110.
    ja, lattam  ()
    előzmény:
    nonamona (107)
    2012-09-26  16:04
  2. 2012. december 17. 12:08109.
    Remélem azóta már egy ovis kisgyerkőcük van, és boldogan élnek, amíg meg nem halnak - házasságban, vagy anélkül.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (108)
    2012-09-26  16:07
  3. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. szeptember 26. 16:07108.
    És vajon volt esküvő?
    előzmény:
    nonamona (107)
    2012-09-26  16:04
  4. 2012. szeptember 26. 16:04107.

    Na ez a kioktatás egy kicsit megkésett!!! :-)

     

    előzmény:
    semiramis (106)
    2012-09-06  11:01
  5. 2012. szeptember 6. 11:01106.

    1. a te szüleid meg az övei hazasodnak össze vagy ti? ha az utobbi, miert is a szülöknek kell összeszedni "az összeget"???

     

    2. bejelentkeztek, odamentek (akar farmerban es poloban), visztek ket tanut, alairtok. ennyi. egy vasatokba sem kerül. 

     

    3. a gyerek sokszorosa az esküvönek, marmint arban. ha esküvöre nem futja, ne vallaljatok gyereket, nem tisztesseges vele szemben. vagy öt is a szülök zsebere vallalnatok?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768430 (1)
    2005-01-15  09:08
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. november 5. 16:17105.
    Életem során háromszor nősültem. De nagy "lagzim" nem volt egyszer sem. Valami kis összejövetel, ebéd, vacsora, ilyesmi mindig volt, de 5-10 embernél több akkor sem volt jelen. Nem is volt anyagilag megerőltető semkinek sem, mégsem éreztük úgy, hogy kimaradtunk volna valamiből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. november 5. 15:55104.
    Ja, és a vacsora egy étteremben volt, amit kiadtak nekünk aznapra, tehát nem egy nyilvános helyen, többekkel voltunk.
    előzmény:
    huszkat (103)
    2005-11-05  15:53
  8. 2005. november 5. 15:53103.

    Én is azok közé tartozom, akik nem igazán értik ezt a problémát. Szerintem ha nincs pénz, akkor nincs nagy esküvő. Ennyi. Ettől még nem lesz sem jobb, sem rosszabb az a nap. Az meg borzasztó, hogy úgy gondolkodsz, hogy TE ki tudod fizetni a részed, a vőlegényed pedig nem...

    Nálunk is én keresek jobban, de ilyesmi fel sem merül. Együtt élünk, közös kasszán, és közösen döntünk arról a pénzről, amit nagyrészt én keresek meg.

    Ami az esküvő illeti: 13-an voltunk most nyáron. Családias volt és meghitt, szülők, nagyszülők, testvérek és a legjobb barátok egy közös vacsorán, mindenki más a polgári esketésen. És a költségek:

    menyasszonyi ruha: egyszerű, de szép saját ruha 30.000

    öltöny: máskor is használható kb. 50.000

    cipő: 5.000

    egyéb (virág, smink, fodrász): 15.000

    önkormányzat: 10.000

    vacsora és torta: kb. 70.000

    Összesen tehát 180.000 ft, amiből a legnagyobb tétel az öltöny volt, amire amúgy is szüksége volt a férjemnek. Nem kevés persze, de azért a több százezres nagyságrendtől igen távol van...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_267802
    Torolt_felhasznalo_267802
    2005. november 5. 12:37102.

    Sziasztok!

    Leírom, mi hogy oldottuk meg a lehető legolcsóbban és legjobban az esküvőnket,  ami bár enyhén szólva sem volt hasonló a "szokásos" esküvőkhöz, de mindenki istenien érezte magát és ami a legfontosabb: mi is!

    Sok olyan lagziban voltam az utóbbi időben, ahol csak a menyasszony és a vőlegény volt halál fáradt és érezte pocsékul magát Pedig minden tökéletes volt, mindenben megfelelt a kívánalmaknak és a szokásoknak...

     Lehet, hogy a miénk sokaknak nem jönne be, nekünk nagyon klassz volt (és finanszírozhat&oacute. Most nyáron volt,  és kb.  négy hónappal előtte döntöttük el egyátalán, hogy összeházasodunk.

