Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Félelem az esküvőtől

mostezaz
Létrehozva: 2004. november 29. 21:42
Sziasztok,
a véleményetekre lennék kiváncsi. Pár hét múlva lesz az esküvőm, 5 éve vagyok a párommal, harmoniuks, eltervezett, szerető-szerelmes kapcsolat. Ugyanakkor pár napja egy összejövetelen találkoztam valakivel, akivel öntudatlanul egymásba gabalyodtunk. Nem történt semmi (még egy csók sem) lehetett volna, de nem lett. Még abban a pillanatban is tudatosan éreztem, ilyet nem szabad. Ugyanakkor azóta fűt valami belülről: miért is akarom elkötelezni magam? Tetszek férfiaknak, nekem is tetszenek férfiak, és egy életre el akarom kötelezni magam... soha nem csaltam meg a párom és nem is fogom, ez is elmúlik valamikor, de ilyet még sosem éreztem. Mi a magyarázat? Mit tegyek? Hogyan múlik el ez az érzés? Miért öt év után, esküvő előtt 2 héttel jött elő?
  1. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2009. május 17. 02:1282.

    Szia,

    Milyen volt a parod 5 evvel ezelott, amit eszrevettel ebben a fickoban? mi az amiben valtozott es Te valtoztal?

    Egyebkent meg idoben vagy lekoccani...En is leleptem egyszer azota sem erzem a kenyszert, hogy ferjhez menjek. Majd az IGAZINAL!!

    Az hogy egy X idos kapcsolat utan kotelezo a gyuruhuzogatas, mert "venlany maradsz" ....szerintem meg hulyeseg:D

    Lehet , hogy most stresszesebb vagy es meginogtal.. de ha azt irod, hogy nem varod remego labakkal a naszeccakat, haaaat  akkor nem a ruhatarodon kene ujitani...

    előzmény:
    mostezaz (1)
    2004-11-29  21:42
  2. 2009. május 17. 00:0381.

    Ez a felfújás tényleg igaz. Majdhogynem a szüleinket jobban izgatja a téma, mint minket. Meghogy illene már... De bárki, aki meghallja, hogy ennyi ideje együttvagyunk, rákérdez, mikor házasodunk.

    Köszönöm neked is, meg Flavának is a nyugtató választ:)

    előzmény:
    biobula (79)
    2009-05-06  12:20
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 6. 12:2780.

    Mert túl van misztifikálva az egész. Mi 2 hónapja házasodtunk (mindketten 28 évesek vagyunk), 1 év "járás" után. 4 fős, csendes kis esküvőnk volt, semmi nászút, mert tudtuk, hogy ezen semmi nem múlik, így sem fogjuk soha elfelejteni.

    Egyet jegyezz meg: UGYANÚGY fogtok élni az esküvőtök után, mint előtte. SEMMI nem fog változni, a problémáitok, örömeitek UGYANAZOK lesznek.

    előzmény:
    SMártika (78)
    2009-05-05  11:23
  4. 2009. május 6. 12:2079.

    Szerintem azért, mert iszonyatosan fel van fújva a köztudatban ez az esküvő-dolog, mintha azzal a feje tetejére állna a világ. Semmi nem változik egy esküvőtől. Ha 8 éve együtt vagytok, jól megvagytok, akkor ne félj semmitől - akkor az egy kipróbált kapcsolat, jó esélyekkel mentek a házasságba...illetve, ez hülyeség: a házasság nem a kezdete semminek, hanem a folytatása egy kapcsolatnak.

    Ja, és ne hidd, hogy úgy kell érezned magad az "esküvő" szó hallatán, mint egy 20 éves csajnak egy amerikai gagyi filmben.

    előzmény:
    SMártika (78)
    2009-05-05  11:23
  5. 2009. május 5. 11:2378.
    Több mint 8 éve vagyunk együtt. Jó fél éve előjött a szó az esküvőről, de akkor megijedtem, és mondtam, várjunk még. Pár hónapja kezdett bennem erősödni, hogy igen, jó lenne, most már készen állok rá. Aztán ma éjjel azt álmodtam, hogy megkérte a kezem, és most megint pánik van bennem, hogy én ezt nem akarom. Miért?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. Április 28. 14:2377.
    Sziasztok! A barátnőm, az Iparművészeti Főiskolát végzett, tervez és varr mennyasszonyi és esküvői (násznép) ruhákat. Ajánlom, ha érdekel. Írjatok privit. Tényleg szuper dolgokat csinál, nem veszélyes áron
    előzmény:
    Angel_fire (76)
     
  7. 2004. november 30. 08:0276.
    Természetes, hogy pánikban vagy. Szerintem mindenki átéli.
    Nővérem szeptemberben ment férjhez, az utolsó két hétben még én is rémálmodtam :)
    előzmény:
    mostezaz (1)
     
  8. 2004. november 29. 23:0775.
    Najó, akkor oszlassuk fel a vitafórumot. Azt gondolom, értem a ti álláspontotokat, fontos is, hogy az az oldal is itt legyen, hiszen nem lehet távban rábeszélni/lebeszélni valakit. Nem tudjuk, kinek van igazából igaza. De jó, ha nem egy szempont van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. november 29. 23:0574.
    VAgy túlértékeljük ezt a belehabarodós szerelmet. Ez a szerelem potenciálisan mindig felmerülhet, ha meginog a házasság. Ha minden alkalommal félre (vagy le) lépnénk, akkor az egész élet nem állna másból, mint elválunk, házasodunk, elválunk, házasodunk. Ráadásul mennyi mindenről lemaradnánk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (69)
     