    Szóval: mivel nagy és javarészt értelmiségi (tehát inkább csóró a retyerutya és a baráti kör, ezért alternatív esküvőt kellett kitalálnunk. Először is nem a szokott módon házasságkötő terembe szerveztük, hanem a Duna-partra. Egy víznyalta stégen mondtuk ki az igent, kora reggel, napfelkeltés feelingben.  Az anyakönyvi 20ezért jött ki, de megérte, főleg, hogy ez volt az  egyetlen konkrét "súlyos" kiadás. Ruha: anyukám egykori esküvői ruhája, retró 70-es évek, mini, hozzá mezítláb. Páromon Don Johnson style-ban vászonöltöny pólóval. Mindenkinek szóltunk előre, hogy játszós ruhában jöjjön, rövidgatyában-pólóban. Béreltünk kenut egy csónakházban (7 személyes=3000 Ft!, 6 db kellett, mert voltak félősek is, akik kocsival jöttek) és áteveztünk a szentendrei szigetre, egy rétre, amit előre kinéztünk.  Réten négy óriási bogrács felállít, közösen tüzet rak,  krumplit pucol, húst aprít. Főzés közben mindenki garantáltan vegyült, fogyott közben a sör és bor, már oltári volt a hangulat, pedig még semmi nem volt. Megjött a zene, aki/ami egy diszkós haverom volt, aggregátorral, cuccal és ezerféle zenével. Főtt a gulyás, a halászlé, a pincepörkölt és a lecsó. Műanyag tányérokból kajáltunk, a földön ülve, de másnap délig tartott a buli, mindenki olyan jól érezte magát. A kaja-pia (középkategóriás tömény és rengeteg sör és bor), a zene és a két IFA, ami kivitte a cuccot összesen 300.000 Ft volt 60 emberre! Utólag mindenki egy emberként állította: a mi lagzinkra tényleg örökké emlékezni fog, mert ilyenben még nem volt senki! Nem kellett terembérlet és díszítés, a rét  csodaszép volt a fákkal és virágokkal, jó érzéssel ment haza mindenki, nekünk pedig TÉNYLEG életünk legszebb és legboldogabb napja volt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_959771
    Torolt_felhasznalo_959771
    2005. február 17. 10:12101.
    Az most is úgy van, hogy ízlés szerint díszítem fel a megvarrt ruhát, de úgy gondolom, hogy sokan megtennék ezt, ha olcsóbban kijönnek úgy.
    előzmény:
    erdei75 (100)
     
  11. 2005. február 14. 09:27100.
    Szerintem egyáltalán nem rossz ötlet. . . de ugye a díszítést is Te varrnád rá, csak mindenki egyéni ízlése szerint??? vagy azt mindenkire ráhagynád???
    hát igen, egyébként tényleg nem gondolnak a méreten felüli/aluli menyasszonyokra. . . nekem is max. 2-3 ruhát tudtak mutatni (már amelyikben) a Körúti menő szalonokban és azok is többnyire borzalmasan elhasznált/lepusztult rokolyarettenetek voltak. . . és komolyan gondolták, hogy én azt a ruhát 80-100e-ért ki is fogom venni!!! fel sem merült bennük, hogy nem attól lesz ízléses egy 80 kiló körüli ara, hogy állig telenyomjuk fodorral, meg csipkével. . .

    szóval szerintem nyugodtan belevághatsz, elég öntudatosak a mai nők ahhoz, hogy határozott elképzeléseik legyenek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959771 (99)
     
  12. Torolt_felhasznalo_959771
    Torolt_felhasznalo_959771
    2005. február 12. 08:2299.
    Áááá! Nem ment el a kedvem a varrástól! De általában a menyasszonyok hozzák a fotókat, hogy milyen rucit szeretnének.
    Egyébként legtöbbször a túl kicsiknek, és a túl nagyoknak varrunk, mert rájuk senki sem gondol (rajtam kívül. . . ).
    Most újítani akarok, még pedig úgy, hogy alapruhákat is fogunk vállalni, és mindenki úgy díszítheti, ahogy akarja. Úgy érzem, lenne rá igény, mert egyre több a kreatív menyasszony. Szerinted milyen az ötlet?
    előzmény:
    erdei75 (98)
     
  13. 2005. február 11. 08:5498.
    A brideway. net-en és a bridesave. com-on rengeteg ruha is van. . . olyanok, amiket a Bp. -i szalonokban nem engednek lefényképezni. . . ha még nem ment el a kedved a varrástól ezekről az oldalakról évekre előre lehet ihletet szerezni!!! én pl. a Maggie Sottero ruhákba szerelmesedtem bele, de sajnos nekem nem olyan volt. . . elég badella vagyok :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959771 (96)
     
  14. Torolt_felhasznalo_959771
    Torolt_felhasznalo_959771
    2005. február 10. 22:4997.
    Köszi mindenkinek a sok privát választ, ahogy bírok, írok!!!

    A bemutató oldalamból kivettem a jelszót, úgyhogy már nyilvános, megtudjátok nézni! A honlapomon ott van minden elérhetőségem, de kérdezzetek nyugodtan, ha valami még felmerül!

    Szép készülődést !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_959771
    Torolt_felhasznalo_959771
    2005. február 10. 22:4796.
    Köszi, megnézem én is ezeket!
    előzmény:
    erdei75 (95)
     
  16. 2005. február 7. 14:2295.
    Kedves pdiana!

    az általam végignézett weboldalak:
    www. glamgal. com
    brideway. net
    bridesave. com
    www. weddingveil. com (asszem)
    meg általában mindent megnéztem, ami a wedding és a veil szavak alatt lejött a yahoo keresőn. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959771 (93)
     
  17. Torolt_felhasznalo_959771
    Torolt_felhasznalo_959771
    2005. február 4. 19:2394.
    Sziasztok!
    Bocs, hogy idepofátlankodok közétek, mert igazából én a "másik" oldalon állok, mivel menyasszonyi szalonom van (volt?), de nem bírom megállni, hogy ne mondjam el a véleményemet. Én egy nagyon szegény városban élek, semmi munkalehetőség, semmi lóvé, semmi gazdagság. A nulláról kezdtem a kölcsönzőmet építgetni, azért, hogy a városom menyasszonyainak ne kelljen a szomszédos megyeközpontokban 80-100 ezrekért kölcsönözni a ruhákat. (Gyönyörű új ruhákat varrtunk egyedi elképzelések szerint) A menyecskeruhákat, és a kiegészítőket ingyen adtam a menyasszonyoknak, a kölcsönzési ár 10-30 ezer között volt.
    Összevissza hirdettem, szórólapoztam, divatbemutatót tartottam, egy vagyon ment el a reklámra, és még sem jöttek a menyasszonyok.
    A ruháim között olyanok is vannak, amiket a legújabb divatlapokból varrjuk, de meg sem nézték a kollekciót.
    Kiderült, hogy ebben a városban az a sikk, hogy előbb sírni kell mindenkinek, hogy milyen sokba került az esküvő, utána pedig dicsekedni kell, hogy "mi Veszprémben kölcsönöztünk 100 ezerért", "mi meg Budapesten 150-ért".
    Így hát úgy döntöttem, hogy nem foglalkozom többet a saját városommal. Mióta feltettem a szalont a weblapomra, érdekes: Pestről járnak le ruhát venni és varratni, sőt még távolabbról is. Az itteniek meg csak járjanak a drága szalonokba. . . Ennyit az okos esküvőtervezésről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_367952 (89)
     
  18. Torolt_felhasznalo_959771
    Torolt_felhasznalo_959771
    2005. február 4. 19:1093.
    Tudnál nekem fotót küldeni a fátyolról, vagy a weboldal címét?
    Köszi!
    előzmény:
    erdei75 (91)
     
  19. 2005. január 20. 14:0492.
    bocsi, 'állapotba' (a szöveg végefele. . . )

    előzmény:
    erdei75 (91)
     
  20. 2005. január 20. 13:5491.
    Kedves Vbdi!