  10. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2004. november 29. 23:0573.
    Oké, meggyőztél:-))
    előzmény:
    mostezaz (70)
     
  11. 2004. november 29. 23:0472.
    még egyszer köszönöm. Különösen neked, de mindenkinek. Most mennem kell. J.
    előzmény:
    kószáló (71)
     
  12. 2004. november 29. 23:0371.
    Akkor ez a találkozás hozzásegitett, hogy egy kicsit reálisabban lássad a tiedet, nem? Hogy nem azért választottad, mert soha, egyetlen fiú nem érhet fel vele, hanem azért, mert ez neked elég jó. (Remélem, nem érted félre, nem akartam a tökéletes szót használni, pedig arra gondoltam). Én nem hiszek a nagy Ő-ben!
    előzmény:
    mostezaz (68)
     
  13. 2004. november 29. 23:0270.
    csak az a különbség, hogy itt senki nem ruccant sehová. Csak a képeslapot nézegette, aztán szépen kidobta. Még a lépcsőházban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (69)
     
  14. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2004. november 29. 23:0069.
    Nem tom, nem tom, reménybeli vőlegény is átruccana kicsit Velencébe, az mekkora botrány lenne??? Minek belemenni egy olyan házasságba, amelyik eleve félrelépéssel akar kezdődni. Félrelépni házasság nélkül biztonságosabb. Nem? És akkor még nyugiban tallózhatunk a többi fiú között, hátha kipróbálnék még másokat is. Csak akkor érdemes férjhez menni, ha tudom, hogy senki más nem kell, csak ő, akihez hozzámegyek. Tom, öregszem:-(
    előzmény:
    kószáló (62)
     
  15. 2004. november 29. 23:0068.
    igen, ez az. . . és most szépen meggyőzöm magam, igaziból nem is kellett meggyőzni, inkább az győzött meg, hogy rádöbbentem: sokáig azt hittem, nincs több ilyen férfi a földön. Aztán pár napja rájöttem, mégis van. Ugyanakkor pont emiatt leteszem a voksot a sajátomra: Valami miatt mégis őt választottam. És ez az a plusz, ami miatt hozzámegyek.
    előzmény:
    kószáló (62)
     
  16. 2004. november 29. 22:5867.
    :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (65)
     
  17. 2004. november 29. 22:5766.
    Jaja, a házasság nem életbiztositás. Attól, hogy biztos vagyok, lehet, hogy nem jön be, aztán utólag jó okosnak lenni, hogy ha én akkor. . . Ettől a tény tény marad, hogy sok menyasszony parázik, ami nem biztos előrejelzője a házasság kudarcának. Anyám nyugtatót vett be az esküvő előtt, annyira parázott. Most már harminc éve boldog házasok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (61)
     
  18. 2004. november 29. 22:5765.
    egyetlen megoldás, hogy Párizsba köll vinni ínycsiklandó velencei képeslapot:)
    előzmény:
    kószáló (62)
     
  19. Torolt_felhasznalo_324955
    Torolt_felhasznalo_324955
    2004. november 29. 22:5764.
    dejóóó! ez aranyos! és mennyire igaz. .
    előzmény:
    evelyn* (18)
     
  20. 2004. november 29. 22:5663.
    Na, hát azt hiszem, nem fogjuk meggyőzni egymást. Nálunk viszont fellőtték a pizsiket.
    További jó eszmecserét, sziasztok! :-)))
    előzmény:
    kószáló (62)
     
  21. 2004. november 29. 22:5462.
    Szerintem ez ikább olyan (zsigereljük ki a hasonlatot), mint ha csak egyetlen utazásra lenne pénzed, tudod, hogy évekig nem lesz több sanszod. Párizsba vágytál, mióta, de az indulás előtti napon bedobnak egy inycsiklandó velencei szórólapot. Hát nem bizonytalanodsz el? Oda most nem jutsz el. Le kell mondani róla. Persze lehet talán még, a hold ma oly kerek, ha még most gyorsan berohannék visszaváltani a jegyem. . . holnap késő lesz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (57)
     
  22. 2004. november 29. 22:5461.
    56-ra: vagy nem! Bárcsak valaki fejbe vágott volna engem az első esküvőmön, amikor ugyanilyen megfontolásokkal férjhez mentem! Megspóroltam volna egy válást magamnak!
    előzmény:
    kószáló (56)
     
  23. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2004. november 29. 22:5360.
    Nem csak szűz lány lehet szerelmes!! :-))

    Sajnos a 2-3 év tényleg be szokott jönni, de azért vannak kivételek. Tényleg minek férjhez menni, ha nem vagyok őrülten szerelmes. Ma már egyébként sem cikk a házasság. Akkor meg langyos víznek minek?
    előzmény:
    kószáló (50)
     
  24. 2004. november 29. 22:5259.
    Dehogynem! Ahhoz kell hozzámenni, aki - na, amit lejjebb írtam. nem muszáj annak olyan gyorsan elmúlni!
    előzmény:
    mostezaz (55)
     

Címlap

top