    A tapasztalatokra koncentrálva, nekünk tavaly ősz elején volt az esüvőnk, vidéken. Eleve úgy terveztük, hogy csak akkor vágunk bele a szervezésbe, ha mi magunk állni tudjuk anyagilag, mivel aktív kereső szülőkkel nem rendelkezünk. . . Érdekes módon felénk nem szokás "kiteregetni" hogy mennyibe került a lagzi, így párom rokonságától és ilyen fórumokról szereztünk infókat. Nehéz volt Bp-ről megszervezni a vidéki lagzit, de megérte. . . és (meglepetésemre!!!) arrafelé még nem harapódzott el a "húzzunk le még 3 bőrt a házasulandókról" stílus. Néhány tanács: Aki táncolós lagzit tervez mindenképpen kerítsen lehetőséget arra, hogy előtte ÉLŐben is meghallgathassa a kiválsztandó zenekart. Nagyon sok múlik azon, hogy milyen hangulatot csinálnak!!! Mi pl. a teremdíszítést sk. csináltuk. Fél évig csak kreppet hajtogattam szabadidőmben, de olyan lett, amilyet megálmodtunk és nem utolsó sorban olcsóbb, mint céggel díszíttetni (láttam elszomorító példát is erre). Fátylamat sk. csináltam, vettem anyagot, fésűt, és mivel nem szegettet akartam kiszabtam, fellvartam magam a fésűre és ráragasztottam a kristályokat oda, ahova megálmodtam. . . (merthogy ilyet itthon nem láttam élőben, csak külföldi netes oldalon. . . a ragasztást végül ecsetes műkörömragasztóval sikerült megoldani isztonyatos kínlódások után, mivel minden más összeragaztott mindent, még amit nem kellett volna, azt is. . . ) Mi vihettünk rövidet és mivel ajándékba kaptunk 10 l páleszt, mellé csak közép katergóriás piákat válogattunk, ami nem gagyi, de nem is luxus kategória. Nem érdemes beválasztani 1 márkásat, mert akkor mindenki azt issza (ilyen helyen is voltam) és ha elfogy ciki azt mondani, hogy igyanak inkább mást. . . Száraz sütiket egy héttel előtte lekezdtük sütögetni, nem kell félni, eláll. . . Arra azért figyeljetek, hogy az utolsó napok ne totális taposómalomban teljenek, mert akkor nem marad erő a nagy napra!!! ÉS AMI FONTOS: MINDEN INFÓT JÓ ELŐRE TISZTÁZZATOK LE MINDENKIVEL A NAGY NAPRA, AKIT A SEGÍTSÉBGE BEVONTOK, MERT AKKOR MÁR SEMMIRE NEM LESZ IDŐTÖK!!! /és hát lelkileg is egy egészen más állapota kerültök. . . :-))) én egy kicsit "lebegős" lettem. . . /Anyagilag kb. nullással zártunk végül és összességében minden szép és jó lett, pedig volt egy-két baki, de nem fatális, és különben is kit érdekel az már akkor. . . élvezni kell minden percét, mert hamar elröppen az a pár óra!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_367952 (89)
     
  21. Torolt_felhasznalo_652066
    Torolt_felhasznalo_652066
    2005. január 18. 15:5590.
    Nem, eljegyzés nem volt, tekintve, hogy a két család 400 km-re él egymástól, és a lagzira is épp elég lesz megszervezni a szállásokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141586 (64)
     
  22. Torolt_felhasznalo_367952
    Torolt_felhasznalo_367952
    2005. január 16. 23:0789.
    Szia Norfolk és Hópihe!

    Egybe írok neketek, de azért csak mert értem mindkettőtöket. Én hasonló okok miatt inditottam a sima ESKÜVŐ témát mint amit norfolk megfogalamzott. Beleuntam abba, hogy más esküvő témával foglakozó oldalon mindenki avval van elfoglalva, hogy hogy licitálja túl amásikat, milyen plussz flanccal lehetne még feldobni az egészet. A lényeg amit már sokan leírtak az hogy Ti vagyis a pár komolyan gonoljátok , ne külsőségek miatt szervezzétek az esküvőt. Persze megértem Hópihe hogy emlékezeteset szeretnél, de hidd el szép lesz az szolidan is. Járj utána az áraknak 40 50 főre tényleg luxus esküvőt tudsz csinálni sporolási célban kitűzött összegből. Mi is az esküvőnk előtt állunk, nekünk nagy a család és mivel nem tartjuk magánügynek hogy egybe kelünk és szeretnének ott lenni és velünk örülni, ezért a szertartás után egy isállófogadás lesz, sütivel némi itallal és ha engedi a kaszánk akkor elsz hideg tál ha nem nem. De szerintem senki nem fog ezen filózni. Nem mondom volt akörnyezetemben olyan aki megakart róla győzni, hogy ezt így nem illik mondanom se kell nem családtag és angy lagzija volt. De nem baj, ez a mi esküvőnk lesz és olyan amilyennek mi szeretnénk. Most ha leírom nekünk mekkora a rokonság biztos vagyok benne sokan meghökkentek de szerncsére így van és szeretjük egymást 130családtag. Sok sok gyerek:-)Nos a hely a hol összejövünk egy vendéglátó céggel áll kapcsolatabn, mást nem enged be, de remélem a nagynénik által sütött sütiket beengedik, no meg a családi borokat:-) Családban az a szokás mindenki süt és igy segit a vendéglátásban a párnak. Sokan arra alapoznak hogy visszajön, nos hát ez is egy jó kis felfogás. Akinek van az úgyis ad, akinek nincs az is ad Szeretetet, segítséget, 1-2 jó szót:-)
    Hópihe, biztos vagyok benne hogy szép és emlékezetes lesz a kis esküvő is. És igen járd az utad ahogy, norfolk mondja a társadlami nyomással szemben. Én kiváncsi voltam , hogy másnak milyen tapasztalatai vannak, mit ajálnl, gondol, mi az ami fölösleges estleg amire én gondoltam és mégse kéne. JÓ hogy ilyen sokan szolidan is szépnek látjátok az esküvőt és értékelitek azt hogy a házaság két ember teremtése és nem a lagzi. :-DAkinek van tapasztalata ő írjon róla milyen volt. Igaz én most már tudom milyet szeretnék, de másnak még segithet. -), de lehet hogy nekem is ad még ötletet ki tudja:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734244 (66)
     
  23. 2005. január 16. 02:3888.
    Ja, majd elfeledtem!

    Mindenre 100% -ig még egy év spórolás után sem lett volna elé a pénzünk. Ezért az esemény után fellépő költségek( étterem, fotós, ruhabérlés) fennmaradó költségeinél(mindenhol adtunk előleget) hozzányúltunk az ajándékpénzhez. Mert nem a pénz miatt csináltunk lagzit!!!
    előzmény:
    szonjanya (87)
     
  24. 2005. január 16. 02:2387.
    Én teljesen megértem, hogy esküvő és baba sorrend. Lehet, hogy maradi vagyok. . .

    Hát nálunk még kutyább volt a helyzet anyagilag. Ugyanis se mi, se ők nem lettek volna képesek kigazdálkodni, de még megszervezni se az esküvőt és a lagzit.
    Nem ment egyik hónapról a másikra, de MI (párom és én ) vállaltuk a terhet, anyagilag és szervezésügyileg. Mert igen is akartunk mulati, és igen is meg szerettük volna osztani az élményt a rokonsággal, barátokkal. Ezzel a családi ki mit fizetett című vitákat is elkerültük.

    Minden hónapban megvettünk, kifizettünk ezt, azt. A lényeg az volt, hogy ne egyszerre, illetve ne néhány hét alatt kelljen. Ez azért is jó volt, mert alaposan át lehetett gondolni a dolgokat. Szóval időben kell nekikezdeni és apránként bevásárolni.

    Lehet boncolgatni, mitől ünnep az ünnep. Szerintem egy esküvőt mulatozásnak kell követni. Közhely, de tényleg fontos pillanat egy pár életében ha összekötik a sorsukat.

    Egy pillanatig sem fordult meg a fejemben, hogy nem kell zenekar, vagy vőfély , mert így olcsóbb. Egy igazi, tapasztalt, jó banda óriásit dob a hangulaton. Arra sem gondoltam, hogy ne legyen templomi esküvő, meg ünnepi vacsora ( nem állva, itt-ott), díszítés, alkalomhoz illő meghívó. . . stb. Ha már esküvő, tényleg ne legyen gagyi.

    Nekünk is meg volt mindenünk. Ezért mikor kérdezték ezt megmondtuk. Így értették, mire van szükség ( pénz). Nálunk bizony volt menyasszonytánc. Ezt előre elmonduk. Felénk ennek hagyománya van. A vendégek pedig az ajándékozásnál ezt számításba vették, elosztották a ránk szánt pénzt. A vőfély azért kell, hogy mindent (így a menyasszonytáncot is) levezényeljen. Így el lehet kerülni a kínos üresjáratot. Egyébként mi mindenben kikértük a tanácsát.

    Mi vendéglőben tartottuk a lagzit. Háznál egyáltalán nem egyszerűbb, sőt!Rengeteg segítő kéz kell (ami nálunk nincs). Ilyenkor a házigazda nem lehet a mosogatással. . . stb elfoglalva. Nem volt luxusvacsora, de gusztusos, ízletes, bőséges és változatos volt. A helyet alapos mérlegelés után választottuk, hogy az előbbiekkel ne legyen gond.

    A lényeg pedig bennünk volt. A szervezés miatt a sajátunknak éreztünk mindent. Ezt mindenki érezte ( atya, vendégek, pincérek. . . stb). Olyan emlékezets volt a ceremónia, a mulatozás, hogy azóta is emlegetik(pedig nem álltunk nagy duhajok hírében).

    Iszonyatosan nehéz volt kettőnknek előteremteni a hátteret, mert átlagfizetésűek vagyunk. Közel egy évig készültünk. Sok lemondással, szaladgálással, alkudozással járt, de megérte. Ezt akartuk!
    Eddigi életünk egyik legcsodálatosabb és legnagyszabásúbb eseménye volt. Igazi szívmelengető emlék.
    előzmény:
    hopihe_1 (1)
     

Címlap

top